South Park: Peklo na Zemi

USA, 1999, 78 min

Trey Parker

Marc Shaiman

Scott Rudin, Mark Roybal

Celkem nuda - o mnoho slabší než seriál.(9.3.2003)

Tak tohle je naprostej masakr, kterej se rozhodne vyrovna serialu a misty ho imho v sprostosti i prekonava. Navic pribeh neni nijak debilni a tvurci netezily jen z uspechu serialu. Je dobre, ze tu je vse jak v serialu - animace, stejny hlasy postav, sprostarny, hodne forku a mrtvej Kenny a navic tu jsou naprosto dokonaly pisnicky. Jen skoda, ze film neni trosku delsi, ale na druhou stranu, diky sve delce se tu nenajdou zadna hlucha mista a je to jizda od zacatku do konce. Jen nechapu proc je na Oscara nominovana zrovna Blame Canada, urcite jsou tu lepsi pisnicky jako napriklad Uncle Fucka, Kyle's Mom's a Bitch a What Would Brian Boitano Do?, ale ty uz byli na akademiky asi moc drsny.(14.3.2006)

South Park ve své nejkrystaličtější podobě chrlí jeden vtip za druhým, a řádně to koření sprosťárničkami. A mimochodem, viděli jste, co umí Winona Ryder s pingpongáčema?(20.5.2007)

Na první shlédnutí fenomenální, na druhé už "pouze" obstojné...(3.6.2008)

Za prvé: skvělý muzikál. Za druhé: vůbec první Southpark, který jsem viděl, takže kulturní šok byl značný. Oproti seriálu, který má některé momenty více vyšperkované film dává příběhu jasný tvar a tak i jeho vulgárnost nepůsobí samoúčelně. Naopak, i přes tu vulgárnost je to zábava vesměs inteligentní. Ale uznávám, asi ne pro každého. Chce to nadhled, kurva drát!(15.4.2005)