V březnu 1991 skončila válka v Perském zálivu. Svérázný major zvláštních jednotek souhlasí, že bude spolupracovat na reportáži s úspěšnou reportérkou Adrianou Cruzovou. Mezitím seržant Barlow, zásobovač Vig a seržant Elgin objeví při odzbrojování zajatců u jednoho z nich mapu vedoucí k úkrytu, kam Saddám Husajn ukryl uloupené kuvajtské zlato. Gates chce mapu zabavit, ale pak se s trojicí dohodne, že se pro zlato vydají sami. Vojín Wogaman dostane za úkol odlákat reportérku a ostatní ráno vyrazí k bunkru, vzdálenému asi sedmdesát kilometrů. Ten je však prázdný. Saddámovi vojáci tvrdí, že zlato je ukryto jinde, při odjezdu si však Archie všimne pečlivě střežené studny. Je vchodem do krytu, plného elektroniky, zajatých kurdských rebelů a také hledaného zlata. Čtveřice vše naloží na zabavenou dodávku a chce odjet, když se stane svědky brutality iráckých vojáků. Rozhodnou se zajatým pomoci a po krátké přestřelce se pokusí uprchnout před přijíždějícím tankem. Zatímco se vůdce povstalců dohodne s Gatesem, že za část zlata Američanům pomůže, irácký velitel si vybíjí vztek mučením Barlowa, kterého zajal. (TV Nova)

route60

Tak to byl fakt perfektní filmový zážitek, neskutečně vtipné a hlavě se to nemyslí vážně, Clonney,Wahlmberg,Jonze,Cube jsou skvělí, David O. Russell je ohromně talentovaný filmař a timto filmem zabodoval. ()

Shley

Film Tři králové je jedním z nejlepších filmů nestárnoucího mládence Gerge Clooneyho. Zajímavý příběh, skvělé herecké výkony a nezvykle nasnímané akční scény díky tomu a díky skvělé režii Davida O. Russella je film Tři králové pro mě jedním z nejlepších válečných filmů. ()

Riverin

Keď už ma nejaký film prinúti byť hore do 3tej ráno, tak na ňom niečo asi bude. Skvelý film so skvelými výkonmi a skvelým dejom, toť vše:) Jednoducho treba vidieť ()

Domas88

Podíval jsem se jen kvůli Markovi, jenže vůbec nelituji, moc se mi film líbil dobře natočený skvěle zahraný a super příběh.. 5* nemá jen kvůli Clooney já ho opravdu nemám vůbec rad... ()

dudo24

Seriózne, drsné aj vtipné. Dobré vyobrazenie vtedajšej situácie v Iraku. Obyčajný politický žart. Ja som sa bavil. ()

Stanmi

Skupinka amerických vojáků získá od iráckého zajatce plánek, který by je mohl zavést k ukradenemů kuvajtskému zlatu (které si samozřejmě chtějí nechat pro sebe).. No název i přebal nám trochu kecá, protože oni dobyvatelé ukradeného zlata nebyli tři, nýbrž čtyři, ale holt Spike Jonze asi nemá takový prodejní potenciál, jako trojice Clooney-Wahlberg-Cube. Tím se dostáváme k hereckému obsazení, takže co čekat od představitelů hlavních rolí, když hned dva jsou rappeři? No překvapivě dost. Marky Mark ukazuje, že v něm vskutku dřímá jistý herecký talent a Ice Cube kupodivu nijak nepřehrává a jeho výkon je až překvapivě civilní...ehm tedy vojenský. No a George v zásadě podává svůj klasický standard, takže z hereckého hlediska není moc filmu co vytknout. S příběhem je to už horší, pod scénář a režii se podepsal David O. Russell, který snímek pojal místy jako komedii, poté jako válečnou akci, pak zase jako drama, takže v konečném důsledkou je film takový žánrový mišmaš, asi to byl záměr, mne to ale příliš nenadchlo, jako satirická komedie, by film vypadal asi nejlépe. Co však mne nadchlo byly některé opravdu povedené kamerové záběry. Tři králové jsou tak dobře nasnímaní a dobře zahraní, jen ten příběh mohl být žánrově poněkud více konzistentní. ()

