Strach má velké oči (TV film)

Pohádka / Komedie

Československo, 1980, 72 min

Jedna z těch zlatých televizních pohádek s úžasným obsazením, chytlavou hudbou a příjemným humorem. Jen odvážnému štěstí přeje a jen ten může vysvobodit zajatou dívku ze spárů loupežníka Bujóna Hrušínského a čarodějnice Magy Janžurové. O zábavu je na hodinu postaráno a zcela výživná porce pohádkové polévky může začít. Hudba: Jiří Václav(25.8.2009)

Baba Magi jezdí po svém lesním lokále na kolečkových bruslích a opřádá okolí záludnými kouzly. Musím říct, že se pokaždý doslova těším, až uslyším polivkový věty "Dej si račí, tu mám nejračí." a "Teď přijde Bujóóón!"(24.9.2010)

Kouzelnost této pohádky tkví v jejím téměř dokonalém zpracování a musím pochválit i skvělé herecké výkony, zvláště paní Janžurovou. Toto je povinnost pro všechny děti.(10.2.2012)

• slunicko2

Iva Janžurová ve svých nejlepších létech. 1) Pohádku drží 39letá Iva Janžurová (čarodějnice Magi...nebo Maggi?), bez níž by se na to nedalo koukat. 60letý Rudolf Hrušínský (loupežník Bujón) své roli moc nedal a ostatní mě nezaujali. 2) Výstižný koment: Adam Bernau.(13.1.2015)

Jedna z nejlepších „moderních“ pohádek, co znám. Skvělé komediální výkony Janžurky a Hrušínského jsou mimo jakékoli *. 5 je málo. Havelka - škoda, že už jen zpívá a nehraje. Štěpnička umí, na divadle, ve filmu, v dabingu. Jo, když se talent v rodině zdědí, je na čem stavět (což neplatí o většině současných hereckých dětiček – můj!!! názor). Ty polívky a čarodějná kuchařka a popleta Havelka, tohle můžu minimiálně jednou do roka, spíš než všechny klasické princezny. Škoda, že nebyla co jsem na čsfd, nemohu doplnit žádným citátem. A byť jsem rak, tak tu polívku raději nee.(18.6.2008)

• - Podle stejného scénáře vznikla v roce 1981 v režii Karla Weinlicha i rozhlasová pohádka „Ač je to k nevíře, strašidla jsou z talíře". (Miggi90)

• - Ve chvíli kdy Baba Magi (Iva Janžurová) oznamuje Chytrolínovi (Ondřej Havelka), že želví polévka je hotová, je možné zahlédnout v levém rohu člena štábu. (Kexina)