Lord Carlton, vedoucí královského cenzorského úřadu, dostane k posouzení několik ožehavých fotografií, na nichž je nahé ženské tělo a plyšový psíček. Snímky nejdříve bez váhání odsoudí a je rozhodnut fotografie zamítnout. Ovšem, ještě si je vezme k „meritornímu“ prozkoumání domů. Tím ovšem spustí sérii neočekávaných událostí… Komedie byla natočena režisérem Jiřím Krejčíkem v roce 1970. Tehdy ale byla kritizována pro svůj výrazně erotický náboj, a tak se v premiéře na televizní obrazovce objevila až 28. 12. 1982. Pojďme se dnes znovu podívat na tuto satirickou komedii a potěšit se skvělým hereckým výkonem Miloše Kopeckého, ale i Marie Drahokoupilové a Juraje Herze. (Česká televize)

Vlkopec

Jako film za 3, jako TV film/inscenace za 4. Zábavné a až na jeden nepochopitelný lapsus v ději (cenzorský střih?) vydařené. ()

evangelik

Mno... dost "přelordstvované". Spíš to ve mě vyvolalo otázky kolem třaskavého slova "cenzura". Je těsně před začátkem normalizace, 1968 - zrušení/znovuzavedení cenzury. Anglie, demokratická svobodomyslná země. Tam, že mají nějaký cenzorní úřad? Do českých reálií to ovšem tvůrci zasadit nemohli, to je jasné. To by neprošlo ani o dva roky dříve... Škoda jenom, že při tom závěrečném fotografování se M.D. nechala zaskočit dublérkou... ()

honza.g

Výstižné komentáře zkušenějších uživatelů bych doplnil upozorněním na monolog lorda Cartona - skutečně niternou obhajobu důležitosti existence hlavního cenzora. A také na jeho televizní vystoupení = velmi zdařilá parafráze projevů "potentátů" všech režimů a dob. ()

biscuit

Když si to dáte všechno do souvislostí, je téměř k neuvěření, že tohle v roce 1970 vůbec vzniklo. Nemám tolik na mysli tu aktovou linku, jako spíš fakt, že se to, minimálně částečně, natáčelo v Anglii, a že si to dělá legraci z cenzury. ()