V březnu 1991 skončila válka v Perském zálivu. Svérázný major zvláštních jednotek souhlasí, že bude spolupracovat na reportáži s úspěšnou reportérkou Adrianou Cruzovou. Mezitím seržant Barlow, zásobovač Vig a seržant Elgin objeví při odzbrojování zajatců u jednoho z nich mapu vedoucí k úkrytu, kam Saddám Husajn ukryl uloupené kuvajtské zlato. Gates chce mapu zabavit, ale pak se s trojicí dohodne, že se pro zlato vydají sami. Vojín Wogaman dostane za úkol odlákat reportérku a ostatní ráno vyrazí k bunkru, vzdálenému asi sedmdesát kilometrů. Ten je však prázdný. Saddámovi vojáci tvrdí, že zlato je ukryto jinde, při odjezdu si však Archie všimne pečlivě střežené studny. Je vchodem do krytu, plného elektroniky, zajatých kurdských rebelů a také hledaného zlata. Čtveřice vše naloží na zabavenou dodávku a chce odjet, když se stane svědky brutality iráckých vojáků. Rozhodnou se zajatým pomoci a po krátké přestřelce se pokusí uprchnout před přijíždějícím tankem. Zatímco se vůdce povstalců dohodne s Gatesem, že za část zlata Američanům pomůže, irácký velitel si vybíjí vztek mučením Barlowa, kterého zajal. (TV Nova)

ConanVJ

Tento filmek je jak komedie, Tak i slušný válečný drama. Několiktát jsem se u toho zasmál, ale víc je zde vážnějších situací, které nabírají na drsněji laděný válečný film. Je pravda, že zde vojáci dělají místy kraviny aby film zlehčili, ale po několikátém shlédnutí už to tolik vtipné není. Příběh je povedený a pěkně natočený. Obsazení filmu sedlo a všem to pěkně funguje. Za mě 75% :) ()

EastWicka

Poněkud cynická tragikomedie s podtitulem "vytřískej pár zlatejch cihel z operace Pouštní bouře" v Clooneyho a Wahlbergově režii... Pro mě jeden z nejzábavnějších filmů s vojensko-akční tematikou, který zraje jako víno a navíc s postupujícím časem dostává další - dost hořké - podtóny. A soundtrack, to je špička! ()

mysiak

Maximálne naložená čierna komédia, kde trojica Clooney, Wahlberg a Cube rulujú...skvelé vtipny a ako celok je ppc film, ktorý ukazuje bezmyselnosť vojny... ()

Ellmariachi

A tak to zase jó! Musím se přiznat, že pro mě osobně obrovský překvápko. Film má všechno. Super herce, výbornou hlavní i vedlejší zápletku. Suveréní kamera při akčních scénách. Tu chci vážně vyzdvihnout. Nic vám neuteče, nic není vtíravý. Z5 k hercům. To, že GC je mistrem svého řemesla je jasný a netřeba polemizovat. MW ze sebe dostal naprostý maximum a jeho výkon patřil k tomu nejlepšímu. IC taky rozhodně nezaostával. Na filmu bych chtěl pochválit další věc. S nadsázkou se choval poměrně reálně. 3 příklady. Parta se rozhodla místním pomoci až tehdy, když borec oddělal ženskou. Druhá věc, kdy se GC podařilo vyvolat davové nadšení, ale auta stejně dostal za prachy. (cihly) A poslední, když se am. vojáci rozhodli pomoct uprchlíkům přes hranice až oplátkou za něco. Suma sumárum 4 hodně silný hvězdy a 85 procent. ()

JJ.Gibson

Na Tři Krále mám trochu rozporuplný názor. Herci podali opravdu výborné výkony a všechno se tvářilo poměrně realisticky. Ale pořád se nemohu zbavit dojmu smyšlenosti celého příběhu. Tři vojáci proti celému Iráku, prostě mi to moc nesedí. ()

Laxik

Neskutečná slátanina. Ale fakt, co to krucinál bylo? Pupkový začátek vypadal zajímavě a ta hra s kamerou taky nevypadala marně. Jen kdyby jí bylo na začátku trochu míň a uprostřed a na konci trochu víc. Clooney standartně dobrej, Wahlberg klasicky wahlbergovskej - úplně marnej a přitom vlastně ani moc nevadil. Zajímavej začátek, pár povedenejch vtípků (vybuchující kráva mezi ně fakt nepatří) a konec jako pouťová růže ze střelnice. Díky, nechci. ()

