Pravda může člověka osvobodit - ale také ho může dostat do spousty problémů. Génius komiků Jim Carrey tentokrát pobaví jako úspěšný advokát, ale i velký lhář, když je donucen kouzelným narozeninovým přáním svého syna přestat na 24 hodin lhát. Brzy zjišťuje, že jeho nejsilnější zbraň - nabroušený jazyk - se obrátila proti němu. (Magic Box)

Káronoš

Ne, přál jsem si brusle :D Jim Carrey je nezastavitná mašina na zábavu a mistr (mírně i tvrdě) oplzlého humoru a svým potenciálem vytáhne každý všední příběh do velice svěží a příjemné komedie (LHÁŘ, LHÁŘ je přímý důkaz). Zde mi jeho humor přišel dobře vyvážení i přes velké (účelné) přehrávání jsem se jím nepřesytil. Nápad s pravdomluvností nebyl vůbec špatný, pořád se něco dělo a Jim měl dosti prosturu ke svým šaškarnám. Avšak typická "Hollywoodská" (moralizující) poslední třetina potopila snímek do průměrných vod, s výjimkou Jimiho zde nenajdete nic převratného, ale "právník, který nesmí jeden den lhát?", to si nechám líbit.. Hodnocení: 7/10 (BTW: scéna s obdařenou slečnou ve výtahu je famózní). ()

ThomasL

Co dodat, Jim Carrey zde předvádí svou typickou one man show plnou různých grimas a stupidních gagů, ale docela se mu to místy i daří. Nejvíce jsem asi zasmál u sebedestrukce na soudních toaletách a některým pravdivým odpovědím na někdy i choulostivé dotazy všech možných lidí, kteří se kolem Jima vyskytli. Přišlo mi ale docela nepravděpodobné, že by Jim dokázal jet na pojízdných schodech na letišti, předjet přitom letadlo a nebýt vcucnut do motoru nacházejícího se pod křídlem letadla. ()

Prochy38

Jedna z těch slabších Jimových komedií. Ale nebyl to vůbec špatný nápad. Kouzlo nevinného dětského přání. Hlavním kámenem úrazu tohoto filmu je otřesný Dejdarův dabing (pana Dejdara nechci urazit, jen se k JC prostě nehodí). Prosím, jedině B. Tůma, nikdo jiný neumí J. Carreyho dabovat, jak v komediích, tak ve vážnějších snímcích. 65% ()

agass

Pro mě nejslabší film s Jimem Carreyem, který jsem zatím viděl. Sledovat jak Jim drží v ruce modré pero a snaží se vyřknout ''barva toho pera je růžová'' je pro mě vrchol trapnosti. Vliv na moje hodnocení bude mít asi i fakt, že jsem viděl příšernou dabovanou verzi s Bartem Dejdarem. Nůůda. ()

Lefty86

Jim Carrey jako prolhaný právník, kterému 24 hodin nejde lhát a celý život se mu obrátí naruby, film nemá chybu. Jim exceluje, kousek jednoho herce, ostatní nejdou třeba. ()

xmatysekx

Klasika s Jimem Carreym. Dobrý nápad, někdy ale trochu neseděl a bylo to na sílu. Náramně jsem se pobavil a to je hlavní. ()

Yardie

Na tři kouknutí super. Počtvrté už to tolik nebaví. Viděl bych to na takových slabších 70%. Výborný nápad a také výborný výběr herce, protože nikdo jiný by to zahrát asi nedokázal. Některé slovní výroky fakt k popukání a některé scénky také. Občas toho bylo sice už trošku moc, ale dalo se to. Zbytek filmu utíkal svižně a byl více či méně vtipný a v pohodě. A samozřejmě u amerických filmů nesmí chybět sentiment, který mi trošku atmosféru nabourával. Celkově je to povedená komedie na pár kouknutí, ale jak jsem, psal, počtvrté už mě to zas tak nebavilo. Howgh! ()

berry.77

Dejdare tohle zase ne na tohle nemáš mám rád tvé filmy,ale pozor kam se suneš na Jima Carreyho nemáš :(dabuj Bárta Simpsona :) a Jima Carreyho musí dabovat pouze Bohdan Tůma!!!!!!!!!! ()

Ricky_CZ

Bohužel celý film stojí na Jimových grimasách, které i přes svou jedinečnost nedokážou bavit po dobu 86-ti minut. Slabších 55% ()

ekomo

Jako obvykle bez vyjímečného Jimmyho Carreyho a těch jeho různých neuvěřitelných pitvoření by film vůbec nemohl vzniknout. Je to sice jedna z jeho horších komedíí na které ale nic nemění to, že je skvělý, naprosto kultovní herec. ()

Mikino00

Naprosto plytká komedie, postavená na pitvoření Carreho, který nejen že není vtipný, ale dokáže spíše lézt na nervy a znechutit celý film. Pár úsměvných vtipů, nezachrání celkovou naivnost a přílišnou bláznivost celého filmu. ()

mira007

Syn právníka Jima Carreyho si jednoho bude přát kouzelné přání, aby jeho táta mluvil jen pravdu a stane se. Nápad této rodinné komedie celkem fajn, ale ikdyž je tu Jim ve vrcholné formě v mistrovství grimas ( ikdyž nepřekonaný Zvířecí detektiv ) tak za mne spíš promarněná šance a výsledkem je průměrná komedie. ()

im Carrey souhlasí se vším

im Carrey souhlasí se vším