Kevin Costner je lékař, stejně jako byla jeho nedávno tragicky zahynuvší manželka. Ta navzdory svému těhotenství odjela plnit misi Červeného kříže do divokých pralesů ve Venezuele a stala se jednou z obětí nehody autobusu vysoko v horách. Její tělo nebylo nikdy nalezeno, protože autobus se zřítil do hlubokého koryta divoké řeky. Hrdina se stále nedokáže se smrtí milované ženy vyrovnat, vyhýbá se přátelům, bolestné vzpomínky se snaží přehlušit posedlostí prací. Náhle však začne kolem sebe vnímat podivné věci. Dostane balíček, který si jeho žena před odjezdem objednala, v domě, který společně sdíleli, lékaře začínají pronásledovat zvláštní představy a vidiny, které ho zavedou za někdejšími manželčinými pacienty. A on je stále pevněji přesvědčen, že mu chce mrtvá žena cosi naléhavě sdělit prostřednictvím lidí, kteří prožili klinickou smrt. Kolegové už začínají pochybovat o jeho duševním zdraví, když vyjdou najevo šokující skutečnosti... (oficiální text distributora)

Xmilden

Autor několika Carreyho komedií se pustil do mysterie a k mému úžasu natočil nakonec poměrně zajímavý filmík. Kevin Costner nepředvádí kdovíjaký herecký výkon, prakticky nesleze z plátna, nicméně atmosféru se panu režisérovi podařilo vykouzlit poměrně přesvědčivou. 50% ()

Fiftis

Tom Shadyac, tvorca bláznivých eskapád Ace Ventury, nakrútil prekvapivo vynikajúci mysteriózny thriller, ktorý ma úplne príjemne prekvapil a tým pádom ho zaraďujem medzi svoje najobľúbenejšie filmy. Úžasná mystická atmosféra a Kevin Costner opäť vo forme. Zaujímavý námet prelínania sveta živých a mŕtvych. Tieto mysteriózne filmy ja určite môžem a ak v nich hrá hlavú úlohu niekto skvelý, potom absolútne nie je čo riešiť. Fantastický námet, hudba, napätie, skvelé triky a srdcervúci koniec. Proste božský film. To musíte určite vidieť. ()

Shakers

Je to napínavé, zaujímavé ma to dobrú hudba, Coster sa tu tiež hodí, ale niečo mi k dokonalosti chýbalo. 70% - 3* ()

JohnnyD

Príjemný mysteriózny thriller od inak komediálneho rutinéra Toma Shadyaca a s Kevinom Costnerom z časov jeho postupného úpadku na dno Hollywoodu. Fajn jednohubka. ()

Beckett51

Neskutečně silný film u kterého je mi opravdu líto nízkého hodnocení. Už kvůli vynikajícímu Costnerovi, překrásné a emotivní Debneyho hudbě, vynikajícímu příběhu a úžasnému závěru si film rozhodně nezaslouží méně jak čtyři hvězdy. ()

Deimos

TV/// Obsazení 4/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 5/10/// +místy opravdu napínavé, je to zajímavé -mohlo být ještě více sci-fi, celkově se ze snímku dalo vytěžit víc/// Na tento film jsem byl dlouho zvědavej, párkrát mě utekl a tak jsem ho viděl až dnes. Očekávání však byla daleko větší. Zvláště z pohledu žánrové sklatby jsem čekal víc. Nakonec je z toho jen zajímavá podívaná, která nenudí, má několik originálních překvapení, ale to je tak asi všechno. Bohužel zítra nebudu vědět o čem to bylo. Moc mě to i přes námět nezasáhlo./// Celkem 56%/// ()

