South Park: Peklo na Zemi

USA, 1999, 78 min

Trey Parker

Marc Shaiman

Scott Rudin, Mark Roybal

Celovečerná verzia velice originálneho animovaného seriálu, ktorý nie je v žiadnom prípade pre deti. Originálneho čo sa týka obsahu a rovnako i animácií. Celé obsahové pojatie je nadmieru vulgárne, ale pritom s vysokým nadhľadom. Tento netradičný animák je plný piesní, ktoré však prekvapivo vôbec nevadia. Pokus o filmovú podobu seriálu "South Park" sa autorom podaril veľmi dobre. Ja som spokojný. *****(29.1.2008)

Film peklo na zemi v podstatě ani není film, jen pár dílů South Parku. slepených dohromady, obohacených o pár příšerně nevkusných a sprostých písní přesně tak, jak to máme rádi... No i když "rádi"... Já preferuji raději South Park bez písní, rozhodně nemyslím, že by muzikálová čísla byla na Peklu na Zemi to nejlepší... Přesto je South Park slušná zábava, i když třeba Family Guy ukázal, že to jde vtipněji i bez vulgarit, South Park je alespoň v tomto originální a nebere si servítky... Tudíž díky za to. 7/10(17.2.2008)

Soundtrack Marc Shaiman: 1. Mountain Town [4:27] ,2. Uncle F**ka [1:06] ,3. It's Easy, Mmmkay [1:54] ,4. Blame Canada [1:35] ,5. Kyle's Mom's A B**ch [1:15] ,6. What Would Brian Boitano Do? [1:34] ,7. Up There [2:23] ,8. La Resistance (Medley) [1:52] ,9. Eye's Of A Child [3:39] ,10. I Can Change [2:05] ,11. I'm Super [1:26] ,12. Mountain Town (Reprise) [1:02] ,13. Good Love [3:31] ,14. Shut Yo Face (Uncle F**ka) [3:59] ,15. Riches To Rags (Mmmkay) [4:31] ,16. Kyle's Mom's A Big Fat B**ch [3:54] ,17. What Would Brian Boitano Do? Pt. II [2:14] ,18. I Swear It (I Can Change) [2:44] ,19. Super [4:04] ,20. O Canada [1:10],(9.5.2011)

Za prvé: skvělý muzikál. Za druhé: vůbec první Southpark, který jsem viděl, takže kulturní šok byl značný. Oproti seriálu, který má některé momenty více vyšperkované film dává příběhu jasný tvar a tak i jeho vulgárnost nepůsobí samoúčelně. Naopak, i přes tu vulgárnost je to zábava vesměs inteligentní. Ale uznávám, asi ne pro každého. Chce to nadhled, kurva drát!(15.4.2005)

Už samotný seriál byl do té doby pořádná prdel, ale jak se rozjeli Parker a Stone ve filmu, to nemá konkurenci. Všechno chápu, ale jak dali dohromady tak dobré písničky to ne. Typuju že zatím je sám Satan, Sadám, a možná i Usama. South Park = geniálně vulgární. Snad můj nejoblíbenější animák, bohužel...:) HOW WOULD YOU LIKE TO SUCK MY BALLS, MR. GARRISON?(12.10.2007)

• - Během písě Blame Canada si můžete všimnout transparentu překrývajícího název filmu Asses on Fire. Transparent oznamuje, že v kině teď poběží cenzurovaná verze filmu, která je minutu dlouhá. (Ištván87)

• - Studio žádalo Treye Parkera a Matta Stonea, aby film natočili v ratingu PG-13. Na to samozřejmě ani jeden nepřistoupil. (Dr Lizal)

• - V roce 2006 byl film zvolen pátou z padesáti nejlepších komedií Channel 4. (Karlos80)