Kdo přežije - Millennials vs Gen X

Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní
USA, 2016

Účinkují:

Jeff Probst (moderátor), David Wright

Fenomén Survivor (Kdo přežije) se ve své 33. řadě téměř po 10 letech podruhé vrací na Fidži (Survivor: Fiji), a to opět s nestárnoucí ikonou této reality show Jeffem Probstem. Soutěžící jsou v této sérii rozděleni do dvou kmenů podle věku, ovšem věkové kategorie jsou zaměřeny na Generaci Y (ročníky 1984 - 1997) a Generaci X (1963 - 1982). Která z těchto generací využije nejlépe svých předností? A který trosečník nejlépe zvládne těžké podmínky na Fidži a nepsané pravidlo přežit, přelstít a přehrát a vyhraje 1 milion dolarů? (Radim1.)

Radim1.

Při hodnocení jsem hodně ovlivněný slovenským Ostrovem, jelikož slovenská verze mi ukázala, jak moc mám tu původní americkou rád, i když se někdy série nevyvede. :D ALE Po 5. epizodě jde vidět, že se hra rozjíždí velmi slibně, i zásahy režie - spoiler ------- sloučení do třech kmenů, váženě dobrý nápad pro zajímavost hry. Nejhloupější hráči: páreček Figgy a Taylor. ()

Franche

Hodně zajímavý cast !! Co už mi je trochu líto je fakt, že díky práci střihačů přesně vím, kdo vypadne - ,,je dobré vědět, že nejsem na dně, cítím se v bezpečí'' - ,,3. vyřazeným je ...'' Možná to je tím, že jsem viděla všech 33 sérií a tak vím, jak to víceméně u střihačů funguje. Horší variantou je fakt, že to sestříhat s překvapením neumí ... I tak 5* ()

strom-z

SPOILERY Sezóna, která mě v první půlce přiváděla spíš k myšlenkám, že americkej Survivor už se nějak vyčerpává - a v půlce druhý dost nečekaně zabrala a v mym hodnocení slušně stoupla. Nakonec velmi slušnej cast s minimem "duds" (Figtails) a spoustou fandů (i u lidí, u kterejch by to na 1. pohled člověk neřekl jako Sunday a Bret) a několik skutečně památnejch tribal councils (rocks!, Davidův fake idol = TOP). Z finální šestky/sedmičky mi (obzvláť po zhlédnutí pár post-game interviews, třeba s Kenem) sympatičtí nakonec byli snad úplně všichni a je docela unikum, že všichni ve Final 3 měli určitej "case" (byť Hannah ho nedokázala prodat a Ken byl moc pasivní). PS: Adam NEvyhrál díky "sob story", víceméně celá porota se pro něj chystala hlasovat už před FTC. Znova chci v budoucnu vidět: Hannah (dokonale vtipná holka, která má do 2. řady velkej potenciál:), David, Jay, Michelle, (Bret - slušně hrající gaybear, co má asi o 200% víc testosteronu než David:)). Po delší době (naposled - asi pořád o něco silnější - Cagayan) ode mě newbie sezóna bere 4 hvězdy. ()

Phantasma

Jedna z nejlepsich serii, urcite bych ji zaradil do TOP 5. Neveril bych, ze to jeste nekdy reknu, ale Survivor stale umi prijemne prekvapit. Tato serie menila lidi k nepoznani. Posledni sezony si drzi vysokou kvalitu a jen to dokazuje, ze Survivor jeste neni za zenitem. Je zajimave sledovat, jak se za tech 33 sezon zmenila mentalita hracu a jejich styl hry .... skvela serie. ()

Rooseman

Zřejmě šlo o jednu z nejpovedenějších a nejatraktivnějších sérií nové generace od 30. řady výš, leč s neuspokojivým koncem. Přijde mi hrozná škoda, že se všichni snaží dělat obrovské tahy, aby vyloučili viditelné hráče, ale vlastně jen přebíhají z jednoho břehu na druhý. Hra tím úplně zbytečně nabírá na spletitosti a nepřehlednosti, ale přitom vůbec nejde o ukázku silných charakterů a "bigboy" rozhodnutí, ale jen snahu o zviditelnění v televizi a před porotou. Nejsem vůbec příznivce toho, když někdo v Survivoru opakuje, že je fanoušek a už samotná účast je pro něj odměna, nebo svůj úzkostný životní příběh (situaci). Nezlehčuju to, máme ji ale všichni. Jde o hru, má se hrát. Spoiler Podle mě je vlastně krásná věc, že aliance Davida s Kenem vydržela až do čtyřky, protože taková spolupráce se ze hry časem úplně vytratila, přitom je to, jak je vidět, pořád efektivní cesta. Nemyslím si, že vítěz byl nejlepší hráč hry a ani nejlepší hráč z trojky. A už vůbec si nemyslím slovy Zeka, že hra by se měla pořád někam posunovat. Ale jinak série 33 nabídla řadu zvratů, blindsidů, podrazů, hecování a samotné téma Gen X proti Gen Y tomu hlavně ze začátku dodalo šmrnc. Objektivně povedená série s relativně šikovnými hráči a trochu jiným pohledem na hru, než je v poslední době zvykem, s naprosto neuspokojivým koncem. Jednoznačné hlasování bylo výsměchem tak krásnému a napínavému průběhu, avšak dalo se očekávat, že Ken s Hannah nebudou mít šanci. ()

