South Park: Peklo na Zemi

USA, 1999, 78 min

Trey Parker

Marc Shaiman

Scott Rudin, Mark Roybal

Za prvé: skvělý muzikál. Za druhé: vůbec první Southpark, který jsem viděl, takže kulturní šok byl značný. Oproti seriálu, který má některé momenty více vyšperkované film dává příběhu jasný tvar a tak i jeho vulgárnost nepůsobí samoúčelně. Naopak, i přes tu vulgárnost je to zábava vesměs inteligentní. Ale uznávám, asi ne pro každého. Chce to nadhled, kurva drát!(15.4.2005)

Nic moc. Čekal jsem mnohem větší nářez. O dost slabší než fenomenální seriál.....(12.9.2007)

South Park nemohl být lépe zfilmován. Velkou zásluhu na tom má také dokonalý soundtrack, který mě sice sám o sobě příliš neoslovil ale ve filmu je naprosto dokonalý a sedí do něj jak ušitý. Peklo na Zemi je jinak série za sebou jdoucích vtipů při který jsem se válel smíchy. Může za to právě tento film po kterém jsem na určitou dobu seriály celkem dost propadl a sledoval jeden díl za druhým. Brilantní a pro mě jeden z nejlepších animovaných filmů.(22.10.2006)

To je hlína...to je hlína... Tenhle film a seriál byl jedním z těch děl, které jako citlivý lakmusový papírek doby definují hranice toho, co se ještě může zobrazit a říci na filmovém plátně. Dnes je otevřenost etických a estetických hranic filmového průmyslu zase o pořádný kus dál, ale tenhle americký seriál stejně jako celovečerní film byl jedním z těch mechanismů, které pootevřely skulinku všem těm dnešním postmoderním filmovým a televizním šokérům. U Pekla na zemi jsem ale ani jednou neměl pocit, že jde o nějakou topornou touhu šokovat za každou cenu...je to jen humor, i když nezná hranic... ale nepřehlédnutelná je i jistá satirická dimenze tohoto filmu a snaha tvůrců říci světu, co považují nejenom na americké politice a zábavním průmyslu za dobré a špatné... a nemají špatný vkus:-)(26.4.2007)

Trochu méně zábavné než seriál, ale pořád ještě vtipné.(25.10.2002)