Harley Davidson a Marlboro Man

• USA Harley Davidson and the Marlboro Man

Dva motorkáři, říkající si Harley Davidson (Mickey Rourke) a Marlboro Man (Don Johnson), chtějí pomoci svému starému příteli zachránit jeho majetek a přepadnou bankovní vůz. Domněnka, že rychle vezmou peníze a zmizí se však ze vteřiny na vteřinu mění ve zcela odlišnou realitu - auto je naplněno drogami. Tím se oba stávají nepřítelem číslo jedna zkorumpovanému řediteli banky, který na ně kvůli ukradeným drogám posílá nemilosrdné a chladnokrevné zabijáky. (Kubesz)

Radiq

Lekce při střílení: "Musíš zmáčknout spoušť, Harleyi. Né ji hladit - není to tvůj pták." Lepší časy Dona Johnsona, doba kdy Mickey Rourke byl ještě jakž takž fešák a černé období Daniela Baldwina, které zůstalo ve sračkách na pořád. Děj je naprosto stupidní a o ničem, ale celkem dobře se tam někdy hhláškuje. Záporák Tom Sizemore je klasickej zbohatlík a jeho poskoci v dlouhejch kabátech, kteří se nepotřebujou krýt před kulkama, jsou jak paka, co maj zbraňová píra a plejtvaj municí. Byla to prostě kravina, ale člověk z nostalgie musí dát aspoň dva... ()

WinnJets

Není to sice nic výjímečného, ale je to můj vůbec první film v životě, který jsem viděl v letňáku a tehdy se mi to zdálo fakt dobrý..:) tak snad pochopíte, že prostě nemůžu jít níž... ()

SeanLSD

"Lepšie byť mŕtvy frajer ako živý srab." ___ To je nesmrteľná hláška definujúca tento pomník akčných a bezproblémových 80. rokov s nádherným obsadením, v ktorom (alebo ktorých) je frajerstvo hlavná hodnota, kde sú všetci chlapi drsní alebo slizkí, ženy mladé, krásne, odvážne a povoľné, kde vymyslíte plán na získanie 2,5 milióna dolárov počas jedného večera popíjania (frajerovania) pri bare (a všetko samozrejme elegantne vyjde), kde sa policajti zjavia iba ak ich chcete nájsť, teda ponaháňať sa na motorkách alebo ich pretiahnuť (ak sú ženského pohlavia), kde vyvraždenie všetkých kamarátov (kvôli nášmu nápadu) prebolí za večer (lebo však frajeri žijú tu a teraz a hlavné je ich vlastné ego). Podstatná je absolútna sloboda, nech to stojí čo chce a chlapské priateľstvo, ktoré jediné ju chápe (na rozdiel od žien). MARLBORO MAN A HARLEY DAVIDSON je film proste exemplárne hlúpy, nerealisticky akčný, psychologicky nepresvedčivý, neuveriteľne pohodový a hlavne - mimoriadne frajerský. ()

Jizni Tlapa

Tak tyhle dva chlápky mám fakt rád. Role šitá jako na míru Rourkovi. To ,že tuhle roli vzal Mickey z finanční nouze se mi snad nechce ani věřit. Zdálo by se, že jeho role mu byla šitá přímo na míru. Skvělé hlášky, akce a naprosto vynikající hudba!! Tohle je prostě vtipný akční nářez a tak to mám rád a že místo prachů převáží bankovní kára drogy?? A co , je mi to jedno. To , jak tahle western/biker parta vyřídila kevlarový koloušky za doprovodu hudby Bon Joviho mě prostě dostalo!! "Když bejk stárne, tvrdnou mu rohy" !!!!! ()

lennyd

Když Harley Davidson (Mickey Rourke) se svým přítelem Marlboro Manem (Don Johnson) zjišťují, že muž, který je oba vychoval, brzy přijde o celý svůj majetek (a hlavně bar, kde oba dva vyrůstali), rozhodnou nestát mimo a potřebnou sumu dvou a půl milionu dolarů mu sehnat. Se zbytkem party přepadnou bankovní vůz, ale auto nepřeváží peníze, ale drogy, se kterými čile kšeftuje ředitel banky (Tom Sizemore). Ten se ale samozřejmě s přepadením jen tak nesmíří, a tak posílá své zabijáky v čele s nemilosrdným Alexandrem (Daniel Baldwin), aby dostali drogy zpět ... Pamatuju si, když jsem tento film viděl kdysi dávno poprvé (nepochybně potajnu) - jak jsem z něj byl nadšenej. Dva bezkonkurenční kovbojové (dobře, kovboj z nich byl jen jeden), výbornej (a slizkej) záporák - i se svým bouchačem - co víc si přát. Teďka se mi podařilo díky nejmenované televizní stanici film shlédnout znovu, a tak nějak se ono nadšení už nedostavilo. Ne že by film byl špatnej, ale do kultu má hodně daleko, podobně laděných filmů jsou desítky (i mnohem lepších), takže zůstávají jen herecké výkony Mickeyho Rourka, a samozřejmě Toma Sizemora. ()

neoBlast

[První rewatch v dospělosti] Tohle je dětská srdcovka i když jsem s tím proti všem. Kdo mi bude tvrdit, že to není pětihvězda, nebo že měl jako malý kluk raději Marlboro Mana, je u mě prachsprostý lhář, měl by skončit s hodnocením filmů, přestat brát Crystal Dream a jít pracovat na vinici u Mikulova. Lháři! 90 % ()

sskrblik

Béčková kovbojka na dvou kolech, lépe řečeno na čtyřech, započítám-li oba pány na svých strojích. Rourke v roli Harley Davidsona byl bezvadný, to se nedá říct o zbytku hereckého osazenstva. ()

ssfan

Typické akční béčko z počátku devadesátých let, které však i přes svou jednoduchost slušně pobaví. Dobré je hlavně ústřední duo, také záporáci ujdou a místy to bylo napínavé. 55% ()

vitekpe

Nadprumerne (akcni) becko s nekolika nezapomenutelnymi scenkami :-) Uz jen samotny zacatek filmu patri mezi bozi dila...k videni zde. Koluje takovy nazor, ze tenhle film ma nejlepsi opening ze vsech...tezko rict, ale v top10 bude urcite. P.S.: Mitzi Martin na zacatku je snad ta nejkrasnejsi holka, co jsem kdy videl. :-) Mickey je cowboy. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore