Harley Davidson a Marlboro Man

• USA Harley Davidson and the Marlboro Man

Dva motorkáři, říkající si Harley Davidson (Mickey Rourke) a Marlboro Man (Don Johnson), chtějí pomoci svému starému příteli zachránit jeho majetek a přepadnou bankovní vůz. Domněnka, že rychle vezmou peníze a zmizí se však ze vteřiny na vteřinu mění ve zcela odlišnou realitu - auto je naplněno drogami. Tím se oba stávají nepřítelem číslo jedna zkorumpovanému řediteli banky, který na ně kvůli ukradeným drogám posílá nemilosrdné a chladnokrevné zabijáky. (Kubesz)

ZkuKol

Don Johnson natočil málo dobrých filmů, ale tenhle stojí zato. Je to béčkové až to bolí, ale člověk se skvěle baví, pokud mu to sedne samozřejmě. Je to jednoduché, schematické a obča i přiblblé, ale má to skara koule. Prostě super zábava, u které se nesmí myslet... 75% ()

slovan1

Hodně překvapující snímek. Ikdyž jde o "béčkovou" záležitost, tak jsem se u páru hlášek a scén fakt zasmal a celkově jsem se u tohohle filmu příjemně odreagoval :) Jízda dvou kovbojů za záchranou svého oblíbeného baru je hodně svižná a vtipná. Nepřátele v podáni gumových, radoby gestapackých šašku je neobvyklým kořením... :-D 70% ()

Lukoboss

Tohle je sranda, na kterou se díváte snad jen kvůli těm motorkám, protože jinak to není nic moc. Resp. je to tak průměrný, že ani po hodině ždímání z toho víc nedostanete. Přiznejme si, že hlavní dva sponzoři si takovou věc můžou bez bolesti dovolit. :) ()

bruceman7

Sice mě překvapilo, až jak moc je to rádoby akční film (nebyl však v té značně odlehčené logice skrytý záměr?), ale k pobavení to stačí. Je tedy zbytečné se v tom více hrabat. Ale igeliťáci a tátovi rady jsou fakt dost dobrý. 55% ()

BlackTom

Ultimátne machovské béčko, ktoré sa na nič nehrá a srší z neho hravosť a filmárske nadšenie. K tomu hláškujúca dvojka Johnson - Rourke, pričom ten druhý menovaný je tu ku všetkému náramný fešák. Bezstarostná jazda v zábavnejšom prevedení, bez filozofických odbočiek, proste len bohapustá akcia pre poriadnych chlapov, s nechutným záporákom a kočkami, ktoré sú v čisto pánskom garde len na okrasu. Dôvod, prečo si "pořídit" harleya. ()

666Carnage

To co jsem chtěl jsem dostal. Kvalitní béčko s půlkou alkoholovýho a tabákovýho průmyslu na motorkách. Já se bavil. 3* ()

Zagros

Každý z vás má určitě nějaký oblíbený filmový kousek, který přímo miluje a je mu ochoten odpustit všechny nedostatky a v různých hodnocení za něj bojovat až do úplného konce. Jedním z mých podobně milovaných filmů je právě Harley Davidson a Marlboro Man. V očích většiny jde pravděpodobně o akční béčko plné logický blbostí... víte co, jděte k čertu! Ústřední dvojka jsou zkrátka frajeři, kteří dokáží s přehledem zvládnou každou situaci a ještě u toho pronášet jedno parádní moudro za druhým a to říkám naprosto bez ironie. Z fleku bych se na to podíval znovu a vím, že bych byl velmi spokojen, protože jde o naprostou špičku... ehm tedy alespoň v rámci žánru. ()

wosho

Na toto duo motorkářů se dívat dá. Pobaví a dokonce i poučí (že i stalé chřusky slepené izolepou se můžou hodit) a půldruhá hodinka uteče u filmu stejně rychle jako v *****bordelu. ()

p.sojka

Hřeje mě u srdce, když pročítám ostatní komentáře...a vůbec komu se to nelíbí...ať si prdel políbí...tyhle boty mi dal můj táta... ()

Piškotka

Celkem se to dalo, i když děj byl kostrbatý a nesmyslný. Spíše šlo o to, jak ti dva spolu vycházeli. Na M. Rourka se dalo ještě dívat, hodně připomínal B. Willise a D. Johnson je příjemný švihák. Hráli uspokojivě, v těch svých oblečcích byli sympatičtí a bodří hoši. ()

Yardie

Jojojo, dobrý. Vtipné hlášky, klasický odpočinkový akčňák s mým oblíbvencem Mickeym, který umí snad zahrát všechno a všechny a každý žánr. Párkrát jsem viděl, hlavně, když se mi nechtělo moc přemýšlet a chtěl jsem se jen pobavit a odpočinout si. Nic náročného to není, jen tak zlehka... Howgh! ()

lareinna

Nemilosrdné a chladnokrevné zabijáky na čele s Danielom Baldwinom?...ten vyzerá sladko ako môj spokojný psí čumáčik, ktorý na mňa práve pozerá z pohovky, oproti frajerom ako sú Mickey Rourke a Don Johnson :-) Ešte k tomu je trošku vykrmený, tie zaoblené líčka ma fakt úplne vystrašili :-) ()

Sochorisko

Neuvěřitelná podívaná akční scény s poměrně jasným dějem, leč parádně zpracovaným.. Tímto způsobem by se dala popsat Amerika 90. let. Všechno krásně zapadalo a až na fakt přepísklý gek se střechou a bazénem to byla podívaná, v podstatě i reálná. Určitě doporučuji doplnit si tuhle akční klasiku.. ()

dezert

Nečekaně dobrý béčko s několika nezapomenutelnýma hláškama. Mickey Rourke je jeden z největších frajerů všech dob. Tohle je film přesně pro něho. Tenhle biják je óda na frajerství. Navíc tenhle film má úplně geniální začátek. Navíc je nehorázně celej film nehorázně efektní. A to se mi libí. Pěkně s filtrem. ()

waits

Tak tohle me totalne minulo. Beckovej scenar s dvema symapataky, co vyloupi banku a umi se prat? Jo, tenhle koncept je prima, ovsem musi tam hrat Terence Hill a Bud Spencer. Za cool postavu jsem ochoten prohlasit kde koho, od hrdinu Trainspottingu po Rockyho, ale u Rourka me tohle oznaceni nenapadlo ani jednou. Zvlastne obleceny, podivne se usmivajici fraja, to jo. Jedna hvezda za drsne strilecky. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore