Strach má velké oči (TV film)

Pohádka / Komedie

Československo, 1980, 72 min

Vzhledem k tomu, že jsem svou oblíbenou, maximálně excentrickou a žrací pohádku mohl vidět po letech v repríze a díky souhře náhod v těsném sledu po neméně originálním Pohlreichovu pořadu, tudíž mohu objektivně posoudit profesionalitu učinkujících v obou kulinářských perlách, je proto jasným a nepochybným vítězem majitelka restaurantu V Zátiší - baba Mági a její provozák Hrušínský coby dědek Bujón. Jejich kuchařská ekvilibristika jasně převyšovala předimenzovaného, řetězy ověšeného prasopsa z Blue Note a jejich éňoňéňo kuchyň vyzdobenou sračkami z Třicetileté války. Na račí, želví i lysohlávkovou polífku vždy jen k zmiňované babě, za ochutnání stojí i místní specialita a to "zabijačková", kterou si (pokud nechybí klika) můžete vylemtat za libých zvuků originálního jukeboxu. Přehledný jídelní lístek, vynikající kuchařka i servis, stylovost, veškeré jídlo z domácích surovin a geniálně rustikální, lepím na vchod 5 michelinů a příště si včas vyřídím rezervaci, abych nemusel sedět prdelí ve dveřích.(13.5.2012)

Divobij a polívková bába, super zábava pro pamětníky. Jinak asi pitomost, jenže ta nostalgie...:-)(13.5.2012)

Kdo se bojí, nesmí do lesa. Strach u drvoštěpa Filipa ( Pavla Zedníčka ) nehraje žádnou roli. Průměrná československá pohádka. ´´Jakoupak si dáte polívku?´´ ( Hodnocení: 6/10 )(13.5.2012)

Když jsem to viděl jako dítě, tak docela šok, ale i po letech tahle pohádka neztratila nic na své působivosti.(25.3.2009)

Česká pohádka, ve které exceluje především paní Janžurová jako babička, která vaří polévky "na míru". Tuhle uvaří polévku krabí, po které je neohrožený hrdina nucen chodit pozadu, tuhle zase polévku houbovou, po které slečna ztratí paměť. Zkrátka poctivá česká pohádka s hereckým obsazením par excellence a mnoha vtipnými scénkami.(4.10.2015)