3n3my

Tak dvojka už využíva cestovanie v čase na plnej čiare, dejové línie sa začínajú prelínať, dej nie je tak ľahko predvídateľný a baví viac ako jednotka. Super, dávam plné hodnotenie bez mihnutia oka. Najoriginálnejší diel trilógie s najlepšími nápadmi. ()

tomeek

Podle mého nejlepší díl trilogie. Proplétání 3 časových linií v jedné scéně, aby to pořád fungovalo - to chce fištrón! A kdo by nechtěl Almanach se sportovníma výsledkama na přístích 50 let? :) ()

Nivenx

Druhý díl v ničem nezaostává, má dobrý děj, skvělé akce a parádní zpracování. Zkrátka celá série je vrcholným díle Roberta Zemeckise. 90% ()

SoolenJV

Na jedno kouknutí až příliš překombinovaný film. Méně zvratů by možná bylo někdy více. Samotný koncept je fajn, ale přeci jen. Film jasně spadající do krabičky "druhá šance" - uvidíme, jak zafunguje za jiných okolností, a v jiném rozpoložení. ()

URBAN

Tak druhý návrat do budoucnosti se nám vyplatil jak jsem očekával a hravě překonal první díl což se moc nestává ale téhle trilogii se to bohudík povedlo žít v dobách tohodle filmu tak patří určitě mezi moje nejoblíbenější filmy (..) (30.7.19/TV) ()

Radiq

Tak to s tou budoucností v roce 2015 jim asi nevyjde, ale to byl dycky problém idiotskejch scénáristů, že to udělaj moc futuristicky, i když to posunuli jenom o pár let. Jinak dějem to ze začátku vypadá jak ten první díl. Masky zestárlejch jsou kolikrát fakt hrůza a třeba taky nevim proč Michael J. Fox hrál i svou dceru, nejenom syna, kterej trapně mutoval... Doktor je opět až trapně moc geniální a doktorskej a splašenej a zběsilej, což mě nebavilo ani v prvním díle... A tohle se nám časově nějak moc zamotává... "To všechno už je minulost." "Chcete říct budoucnost..." Kdo neviděl první díl, nemá cenu se dívat na tento. ()

fantoci

Stejně dobré a možná nejlepší pokračování filmu, které znám. Myslel jsem že bude těžké vymyslet něco, čím by nás autoři překvapili a ono taky bylo těžké ale povedlo se jim to skvěle. ()

LeoH

Nejdřív varování: Pouštíme si s dětmi celou trilogii z trafikových DVD („edice Šíp“) a tak ubohý překlad, jaký má v tomto vydání český dabing druhého dílu, jsem snad neviděl ani v amatérských titulcích. Nevím, jak jsou na tom jiná vydání, ale budete-li si film dávat s dabingem a chcete si ho užít, tuto verzi rozhodně nekupovat, narazíte-li na ni ještě. — Zatímco jednička se nedá označit jiným slovem než „brilantní“, dvojka mi z celé trilogie připadá nejslabší. Hlavně asi proto, že sama za sebe jako film neobstojí, na rozdíl od trojky má docela chudou (a neuzavřenou) vlastní zápletku a soustřeďuje se skoro jen na hrátky s časem, z valné části postavené na variacích na původní Návrat, i když opět skvěle prokombinovaných. No a pak je tu pár dalších subjektivních mínusů – vyprávění je až moc rozlítané mezi různými časovými rovinami (ne že by bylo nepřehledné, to zas ne, jen se příběh nikde nestačí pořádně rozjet a už se zase skáče jinam), vize budoucnosti mě úplně nepřesvědčila, humor místy jaksi ztoporněl, Michael Jackson není Huey Lewis... nebo jinak: chybí mi ta frajerská lehkost jedničky, ten pocit absolutní divácké pohody, pocit, že svět je to nejlepší ze všech míst, který jedničce tryská z každého póru. Ale vzhledem ke genialitě celé trilogie by se mi tři zdály málo. ()

