Slečna Marpleová: Zapomenutá vražda (TV film)

• Austrálie

Miss Marple: Sleeping Murder

• slovenský

Slečna Marpleová: Zabudnutá vražda

Krimi / Drama / Mysteriózní

Austrálie / Velká Británie, 1987, 102 min

Předloha:

Agatha Christie (kniha)

Komentáře uživatelů k TV filmu (2)

Daleko věrnější zpracování předlohy, než pozdější adaptace s Geraldine McEwan. Herecky i režijně jde o poměrně slušné zpracování, které je sice poněkud rozvláčně natočené ale zase vcelku dynamicky sestříhané. To první jde ovšem evidentně na vrub literární předloze, neboť velkou část děje tvoří víceméně souvislá řada rozhovorů s mnoha různými lidmi, tedy s minimem akce, to druhé zase snaze ukočírovat délku, vždyť kniha má 230 stran a tvůrci děj nikterak zvlášť nezjednodušovali (což jim lze přičíst ke cti). V některých místech je "Zapomenutá vražda" zbytečně zdramatizována (všechny ty dramatická "déja vu" plná srdceryvných výkřiků na počátku filmu atp.) a navíc výrazně poznamenána omezenými možnostmi produkce. Až příliš často zde sledujeme pouze "mluví hlavy", neboť tvůrci jednoduše neměli čas či prostor pro vynalézavější pojetí jednotlivých scén. Celkový dojem: 75%(24.12.2010)

Tenhle díl se opravdu povedl, sice mi tu chybí Poirotův šarm, přece babička nemůže konkurovat takové komplikované postavě jako je H.Poirot, ale jinak je to krásně komplikované, jak to A.CHristie umí. Tušení jsem měla kdo je vrahem, ale jinak jsem se do toho trochu zamotala a to tak má být. Doporučuji. Nehledejte v tom Poirota a bude to OK.(19.7.2014)