Hlavně taktně! Komedie o zištném i nezištném přátelství… Čtyři „přátelské“ páry se scházejí a druží. Projdou nečekanou zkouškou, když si jeden z nich nutně potřebuje vypůjčit dvacet tisíc korun na výhodnou koupi chaty. Honza (V. Menšík), který mu peníze spontánně nabídne, se ve společnosti kalkulujících a podezíravých kamarádů stane objektem podezření, zatímco ostatní se vymlouvají, nebo se dokonce snaží chatu kamarádovi vyfouknout… (Česká televize)

Sandiego

Trefné a výstižné, aneb jak socialismus napomáhá zrodu dalších a dalších buržoutů,místo aby je dle svého zbožného přání vymýtil. Role výborně sedla hlavně Janě Štěpánkové, ale i ostatní obsazení je bez chyby. ()

rt12

,,Kytlice ? A kde jsou ty Kytlice?" Tak už to bývá, čím víc si upřímnější přítel, tím víc Tě druhý mají za nepřítele. ()

slunicko2

O lidské malosti a maloměšťáctví. 1) Inscenace je nesporně dobrá, povahy všech osmi postav jsou výstižně a živě vykresleny. 2) Problém, který s dílem mám, je, že podobné typy nesnáším, dělá se mi z nich až fyzicky špatně. Budete mít rádi film, z něhož se vám dělá šoufl? ()

zette

Velmi trefna kritika spolecnosti, ktera se nijak vyrazne nezmenila ani za padesat let. Dobre vykreslene postavy a dobre napsane dialogy. Herecke obsazeni uz je jen tou pomyslnou tresnickou na dortu. ()

dr.fish

K plnému docenění této tragikomedie je třeba jediného. Dostatečného věku. Je mi čtyřicet a vím, jak se lidé časem mění. Když je člověk na škole, nemá nic a ostatní kamarádi taky ne. Pohoda. Později se to mění, někomu se daří, někomu jen trochu, někomu málo. Co je měřítkem úspěchu, co znamená přátelství, za jakou cenu se dá prodat? Je každého osobní věc, jak se s tím vypořádá. A jak to může taky vypadat nám ukazuje příběh tří kamarádů ze školy a jejich partnerek. A řeknu jen jedno- je mi z toho na blití, jelikož si uvědomuju, že to kolem sebe vidím taky. Ne tak brutální, ale možná je to taky proto, že jsem nebyl u těch rozhovorů "ve vedlejší místnosti". Velmi nadčasová záležitost. Chytil jsem se za nos a ještě teď se držím! 90% ()

sator

Ani ne tak humorné jako smutné (jak pro koho- když čtu recenze) podezíravost a náhrada přátelství pragmatickými známostmi. ()

otík

Skvělé obsazení, příběh ale nic moc. Motání se kolem peněz, vztah ženských se svými chlapy a ovlivňování jeden druhého. Parta hic, která zas až zas tak moc zábavy nepřinesla. ()

HonzaBez

"Kam nemůže čert, tam nastrčí přítele...".  Hodně smutná (byť výborně obsazená) inscenace o lidském pokrytectví. Ve světě, který "není stavěný na opravdové přátelství" a v němž "existují jen společenské styky", by se mi žilo ouzko. Naštěstí mám ale kolem sebe pár lidí, jako je v této inscenaci pohodář Honza (věčně usměvavý Vladimír Menšík). Nechtěl bych se totiž na všechny kolem sebe jen usmívat  a hrát před druhými divadlo... ()

elle

Komedie - hodně hořká a bolavá. Strefuje se to až moc dobře a proto se na to nekouká až tak příjemně. Jsou tam skoro všechny momenty, které mě .... na takzvaných přátelských setkáních. zvlášť dámy v tomto druhu slepičího čechrání peří vynikají. Vždycky jsem záviděla chlapům, že si sednou k autodráze a jsou zas jak malí kluci - aspoň na chvíli. ()

Autogram

Pretvárka naša každodenná, výborne napísaná aj zahraná. Len mi je nejasné, ako sa poctivý a priamy kamarát Honza dostal do takejto snobskej sebranky. –––– My musíme předstírat, že voni maj ohromnou radost z tý naši chaty. Že tu radost s námi budou sdílet, a todle je právě naštve nejlíp. ... Za to mi ten kaviár stojí! ()

vitekpe

Moralitka o lidech/pro lidi stredniho veku. Benes se tam trosku trapil, mi prislo... Potesila krasna Milena, a smaozrejme i Jarmila S, moje oblibena. ()

ondrula

Takovýhle přátele, který se před sebou potřebují natřásat, vychloubat se a trumfovat, já jsem dávno opustil. A jen blbec si tyhle vztahy dokáže pěstovat. Ve filmu jako vždy excelují Somr s Menšíkem, dámy jim zdatně sekundují, Bek s Benešem jako obvykle předvádějí nezajímavé nic. Docela mě pobavilo, že v roce 69 stála chata (potažmo byt) 20k a zájezd do Egypta 11k. ()