swinevenca

Neotřelý pouštní quest s vyváženým množstvím pacifismu, hyenismu i amerického humanismu, ale taky nadhledu a zřejmé ironie, díky které se dá filmu leccos odpustit. ()

fimler

Film vůbec neměl spád. Nebyl nijak zábavný ani jednou jsem se nezasmál a to si myslím, že by mě rozesmálo skoro cokoliv. Ice Cube je fakt příšernej herec, na něho se dívat je jak koukat na Ordinaci v růžové zahradě 2. Celkově nuda, ale naopak na 2 hvězdy to není. ()

macco33

Pozoruhodný film, netradiční zápletka, irácký bizár, skvělí herci, sranda i smrt. Zaplať pánbůh, že v tom nehrál Mel Gibson, obešlo se to dobře i bez Cage... ()

brasek

Nudné, nezaujímavé a na zaplakanie... sklamanie na 100%. Moja predstava vojnových filmov je iná, od akčného filmu to malo ďaleko a ako divák komédií som strašne náročný a naozaj nič komické som tam nespozoroval. Bohužiaľ ani v jednom z mojich kritérií tento snímok pozitívne neobstál. ()

DansteR

Mám vážně rád filmy z novodobých válek, ale tohle mě fakt pekvapilo, vlastně to až tak z války ani není. Je to spíš film o bandě vojáků "zlodějů, kteří jen čistě náhodou jsou v Iraku během konce války a ještě větší náhoda je, že mapu pokladu najdou doslova až v prd*li. Takže výsledek je nakonec jakš takš ucházející 70%. ()

unclejack

Pred sledovaním Troch kráľov som k podobným filmom pristupoval s vrodenou nechuťou. Za všetko hovorí fakt, že Smrť čaká všade, ktorú všetci vychvaľujú som vypnul už po hodine. Irak mi jednoducho nesvedčí. Ale režisér výborného Fightera si zaslúžil dostať šancu a svoje rozhodnutie som neoľutoval. Ba naopak! Trojica hlavných hrdinov sú presvedčiví chlapi, ktorý pendlujú z miesta na miesto a vlastne ani poriadne nevedia čo v nehostinnej irackej púšti robia. Zdá sa to ako poriadna nuda, báchorka o Saddamovom zlate a kuvajtskom vozoparku, lenže už čoskoro film nadobôda poriadne obrátky. Svieže akčné scény, niekedy až neskutočne vtipné momenty - Clooney a jeho Bush chce tebe a tebe taky! - a ten najdivokejší mix hudby, kedy som po konci filmu zízal na nažltnuté titulky a sám seba som sa pýtal - To sú U2? Traja králi nie sú povrchní a predsa nie sú ani príliš vážni. Pre niekoho možno bizarný mix, ale na mňa zafungoval stopercentne. ()

ariari

už už to skoro mali.... o niečo viac reálne,než ostatné amícke bojovky, ešte stále ale točiace sa v náznakoch okolo toho hlavného, prečo sme a prečo sa točia filmy. Nakoniec sa ako ozvena ozvala hlavná téma. Prišli, aby slúžili druhým, a to sa týka nás všetkých, jedno aké špinavosti dočasne robíme. Chamtivosť im bola nepríjemným učiteľom a zbytočnou odbočkou, ktorá ich stála všetko. Základná túžba prežiť prehlušila robotom nastavný analytický rozum a keď sa nakoniec ozvalo svedomie, začlo to byť zaujímavé. ()

Bale trénuje Wahlberga

Bale trénuje Wahlberga

22.04.2009

Jessica Biel má v hlavě hřebík

Jessica Biel má v hlavě hřebík

08.11.2007

To není metafora, to je základní východisko politické satiry Nailed. Pokud máte zájem o jeden z nejšílenějších námětů roku, čtěte dál. Jessica si zahraje maloměstskou nymfomanku, která svede dělníka… (více)