poster

Strach má velké oči (TV film)

Pohádka / Komedie

Československo, 1980, 72 min

 • Mylouch
  ***

  Přes jistou scénáristickou kvalitu je tenhle kousek založený především na málo vídaném neustálém pitvoření hlavních herců, které bohužel rozsahem převažuje nad vyprávěním příběhu. Novodobé artefakty výpravy jsou roztomilým zpestřením, skautsko-pionýrský motýlek pak dokladem účasti v třetím odboji.(13.5.2012)

 • triatlet
  *****

  Polívka je grunt a maso je špunt. Menu této komediální pohádky, která si přes všechnu ztřeštěnost uchovává i pohádkovost, je labužnické: herecky, scénáristicky (Jaroslav Pacovský) i hudebně (Jiří Václav) bezchybné. Slovní nápaditost - jména Magi, Bujón, Divobij, Chytrolín. A hrátky s Lesněnčiným jméném: Magi na Bujona v pozadí (přes Lesněnku): Zal/Lez/s - něnku jsem tě pokládala.(23.8.2009)

 • Jossie
  *****

  Jedna z mých nejoblíbenějších pohádek, při které se vždycky pobavím u dua Janžurová - Hrušínský. Ovšem Havelkův zpomalený entomolog taky není špatný.(8.10.2005)

 • jatamansi
  *****

  Jedna z nejlepších „moderních“ pohádek, co znám. Skvělé komediální výkony Janžurky a Hrušínského jsou mimo jakékoli *. 5 je málo. Havelka - škoda, že už jen zpívá a nehraje. Štěpnička umí, na divadle, ve filmu, v dabingu. Jo, když se talent v rodině zdědí, je na čem stavět (což neplatí o většině současných hereckých dětiček – můj!!! názor). Ty polívky a čarodějná kuchařka a popleta Havelka, tohle můžu minimiálně jednou do roka, spíš než všechny klasické princezny. Škoda, že nebyla co jsem na čsfd, nemohu doplnit žádným citátem. A byť jsem rak, tak tu polívku raději nee.(18.6.2008)

 • Maemi
  ****

  Mile šílená pohádka.(23.8.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace