V březnu 1991 skončila válka v Perském zálivu. Svérázný major zvláštních jednotek souhlasí, že bude spolupracovat na reportáži s úspěšnou reportérkou Adrianou Cruzovou. Mezitím seržant Barlow, zásobovač Vig a seržant Elgin objeví při odzbrojování zajatců u jednoho z nich mapu vedoucí k úkrytu, kam Saddám Husajn ukryl uloupené kuvajtské zlato. Gates chce mapu zabavit, ale pak se s trojicí dohodne, že se pro zlato vydají sami. Vojín Wogaman dostane za úkol odlákat reportérku a ostatní ráno vyrazí k bunkru, vzdálenému asi sedmdesát kilometrů. Ten je však prázdný. Saddámovi vojáci tvrdí, že zlato je ukryto jinde, při odjezdu si však Archie všimne pečlivě střežené studny. Je vchodem do krytu, plného elektroniky, zajatých kurdských rebelů a také hledaného zlata. Čtveřice vše naloží na zabavenou dodávku a chce odjet, když se stane svědky brutality iráckých vojáků. Rozhodnou se zajatým pomoci a po krátké přestřelce se pokusí uprchnout před přijíždějícím tankem. Zatímco se vůdce povstalců dohodne s Gatesem, že za část zlata Američanům pomůže, irácký velitel si vybíjí vztek mučením Barlowa, kterého zajal. (TV Nova)

Zagros

Zvláštní film... dobře třicet minut jsem přemýšlel, jestli je to vážný válečný film (blbě udělaný), komedie (nic moc) a nebo parodie (trapná). Nakonec se z toho vyklubalo něco mezi komedií a válečným filmem o vážných "věcech". Nesedlo mi to ale ani trochu. Clooney se mi na vojáka nehodí, kamera a střih mě doslova štval a příběh, z počátku velmi nelogický, nudil. Lehce tomu pomohl závěr, kdy jsem se dokázal lépe orientovat v postavách, které konečně začaly jednat trochu logičtěji a také se uklidnila kamera a střihač (možná jsem si jen zvykl). Na více než dvě hvězdy to ovšem není. ()

iXtr3m3

Veľmi silné tri hviezdy. Premýšľal som aj nad vyšším hodnotením, ale kvôli rozporuplnosti a mišmaši v žánroch, ktorými sa to tu len tak hemží, ponechávam na silnom nadpriemere. Nebola to čisto komédia, bolo to drsné, bolo to kontroverzné? Neviem, ale bolo to určite sčasti aj satirické, sčasti cynické, fakt že ako celok zvláštne. Ale malo to svoj štýl a malo to skvelú ústrednú partičku a zároveň aj dobré vedľajšie postavy. ()

Hopper

Zauj9mavo spracovaná vojna v zálive s dávkou čierneho humoru a hviezdnym obsadením. Celkom som si na filme zgustol. ()

VIPerson

První půlka sekec mazec ve stylu Guye Ritchieho,druhá již o něco vážnější,ale přesto celek drží pohromadě.Pro mě jasné čisté ****. ()

Paity

Celkově to je dobrý film, ale jakoby tomu něco chybělo. Navíc ještě opětovný americký apel na "správnost" na konci s těmi uprchlíky, to sem myslel, že vyteču. Škoda, potenciál tam byl. ()

bloodline

Pri tejto vojenskej koláži ma napadá iba jeden výstižný pojem - kontroverzia. Od prvej po poslednú klapku, so všetkým čo k tomu patrí. Netradičné postupy, žánrová drsnosť, podkuté herecké výkony hercov (dobovej) II. ligy atď. Three Kings mučia prílišnou nevyváženosťou, čo uberá na zásluhách, ale inak si zaslúžia svoj čas a trpezlivosť, lebo ukradnúť Saddámove zlato nestihnete za jedno pozretie. Nenechajte sa zmiasť hodnotením, od výsluhového dôchodku ma O. Russell a spol. ďaleko. Hviezdička pôjde hore, keď nedám priestor rušivým vplyvom domácej vojenskej základne a krv sa bude prelievať výlučne v originálnom znení. 3 a 1/2* ()

Hanys_

Pohled na konec války v Iráku (té staré války) zase trochu jinak. První půlka dost dobrá, ta druhá sice slabší, ikdyž ji táhne parádní Wahlberg. Ale přes ten zajímavě znějící námět lehké zklamání. ()

Haymar

Skvělá kamera, naturalistické scény a působivá atmosféra ze všudypřítomného iráckého konfliktu, výborná dvojka Clooney/Wahlberg... Na druhou stranu - debilní scénář, dost logických děr, neuvěřitelně otravný (už svou pouhou přítomností) anti-herec Ice Cube a všudypřítomná militantská aura neomylnosti, nedotknutelnosti a dokonalosti americké armády ()

