Po letní dovolené, která překvapivě napravila věčně nabručeného revizora Pražských dopravních podniků Gustava Anděla, se s ním tentokrát setkáme jako s hlavou rodiny, která má starosti s dospělým synem Mirkem, jenž se chystá ke svatbě. A protože to není jen tak, rozhodne se starostlivý otec nastávající snachu důkladně prověřit. Využije k tomu jedinečnou příležitost - poukaz na zimní dovolenou ve Vysokých Tatrách, který dostala i Mirkova Věruška. Nepoznán tak může sledovat chování synovy vyvolené. Potíž je ovšem v tom, že si ji splete s její kamarádkou stejného jména. A ta nejenže je poněkud rozverná, ale navíc má s sebou svého přítele a Anděl s nevolí sleduje, jak se domnělá snacha nechá obletovat nápadníky, a ještě se nevhodně chová. Nenápadné sledování mu navíc způsobí řadu nečekaných trapasů a dostává do choulostivých situací nejen jeho, ale také kamaráda z letní dovolené Vyhlídku, s nímž se tu opět setká. Ten si totiž místo hudebního nástroje veze s sebou novomanželku. A té se vůbec nelíbí, k čemu všemu ten podivný kumpán Anděl jejího manžela navádí. (TV Nova)

dauby

Podstatně lepší než první díl, dal bych tomu tak 3.5 hvězdy, kdyby to šlo. Vlastně je to celkem průměrný film, ale díky Marvanovi se mi to docela líbí. Byl to pan herec, stejně jako Josef Kemr. Taky Milena Dvorská se mi hodně líbila, to byla krasavice k pohledání! ()

Me.Plus.You.

O dvě třídy lepší než "dovolená". Ubylo propagandy a přibila zábava, VELKÁ zábava. Nezbývá než dodat, že "skáču dobře, skáču rád" :D ()

Jard

Film z doby minulej o dobe minulej. Vidieť historické zábery z Tatier spred 60 rokov je naozaj úžasné. A takisto film tiež stojí za pozretie. 80% ()

Eliza

"Skáču dobře, skáču rád." Lepší pokračování filmu Dovolená s Andělem. Mělo to hlavu a patu, mělo to slušnou zápletku, ale hlavně- narozdíl od Dovolené s Andělem to mělo děj. Taky oceňuji, že se tu mohl projevit charakter postav ne jen formou práce, a dokonce mi přijde, že i ty herecké výkony byly mnohem lepší- možná za to mohl ten čerství ozon bez bacilů. ()

Nataniel73

Skvelý Marvan ťahá túto silne socialistickú komédiu vysoko nad priemer. Oproti prvému filmu je tu omnoho viac skvelých hlášok aj scénok (tancovanie valčíka v podaní Kemra a za rád všadeprítomného Anděla nemá chybu). Scénka na Lomnickom štíte zas dodáva filmu aj potrebnú romantickú zložku aj vďaka úprimnej a vychovanej Věry v podaní Mileny Dvorskej. Do toho zimná atmosféra a pár nezabudnuteľných scénok dua Anděl - Vyhlídka to na slušné štyri hviezdy s prehľadom vytiahli. 75% ()

Holly_Molly

Tak krásně Staročesky atmosférickej a feelgood film, že se tomu musí i ten budovatelskej podtón odpustit..to byla prostě tehdy cena za to aby mohly takový filmy vznikat... díkybohům za to. :-) ()

Jasmín

Dle mého hodnocení se jednoznačně přikláním ke skupině, která zde agitaci z filmu háže za hlavu a nekazí si tím dojem z úžasné komedie (mimochodem s Marečku podejte mi pero moje nejoblíbenější - tihle vtipní bručouni jako Sovák v Marečkovi mě baví nejvíc). O třídu výš než první díl a i když jsem to viděl už mockrát, vždy objevím něco nového skvělého. Naposled mě dostal výkřik Zázvorkový, když šel Kemr telefonovat do kabinky Marvanovi na Lomničák: "Přijď brzy ...". No a hláška o tom, že Deyl skáče dobře a skáče rád ... ta je tady zmíněna už asi u pěti přispěvatelů :-) Prostě plnej počet! ()