poster

Ten tajemný předmět touhy

 • český

  Tajemný předmět touhy

 • Francie

  Cet obscur objet du désir

 • španělský

  Ese oscuro objeto del deseo

 • slovenský

  Ten temný objekt túžby

 • anglický

  That Obscure Object of Desire

Drama

Francie / Španělsko, 1977, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $55,261Tržby Celosvetovo $-(16.7.2010)

 • kinej
  *****

  V posledních letech své kariréy podával Luis Buňuel pozoruhodné výkony. Natočil několik naprosto famózních snímků v řadě a Ten tajemný předmět touhy je jedním z těchto skvostů. Příběh je osobní drama o posedlosti milovanou osobou, které by obstálo třeba i coby kniha, což se asi i stalo. Každopádně pod rukama Buňuela se převedením tohoto námětu do filmové podoby stal opravdový klenot. Tento režisér je bytostný surrealista i když v jeho pzdějších filmech drží svou fantazii dost na uzdě a jeho typické vklady do filmu se vyskytují jen občas. To však rozhodně není na škodu. Jeho surrealismus a film jemně dokořeňuje o absurdní rozměr a výsledek je jednoduše fenomenální.(8.11.2010)

 • RHK

  Jeden ze 125 nejlepších neanglicky mluvených filmů - 125 Greatest Foreign Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(3.9.2011)

 • Flipper
  ****

  Ak by sme odhliadli od faktu, že 77 ročný Buñuel neprihliadal na nehoráznu naivitu hlavného hrdinu Don Chu(j)ana a miestami sa film neprelieva do telenovely typu "Irenko.. pardon Faber ja tě mám ráda i bez peňez (ale jakmile mi jich nedáš, nic nebude!)" očko by som prižmúril. Ak však pridáme zámer neustáleho napätia v rámci terorizmu, ktorý vôbec nefunguje a plochosť všetkých postáv až na tú ženskú - vychádza tu skoro poriadny prúser. Istota faktu, že raz príde odveta a hrniec zúrivosti vypení však stačia na to aby divák prežul aristokraciu a vychutnal si slunce, Madrid a hlavne pár facek. Navyše ak to berieme ako hračku, zamaskovanú surrealitou a jej aplikáciu do každého rozhovoru potom si Luis svojim epilógom do hrobu určite neodniesol vrece sračiek.(9.10.2010)

 • PetrPan
  ***

  Už je to nějaký čas, co jsem ochutnal nezaměnitelný filmový rukopis páně Buñuela a Nenápadný půvab, který byl mou panickou ( od slova panic) premiérou mne tehdy když ne přímo nadchl, tak určitě okouzlil svým netradičním suchým humorem a surrealistickými eskapádami. Tato druhá ochutnávka však bohužel nepatří mezi ty nejvydařenější, tentokrát jsme si s mistrem nějak nesedli, souboj mužského a ženského principu je typickým autorovým surreálnem jen lehce šmrcnuta a suchý humor se taky někam vytratil. Potěšily mne však 2 herečky pravidelně se střídající v jedné roli, hezké ozvláštnění, navíc takto krásnými ženami, těsně u mě vítězí Angela Molina. Odcházím mírně zklamán, příště to snad bude lepší.(31.7.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace