V březnu 1991 skončila válka v Perském zálivu. Svérázný major zvláštních jednotek souhlasí, že bude spolupracovat na reportáži s úspěšnou reportérkou Adrianou Cruzovou. Mezitím seržant Barlow, zásobovač Vig a seržant Elgin objeví při odzbrojování zajatců u jednoho z nich mapu vedoucí k úkrytu, kam Saddám Husajn ukryl uloupené kuvajtské zlato. Gates chce mapu zabavit, ale pak se s trojicí dohodne, že se pro zlato vydají sami. Vojín Wogaman dostane za úkol odlákat reportérku a ostatní ráno vyrazí k bunkru, vzdálenému asi sedmdesát kilometrů. Ten je však prázdný. Saddámovi vojáci tvrdí, že zlato je ukryto jinde, při odjezdu si však Archie všimne pečlivě střežené studny. Je vchodem do krytu, plného elektroniky, zajatých kurdských rebelů a také hledaného zlata. Čtveřice vše naloží na zabavenou dodávku a chce odjet, když se stane svědky brutality iráckých vojáků. Rozhodnou se zajatým pomoci a po krátké přestřelce se pokusí uprchnout před přijíždějícím tankem. Zatímco se vůdce povstalců dohodne s Gatesem, že za část zlata Američanům pomůže, irácký velitel si vybíjí vztek mučením Barlowa, kterého zajal. (TV Nova)

Martin741

Scenar je sice fajn, ale herci ako Wahlberg alebo Ice Cube vobec nevedia hrat. Vsetko to vsak zachranila rezia David O. Russella. 60 % ()

Lischai

Ať čekáte cokoli, bude to jiné, než čekáte. Tři králové jdou po podivné hraně mezi komedií a válečným dramatem, je tam trochu správno-chlapství, hodně podnikavé vykutálenosti a nějaká ta kritika americké invaze. Určitě to stojí za vidění, už jen proto, jak těžko zařaditelné to je. ()

dezorz

vtipna komedia, ktora vie byt ako velkorozpoctova (50. mil. dolarov rozpocet) , tak zaroven sikovne a nenapadne (lebo tak to byva vzdy lepsie ako rana do nosa) reflektuje skutocnu skutocnost. ()

shyster

Je to rozhodně zvláštní akčňák a ne všechny ty vychytávky se mi nějak zamlouvali. I tak to uteklo dost svižně, což se o některých filmech nedá říct. ()

WoWoW

Zaručeně jeden z nejzajímavějších pohledů na první válku v Iráku a zásluhou herců (Clooney, Wahlberg) je to můj velice oblíbený film. Navíc některé scény nemají chybu, například rozcupovaná kráva. ()

Langy10

Dávám 4 hvězdy, klidně jsem mohl dát pět, ale důvod, proš jsem tak neučinil je, že na to, že tento film je akční , válečný , tak v něm neni tolik akce, kolik jsem si představoval. Každopádně nic na tom nemění, že je tonto film výbornej, moc jsem se těšil až ho uvidim. Teď jsem měl tu možnost a musim říct, že fakt pecka, tento film je v celku starý, takže mě překvapilo, jak jsem o něm nemohl vůbec vědět až mi ho doporučil bratranec a fakt pecka . Miluju film z nové doby a hlavně z Iráku a v těch písečných oblastech... Prostě bomaba a to obsazení tak vynikající! George Clooney, Mark Wahlberg, Ice Cube byli absolutně nejlepšími herci tohoto filmu! Némam k tomu žádnou vítku až na tu akci, ale nakonec mi to ani nevadilo, protože to mělo příběh a vše film je dlouhý 1 hodinu a 50 minut a celou tu dobu jsem se nenudil. Jinak to byl taky trošku odlišný válečný film než je normální... Barevně jinak zpracovaný a realističtější. A hudební doprovod byl vynikající! :) .. moc mě překvapil! A mně nezbývá nic jiného, než vám tento úžasný válečný film kupodivu i komediální film doporučit! :) ()

