salalala

Scenáristicky jeden z nejgeniálnějších filmů všech dob! Proplést tolik časových rovin a neztratit se v tom (neztratí se ani divák), klobouk dolů! Zemeckis byl vždycky inovátor a tady to jen potvrdil. Geniální scénář, chytrý příběh, výborní Fox s Lloydem, krásná hudba, atmosféra, prostě všechno. Jednoznačně lepší než jednička, nemám k tomu moc co dodat. Jednoznačně plný počet a můžu na to koukat znovu a znovu. ()

L_O_U_S

Člověk si při takovém filmu říká, jak je možné, že už se něco takového netočí. Dnešnímu Hollywoodu schází hravost a originalita osmdesátých let, místo toho se na nás valí komiksové fekálie a rebooty, které nikdy nikdo nechtěl vidět. Návrat do budoucnosti se dá bez zaváhání označit za jednu z nejlepších trilogií všech dob. Přestože teorie o cestování v čase dostáfají pořádně na frak a množství logických děr je obrovské, Zemeckis vše vynahrazuje svou vynalézavostí, zábavností a stylem, zároveň je celá trilogie propojena pomocí vtipných a nenápadných nástinů, které člověku dojdou až při opakované projekci. K tomu naprosto famózní hudba Alana Silvestriho. P.S.: Dabing pro VHS je opravdu otřesný, zlatý nový dabing od Novy. (829.) ()

runner85

Toto druhé pokračovanie ma už tak moc nebavilo alebo mi prestala účinkovať injekcia a moja bolavá papuľa mi nedovolila sa natoľko sústrediť :( ()

dom156

Výživný film, plný zvratů a nečekaných událostí. Co chybělo jedničce je zde vrchovatě. Zde si scénáristé opravdu vyhráli a vymysleli spleť nástrah na hlavní hrdiny a vše do sebe parádně zapadá. Je to špička ve scifi bez nějakého velkého použití digitálních technologií. Mohu s čistým svědomím doporučit. ()

Colonist

Geniální první díl pokračuje druhým, ještě lepším. Motivy z jedničky jsou zde vypilovány do dokonalosti, přibylo více humoru, ale i sci-fi. Budoucnost byla velmi dobře ztvárněná a oproti většině filmů mi připadala uvěřitelná (berte má slova s rezervou :-) ). Se scénářem si skutečně vyhráli - alternativní realita, návrat do roku 1955, kde znovu vidíme to, co už jsme viděli, ale z jiného úhlu,... Pro mě je dvojka nejklasičtější a nejlepší díl této skvělé trilogie. ()

Dont

Návrat do budoucnosti II se odehrává na podobné vlně jako první díl, postavy i druh humoru jsou totožné, což je na jednu stranu záruka slušné zábavy, ale na druhou stranu právě tohle vnímám jako největší negativum. Neubránil jsem se dojmu, že tohle už jsem někde viděl a znáte to pořekadlo, že opakovaný vtip není vtipem... Dvojka možná není o tolik horší než jednička, ale postrádá originalitu prvního dílu, takže hodnocení je o jednu hvězdu nižší. ()

Aleee89

Tak jsme se podruhé vrátili do budoucnosti. Zase to bylo dobré, ovšem nezdá se mi, že by byl film tak dobrý jako jednička. Vypadá to, že předem počítali s druhým a třetím dílem, takže se tak úplně nejedná o nastavovanou kaši, ale přece jenom, jako u většiny filmů i zde platí, že podruhé to není tak skvělé a není to ono. Jedničce jsem dala čtyři hěvzdy, dvojce musím dát míň... ()

kajas

Ve všech směrech na minimálně stejné úrovni jako díl první, na který navíc naprosto dokonale navazuje (a doplňuje ho). Budoucnost, přítomnost i minulost Martyho a jeho rodiny v zamotaném, ale přesto velmi zábavném dobrodružství. A ťuťu Elijah Wood jako bonus :). ()

Mickalle

Snad jediná Scifi komedie, která se mi fakt líbila, nikoho jsem si v tom nezamiloval, ale vono je to celkově takový koukatelný ... ()

Fanucci

Slabší než první díl, ale přesto stále velmi vtipné a nápadité. Film nenudí ani na minutu, má skvělé tempo. ()

fmash

Nebýt až příliš podbízivého a prvoplánového začátku (který mě mimochodem úplně vystrašil, že to nepůjde ani dokoukat), opět povedená motanice časových kontinuí. O něco méně „uvěřitelné“ než jednička a jsem zvědav, jestli budeme v roce 2015 nosit dvě kravaty vedle sebe. Pořád ale dobré, už kvůli té přestavě, co by se stalo, kdyby „ti zlí“ měli pořádné trumfy v ruce. Lepší trojka. ()

fallangell

Strašně uřvané, zbytečně hekticky vyšroubované. Lehkost a vtipnost 1. dílu mi zde příjde, i přes super scénář, překřičená. ()

BitlDjus

Naprostá parádní ztřeštěnost mého dětství, nedopočítám se kolikrát jsem Návrat do Budoucnosti viděl, vím, že ale pokaždé se nemohla naskytnout chvilka nudy. Vynikající Christopher Lloyd který dokáže bavit už jen svými grimasy, předvádí společně s Michaelem J. Foxem skutečně neřízenou zábavu! Tohle je prostě kultovka a nesmrtelná série tím mám na mysli i Back to the Future I. a Back to the Future III. ()

BoredSeal

Povzbuzeni úspěchem jedničky se hravý tvůrčí štáb ve dvojce utrhl z řetězu a vrší jeden zvrat za druhým v kombinaci s ujetými nápady a týmem herců, který si své role užívá (jmenovitě trojitý záporák Biff). Potěší, že poměrně komplikovaný děj se naservíroval divákům s lehkostí starých dobrých filmových osmdesátek, aniž by se divákovi protivil. Dvojka prostě patří do pokladnice sci-fi skvostů. ()

easaque

filmy z této trilogie se moc nedají hodnotit samostatně. Právě ta propojenost a propletenost je zajímavá a dost silná a bavilo mě hledat ty drobné souvislosti. Pro mě je to klasika, která mě bavila i při nedávné repríze a proto jako celek má ode mě po zásluze 5 hvězd kvůli nápadu, zábavě i zpracování, které ani po 25letech nevyznívá zastarale. Když už musím hodnotit jednotlivě, tak tento druhý si taky 5 hvězdiček zaslouží. [ PŘÍBĚH: 3 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Jonash87

Pokračování vynikajícího prvního dílu, které jsem si úplně tak neoblíbil. Sice zajímavý scénař, ale občas klopýtající. Jináč zde byla většina toho dobrého, co v předchozím díle, jen jakoby hůře provedená... 80 % ()

Hennes

Pokračování slavné trilogie je pro mě ještě zajímavější. Začíná se tu proplétat více dějových linií a to jak návraty do roku 1955, tak i do budoucnosti do roku 2015. Dnes úsměvný pohled na rok 2015, ale třeba ty automatické tkaničky jsou báječné. Vše končí návratem doktora Browna do roku 1885, takže třetí díl ... ()

Českem pojede legendární DeLorean

Českem pojede legendární DeLorean