martingaga

Za mňa zatial 95% spokojnosť....súťažiaci sú mi väčšina velmi sympatickí aj keď nemám priamo svojho oblúbenca kmeňovky (zatial 5) perfektné domov idú osoby ktoré majú ísť a naozaj aj súťaže zaujímavé nie je to len banda tupcov aj keď pár ich tam je ale celkovo 5*.....po konci serie jednu hviezdu berem kvoli víťazovi ktorý si výhru vyplakal.... ()

jeandepatch

Co se týče soutěžících a jejich strategie, tak jsem se konečně po letech opravdu bavil. Challenge a odměny na druhou stranu nebyly nic moc, což je ovšem trend už delší dobu. Navíc tolik idolů už tu hru dost zničí. Celkově ale nadprůměr a velký respekt vítězi za vystoupení na final tribal council, výborná strategie! Ústřední postava: David Oblíbenci: Brett, Jay Neoblíbenci: Jessica, Will ()

blazma

Akorát jinak pojmenovaní mladí proti starým :D Ale zní to rozhodně lépe a obsazení daleko lepší než v Nicaragui season 21. Figgy a Michelle jakoby ty holky váhaly jestli mají použít strategii flirt nebo ne. Nakonec z toho vzniklo takové nic a nebyly nějak výrazné. Zeke je famózní, Jay je ještě lepší, nejlepší cvok v dobrém slova smyslu. David a Hannah jsou outsideři z kterých se stali legendy své řady. No a Adam? možná se u něho hrálo více na city než se mělo. Možná tochu zneužil situace, aby si k té výhře pomohl. Narovinu, kdyby jste měli milion dolarů na dosah, udělal by každý to stejné. ()

Dzoumen

Takhle má vypadat survivor, byl téměř dokonalý. Soutěžící se všichni snažili, takže bylo úžasné sledovat ty jejich taktiky u každé epizody, který se nedali předvídat kdo vypadne. Co se týče vítěze, tak adeptů bylo na vítěze více, takže ten dotyčný, který vyhrál, tak říkám může být, udělal důležitý krok, který mu to vyhrál. ()

Teachman

33. série - oblíbenci - Zeke a Ken. Mrzelo mě, že vítěz si vyprosil u poroty hlasy a díky tomu vyhrál. Opravdu mi vadilo, že v každém díle se zmiňoval o rodiné záležitosti, čímž mi pokazil zážitek z této řady, která měla za mě velký potenciál. ()

barneybishop

Konečně zase přichází období, kdy se budu každý týden těšil na nové díly mé nejoblíbenější soutěže s Jeffem v čele. Upřímně už po 33. jsem z této nové začínající série nadšený, protože opravdu bude na co se koukat. :) A nová věc..."dědičná výhoda"...moc zajímavý prvek, ze kterého nám jistě spadnou brady, jestli se dostane až do 36. dne. Nejlepší soutěž, která sérii co sérii překvapuje novými věcmi a svou jedinečnou originalitou. :) ()

Mallorca

Tuhle řadu jsem viděl jako jednu z prvních, kdy jsem Survivoru "nerozuměl" a teď podruhé po 32 sériích. V obou případech mi přišla dobrá, bavila mě a to, jak se po sloučení neustále přelívala moc bylo skvělý. Co se ovšem při druhém shlédnutí hodně změnilo je můj pohled na vítěze. Poprvé jsem jako neználek Adama považoval za výbornýho vítěze, ale teď nemůžu přijít na to proč. Za celou dobu toho moc neudělal, kontrolu nad hrou většinu času neměl a na finálové kmenovce pak ještě překonal Jeremyho z Kambodži v psychickým vydíráním poroty. Jasně, je mi ho líto, ale nemám rád když něco takovýho někdo vytáhne ve finále, čímž pádem spousta porotců zapomene na všechno ostatní, co se ve hře stalo a prostě mu to hodí z milosti. Stejně jako v Kambodži absolutně nezasloužených 10 hlasů. Oblíbenci: Hannah, Jessica, bavil mě i Jay "tajná" milenecká dvojice Taylor s Figgy, taky Michaela (ještě se nestihla projevit jako rozmazlenej spratek, což zvládla v následující řadě). Neoblíbenci: Zeke, Bret s Chrisem. ()