Matt Murdock neměl zrovna ideální dětství. Vyrůstal v nebezpečné newyorské čtvrti, kluci ho šikanovali a příliš velkou oporou mu nebyl ani otec, opilec a zkrachovalý boxer, který pracoval pro místního zločineckého bosse. Navíc Matt oslepl, když se mu do očí dostala nebezpečná chemikálie. Překvapeně však zjistí, že díky neuvěřitelně zbystřenému sluchu dokáže „vidět“, a začne tuto schopnost trénovat. Brzy se umí ubránit svým trýznitelům. Úspěšně vystuduje práva a je odhodlán bránit chudé a bezmocné. Pomáhá jim nejen jako „slepý“ právník v soudní síni, ale po nocích také jako maskovaný mstitel Daredevil, který se v rudém kostýmu stává postrachem podsvětí. Seznámí se s Elektrou, která skvěle ovládá bojová umění. Je dcerou řeckého magnáta Natchiose, který se stal terčem útoku bohatého Wilsona Fiska. Ten na něj chce hodit podezření, že je obávaný vládce podsvětí Kingpin, i když ve skutečnosti je jím on sám… (TV Nova)

B4TM4N

Chcete se stát superhrdinou? Potřísněte si jakoukoliv část těla radioaktivním sajrajtem, počkejte tak týden a máte to - jste superhero u Marvelu. Geneze jejich hrdinů je skutečně většinou prudce originální a zpracování taktéž pokulhávající. A Daredevil je po Hulkovi zcela určitě druhý nejhorší marvelovský supergeroj. Nemůžou za to herci (překvapivě ani Ben Affleck) - ba spíše naopak, třeba Michael Clarke Duncan je vynikající boss(i když, pokud vím, byl Kingpin trochu jiné barvy). Hlavní problém je nudný děj (za pozornost stojí snad jen poslední půlhodina, která je na podobné filmy takřka revoluční co do (ne)přežívání různých hlavních postav) a neskutečně zmrvená akce, plus nechutně joeschumacherovský Benův kostým. ()

eagle-eye

Ten Affleck je nějakej divnej. Třeba v Hledá se Amy perfektní, v Dogma taky, ale jinak je vesměs hodně slabej a zde u mě navíc spadl do škatulky, nejhůře zahraný komixový hrdina. Film tak sám o sobě je zajímavý spíš jen díky Farrellově výtečné záporné postavičce. Jinak se jedná a o naprosto nevýrazný počin, který neurazí ani nenadchne. ()

dopita

Nemám rád komiksy, nemám rád Bena Afflecka, nemám rád Jennifer Garnerovou a nemám rád blbý filmy. Tím je myslím moje hodnocení vysvětleno. ()

divak84

Hodně umělé, rádoby efektní a naprosto nevěrohodná jenn, která je sice hezká holka, ale tohle ji nežeru.. navíc to působí velmi dementně, když do treninkové sekvence jenn pustí rejža radoby drsný song od evanescence, pak sme svědky párání pytlů s pískem, abysme pak za 5 minut viděli jak jenn skape a je ze hry venku... tenhle film je velmi špatně udělaný což mě mrzí páč afflecka mám hodně rád ()

XdanteX

směšné rozhodně ne...k smíchu rozhodně ano. Ani se mi nechce věřit že tohle měli být seriózní herecké výkony... ()

Blondsky

Seriál je ve všech ohledech lepší. Fisk je zde pohřben, Bullseye trochu lepší. Kasting dobrej, ale když se hercům nechce…. Aspoň ten Stan Lee působí fajn. Elektra zde byla zajmavější než Matthew. Achjo. ()

Pat.Ko

Najlepšie na tomto filme je, že sa snaží byť temným a serióznym superhrdinským filmom. Všetko ostatné o tomto filme je v najlepšom prípade dosť priemerné. Herectvo nie je v skutočnosti na nadšenie, ale nie je hrozné. V niektorých ohľadoch sa odvážlivec v tomto filme nakoniec cíti ako Batman. Neznášam tento film ako ostatní ľudia, ale nevidím dôvod, prečo sa nepovažuje za dobrý. ()

Knowho

Problém hodnocení filmu je ten, že je dost často srovnávám se seriálem od Netflixu. A to je chyba. Jasně ve srovnání s ním se jedná o docela hloupý film, ale jde o to že film je z roku 2003, kdy bylo prozkakování ohněm,rock hudba a tohle všechno prostě cool. A já to fakt zbožnuju. Affleck se v tý době do role Daredevila dost hodil, a Farrell jako Bullseye taky. Ale kdybych to měl srovnat se seriálem... Seriál vyhrává na plný čáře. 8/10 Viděn i DIRECTOR'S CUT.- 9/10 ()