Aelita

Perfektní obraz dosažený za pomocí několika technik (užití kamer a zpracování filmové pásky - podrobnosti viz wiki - Three kings), který napodobuje novinářský styl stejně dobře jako CNN napodobuje všechny války počínaje tou v Zálivu, dobrý ironický a satirický v některých bodech scénář i nekompromisní otázky točící se kolem jedné "A co vlastně dělají Američané v Paříži, pokud tam nepřijeli zahrát symfonický poem pod taktovkou George Gershwina?", zajímavá herecká sestava, ale bohužel to vše slibně naservírované nakonec sklouzne k mnoha melodramatům včetně toho nejdražšího na závěr. Asi jsem cynik, ale nějak se mi těžce věřilo, že vojáci z amerického sedlákova se švýcarskou bankou v taškách prahnou po záchraně kdejakého Iráčana ať sebevíc charismatického. Možná se však mýlím nebo jednoduše nevím, že ve vypjaté situaci se každý Zápaďan přerodí v superkladného hrdinu. Možná je to skrytá vlastnost civilizované duše, která vytryskne z obyčejného člověka při pohledu na nepravost. Možná. Kéž bychom to nemuseli poznat na vlastní kůži. ___ Myslím, že prorocká a dokumentární trefnost sdělení tohoto filmu časem ještě poroste - hlavně v rovině vztahů My a Arabové a My a Ropa. Jak napsal uživatel Traffic ve svém komentáři k filmu Světová invaze (2011): "Ropa je pro západní civilizaci dokonce tak zásadní, že prostupuje nejen zcela zjevné oblasti průmyslu jako ten dopravní nebo vojenský, ale v důsledku se týká veškerých plastových výrobků, farmaceutik nebo hnojiv, a tedy i jídla nebo pití (balené vody). Připomeneme-li si známý slogan "jsi to, co jíš", dá se říct, že ropa se stala fyzickou součástí nás samotných. Když tedy ve Světové invazi vidíme poraněné alieny, ze kterých stříká voda, je to připomenutí, že i my jsme naplněni a ovládáni určitou tekutinou (a není to krev)." Ano, je to tak, a tento fakt právě znázorňuje jedna ze scén Three kings, kdy iráčtí vojáci rozevírají čelisti americkému "králi" plastovým obalem na CD (vyrobeno z ropy) a lijí mu do krku naftu: "Co jste chtěli, to máte". Ropa, elektřina a internet - to jsou tři králové naší civilizace, ale je jen jedna matka, která nás zrodila a krmí - Země. ()

bourec

Davi O.Russell není zrovna prototyp komerční hvězdičky na sesli režiséra. Tady je hodně ručních, i polodokumentárních záběrů. Příběh to nějaký má, ale žádná velká jízda to není. Mě k tomu ovšem přitáhnul Marky Mark Wahlberg, kterýho prostě jako filmovýho hrdinu zbožňuju. Takže film ne špatnej, ovšem nedávno viděno, a trochu to ponížím. 70%. ()

C0r0ner

Pěkná trojice zlatokopů v irácké poušti, dobré akční scény, zajímavý scénář, bohužel trošku přestřelená stopáž. Ale byla to zábava, Russell se snažil a herci vypadali, že si natáčení užívají. Hodnotím sice čtyřmi hvězdičkami, ale podruhé už to asi vidět nemusím, protože znám mnoho lepších filmů. 70% ()

Wormboy

Velmi slusne natocena parodia na vojnu v Iraku, ci uz staru, alebo novu. Cedeckova scena vypocuvania je uplne genialna!!! ()

asinus

Tři králové a po nich Mariňák. Dva hodně zajímavé filmy, které toho řeknou spoustu. Je to ale u obou daň za kvalitu ryzího filmového zážitku, který v mnoha místech kolísá. ()

necisty

Zajímavý pohled někam, kde bych vlastně ani jinak vidět nechtěl. Film spíše fascinuje dějem a že je to podle skutečné události? Než, aby přinášel něco nového, ale také neurazí. ()

Juto

Neobyčajný zážitok: originálna a brilantná kombinácia komédie, akcie a sofistikovaného politického komentára. 8/10 ()

emo

Skvelá a svižne natočená komédia s videoklipovým strihom, cool titulnou trojicou, vypečenou Burwellovou hudbou a protivojnovým posolstvom... ()

c.tucker

Clooney předvádí herecké číslo. Ale co my nejvíce zůstalo v paměti po prvním shlédnutí to byl záběr na postřeleného Wahlberga a "jeho" plíce smáčknuté pneumotoraxem. Skvělá podívaná a ta psychologie Iráčanů. ()

otík

Tento film je poněkud zvláštní. Je to jak válečné, tak i dramatické, občas úsměvné a na konci je to velký doják. Já na konci cébil jako malé děcko, protože mě bylo líto těch lidí, kteří prožívají velké peklo války. Tím chci říct, že je to natočeno velmi realisticky a film si na nic nehraje. Přesto mi film tak úplně nesedl. ()

Bale trénuje Wahlberga

Bale trénuje Wahlberga

22.04.2009

Jessica Biel má v hlavě hřebík

Jessica Biel má v hlavě hřebík

08.11.2007

To není metafora, to je základní východisko politické satiry Nailed. Pokud máte zájem o jeden z nejšílenějších námětů roku, čtěte dál. Jessica si zahraje maloměstskou nymfomanku, která svede dělníka… (více)