„Je to vlastně krajně nezodpovědné servírovat k snídani vajíčka naměkko! Pod skořápku není vidět, kdyby bylo zkažené, mohlo by vyvolat leknutí, odpor a způsobit celodenní nechutenství!“ Tato slova vykřikuje na své zničené královské rodiče princ Hektor (O. Vetchý). Však také král (P. Nárožný) s královnou (J. Brejchová) mají důvod ke smutku. Těšili se, že předají vládu synáčkovi a sami odjedou na letohrádek. Copak to ale jde? Moc dobře vědí, jak nezodpovědným a lehkomyslným panovníkem by jejich syn byl… Krále napadne požádat o pomoc čarodějnici Valentýnu (N. Boudová). S jejím příchodem na královský hrad se ale začnou dít věci. Když princ vypije nápoj zodpovědnosti – stane se z něj nesnesitelný pedant a puntičkář. Účinky lektvaru byly silnější, než Valentýna předpokládala… (Česká televize)

UncleG

Pohádka o trošku přestárlém "mladém" princi, který je často k zemi sražen tíživým přívalem vladařské zodpovědnosti. Naštěstí trochu přestárlá "mladá" čarodějka dokáže namíchat ten správný lektvar, aby prince zbavila duševní poruchy a navíc získala jeho srdce. Společně s trůnem. To už se rozumí tak nějak samo sebou. Tahle studiová komedie obsahuje extrémně vtipné hlody, Ondru Vetchýho v klasické formě a navíc sexy čarodějnici. Co víc si přát? Snad jenom kočku na ledviny... ()

blackrain

Petr Nárožný na začátku vyděsil i mě. Já jsem nečekala, že tak zařve. Filmaři ho museli mít ve velké oblibě, protože hrál nejrůznější krále jako na běžícím pásu. Jen jeho partnerky se samozřejmě střídaly. Princ Hektor se na vládnutí opravdu moc nehodil. Ani se nedivím jeho královskému otci, že měl ze syna těžkou hlavu. To by měl asi každý rodič. Při jedné scéně se mi stalo, že jsem místo Nely Boudové viděla Juli Roberts. To byla asi halucinace a prostě se mi hlas Nely Boudové spojil s touto herečkou. ()

Vědma

Fakt nečekaná sranda s mnoha hláškami, které jsem zapomněla, ale dýmějový mor vede. Královský pár Petr Nárožný a Jana Brejchová byl koncipovaný podobně jako v pohádce Co takhle svatba princi, kde hrála Jiřina Bohdalová, ale Jana Brejchová přihrávala ještě o něco lépe. ()

rakovnik

Pohádku hodně táhne nahoru upovídaný Petr Nárožný, jehož mnohé monology i dialogy jsou skutečně vtipné. Naopak dolů stahuje mně nesympatická Nela Boudová. ()

Nach

Konverzační komedie, na níž se herci museli řádně vyřádit. Za zmínku stojí hlavně výborný herecký výkon Petra Nárožného jako krále. Dlouho jsem podobně kvalitní pohádku neviděl a dlouho jsem se u pohádky tak nepobavil. Naposledy snad u novější Tajemství staré bambitky. Pokud máte rádi pohádky a chcete se vyhnout otřepaným klišé, vyberte si Čarodějné námluvy. 75% ()

zette

Petr Narozny v rolich kralu je vyborny snad vzdy a v teto pohadce to plati dvojnasob. Skoda, ze velmi vtipne momenty se pravidelne stridaji s pasazemi, ve kterych se toho moc nedeje. Ale urcite se jedna o hodne solidni televizni pohadku. ()

otík

Pohádka, která v některých scénách perlí a hlásí jednu hlášku za druhou (teda výhradně pan Nárožný), v mnoha scénách však hodně nudí. Taková to hodně ukecaná pohádka, která je příjemná a dobrá nejen k poobědové siestě. Hudba: Josef Spitzer ()

HonzaBez

„Jestli se Vám nelíbí můj lektvar, tak si to nechutenství můžete pořádně vychutnat…“ Vtipem tahle pohádka téměř přetéká (ač možná je víc pro dospělé než pro děti - viz třeba hláška o hloupém nápadu, který "přišel z hradu" ). Jen k závěru jsem už měl pocit, jako by jejím tvůrcům nějak docházel dech. Každopádně Ondřej Vetchý coby zodpovědný/nezodpovědný princ Hektor je vážně kouzelný. U Petra Nárožného (ač má asi nejvíce vtipných hlášek - viz třeba "Blázen nebyl, měl jen trvalé potíže s hlavou..") takový komický standard. ()

PollyJean

pohádka, kde se snad skoro polovina odehrává celkem staticky u prostřeného stolu, přesto ale pořádně a vkusně vtipná (vzpomínka na dýmějový mor!). Typický Nárožného perlící král se zbavil Bohdalové a celkem kupodivu mu to stejně dobře klape i s Brejchovou, na které se (v dobrém slova smyslu) vyřádil i tvůrce kostýmů - variace na empírovou módu s velkou dekoltáží jí rozhodně seknou. Průšvihem v tomto ohledu je naopak závěrečná tragická proměna čarodějnice v rozevlátém tmavém rokoku v ulíznutou bělostnou empírovou maminu - tady bych na místě Vetchého kouzlo okamžitě reklamovala. ()

vitekpe

Celkem vtipna pohadka s bezvadnou Nelou Boudovou jako carodejnici. Proti tomu Jana Brejchova jako kralovna me moc nepresvedcila, takove nejake odflaknute mi to od ni prislo... ()

NICOX

Skvěle sem se bavila.. A to hlavně díky Petrovi Nárožnému. No oni byly všichni super i ta přiblblá princezna. 75 % ()

Finskej

Jak stojí většina ateliérových pohádek za starou bačkoru, tahle je něco docela jiného. Brilantní král pana Nárožného (tuším, že ne první v řadě), jeho skvělá královna Jana Brejchová a ostatní jim zdatně sekundují. Velice vtipné a zábavné, i když je možná pravda, že to je spíš pohádka pro dospělé než pro děti :-) Čmelák ve špiritusu pravítkuje, ale prima frků se tam najde víc. ()

Paity

Naprosto famózní výkon Petra Nárožného, který opět dokázal, že je mistrem ve ztvárnění pohádkových králů. Když nic, alespoň se v pohádkách jemu zasměji. ()

EKLEKTIK

"Já jsem neřekl "Fuj", řekl jsem, že to je hnusné." Gastroenterologická podívaná, připomínající "Prostřeno", která ve mně, docela nezodpovědně, vyvolala pocit nechutenství. ()

ArthasKarfa

Pan Nárožný je v téhle pohádce naprosto bezkonkurenční, opravdu se pobavíte u vtipných glos a replik svérázného pana krále, no a Ondra Vetchý jako zastydlý princ se taky povedl. ()

arcticsky

Pohádka s nečekaně chytrými hláškami a výbornými herci. Mimo jiné - Nela Boudová se mi zde líbí opravdu moc! Velmi jiné, než většina papundeklových TV pohádek. ()