hnkflknk

Napětí od začátku až do konce. Bohužel, kdo viděl první díl, tak už je seznámen s čím se hlavní dva hrdinové potýkají, a tak se nekonají žádná překvapení. Ovšem nadruhou stranu, kdo viděl jako první díl Návrat do budoucnosti II, tak má o překvapení postaráno. Je fakt, že v tom ten člověk musí mít i zmatek jaksepatří. Musim dát tudíž pět. Protože hodnota dvojky a jedničky se nemění, mění se jen pohled člověka, který se na to kouká. ()

cinci

Skvělé pokračování původního filmu s propracovaným, a pro někoho možná trochu nepochopitelným, prolínáním minulosti, přítomnosti a budoucnosti. Každopádně skvěle natočeno a Christopher Lloyd opět exceluje. 5* ()

JK-Stinger

Kde si první díl pouze pohrával s výletem do minulosti, tam druhý díl trhá veškeré fantazie o cestování časem a jejich následcích. Musím uznat, že přes značnou zamotanost tohoto cestování je příběh vykládán velmi srozumitelně a logicky a díky parádnímu navázání na předchozí díl je jedním z nejlepších sequelů všech dob. Svělé vyjádření města budoucnosti se známými místy z prvního dílu i výborně depresivní alternativní současnost završuje prekérní zápletka v právě pozměňované minulosti. No, jako dítěti mi z toho přeci jenom šla hlava trochu kolem, ale teď po opětovném shlédnutí dodatečně a hlasitě tleskám. ()

toi-toi

Slabšie ako kvalitná jednotka, prešpekulované a veľmi hrajúce na náhody. Napriek tomu, však veľmi dobrá práca a skvelý J. Fox. ()

Pitrsss

Dvojku považuji za jednoznačně nejlepší díl trilogie, hlavně díky skvělému scénáři, režijním nápadům a maximální návaznosti a provázanosti s jedničkou. Všechno ostatní je stejně brilantní jako předtím, ale má vůbec cenu se o tom rozepisovat? Oblíbený film. ()

MatyM

Jednička mě za srdce moc nechytla, ale po shlédnutí pokračování jsem si celou trilogii absolutně zamiloval. Nemám větší výhrad, vše do sebe hezky zapadá, je to vtipné a lépe propojené filmy jedné série jsem snad ještě neviděl. ()

Carodej_pes

Budoucnost je výborná, zbytek na mě bohužel působí jako uměle nastavená kaše. (Což jsem se bál prohlásit a zde napsat do doby, než jsem si v zajímavostech přečetl, že původně se s pokračováním nepočítalo.) Filmové kvality to však má, proto tedy tolik hvězd. ()

kamil.i

Druhý Návrat do budúcnosti žmýka z čara prvého dielu čo sa dá a naivne prepája na tretí film. Trpí typickým osudom hollywoodskych dvojek, kde musí byť všetko veľkolepejšie a je to na úkor kvality. Stále je to dobrá zábava, lepší priemer, no o poznanie horší film ako prvý Návrat. ()

Hepy13

Jednička návrat do budoucnosti byla vlastně návrat do minulosti, ale až teprve v druhém díle začíná návrat do budoucnosti. A řekl bych že je to ještě větší jízda než první díl, což nebývá zvykem u trilogií. Konkrétně se podíváme do roku 2015, velmi zajímavé sledovat, zvláště v roce 2014 :D No je vidět že Spielberg spoustu věcí předběhl - samozavazovací tkaničky, bunda co sama přizpůsobí vaší velikostí, létající auta. Teď máme rok 2014, a zatím žádnou z těchto vymožeností nevlastníme, zas tak rychle ten vývoj technologie nefunguje :-P ()

IvcaSammet

Musím se přiznat, že jsem Návrat do budoucnosti až do dnešního dne nikdy neviděla. Dokonce jsem ani nevěděla, o čem film vlastně vůbec je. Jenže když byl dne 21. 10. 2015 internet plný scén a obrázků právě z této trilogie, nemohla jsem si jej tentokrát nechat ujít. Bohužel jsem ale jako první viděla právě Návrat do Budoucnosti II. Proto jsem taky některé scény úplně nepochopila a taky právě proto jsem pořádně nepochopila ani začátek filmu. Když se ale příběh rozjel, podívanou jsem si opravu užívala a taky jsem se skvěle pobavila. Je sice pravda, že mi "budoucnost" roku 2015 přišla opravdu hodně směšná, ale taky trochu přehnaná. Samozřejmě je pochopitelné, že si v roce 1989 lidé budoucnost představovali právě takto díky obrovskému pokroku technologie ... Co mi na tom ale přišlo vtipné bylo to, že se sice svět "vyvinul" na technické úrovni, ale na všech ostatních spíš "upadl" ... Nejen, že staří lidé vypadali jako voskové figuríny, ale celkově lidstvo bylo naprosto hloupé a skoro jakoby mentálně postižené ... Kromě toho mi ale taky vadily ještě některé další scény, které mi přišly až moc přitažené za vlasy ... Navíc jsem při zpětném sledování prvního dílu zjistila, že je spousta scén podobných, někdy i identických, jako v prvním díle ... Kromě toho se ale z filmu vyklubala velmi příjemná komedie, kterou si určitě dám ještě jednou, i když tentokrát ve správném pořadí :) ()

Cartmof

Upřímně? Já druhé pokračování moc nemusím. Furt je to extrémně dobrý film, ale oproti jedničce a trojce je nejslabší z trilogie. Hudba je stále dobrá, ale člověk už se ztrácí v tom, v jaké časové linii se zrovna nachází. Nicméně je to stále dobrý film. ()

Flopik

Tak pokračovanie neuberá, možno povedať že dokonca pridáva na kvalite. Opäť skvelo odľahčené, dobre sa nato pozerá a zápletka spolu s celkovým prepojením bavila. Finále krásne navnadí na pokračovanie, tak sem s ním. ()

snatch

Ve druhém pokračování je na mnoha místech cítit, že scénář se musel na poslední chvíli upravovat. Důvodem bylo pro mě nepochopitelné odřeknutí Crispina Glovera, který hrál Martyho otce (asi se pak několik let mlátil do hlavy :). A také - ukázat budoucnost je podstatně těžší než nakouknout do minulosti. M.J.Fox opět výborný i v trojroli - on, dcera, syn :) ()

Kesiak

Výborný scenár a perfektne doplnený v súvislosti s prvou časťou, ktorú treba vidieť k úplnému pochopeniu filmu. Keby to nebola 2jka dal by som 5*. Takto to funguje hlavne v synergii s jednotkou, čo má aj nemá svoje výhody. Zavŕšenie však čakám v poslednom diely trilógie... ()

Tumáš

zase o tolik horší než jednička to není, což mě potěšilo. Musel bych dát 2*, takhle je to nastejno 3* 55% zase takovej zázrak to nebyl. ()

Českem pojede legendární DeLorean

Českem pojede legendární DeLorean