Strach má velké oči (TV film)

Pohádka / Komedie

Československo, 1980, 72 min

Česká pohádka, ve které exceluje především paní Janžurová jako babička, která vaří polévky "na míru". Tuhle uvaří polévku krabí, po které je neohrožený hrdina nucen chodit pozadu, tuhle zase polévku houbovou, po které slečna ztratí paměť. Zkrátka poctivá česká pohádka s hereckým obsazením par excellence a mnoha vtipnými scénkami.(4.10.2015)

Čarovné polívky z rukou Ivy Janžurové jsou naprosto okouzlující. "Čáry, magi, houbelec" - " A já si dám ... Z A B I J A Č K O V O U!!!" :-)))(25.8.2009)

Úžasná Iva Janžurová i "Bujón" Rudolf Hrušínský. Nestárnoucí, dodnes velmi půvabná veselá pohádka.(9.7.2010)

"Chřestovou si taky nedám....ale račí!" "Pe-ní-ze u stro-pu nej-sou, ty mám ta-dy v pix-le!". Pavel Zedníček poprvé jako drvoštěp aspoň pokud vím. Žádná hlubina myšlení, vlastně to je hodně schématické, ale tak nabité výbornými hláškami, které si vystačí prakticky jen s tématem polívka, že se člověk baví, ať chce nebo ne. "Račí, račí ... rači ne."(15.5.2012)

Jedna z mých nejoblíbenějších pohádek, při které se vždycky pobavím u dua Janžurová - Hrušínský. Ovšem Havelkův zpomalený entomolog taky není špatný.(8.10.2005)

• - Ve chvíli kdy Baba Magi (Iva Janžurová) oznamuje Chytrolínovi (Ondřej Havelka), že želví polévka je hotová, je možné zahlédnout v levém rohu člena štábu. (Kexina)

• - Podle stejného scénáře vznikla v roce 1981 v režii Karla Weinlicha i rozhlasová pohádka „Ač je to k nevíře, strašidla jsou z talíře". (Miggi90)