Harley Davidson a Marlboro Man

• USA Harley Davidson and the Marlboro Man

Dva motorkáři, říkající si Harley Davidson (Mickey Rourke) a Marlboro Man (Don Johnson), chtějí pomoci svému starému příteli zachránit jeho majetek a přepadnou bankovní vůz. Domněnka, že rychle vezmou peníze a zmizí se však ze vteřiny na vteřinu mění ve zcela odlišnou realitu - auto je naplněno drogami. Tím se oba stávají nepřítelem číslo jedna zkorumpovanému řediteli banky, který na ně kvůli ukradeným drogám posílá nemilosrdné a chladnokrevné zabijáky. (Kubesz)

Greg25

Říkejte si co chcete, ale tohle je jedno z posledních akčních, hláškami i nelogičnostmi nabitých "spaghetti" filmů, keré byly natočeny a o kterých lze říct, že možná nejsou dobré co do děje, ale o to lepší jsou co do kultovnosti, vtipu, parodie a svěží lehkosti, která potěší a v nepsolední řadě i pobaví a to fakt hodně. Duchem tenhle film odpovídá spíše filmům z let osmedesátých. Dva hlavní představitelé v čele s mým oblíbencem Mickey Rourkem, na kterého nedám dopustit a sympatickým kovbojem Donem Johnsonem - sečteno podtrženo - já jsem se bavila - takovéhle filmy se už dneska netočí a myslím to v tom kladném slova smyslu. 80% "Můj táta vždycky říkal: "Dvě věci nikdy nedohoníš - autobus a ženskou." "Harley, jeden náboj stojí dva dolary - utratil si dvanáct dolarů a nezabil si ani jednoho. Já jsem utratil čyři dolary a zabil jednoho." "Kde jsou?" "Tamhle jdou a pěkně utrácej." ()

Pedro Morales

Je to předvídatelný, obyčejný akční béčko, jakých je bezpočet. To jo. Avšak tohle se mi sakra líbilo, hlavní hrdinové jsou neskutečně drsní frajeři a plno jejich hlášek jsou opravdu perly. Tohle chci vidět znova ,,Lepší zemřít jako frajer, než žít jako srab." ()

kowalski

K tomuto filmu mám trochu taky zvlaštní vztah... taková stará béčkárna plná ptákovin, trapných-známých hlášek a neprůstřelných plášťů. No a Don Johnson zarostlej bez sportovního saka s vyhrnutými rukávy. :) A nezapomeňte: "z bouchaček se střílí ty se neházej" ()

TaanStari

První půlhodinu to vypadalo moc dobře, jenomže potom nastoupilo to debilní komando a ukázalo se, co tenhle film ve skutečnosti je - další béčková sračka. ()

theSaint

Stylová osmdesátka/devadesátka pro které mám prostě slabost. Čirá radost sledovat tyhle sekáče. Cool, cool, cool a ještě jednou cool. Kdo tu hodlá rozebírat hloubku filmu a bla bla žvásty kolem toho, tak není cool ani trochu. Jdu si zapálit Marlboro, nalít sklenici whiskey a brzo ráno pláchnout nějaký extra libový číče, jelikož mašina a silnice jsou moje pravý milenky.. a to jsem chtěl přestat kouřit. ()

Bozvav

Skvělá nostalgická památka na roky, kdy ještě chlapi byli chlapi. Kdy bylo kůl mít silnou motorku, bouchačku proklatě nízko, v ruce panáka a v puse cigáro. Na dobu, kdy i ostří hoši byli sympaťáci a kdy se v akčních filmech moc neprndalo, jen tak občas hláškovalo. Námět pitomoučký, ale zpracování bezvadné. Skvělá ústřední dvojice, Za mne 75%. ()

Hapretor

Mikyho Rouru fakt nemusim. Děj, něco jako western-krimi-thriller můžu ještě míň. Paskvil. Nuda. Blbost. Never. More. ()

helloween93

Béčko z roku 1991, které má ještě nádech 80. let. Hlavními hrdiny jsou dva drsňáci - Don Johnson a Mickey Rourke. Ti se protkloukají životem a žijí ze dne na den. Jsou nerozlučnými kamarády, kteří brázdí Kalifornii na chopperech. Těžko říct, jestli je nějaký film víc "chlapský" než tenhle. Samozřejmě nesmím zapomenout na komando s AUGy a černými plášti. Tohle je přesně ten film, který vás dostane svojí atmosférou. Mám rád Dona Johnsona. ()

burton

Baví mě, jak tady někdo píše, že to rozhodně neurazí a někdo zase, že je to špatný, moc špatný film a že to zachránily jen silné stroje. Pardon, promiňte a hlavně se prosím neuražte, dávám tomuhle počinu pět hvězd. Líbilo se mi to, dokonce několikrát. Právě že banda nagelovaných buzerantů, v čele s Baldwinem byla super, myslím, že nebyli trapní, ale s nadhledem nejtrapnější a o to právě jde. Harley Davidson a Marlboro Man jsou luxusní. Ty slepované boty...a ten Mickyho úsměv, ještě nebotoxovej...a ty filosofický kecy...náramě jsem se bavila a výborně si to užila a určitě jsem to neviděla naposled. ()

Lyžař

Co jsem čekal, to jsem dostal :-) přestřelky, honičky, kamarádství, zub za zub, volnost, pohyb, cestování...to všechno a taky v pozadí myšlenka, že "nálepky jsou na nic", aneb na co jména? :-) Chceš si nechat říkat Harley? Tak proč ne :-) Dnešní svět tenhle styl života moc neuznává (nemyslím samozřejmě ty přestřelky, ale tu volnost). I tak je super jednou za čas právě tohle nechat proletět hlavou :-) ()

MickeyStuma

Skromný a však velkolepý námět na akční řežbu, který zde vlivem honosnějšího příběhu nebyl plně využit. I přes to se jedná o biják hodný ke shlédnutí. Mickey Rourke a Don Johnson se tu ukázali jako velmi dobrá dvojka, která má své určité charisma a která funguje. Příběhy ze světa motorkářů byli vždy velmi přitažlivé, zvlášť pokud šlo o divoký způsob života. Tento snímek je o velkém přátelství , které mohlo stát i nejeden život. Film vznikl počátkem devadesátých let, ale atmosférou je ještě jakoby z let osmdesátých. Jedná se dnes už o klasickou akční zábavu bez zběsilých efektů, honbě za senzacemi a spousty krve. Akční film jakých je sice spousta, ale je to jeden z mála, který má co říct i dnes. ()

LANSA

Akční béčko s pěknejma motorkama, občas slušnou hláškou: "Kde jsou?" "jdou sem a hrozně utrácej!!!":-).Dále se 100% návykovou drogou a šesti buzerantama v pláštěnkách.Do pohody. ()

Meiers

Harley a Marlboro jsou dobrá dvojka a tohle buddy movie na nich stojí, ale až na to jací jsou to vandráci mi neukázali vůbec nic. Tihle dva mohli být kult, kdyby z huby pustili sem tam něco vtipnýho. A taky to chtělo trošku přitáhnout uzdu s těma ulízanejmá dlouhokabátníkama, sem nevěděl jestli čumím na western nebo sci-fi. Promrhanej potenciál ústřední dvojky. ()

Hulk Hogan

Neskonalá paráda a opravdu stylovej film. Skvělá ústřední dvojice s Rourkem a Johnsonem, který se tady představuje po Miami Vice ve své nejlepší roli. A navíc je to snad jedinej film, ve kterém se rozebírá, že kulky stojej peníze, a nesmí se s nima plejtvat :) ()

TommyGun89

Tohle je film mého mládí... Micky Rourke jako Harley a Don Johnson jako Marlboro. Dva tvrdý motorkáři, co se zařekli, že pomohou jednomu starci, příteli z dřívějších časů, aby zachránili jeho majetek. Bar, ve kterém kdysi oba dva prožili své mládí a kde se z nich stali opravdový muži. Rozhodnou se přepadnout obrněný vůz z penězmi, ve kterém jsou bohužel drogy... a tak začíná zběsilá jízda proti fanatickému a zkorumpovanému řediteli banky, který jaksi své drogy bude chtít nazpět... ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore