Kdo přežije - Hrdinové proti padouchům

(série)
  • USA Heroes vs. Villains

Hrdinové versus zloduši - přesně takový název nese 20. řada americké reality show Survivor, která se natáčela na samojském ostrově Upolu. Setkáme se zde s dvacítkou soutěžících, které jsme mohli vidět už v předešlých sériích. A jak napovídá titulek, nebudou to jen tak ledajací hráči. O jeden milión dolarů se totiž utkají oblíbení, sympatičtí "trosečníci" proti těm, jejichž pověst není zrovna nejlepší. Kdo zvolí nejlepší strategii, vydrží všech 39 dní a odnese si výhru? (Deco.20)

ledzepfan

Perfektní série u které mě několikkrát málem kleplo. Zprvu mě hodně překvapilo jak většině hráčů(i mých oblíbencům)od posledně nehorázně nabobtnalo ego, a než jim začalo hořet u prdele(nebo je nezbrzdila vyšší moc)chovali se jako arogantní mistři světa... V tomhle ohledu mě velmi překvapil Rob, který se za ty roky opravdu přetrransformoval z bezohledného zmrda na sympaťáka s-až hrdinským-srdcem......... Poprvé za ty roky, co jsem opravdu spokojený s výsledkem(já to té Neúnavně hláškující osobě prostě přál). Až na pár vyjímek(hlavně v první půlce hry, kde odpadlo dost hodně silných hráčů)dostali všichni přesně to co zasloužili(tozn. někteří vůbec NIC-muheheéé :D )............. V rámci survivorů 100% ()

Paxxx.cz

Tudle soutěž mám fakt rád. To, že je veleúspěšná jenom dokumentuje počet odvysílaných řad. Tato byla speciální kvůli velkému počtu známých tváří z předešlých sérií a taky díky několika nezapomenutelným momentům (především extrémně tupý tah JTho kdy věřil nejpodlejší osobě v historii téhle soutěže...8/10. ()

Sokka_

Jerri, Sandra, Parvati. Fandil jsem jim od začátku, jen škoda, že ve finálové trojce seděl s holkama Russell, kterej měl furt tu samou strategii - bylo to fakt nudný a otravný, místo Jerri, která si měnila aliance kdykoliv potřebovala, přitom jí všichni zbožňovali. Je sice pravda, že každá měla jinou strategii, ale každá z nich to hrála chytře. Nejlíp Sandra a nejhůř Jerri. Jerri se až moc držela Russella, který jí sice dostal až do FINAL 4, ale stejně si myslim, že by to dotáhla líp s aliancí Roba.. Parvati to hrála fakt dost dobře, po Mikronésii se stala fakt hvězdou a tahle série je důkazem. A Sandra? Tohle je nejlepší hráč Survivora, bez debat. Vyhrála po druhé a zaslouží si to! ()

Wiikii

Dobrá série, ale vítěz je podle mě výsměch. Je vidět, že ten kdo nic nedělá, nic nezkazí. Leč jinak opravdu dobré. .... HODNOCENÍ: 90% (4*) ()

Attta

Začáteční rozvíření vod Jeffovými otázkami a následná soutěž o odměnu dala jasně najevo že půjde o obrovský boj, ale přitom šanci jak si užít patrně poslední survivor pro naše staré známé a časem trochu otřískané trosečníky. Rivalita a známé tváře v kombinaci s pěknou přírodou mi nedaly spát a tak trochu jsem si zavzpomínal na ty nejlepší okamžiky survivora za těch přibližně 10 let kdy už běží. Ty skryté imunity ve hře byly už trochu přehnané, ale za to to bylo o HODNĚ zajimavější a pestřejší. Člověk opravdu nemůže na nic spoléhat pokud jde o survivora a je jasné že není nic jistého natož když svezete ty nejvychcanější a nejchytřejší hráče na jeden ostrov. Pro mě jasných 5 hvězd za to našeptávání a nesmrtelnou rivalitu některých hráčů!!!! ()

dubinak

Oblíbenci: Boston Rob, Russell, Parvati. Řady podle oblíbenosti: Hrdinové proti padouchům, Austrálie, Gabon, Mikronésie, Cookovy ostrovy, Perlové ostrovy, Palau, Samoa, Čína, Amazonie, Guatemala, Ostrov vykoupení, Fidži, Panama, Tocantins, All Stars, Afrika, Nicaragua, Borneo, Vanuatu, Markézy, Thajsko. ()

forsythia

Nesnáším Russela :))) Tohle je vlastně zatím jediná série, kterou jsem viděla úplně celou. Plusem Survivora je rozhodně to, že baví, aniž by se tím člověk nechal pohltit a zajímalo ho jen to, kdo příště vypadne. Teprve u Hrdinů a Padouchů jsem se tím vtáhnout nechala. I když mi unikly některé peripetie z minulých sérií buď proto, že jsem je neviděla, nebo mě to nezajímalo, ale to nevadilo. Rozhodně teprve tady mě začal bavit i ten sociální aspekt. ()

KajusaK

Spoilery: Rozporuplná série :)) myslím tím kvůli hráčům :)) .. Jednu chvilku jsem některé nenáviděla a v dalším díle to byli oblíbenci :))..Odzačátku byli mí favoriti v podstatě všeci z kmene villains :D)..Prostředí bylo jako vždy krásné, Jeffovy komentáře byly asi nejlepší zatím..Nyní něco málo k Heroes: Tom (ještě že vypadl tak brzy, byl nesympatický, jednou už vyhrál podruhé jsem mu to fakt nepřála), Stephenie a druhá vyřazená? (Pro mě první rozporuplná osoba), vždy jsem ji neměla v lásce i když se musí nechat její fyzická zdatnost, to že si hned v prvním díle vykloubila rameno mě dost překvapilo, jak by to asi dopadlo, kdyby se proti ní kmen nespikl :))..Rupert - v minulých řadách můj oblíbenec, nyní absolutně bezvýrazný, neviditelný, pamatuji si jen jeho triko a sekání dřeva uprostřed noci, jediné co bylo od něj super byl komentář na poslední kmenové radě..Sugar - no opravdu jsem nečekala, že zrovna ona půjde jako první - proč je v Heroes? :))..J.T. no řekla bych že stále v blbosti vede Erik, ale J.T. se mu každopádně začíná rovnat - nikdy nebyl můj oblíbenec a nebude - tím to hasne..James - že on se vždycky musí nějak zranit, jinak pohled na jeho svaly byl super:)) ..Colby, no Colby je skvělý příklad co s člověkem udělá cca 10 let :)) vyhodila bych ho na první kmenovce - bad..Cirie - moje oblíbenkyně opět vypadla a dost brzy, škoda škoda škoda, ona snad nikdy nevyhraje..Candice - další rozporuplná osoba - nenáviděla jsem ji z předchozí řady, kde byla podlá podrazačka ale těsně před vyhazovem jsem změnila názor :)), škoda že se nechala napálit Russelem (taky nechápu proč je v Hrdinech), to samé Amanda - tá je jeden z největších zloduchů, přetvářka sama..Držela se tam jak klíště..I když s ukradnutím nápovědy na imunitu mě fakt pobavila i když si to pak pěkně slízla..Nyní Villains :)) Couch - naprosto jiný než v minulé řadě, škoda jeho brzkého vyhazovu, ale pár forku zase měl a fyzickou zdatnost předvědl - poslední cesta drakobijce, krále artuše..Courtney (nechápu proč je ve zloduších) - pobavila mě jak v Číně, super fotky, její xichtíky a oslovení "Jeffrey" :))..Danielle - v její první řadě naprosto neviditelná osoba, nyní svině první třídy, ještě že vypadla celkem přijatelně, líbilo se mi její popisování jak skolila Amandu na zem a vytrhla ji nápovědu z ruky :))..Jerri - kdysi zloduch byla, ted se otočila o 360° :) škoda, že se nedostala do poslední trojky místo Russela :))...Parvati - opravdu nechápu co proti ní většina lidí má :))..Randy - no v téhle řadě se naštěstí moc neukázal...:))..Boston Rob - jde vidět co s ním udělalo 8 let a život s Amber a dítětem..BEST..Russel - zezačátku mě jeho hra bavila ale později byl až příliš únavný, prostě se vše zbytečně moc točilo kolem něj..Tyson - určitě lepší než minule, celkem škoda že šel...Vítězka Sandra - ještě že vyhrála ona a ne Russel (proč je v padouších?), hrála sama za sebe dostala se do konce sama bez pomoci ... Supr řada ale asi se mi stále více líbila micronésie, i když nevím to stopro :)) () (méně) (více)

Larushka

Zatím nejlepší série ever, hlavně proto, že všichni soutěžící se už v minulosti hry účastnili. Hned při první výzvě jsem teda byla dost zaražená a říkala si, že takhle to nechci, ale naštěstí se to spravilo (nemám ráda zraňování). Moji největší oblíbenci byli - Queen of Survivor Parvati a Rob. S vítězem jsem naprosto spokojená, hlavní je, že nevyhrál Villain number one. :) Lara Croft (Amanda) se v týhle sérii moc nepředvedla, děsně mi lezla na nervy a její přetahovaná o nápovědu ke skryté imunitě byla fakt trapná a zoufalá, Daniellu sice taky ráda nemám, protože její prsa a rty sou fakt děsivý, ale aspoň se nechovala jako totální kráva. Na Sugar jsem se těšila, i na Stephanii, ale osud chtěl jinak. James hodně zhovadovatěl, takhle zpětně mě mrzí, že jsem k němu v Mikronésii chovala sympatie, vlastně jsou si dost podobný s Russellem. Nevím, jak se mi bude dívat na další sérii, protože nějak nemám chuť poznávat nové Survivory. Mezi nejlepší momenty určitě patřilo upálení Russellova klobouku, J.T. milostný dopis, Parvati používající dvě imunity, blinsidy na kmenové radě. Oblíbený komentář: Tom Riddle, Djoker. ()

Reverse01

Myslím že je celkom ironické keď samotný tvorca Charlie Parsons definuje pojem reality TV ako show ktorá obsahuje „producentsky vytvorené prostredie, ktoré kontroluje správanie účastníkov". Takže aby bolo každému jasné že sa nejedná o reálne správanie či "boje o život", verím však že pomerne veľké množstvo ľudí, ktorí ohodnotili túto show veria že je to všetko reálne (určite všetci spia pod listami 40 dní). Rovnako aj rozhovory účastníkov, ktorí majú vážnu (tajnú) konverzáciu a pred nimi je štáb s 3 kamerami. Nájsť symbol imunity v utajení aby vás ostatný z kmeňa neodhalili keď máte za zadkom štáb ktorí vás natáča? /veľmi nenápadné/. Bolo ťažké nemyslieť na všetky tieto negatívne skutočnosti, a celkovo na emócie súťažiacich ktoré neboli nič iné ako herecké výkony. Cez to všetko to bola pre mňa pozerateľná vec, možno tomu napomáhala aj menšia nostalgia. Postavy mali dobre vykreslený charakter, prostredie na ostrove bolo zaujímavé v niektorých momentoch ako z National geographic a hry resp. výzvy boli dobre premyslené je viditeľné že si tvorcovia dali záležať 75% ()

Laerry

Nad některými výběry "hrdinů" a "zloduchů" se nemá cenu pozastavovat. Prostě někdo mohl, někdo nechtěl, jiný nemohl (a byl ve vězení), atd... Namíchat dvě poměrně vyrovnané skupiny je docela dřina, a dopadlo to vcelku obstojně. S vítězem jsem spokojená. Pocítila jsem silné zadostiučinění, že to opět nevyhrál jeden jistý pán-všeho-aneb-ropný-magnát-bez-titulu-sole-survivor. ()

SniperG1

Celkem podařená série, ale že by byla jasně nejlepší?? Nene... Parvati je taková mrška jedna a hraje geniální a promyšlenou hru, která se mi líbí. V této sérii se mi ještě líbilo, že disciplíny se opakovali a vždy jeden z přeživších měl menší výhodu, pak krásné prostředí ! Vítěztví pro mě nezasloužené...85% ()

kinghome

Další survivor v podání největšího hajzla, ale přitom nejoblíbenějšího hráče Russella! To co zase předváděl bylo dokonalý, zasloužil by si víc uznání. Celá řada byla skvělá a zrady velké, ale nemůžu dát 5* a to kvůli vítězovi. Nesnáším SPOILER tu píču! KONEC SPOILERU. To mě prostě nasralo a znechutilo mě to. 85% ()

PabloFuentes

Pro mě zatím nejlepší řada. Parvati, Russel a jejich dobrodružství. Úplná spokojenost. A zlo vládne survivoru tak jako reálnému světu! Ono se ne nadarmo říká, že ti hodní jsou většinou i blbí, že J.T. ()

Nihlathak

Až v téhle řadě jsem pořádně docenil Colbyho. Perfektní, silná a napínavá série skvělé show. Neuvěřitelné bylo sledovat, jak Russell Hantz dělá z ostatních Villains beránky na porážku. Sundal je s grácií. Ačkoliv ho NENÁVIDÍM, musí se nechat, že je to loutkář všech loutkářů. Všechny ostatní loutkáře má přivázaný na prstech, každýho na jednom, přičemž má jeden volnej a s tím si dráždí dáseň v místě, kde mu chybí zub. je to SATAN. ()

Gar-mogoth

Jedna z nejlepších (ne-li úplně) sérií Kdo přežije. Plná zvratů, geniálních i hloupých tahů, skvělých hráčů; ze všech sérií jsem se u této nejvíce zasmál a poprvé na mě i zafungovaly emoce (Coachova slabá chvilka-dokonce dvakrát mi téměř vyhrkly slzy- a vyřazení Danielle) ()

Kmotr76

Zatím první řada Survivoru, kterou jsem viděl a hrozně mě to bavilo! Až na českej dabing (nechápu, proč to dabujou-stejně to všichni chtěj slyšet v originále) Doufám že předchozí a následující série budou taky tak zábavné, abych pak nebyl zklamaný! ()

Zdeňka

Na tuhle série jsem se těšila jako malá holka a opravdu velkolepý úvodní nástup byl naprostá bomba. Emoce se mnou mávali sem a tam a já se nedokázala přestat usmívat. Avšak jakmile se hra rozjela dostavilo zklamání, Ruperta a Jamese bych nominovala za největší idioty této série a z ženských mě jako vždy nejvíce vytáčela Cirie a Amanda, doufám, že už se v Survivor nikdy neobjeví. Velmi mile mě překvapila Jerri, která si zpravila obrázek z předchozích řad a Coach byl kouzelnej. Největším favoritem byl Rob, po jeho vypadnutí jsem to přála vítězce - skvělá přátelská hra + výborné hlášky. Russell měl už okoukanou hru, pro mne jako pro diváka celkem dost nezajímavou. Favorit: Boston Rob ()