Tadzi

Nejdřív jsem měl chvíli pocit, že jsem si spelt sál a koukám na wire-fu Spiderman 5 v režii Terryho Gilliama. Když mi ale došlo, že to na co koukám je opravdu Daredevil.... No radši pomlčet. Prostě totální zklamání. Jedna hvězdička za Evanescence a Bullseye, druhá hvězdička za Jennifer Garner. ()

pjotr76

Pan Ben Affleck, jinak též herec třetí až čtvrté kategorie, mne nikdy nezklame. Vzestup této hvězdy s absolutním hereckým netalentem mi trochu připomíná v našem lokálním měřítku "story" Leoše Mareše. Tento Mirek Dušín USA tedy opět nezklamal, tedy rozuměj zase nám přehrával, zvláštně se xichtil, vzrušeně gestikuloval nebo naopak negestikuloval vůbec tam kde by měl, tedy dělal přesně to co nemá s herectvím společného vůbec nic. Zbytek osazenstva s ním tak nějak držel basu, čestnou výjimkou budiž dosti talentovaný Collin Farrel. Pouze jen a jen jeho výkon tuto další komiksovou slátaninu neodsoudil v mém komentáři a hodnocení do odpadového filmového hospodářství. ()

Sairina

Filmy podle komixů jsou dost často špatně zfilmovány viz. Daredevil. Nejenže Ben Affleck vypadá jak ... v roli slepého hrdiny, který "vídí přes svůj sluch", ale i ostatní postavy jsou dosti nevýrazné. Ani Colin Farrell tento film nezachránil, spíš ho podle mě ubil. ()

jasiska

Je to čudné, ale napriek tomu, že si uvedomujem, aký priemerný tento film, nedá mi a nechám mu tie 3 hviezdy, lebo si našiel cestu k môjmu srdcu:-) A tento poznáte? Viete, ako zistíte, že kariéra Bena Afflecka je u konca? Dá sa na natáčanie Daredevil 2 :-) ()

Lionheart

Jako nic proti Afleckovi, nikdy mi nevadil, ale tohle mi fakt nesedlo. A nebylo to jen Afleckem, nějak mi tam nesedli žádní herci. Všichni až moc komičtí. Příběh naprosto bizarní, snaží se být příliš akční, ale nemá na to. Místy jsem se válel smíchy, a to dokonce i u "smutných" scén. Vlastně tu jednu hvězdičku dávám jen a jen za scénu, kde Farrell vyřešil žvanící babičku. No, jako komedie by to ušlo, a to ještě byl lepší Mystery Men. ()

Hanes88

Určitě zajímavě pojatý hrdinovský film. Affleck zahrál dobře, Jennifer Garner opravdu hezká a děj taky nebyl vůbec špatný. Jen je to ale spíše taková průměrovka. ()

peetriss

Marvelovina parazitující na tehdy aktuálním úspěchu Spider-Mana a looku Burtonových Batmanů. Přes tuto vizuální neoriginalitu se na to poměrně hezky kouká, avšak hlavním problémem je titulní postava, která je špatně napsaná a ještě hůře obsazena naprostým dřevem v podobě Afflecka (mám z něj jako z budoucího Batmana ještě větší obavy!). Celý příběh vypadá jako šitý horkou jehlou, nedokázalo mě to jako diváka vtáhnout, až na občasné vizuální libůstky, vyžívajícího se Colina Farrella a neskutečně sexy Jennifer Garner. Michael Clarke Duncan dostal málo prostoru, dle mého názoru je to dobře. Daredevil je slabá, ale vizuálně ne nejhorší, komicsová adaptace balancující někde mezi dvěmi a třemi hvězdami - rozhodně se nenechám uplatit skvělými skladbami Evanescence, kteří jsou mou srdeční záležitostí. 50% ()

Milodar

Přes veškerou špínu, která zde byla nakydána, vidím záblesky kvality. Tak například kostýmy. Prostě skvělý, Daredevilova hůlka má skutečně nádhernou barvu, škoda, že ji nemůže vidět. Celý oblek vypadá jako poctivá kůže. Ostatní postavy (Elektra, Bullseye, Kingpin) to samé, radost pohledět. Celkově postava DD v podání Bena Afleka je povedená (ano, je to trapný že lítá jako Spiderman a Superman dohromady, ale s trochou nadhledu se to dá přežít). Námluvy mezi DD a Elektrou jsou taky solidní, kde jinde můžete vidět "flirtovací bitku" na houpačkách, s doprovodem nějakýho strašnýho popu? Ta hudba je přímo strašná, ale že bych kvůli tomu musel odsoudit celý film? Jennifer Garner je velmi dobře vybraná herečka, je to krasavice, ale přitom trošku drsná a namakaná. Hraje skvěle. Kingpin je fantastickej! Fisk jak pysk! Pan kněz vypadá jak Satan a Daredevila považuje za svého synka. Před "kostelní bitkou" si Bullseye a DD zřejmě dali frťana Pymova koktejlu, takže se trošku ztrácejí ve varhanech, ale co, buďme velkorysí. Foggy a DD jsou komická dvojka, Karen stihla jen uvařit 2x kafe. Není to dokonalé dílo, ale ani to není taková sračka, jak se zde stádně píše. ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

03.11.2023

Jennifer Garner je zpátky jako Electra

Jennifer Garner je zpátky jako Electra

08.07.2023

Nestačily vám multiverzní hrátky ve snímcích Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství a Flash? Pak se nemusíte obávat, Hollywood v tomhle směru rozhodně nehodlá zatím ubírat a tak nás už brzy čeká… (více)

Ben Affleck je nový Batman

Ben Affleck je nový Batman

24.08.2013

Potěšilo to zejména Kevina Smithe, protože to pro něj znamená, že „už viděl nahatého Batmana". Zbytek filmového světa se už téměř čtyřiadvacet hodin zmítá v diskusích, jestli jde o správnou volbu.… (více)

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let