V březnu 1991 skončila válka v Perském zálivu. Svérázný major zvláštních jednotek souhlasí, že bude spolupracovat na reportáži s úspěšnou reportérkou Adrianou Cruzovou. Mezitím seržant Barlow, zásobovač Vig a seržant Elgin objeví při odzbrojování zajatců u jednoho z nich mapu vedoucí k úkrytu, kam Saddám Husajn ukryl uloupené kuvajtské zlato. Gates chce mapu zabavit, ale pak se s trojicí dohodne, že se pro zlato vydají sami. Vojín Wogaman dostane za úkol odlákat reportérku a ostatní ráno vyrazí k bunkru, vzdálenému asi sedmdesát kilometrů. Ten je však prázdný. Saddámovi vojáci tvrdí, že zlato je ukryto jinde, při odjezdu si však Archie všimne pečlivě střežené studny. Je vchodem do krytu, plného elektroniky, zajatých kurdských rebelů a také hledaného zlata. Čtveřice vše naloží na zabavenou dodávku a chce odjet, když se stane svědky brutality iráckých vojáků. Rozhodnou se zajatým pomoci a po krátké přestřelce se pokusí uprchnout před přijíždějícím tankem. Zatímco se vůdce povstalců dohodne s Gatesem, že za část zlata Američanům pomůže, irácký velitel si vybíjí vztek mučením Barlowa, kterého zajal. (TV Nova)

danliofer

V jednom dokumentárním filmu o amerických válečných filmech se dělí tyto filmy na dvě kategorie: a/ ty, co je dotuje americká armáda (např. Top Gun), protože jí jdou scénáristicky na ruku, b/ ty, které nedotuje, protože si z ní přímo dělají šprťouchlata - tak k těmto patří právě Tři králové. Film tak dobře napsaný, kdy hlavní hrdinové nejsou ani trochu hrdiny, i když v závěru se jimi nechtěně stanou... a k tomu suprovní hlášky, jimž se jeden musí smát i kdyby nechtěl:-) ()

Deyw

Tři největší hovada v armádě co se rozhodnou si naplnit kapsu zlatem. :D Tak tohle je válečnej film jako sviňa.. :D Pro mě spíš sranda a akce až a druhým místě, clooney je skvělej, marky mark taky..viděl jsem to už víc než 10x a baví mě to pořád stejně.. :D Takže můžu jenom doporučit. :) ()

SeanLSD

Nezabudnuteľné dielo, ktoré si nedokážem zapamätať. Prudké striedanie explicitnej brutality a drsného humoru i kombinácia extrémnej nadsázky a závažnej výpovede ma mätú a provokujú, a zrejme nie som jediný. Nie som si istý, či je to film chytrácky prešpekulovaný, alebo zásadne nedotiahnutý. Či si zo všetkého robí až čiernočiernu srandu alebo nastavuje realite zrkadlo krivé tak, že ho nikto nechce vidieť. Viac ako čokoľvek iné utkvie v pamäti expresívny režijný štýl, krajne netradičný výber ústrednej štvorice a častá disharmónia obrazu a zvuku, ktoré akoby neustále odvádzali od stotožňujúceho efektu a upozorňovali diváka na to, že sleduje film, nie realitu. Keďže takto ubehne značná časť stopáže, mrzí ma, že ten prístup nie je dôsledne dovedený do konca. Od dokonalého (tu rozumej rozporuplného a emocionálne neuspokojivého = intelektuálne náročného zážitku) by som totiž neočakával zvrat k tradičnému US individualistickému hrdinstvu a v podstate happyendu s jasným čiernobielym rozdelením. Ak sa už aj vojaci napokon prejavili ako charaktery, (hoci vlastne iba takí hrdinovia z donútenia), očakával by som aspoň, že budú poriadne potrestaní. Tým, že sa postavili proti príkazom, sa síce zachovali čestne, ale výrazne a dramaticky tým poukázali na vierolomnosť amerických sľubov povstalcom. Možno práve to je zmysel celého filmu. Hrdinami sa síce stali len kvôli zlodejine, ale svojmu prístupu vlastne zostali verní - neposlúchať príkazy, nerešpektovať nikoho a starať sa predovšetkým o seba, až kým ich to neprivedie do krajnosti. A ešte boli za to vlastne ovenčení slávou! No, ak bolo toto posolstvom TROCH KRÁĽOV, povedal by som, že bolo podané dosť nejasne. Každopádne, ako som už napísal, záverečné vyústenie pravidelne schladí moje intelektuálne nadšenie z tejto (anti?)propagandistickej (anti?)militaristickej filmovej hádanky, ale stále je to mimoriadne ojedinelá záležitosť a výnimočný film, ktorý donúti k zamysleniu... ()

