South Park: Peklo na Zemi

South Park: Bigger, Longer & Uncut

Animovaný / Komedie / Muzikál

USA, 1999, 78 min

• Houdini

Oscar 1 nominace: Píseň - "Blame Canada"(31.3.2003)

Na první shlédnutí fenomenální, na druhé už "pouze" obstojné...(3.6.2008)

Kennyho rodiče jsou tak chudí, že si musí vzít už druhou hypotéku na papundeklové krabice“. V osmdesáti minutách zažijete ledacos: transplantaci brambory místo srdce, rasistického generála, který postaví všechny černé vojáky do první linie, německé pornostránky i klitoris v nadživotní velikosti. Jó, kdo by nechtěl žít v tom úžasném městečku, městečku South Park. „Kouří se nám od pusy, přeskakujem vágusy“. 90% Zajímavé komentáře: Dadel, Shit, HoneyBunny, Radek99, Honza dAve, TotalFilm(18.3.2005)

• Tosim

Sprosté! No...asi tak...jasně...a potom...pak...jo, satira. To je jako napsat, že Stallonův Rambo je přesnou psychologickou studií veterána vietnamské války.(11.2.2003)

O něco lepší než seriál. Film stojí především na úžasných písničkových scénách. Písničky orchestrované Marcem Shaimanem jsou opravdu dobré, místy geniální - např. píseň odporu, do níž se prolnou skoro všechny další motivy a úžasně to funguje. Navíc píseň "Blame Canada" byla nominována na Oscara - skvěle ji tam tehdy předvedl Robin Williams.(25.7.2003)

• - Jména stanovy rodiny jsoui převzaty z rodiny Treye Parkera. (Karlos80)

• - Ve filmu je poprvé vidět Kenny bez pokrývky hlavy. (Karlos80)

• - Studio žádalo Treye Parkera a Matta Stonea, aby film natočili v ratingu PG-13. Na to samozřejmě ani jeden nepřistoupil. (Dr Lizal)