Doudis19

V druhém dílu kultovní sci-fárny už do sebe vše tak ladně nezapadá, jak tomu bylo v první Back to the future. Navíc Robert Zemeckis není Giles Verne, a jeho vize budoucna je sice bizarní, ovšem vysoce nepravděpodobná. Tenhle fakt může působit nechtěně komicky, že by jsme se za 4 roky proháněli po obloze stejně rutijně jako dnes po silnicích. Naštěstí stále jde o výbornou zábavu s mistrným Martym McFlyem a DeLoreanem-nejpopulárnějším filmovým automobilem. ()

A.Beech

Top 300? S vynikajúcou jednotkou sa mi to nedalo ani len porovnať. Prišlo mi to, akoby dvojku točil úplne iný režisér. Nič z čoho ťažila jednotka som tu nenašiel. A to bol predovšetkým skvelý humor, ktorý prišiel vždy tak trochu neočakávane. A určite taktiež Crispin Glover, ktorý sa už bohužiaľ v dvojke neobjavil. Ale čo hodnotím ako pozitívum, je prepojenie oboch dielov (presne tam kde končila 1 začínala 2) čo príde celkom vhod. Avšak neskôr sa už oba filmy začínajú až príliš prelievať a to už ma dejovo moc nebralo. ()

filmmovier

Jen asi o 0,001% horší než jednička. Ty filmy jsou tak nádherně, úžasně vyrovnané, až se mi z toho chce brečet štěstím (ne, sranda). Pokud někdo stojí o můj názor, tak bych tady mohl prakticky zkopírovat ten, co mi už visí na profilu jedničky, ale já se přece jen trochu rozepíšu. Biff je tady ještě ďábelštější, než v jedničce, což je u mě velké plus, navíc ten dabing Jaroslava Meduny k němu parádně sedne, takže po záporácké stránce si nemůžu stěžovat. Nejvíc se mi ale líbilo spojení scén z jedničky a do nich přidaných záběrů z dvojky a netradiční pohled na věci již viděné z nového pohledu (pokud teda chápete, co chci napsat). Tohle je za mě absolutně to nejlepší z celé trilogie a navíc nesmírně originální - vrcholem všeho je setkání Doca Browna s Docem Brownem. A aby na mě Zemeckis neudělal jenom tenhle obří dojem, k mé nemalé radosti jsem zjistil, že data a dny souhlasí se skutečností. Část z minulosti je za mě lepší, než ta z minulé středy, ale doufám, že té vize samozavazovacích tkaniček a skluzáků se jednou dočkám, byla by škoda, kdyby ne. BTTF II je prostě bez chyby a nemůžu přijít na to, co na něm není perfektní - asi nic. 100%, u všech Skotů. ()

Sfinkter

Zemeckis zručně navazuje na první díl a příjemné detaily z jedničky zúročuje ve futuristickém kabátku. Nepřináší však už nic nového a dvojka svého předchůdce určitě nepřekonává. Kmitání časem je však stále nadprůměrnou podívanou a těším se na vychytávky ve třetím díle. Už teď může člověk říct, že realita roku 2015 bude určitě jiná a ne tak nabušená, jak si před 20-ti lety tvůrci představovali. ()

DaUr

Oproti jedničce je vidět lehký kvalitativní pokles, zapříčiněný z největší části právě tím, že jde o pokračování - cestování v čase už není takové terno, což vede k lehké překomplikovanosti děje. Nejde ale o nic, v čem by se člověk vyloženě ztratil, a scénář je opět natolik chytrý a nápaditý, že nejde zas tolik toho vyčítat. Michael J. Fox je stále stejně sympatický, Christopher Lloyd stále stejně trhlý a Thomas "Biff" Wilson ještě víc odpudivý, ale všechno jsme to bohužel už někde viděli, takže nás to nijak nepřekvapí. ()

skrblik007

[Viděno v roce 2015 :-)] Skvělé pokračování. Důraz se přesunul z komediální složky na dramatickou, dvojka je ale neméně odlehčená, scénář opět domyšlený do nejmenších detailů a režie stejně vychytaná. Navíc luxusní výprava a rok 2015 vystižen poměrně zdařile, ne? ()

Mrkvič

Ať si říká kdo chce, co chce, ale pořád je to pecka. Triky jsou i po letech dostačující a to hraní si s prvním dílem je úžasné. Marty a doktor Emet nemají chybu v minulosti, současnosti, budoucnosti, prostě nikde. Snad jen ta rodina a postavy okolo v budoucnosti jsou už lehce za čarou. No ale díky současnému natáčení dvojky a trojky vzniklo i pár fórků, které divák vědom si scén z trojky ocení už ve dvojce. ()