-OverLord-

Výborný mysteriozní drama, kde je plno duchařiny a pořád se tam něco děje. Sem tam pár lekaček, který působí dobrým dojmem a nejsou tam jen tak jak bývá u většiny filmů, ale prostě tam patří. Costner nehraje vůbec špatně! Já ani trochu nechápu místní hodnocení. Mě se to líbilo a ten konec byl fakt silnej emotivní zážitek. ()

k212

Jedna hvězdička pouze za jihoamerické indiány, kteří zahráli své herecké party opravdu skvěle. Ostatní stojí za nic, děj nula, herci nula, unylost a nuda vévodí tomuto filmu jednoznačně. Škoda, vždyť i tady by se našli dobří herci, ale pouze kdyby bylo co hrát, protože ze scénáře, který stojí za nic, se vytěžit nedá. ()

kingik

Mě ten film překvapil. Zajímavé téma posmrtného života je citlivě natočeno. Kdyby si film odpustil do absurdna hozený konec, dal bych klidně plný počet. Od Toma Shadyaca bych takový přemýšlivý film nikdy nečekal. Nemusím jen drsné horory, tenhle byl obohacený o mnoho vzácných ingrediencí, které se v hororech téměř nevyskytují. A možná to ani nebyl horor, nebo na fikci založený mysteriozní thriller. Třeba to smrtí nekončí... 70% ()

Snorlax

Unylý film s nulovou atmosférou se marně snaží zachránit Costner, ale ať dělá, co dělá, nedaří se mu to. ()

Jordan

predvídateľný film s costnerom podávajúcim celkom priemerný výkon, moja obľúbená postava bola papagáj, ale inak . . . shadyac nech radšej ostane pri komédiách (tam má aspoň ako-tak pevnú pôdu pod nohami); ()

Anderton

Na kvázi prekvapivú pointu som síce vopred neprišiel, ale nebolo to spôsobené jej šokantnosťou, skôr sa mi nad filmom nechcelo príliš premýšlať, pretože ma nedokázal do seba vtiahnuť. Costner je po Správe vo flaši zase unudený trúchliaci vdovec. Nechápem ľakačky, keď sa nakoniec ukážu ako nezmyselné. Prečo ho preboha strašila? Chela snáď , aby zomrel na infarkt a boli spolu? ()

Socrates

Velmi smutnej Kevin se nám produmává a propátrává v týhle zapeklitý a tajuplný situaci, která se chvílemi zdá být bez východiska, díky správný volbě až ke svýmu venezuelskýmu vodnímu a zelenýmu světu, kde chyběl už jen vzkaz v láhvi a závěrečnej tanec s domorodci. ()

Tomco

Očakávania boli o moc väčšie, ako výsledná forma. Záchrannú vestu síce podal vždy dobrý Costner, ale jednoducho, keď to nejde, tak to nejde. Tom Shadyac asi nedokáže stvoriť nič nad úrovňou 60%. Škoda. ()

Slarque

Melodrama s naprosto úžasným scénářem – je tak nelogický, až je nepředvídatelný, ale přitom mě nikdy nedokázal něčím překvapit. Díky tomu jsem se celkem bavil a v rádoby dramatických pasážích jsem se i usmíval a nevěřícně kroutil hlavou. Tom Shadyac je opravdu režisér komedií, ale tohle tuším měla být výjimka. Pozitiva: Kathy Bates a John Debney. ()

FrodoF

Po hrozných recenzých jsem čekal že to bude horší, ale zas tak příšerné to nebylo. Sice je pravda, že to je čistě vykradený Šestý smysl, ale rozhodě to nikoho neurazí. ()

klerik

Keby neprišiel zlom niekde pri konci a scenárista sa nerozhodol urobiť z mrazivého ŠIESTEHO ZMYSLU romantického DUCHA bolo by to cool, aj naprek Costnerovmu výkonu... ()

LaciLC

Čakal som, že to bude aspoň zaujímavý film, veď Tom Shadyac má zatiaľ na konte len samé komédie a v kombinácii s duchárskym thrillerom to mohla byť "sranda". Lenže nebola, bola to veľká nuda. Musím uznať, že film je obstojne spracovaný, ale to hlavné čo by mali podobné filmy mať mu chýba. Áno, po atmosfére tu niet ani stopy. Shadyac premrhal šancu trochu sa vymaniť z komediálneho žánru, ale je jasné, že tam je mu najlepšie. Film na mňa pôsobil až príliš kŕčovito, čo sa však nedá povedať o hercoch. Kevin Costner sa snažil a kupodivu mu to slušne vychádzalo. Vedľajší ho však tentokrát vytlačili, konkrétne výborný Ron Rifkin a Kathy Batesová. Vlastne mám z toho veľmi rozpačitý pocit, ale tento film cez to všetko patrí do žánrového podpriemeru. ()