Vojcl

Po všech stránkách vydařené válečné drama, které přináší neokoukanou zápletku s nesmírně emotivním vyvrcholením a vyvážený poměr mezi akcí, humorem a morálním poselstvím. Konečně válečný snímek kde se dočkáme více příběhu na úkor rozsáhlých bojových scén!!! Nesmím zapomenout vyzdvihnout herecké výkony - hlavně Mark Wahlberg a George Clooney jsou skvělí! ()

Alementina

Malokdy je tady popisek filmu tady takk vystizny "drama / válečný / komedie / akční " v podstate to nejde dohromady, ale tenhle film to vsechno obsahne. Na druhou stranu by tohle urcite nemohlo vzniknout o tri roky pozdeji a mozna prave proto je ten film tak krute v nekterych momentech presny. ()

Freemind

Tři prasátka v irácké poušti. Takhle hloupý, přeplácaný, ale hlavně nudný scénář jsem už dlouho neviděl. Nekonečná přehlídka WTF scén a dialogů. Akční scény byly k smíchu, ty humorné zase k pláči. P.S. Je úžasné, jak se Cliff Curtis díky své fysiognomii dokáže zapasovat do každé etnické menšiny. Je Novozélanďan, Maor, ale už jsem ho viděl hrát Indy, Mexikánce, Španěly, teď si střihl Araba. Tomu říkám genetické terno. ()

vorheese

Hodně neobvyklé (po)válečné dílko, které vám ukáže, jak to vypadá mezi znepřátelenými tábory těsně po válce. Napětí a nejistota číhá na každém kroku. Wahlberg s Clooneym hrají jako o život a jediné, co film lehce brzdí v rozletu, je lehce nedotažený scénář. ()

kaylin

Nikdy v minulosti jsem tomuhle film vlastně nedal šanci, a tak jsem rád, že jsem se na něj dostal teď, Má v sobě rozhodně něco, co vás prostě bude bavit. Je to jeho komplexnost, jeho síla jak v humoru, tak i v tom, že se jedná o válečný film. Ale David. O. Russell ukazuje především sílu svých postav, které jsou jednoduše dobře napsané. ()

PogoJoe

Spousta zajímavých nápadů, první půlka má "švih". Jenže pak se to "roztáhne" a pomalu "doklouzává" až do konce. Ten už nemá spád. Ve filmu je několik scén, které ho zbytečně prodlužují a kazí celkový dojem. Škoda toho. Protože tohle je opravdu zajímavý snímek... ()

Thomassi

Ale tak nakonec to nebylo tak zlé. Po první půlce jsem byl poněkud zklamán, ale ta druhá to vrchovatě vykompenzovala. Výborné akční scény a hodně dobré herecké výkony, především Mark Wahlberg a George Clooney. 70% ()

MATADOR

"Mapy k pokladům nejsou skryté na nezdolných místech, ale v p*delích íráckých vojáků. Sweet!" No, takhle začíná irácký road trip čtyř amerických vojáků (proč se to jen jmenuje Tři králové?). Místy akce, místy vtip, ale ani jedno mi nic neříkalo, chvála že to utíkalo a působilo to originálně! ()

Toshiro

Hodně svižná a vtipná akce z období konce války v Iráku. Sem tam se i nakousne nějaké to vážnější téma v souvislosti s válkou, ale na tom film dost selhává. Dojem z filmu ihned po shlédnutí byl lepší, ale pak se mi rozleželo celé vyznění a to nic moc. ()

Bale trénuje Wahlberga

Bale trénuje Wahlberga

22.04.2009

Jessica Biel má v hlavě hřebík

Jessica Biel má v hlavě hřebík

08.11.2007

To není metafora, to je základní východisko politické satiry Nailed. Pokud máte zájem o jeden z nejšílenějších námětů roku, čtěte dál. Jessica si zahraje maloměstskou nymfomanku, která svede dělníka… (více)