Dado

Návrat do budúcnosti 2 začína presne tam, kde skončil prvý diel, a to neplatí len o príbehu. Zemeckis nám totiž opäť naservíroval nesmierne zábavné a nápadité dobrodružstvo s osvedčenou dvojicou sympatických hlavných hrdinov, ktoré tentoraz okorenil aj o (v niečom trefnú, v inom zase poriadne prestrelenú, ako už dnes dobre vieme) predpoveď vzdialenej budúcnosti. Ako nadstavbu navyše ešte viac využíva samotné cestovanie v čase, v ktorého zákonitostiach sa síce scenár trochu zamotáva, no tento nedostatok je skôr vďačným materiálom pre snaživých hľadačov filmových chýb, než dôvodom, prečo by mali byť fanúšikovia sklamaní. Tí si totiž len sotva mohli priať lepšie pokračovanie. (95%) ()

BROKEN_

První díl má všechno, emoce, napětí, romantiku i akci. Naštěstí se to ve dvojce povedlo zopakovat a cestování v čase a výsledné následky posunout o stupeň výš. Míchání minulosti, přítomnosti a budoucnosti je perfektně zpracováno, klobouk dolů. Zemeckis má všechno pevně v rukou. Skvělé pokračování. ()

Ryuuhei

Nejdřív jsem si říkal, že zbytečnější pokračování to už mít ani nemohlo, ale jak další minuty uplynuly, film si mě nakonec přece jen získal! O něco víc se v časových paradoxech plácal a, nalijme si čistého vína, nedával absolutně žádný smysl, byť se o docela pěkné vysvětlení snažil. Ale beru to jen jako takovou čistokrevně zábavnou pohádku o cestování časem a snaze zabránit něčemu, co se má stát, ale i se stalo. Nová dějová linka prolínající se s tou starou celkem potěšila a děj zajímavě rozšířila. No a otevřený konec byl tentokrát agresivnější, než u jedničky. Co si budeme, z dnešního pohledu je film spíš úsměvný, hlavně svou naivní představou roku 2015. Ale jak říkám, docela dobře jsem se bavil, i když jsem nemohl přestat přemýšlet nad tím, jak se to topí v nelogice. ()

rudeboy

Neuveriteľne fantastické a funkčné prepojenie s prvým dielom (ak ste ho nevideli, tak dvojku rozhodne NEPOZERAJTE!!!), skvele sa zauzlujúca zápletka a výborná práca s tématikou cestovania v čase, ktorá tu je dohnaná asi k úplnej dokonalosti. Výprava je v mnohom nákladnejšia a herci rovnako skvelý ako v jednotke. Príbeh si počas celých 108 minút drží vysoko postavenú latku napätia a každou minútou si diváka viac omotáva okolo prsta. Škoda len, že po komickej stránke film trošku pokrivkáva (na jednotke som sa vážne nasmial oveľa viac). Napriek tomu ide o brilantné filmové dielo. Vrelo doporučujem každému. ()

anli

Skvele pokracovani skveleho filmu se skvelou a zabavnou vizi budoucnosti.Opet skvele napady,skvela rezie a neuveritelne zabavny Fox a Lloyd.Jedna velka nadhera!!!Dej je opravdu velmi komplikovany a je bezpodminecne dulezite videt prvni dil a chapat casovy paradox.Ja s tim nemam problem.I kdyz samozrejme vytvorit vizi budoucnosti je velmi komplikovane.Navic do toho zakomponovat dej a postavy,navazujici plynule a logicky na prvni film je dalsi orisek.Tvurci se toho ale zhostili mistrovsky a ukazuji,jak ma vypadat pokracovani skveleho filmu.Dej opravdu jednoduchy neni a pro mnohe je mozna tezko pochopitelny,pak radim pustit si to znovu a znovu.Ja to delam tez,i kdyz jsem s pochopenim nemel vubec zadny problem uz pri prvnim shlednuti.U me jasnych 90%. ()

Českem pojede legendární DeLorean

Českem pojede legendární DeLorean