andrii

Žíhaní mezi jantarovými hradbami. Zlaté cihly mezi plameny, v krajtím kraji, jim postavily cíl. Za svištících salv si prosadili, se posadili na trůn snů. Korunovali civil. Jen zneviditelnili, zamaskovali dary, pod atlasový hermelín. Ten seškvířit chtěli. Píseční mrchožrouti, "caři." ()

Sabrewulf

Normálně americké filmy, odehrávající se u arabáčů rád nemám, jenže tenhle má něco, co většina ne. Sebereflexi. Tady se kritizují obě strany, charaktery nejsou černobílé, spousta věcí je tam k zamyšlení. Do toho nápaditá stylová režie, fajn akce a Wahlberg, který všechny přehrává o parník. Ten typ filmu, který jsem viděl mockrát a baví mě pořád. ()

Decker

Celkem svezi zalezitost. Nektere sceny vsak pusobi prinejmensim usmevne, spise vsak hloupe, nerealne a trapne. Ve scenari je proste velke mnozstvi der, ale herecke vykony Clooneyeho, Wahlberga i Ice Cube to celkem vynahrazuji. Funguje mezi nimi totiz zajimavy chemicky prvek. ()

fantoci

Tohle je jeden z těch amerických filmů, kde se ukazují ti špatní dobří vojáci. Špatní protože neposlouchají rozkazy, ale dobří lidé protože zachraňují nevinné lidi. Kdo máte slabší žaludek tak se radši nedívejte na scénu kde vystupuje irácká kráva protože zachvíli přijde o svou těžkou velkou hlavičku. Jo a taky se tu naučítě něco z fyziky. Pochopíte že zlato se prostě v cestovní tažce odvézt nedá když je moc. Víte proč? Asi bude těžký:) No ale dobré srdce amerických vojáků přeci nemyslí na zlato když jde o irácké uprchlíky, obzvláště když je zlato z kuvajtu a vy máte být zatčení za porušování předpisů. To ho pak radějí ochotně předáte úřadům a oni vás se ctí propustí a vy si pak jen odvezete to, co jste si ulili někam vedle. Jasně že ne ovocnou šťávu, ale zlatý cihly. ()

Vraccas

Skvěle zvládnutej film od začátku do konce. Dynamický scénář se správným střih za doprovodu dobré hudby. ***** Aneb válečný film s trochou nadsázky. ()

LeoH

V době premiéry mě to odpuzovalo neuchopitelností – začíná to jako cynická satira a končí jako pohádka o třech zmoudřelých veteránech, mezitím to v jednom kuse bez varování přepíná mezi realitou a nadsázkou, komedií a akčním dramatem… Teď po letech jsem si tu jinakost naopak s radostí vychutnal, stejně jako experimentující kameru a hrdý nerelativizovaný humanismus prosvítající bez okatého moralizování skrze všechny ty provokace a uvěřitelné neuvěřitelnosti. Prudce originální kousek s potenciálem k nestárnutí/znovuobjevování. ()