Wishkah

Zvláštní příběh, zvláštní humor, zvláštní film.....ale taky moc dobrý film. Ústřední trojice filmem krásně provází a film je dostatečně napínavý a zábavný aby člověka zaujal ()

Hadriel

Netradiční pojetí války v Iráku. Konečně taky nějaký film, který není super proamerický. Místy humor (kráva), místy vážné věci (poprava, vzdávající se voják). Celé to ale pěkně funguje. Zajímavý styl akčních scén. Neomrzí to. + Clooney parádní spec ops :D + Wahlberg jede. ()

Rozjimatel

2,5 Čo týmto filmom chceli tvorcovia povedať? Že americkí vojaci v Iraku boli totálne vypatlaní debili (a o tej novinárke ani nehovoriac)? Alebo, naopak, majú dojem, že tí "hrdinovia" sú ohromne hustí? Alebo to všetko malo byť dokonca vtipné? Častokrát som mal problém určiť, čo je myslené vážne (lebo tie akože "vážne" scény pôsobia strašne pateticky, napr. záverečná scéna na hraniciach), čo je humor (zúfalo nevtipný) a čo satira (jediné, čo ako tak funguje). Jedno z mála pozitív je to posolstvo o zase jednej trápnej role USA v nejakom vojnovom konflikte (napr. také typické americké je vyvolať povstanie a potom nechať povstalcov zmasakrovať). Lenže snaha o nejaké protivojnové posolstvo tvorcov výrazne pokrivkáva, hlavne keď sa film preklápa do efektne natočenej akcie (snaha zapáčiť sa väčšinovému publiku?) a mení sa na prostoduchý lupičský thriller (s niekoľkými celkom napínavými momentami). Postavy sú úplné ploché, prerod bezohľadného hoväda na uvedomelého príslušníka ľudskej rasy je násilný a totálne nevierohodný a nezachraňujú to ani slušné herecké výkony, dokonca ani George Clooney. Kamera mi vôbec nesadla, ani spôsobom snímania a už vôbec nie tým hnusne nevkusným farebným filtrom. Traja králi sa tvária, že sú niečím hlbším, ale väčšinou ide len o efektnú, ale bezduchú akčnú jazdu. Režisér zrejme nebude veľmi schopný, čo mi potvrdzujú aj jeho ďalšie filmy. Malé bezvýznamné plus za "If you leave me now". ()

sona123

Začátek za pět, konec za hvězdu jednu, no možná dvě, poslední vteřiny s titulkami co bylo poté, podbarvené skvělým songem od U2, to zas naštěstí trochu zvedly, takže nebudu až tak krutá, ale celkově to vidím na 2,5*. Byla to prostě sr..... Pánové George a Mark hrají s elegancí sobě vlastní, což o to, je tu i pár báječných akcí, ale vedle toho i většina těch utraklišé. A to je podle mě docela amatérismus. A to se ještě musím zbavit odporné pachuti amerického heroismu a klasického stylu, jakým divákovi servírují filmy z Blízkého východu. A nemyslím si, že by tím, že tu až tak ne úplně glorifikují Bushe, došlo k nějakému dramatickému posunu či rozdílu. Mno, možná s odstupem času budu vpomínat milosrdněji, už teď v tom mám malý rozpor (byla to blbost x mělo to něco do sebe), ale zatím mám dojem, že kdyby se 114 minut smrsklo na 2 minuty reportáže ve zprávách, bylo by toho všeho tak akorát. ()

Mikino00

Stylová jízda od začátku až do konce, my jsem amící kdo je víc. Několikrát jsem si musel pustit tu scénu když přijíždí do vesnice a hraje jim v rádiu I get around, až běhal mráz po zádech. ()

mira007

Hvězdně obsazený film, který mne moc nebavil a nevtáhl do děje ačkoliv k tomu měl solidní předpoklady hvězdné obsazení, námět, exteriéry... pro mne zklamání. ()

hacho

Valecne filmy nemusim a tenhle mi pripomina proc. Nejak jsem ho asi nepochopila, ale i tak film ve mne o to nevzbudil zajem. ()

thunnus

Docela dobrý film, který kazí úvodní zmatená čtvrthodina. Trochu mě překvapilo, jak tři vojáci, kteří chtějí jen ukrást kuvajtské zlato, dokážou být šlechetní a zachrání skupinu uprchlíků před jistou smrtí. herecké výkony nejsou nijak zázračné, kamera je dobrá, úvodní "vtip" s krávou je špatný. :-) ()

Bale trénuje Wahlberga

Bale trénuje Wahlberga

22.04.2009

Jessica Biel má v hlavě hřebík

Jessica Biel má v hlavě hřebík

08.11.2007

To není metafora, to je základní východisko politické satiry Nailed. Pokud máte zájem o jeden z nejšílenějších námětů roku, čtěte dál. Jessica si zahraje maloměstskou nymfomanku, která svede dělníka… (více)