V březnu 1991 skončila válka v Perském zálivu. Svérázný major zvláštních jednotek souhlasí, že bude spolupracovat na reportáži s úspěšnou reportérkou Adrianou Cruzovou. Mezitím seržant Barlow, zásobovač Vig a seržant Elgin objeví při odzbrojování zajatců u jednoho z nich mapu vedoucí k úkrytu, kam Saddám Husajn ukryl uloupené kuvajtské zlato. Gates chce mapu zabavit, ale pak se s trojicí dohodne, že se pro zlato vydají sami. Vojín Wogaman dostane za úkol odlákat reportérku a ostatní ráno vyrazí k bunkru, vzdálenému asi sedmdesát kilometrů. Ten je však prázdný. Saddámovi vojáci tvrdí, že zlato je ukryto jinde, při odjezdu si však Archie všimne pečlivě střežené studny. Je vchodem do krytu, plného elektroniky, zajatých kurdských rebelů a také hledaného zlata. Čtveřice vše naloží na zabavenou dodávku a chce odjet, když se stane svědky brutality iráckých vojáků. Rozhodnou se zajatým pomoci a po krátké přestřelce se pokusí uprchnout před přijíždějícím tankem. Zatímco se vůdce povstalců dohodne s Gatesem, že za část zlata Američanům pomůže, irácký velitel si vybíjí vztek mučením Barlowa, kterého zajal. (TV Nova)

zmirix

Celkem slušné zobrazení války a bojových scén,z herců nejvíce vyčnívá Wahlberg. Ale přesto jsem měl pocit,že z toho šlo vytřískat víc.Nemá to tu sílu jako Četa nebo Black Hawk Down. ()

GOTFAN

Tři Králové... Aneb tři amíci s kurev*kým štěstím. Film o skupince co se chce obohatit finančně ale obohatí se aj v mnoha jiných směrech. Ukázka toho co si o amicích ( asi ) myslí v poušti . Obsazení Dobré co se charismatu postav týče, akce taky dobrá a gagy padají řídce ale trefně. Vidět to moje rasisticka bejvalka tak by ji tam vadil Ice ( slovíčko co si říkají jen afroamričané mezi sebou,, nig... ,,) Cube ale mně tam sednul. Na a zbývající dvě hlavní postavy hrají to co by každý čekal. Jeden je hodně hodně na ženský a cení své bílé zuby, druhý je klasický týpek co ho měli na střední rádi a ve válce je to jeden z nejlepších ne li nejlepší a všemi známý voják co má doma ženu a děti proto by diváka zasáhlo kdyby umřel. Jasná pojistka případného napětí. Ale jo konec byl pěkný a obětavost lidí zde zazařila jak Marv pod proudem. ()

Natt

Dlho som sa bal ze to bude tupsi akcnak. Nez som si uvedomil kombo Russell + Clooney. A po 20 rokoch som to konecne pozrel. Je to Russell + Clooney. Sice nie ten z top, ale stale je to Russell + Clooney(3x:) tazke normalne 4*. ()

Drslw odpad!

Prvá tretina bola pomerne znesiteľná. Kladiem dôraz na "znesiteľná". No od prvej mínometnej rany sa to.. no, zneznesiteľnilo. Až tak, že som to v polovičke vypol. Lebo rozprávky starej matere je jedna vec, americká propaganda vycucaná z prstu druhá, ale spojiť tieto dve veci dokopy, to už sa fakt nedá. Tfuj! (už chápem, prečo mi tento "film" 20 rokov unikal) Btw., budem dlho spomínaž na scénu, kde dvaja päťdesiatroční fotríci s navešanou výzbrojou dobehli nahého vyšportovaného dvadsaťročného Američana a sundali ho rugbystickým štýlom... ()

JustEdems

Netradiční ne úplně "heist" podívaná, se skvělou kamerou, příjemným soundtrackem a neméně skvělým obsazením. Vtipné momenty jsou vystřídány otřesnými výjevy války a dobře natočenými akčními scénami. Postavy jsou příjemné, vtipné, až si řeknete, že s takovou partou po svém boku byste do něčeho podobného šli taky. Ač je David O. Russell nesympatický, arogantní a agresivní píčus, kterému i G.Clooney chtěl proplesknout ksicht, povedl se mu určitě zajímavě pojatý válečný film. ()

horskejvlk

Skvělá filmařina, mravní sebeobviňováni USA je v dnešní době po Islámském státu, 20 let domestikování Afghanistánu a vpádu Rusů na Ukrajinu, již zcela zavádějící a zbytečné. USA se vždy snažilo pomoci ale ty země chtějí jen smetánku žádné obilí, studny a traktory. Tento film zůstane stejně jak Soukromá válka senátora Wilsna dobra jen díky excelentnim hercům. ()

Andrmen221

Chtěl jsem dát tři hvězdy, ale U2 na konci rozhodli o čtvrté. Mojé oblíbená kapela. Kdo ji ve filmu použije jejich hudbu má automaticky o frčku víc. Jinak film super Russela s fajn obsazením. ()

Kopy17

Čekal jsem něco jako Jarhead, ale dostal jsem něco podstatně jiného. Ne horšího, ne lepšího, zkrátka jiného. Mark Wahlberg ve své takřka životní roli, doplněn o neméně skvělého Clooneyho a nevýrazného Ice Cuba. Tato trojice si neskutečně sedla. Navíc má film skvělé tempo, kupu černého humoru, dobrý střih a neobvyklý příběh. Nenajdeme zde žádné uvažování o smyslu války atd. atd., ale čistou akci a zábavu. Což je dle mého dobře, není na škodu téma války trochu zlehčit ve filmu a užít si u toho i trochu zábavy. Projednou. 85% ()

Bale trénuje Wahlberga

Bale trénuje Wahlberga

22.04.2009

Jessica Biel má v hlavě hřebík

Jessica Biel má v hlavě hřebík

08.11.2007

To není metafora, to je základní východisko politické satiry Nailed. Pokud máte zájem o jeden z nejšílenějších námětů roku, čtěte dál. Jessica si zahraje maloměstskou nymfomanku, která svede dělníka… (více)