Honzíno

Russel je neortodoxní zjevení v Hollywoodu, už jenom proto stojí za to vidět Three Kings. Dalším důvodem se pak může stát velice netradiční obsazení, kdy pokud si nejprve přečtete jména herců, musíte si podle mě klást otázku, zda-li tohle bude fungovat? A ono to funguje, aspoň na mě. Soundtrack hodně hravě dokresluje povahy jednotlivých sekvencí. Koukněte na to. ()

xerno

Když jsem to viděl poprvé, byl jsem vožralej a skoro nic jsem z toho neměl, zatímco po druhém mi to přišlo docela zajímavý, zvlášť s Cloonyho celkem nešpatným výkonem... ()

BS

První cca půl hodina byla opravdu skvělá, ale od přijetí tanku nic moc až na výkom Wahlberga a jinak závěr ušel samozřejmě :). Jinak perfektní akční scény (obzvlášť přestřelka ve vesnici). A dnes již legendární diskuze o fotbale (tom americkém samozřejmě) :P ()

lennyd

Válka v Iráku se pomalu blíží ke konci, a vojáci už se zabývají jen dáváním interview novinářům, a jinému poflakování. Jednoho dne se jim ale podaří získate od jednoho z iráčanů podivnou mapu. Archie (George Clooney), Troy (Mark Wahlberg), Chief (Ice Cube) a Conrad (Spike Jonze) se domnívají, že mapa ukazuje místo, kde je schováno ukradené kuvajtské zlato - a tak se na vlastní pěst vydávají do válečné zóny, aby z celého válečného úsilí taky něco měli. Jenže naplánovaná akce se rychle změní v boj o holý život ... Když jsem film viděl před lety, nikterak moc mne neuchvátil - kromě hereckého obsazení mi film nic moc neříkal, nudil jsem se a málem usnul. Nedávno jsem si jej dal podruhé, a musím svůj předchozí názor diametrálně změnit. Od Davida Russella jsme se dočkali zase jiného pohledu na celou problematiku války v Iráku, Russell se nesnaží nikterak hodnotit či ovlivňovat - nechává, ať si každý udělá názor sám (skvěle to ukazuje scéna kdy si mučený Troy vyměňuje názory s jedním z iráckých vojáků (Saïd Taghmaoui) - oba naprosto stejní, jen shodou okolností na protichůdných stranách barikády). Jediné co mne trochu zklamalo byl až trochu naivní konec, ale což, je třeba ukázat americkou armádu v lepším světle, že ano.. ()

JohnSmith

Ukradneme kuvajtský zlato a budeme bohatý.Ale to by se to nesmělo podělat a když je možnost,že se to podělá,tak se to prostě podělá a v tu ránu máte na krku 80 uprchlíků.Moc povedený ()

yeniczek

Jeden z nejlepších filmů o válce (i když po válce:)) na Blízkém východě.. Tolik satyry kolik The hurt locker chtěl mít a tenhle film je o celý řád zajímavější a i lépe natočený. Mark Wahlberg podává jeden z nej svých výkonů a Clooney a Cube nezaostávají... Docela mě překvapuje zdejší vlažné přijetí:) ()

dANo

Komédia? Ani moc nie... Kritika vojny? Trochu zvláštna forma kritiky... Herecké výkony? Vzhľadom na obsadenie to nie je žiadna sláva... Suma sumárum: tak trochu zvláštny mix žánrov, ktorý u mňa až tak nezafungoval a miestami som sa nudil aj napriek gradujúcej akčnosti filmu. ()

Brain-D

Satira na americkou armádu a vše s ní spojené. Jestli vám nestačí klasické dramatické válečné filmy a chcete se i trošku zasmát, tak je "Three Kings" tou nejlepší volbou. ()

Bale trénuje Wahlberga

Bale trénuje Wahlberga

22.04.2009

Jessica Biel má v hlavě hřebík

Jessica Biel má v hlavě hřebík

08.11.2007

To není metafora, to je základní východisko politické satiry Nailed. Pokud máte zájem o jeden z nejšílenějších námětů roku, čtěte dál. Jessica si zahraje maloměstskou nymfomanku, která svede dělníka… (více)