Strach má velké oči (TV film)

Pohádka / Komedie

Československo, 1980, 72 min

Vzhledem k tomu, že jsem svou oblíbenou, maximálně excentrickou a žrací pohádku mohl vidět po letech v repríze a díky souhře náhod v těsném sledu po neméně originálním Pohlreichovu pořadu, tudíž mohu objektivně posoudit profesionalitu učinkujících v obou kulinářských perlách, je proto jasným a nepochybným vítězem majitelka restaurantu V Zátiší - baba Mági a její provozák Hrušínský coby dědek Bujón. Jejich kuchařská ekvilibristika jasně převyšovala předimenzovaného, řetězy ověšeného prasopsa z Blue Note a jejich éňoňéňo kuchyň vyzdobenou sračkami z Třicetileté války. Na račí, želví i lysohlávkovou polífku vždy jen k zmiňované babě, za ochutnání stojí i místní specialita a to "zabijačková", kterou si (pokud nechybí klika) můžete vylemtat za libých zvuků originálního jukeboxu. Přehledný jídelní lístek, vynikající kuchařka i servis, stylovost, veškeré jídlo z domácích surovin a geniálně rustikální, lepím na vchod 5 michelinů a příště si včas vyřídím rezervaci, abych nemusel sedět prdelí ve dveřích.(13.5.2012)

Neskutečná praštěnost, ale v tom nejlepším slova smyslu. Na každém z herců je vidět, jak moc si natáčení téhle pohádky užíval. Obzvlášť sledování Ivy Janžurové a Rudolfa Hrušínského, tedy báby Magi a dědka Bujóna, je nezapomenutelné, ale ani nikdo z ostatních není k zahození. Scénář je navíc plný slovních hříček, které mám tak rád... Jen kdyby to všechno možná bylo o trošku, trošičku kratší.(20.5.2012)

Jedna z těch zlatých televizních pohádek s úžasným obsazením, chytlavou hudbou a příjemným humorem. Jen odvážnému štěstí přeje a jen ten může vysvobodit zajatou dívku ze spárů loupežníka Bujóna Hrušínského a čarodějnice Magy Janžurové. O zábavu je na hodinu postaráno a zcela výživná porce pohádkové polévky může začít. Hudba: Jiří Václav(25.8.2009)

Bozi polivkova pohadka, s bozi Janzurkou. :-))) Studiove, ale vtipne. A navic je super, ze Janzurka ma celou dobu tenisky, ktery jsem mel v detstvi taky!(21.12.2013)

• slunicko2

Iva Janžurová ve svých nejlepších létech. 1) Pohádku drží 39letá Iva Janžurová (čarodějnice Magi...nebo Maggi?), bez níž by se na to nedalo koukat. 60letý Rudolf Hrušínský (loupežník Bujón) své roli moc nedal a ostatní mě nezaujali. 2) Výstižný koment: Adam Bernau.(13.1.2015)

• - Ve chvíli kdy Baba Magi (Iva Janžurová) oznamuje Chytrolínovi (Ondřej Havelka), že želví polévka je hotová, je možné zahlédnout v levém rohu člena štábu. (Kexina)

• - Podle stejného scénáře vznikla v roce 1981 v režii Karla Weinlicha i rozhlasová pohádka „Ač je to k nevíře, strašidla jsou z talíře". (Miggi90)