Kevin Costner je lékař, stejně jako byla jeho nedávno tragicky zahynuvší manželka. Ta navzdory svému těhotenství odjela plnit misi Červeného kříže do divokých pralesů ve Venezuele a stala se jednou z obětí nehody autobusu vysoko v horách. Její tělo nebylo nikdy nalezeno, protože autobus se zřítil do hlubokého koryta divoké řeky. Hrdina se stále nedokáže se smrtí milované ženy vyrovnat, vyhýbá se přátelům, bolestné vzpomínky se snaží přehlušit posedlostí prací. Náhle však začne kolem sebe vnímat podivné věci. Dostane balíček, který si jeho žena před odjezdem objednala, v domě, který společně sdíleli, lékaře začínají pronásledovat zvláštní představy a vidiny, které ho zavedou za někdejšími manželčinými pacienty. A on je stále pevněji přesvědčen, že mu chce mrtvá žena cosi naléhavě sdělit prostřednictvím lidí, kteří prožili klinickou smrt. Kolegové už začínají pochybovat o jeho duševním zdraví, když vyjdou najevo šokující skutečnosti... (oficiální text distributora)

Skip

Po technické stránce to nebyl zrovna skvost, ale téma bylo dost silné a dokázalo mě plně zaujmout. ()

maverick10

Od zacatku do posledni patnactiminutovky je to nemastne a neslane pokoukani na podivne priznaky ze zahrobi. Poslednich deset minut zacina pozvolna lehka akce, aby byla razem zavalena porci cukrove sentimentalni vaty. Rutini prace, ktera nikoho neprekvapi a nazaujme a kde si nakonec poplacou ti, co veri, ze Elvis porad zije. . . . ()

Martin741

Dragonfly je vyborny film. Fakt, nekecam, je! Taky farebny, furt sa tam nieco hybe, kulisy su tam, travicku som videl a aj stromy, autobus, no a herci dokonca vedia rozpravat. No a tak : 7 % ()

rakovnik

Mysteriózní filmy mám rád, byť je hlavním hrdinou mnou nepříliš oblíbená hvězda. Tento příběh byl sice poněkud natahovaný a tempo znatelně kolísalo, stejně jako napětí, téma není příliš originální, ale pointa byla milá. ()

honajz2

Asi si v duchu založím novou kategorii filmů - těch, které mají skvělý, atmosférický rozjezd a zajímavý nápad, ale ve finále je to celé strašně nevyužité a díky tomu to je i nedostatečně zakončené (viz. třeba Final Cut). Tak tři čtvrtiny filmu se mi líbily docela dost, skutečně to má slušnou atmosféru, je to i zručně natočené a nejedna scéna na mě působila dokonce až mrazivě (nejvíc asi ta, jak mu úplně neznámé dítě řekne, že mu jeho mrtvá manželka v kómatu vzkázala, že má "jít za ním do Duhy" - což se dá vyložit i tak, že se má jít zabít...). Navíc se to i snaží působit neutrálně (tz. není jasné, jestli se s ním skutečně snaží mrtvá manželka spojit, nebo jestli mu jenom hrabe a nedokáže se s její smrtí smířit), bylo zde rozehraných dost záhad a byl jsem zvědavý, kam to celé povede. A pak Kevin Costner letí do Venezuely a vypadne z toho taková jednoduchá a nijak překvapující historka, která nakonec ani pořádně nevysvětlí ty záhadné prvky a ani moc nedává smysl (SPOILERY Takže ona se reinkarnovala, ale i tak byla v nějakém místě za Duhou a nějak komunikovala s těmi dětmi a pak i s ním? Ale v tu dobu už byla zase mimino... A ten divný křiž znamená co? Značí existenci reinkarnaci? Nebo snad něco jiného? A jestli to mělo být jen označení vodopádů na mapě, tak je ten záhadný znak sakra nevyužitý... KONEC SPOILERŮ). Je to škoda, možná bych pak i šel s hodnocením výš, ale takhle prostě nemohu, ten závěr mě fakt zklamal. A i když to má vlastně happy end, kdo mi zaručí, že se to pak nezvrtne v to, co se stalo na konci filmu Lůno, že :D Ale ne, nebudu přehánět... Btw, ty žánry tu jsou dost divně poskládané, je to hlavně drama a mysteriózní, sci-fi bych dal až na poslední místo a snad by se i dalo diskutovat nad tím, jestli sem ten žánr skutečně patří... Silné 3* ()

xjane

Přestože Kevina Costnera moc nemusím, po druhém shlédnutí přidávám hvězdičku - zajímavý příběh o "prolínání světa živých a mrtvých", příjemná mysteriózní atmosféra protkaná napětím, krásná venezuelská příroda a velmi dojímavý konec - 70%. ()

Juto

V najlepších Costnerových scénach nás núti absolútne veriť tejto postave a cítiť jeho bolesť. 6/10 ()

laik_60

ten scenár u mňa nič moc ... taká americká mysteriózna sladko-sentimentálna "rozprávka" . :( Kevin sa snažil, ale aj to, u mňa, prešiel s odtrhnutými ušami. Fanúšikovia tohto herca snáď si prídu na svoje, u mňa bol film sklamaním. :( ()

MJMilan

I když krapet mysteriózní film určitě si zaslouží velice kladné hodnocení. ...za sebe bych si přál jiný konec, avšak možná právě ten dělá film vyjmečným. ()

charge

Proroctví z temnot je teda proti týhle trapárně úplnej klenot. Příběh s atmosférou nulovej, nechutně přímočarej a postavy klišovitý až k pláči, předevšim samotnej Costner, jeho žena v retrospektivech, sousedka střihlá na ježoura, nebo seschlá jeptiška a k tomu samozřejmě nesměj chybět debilní rozhovory, no a scény z Venezuely tomu nasazujou korunu, zvlášť s autobusem a poměrně zachovalou fotografií a úplnej závěr je teda už vážně síla. Co vyzdvihnout, maximálně pár pozoruhodných úseků ze špitálu, jo to je asi tak všechno. 10% ()

Skuby47

S potěšením jsem využila příležitost podívat se znovu na jeden z filmů, které mám ráda pro působivý, originální příběh a zvolna plynoucí děj. Žánrově je těžko zařaditelný. Je nějak mimo realitu - trošku tajemný, trošku napínavý, trošku dojemný, trošku dramatický, trošku dobrodružný a trošku mysteriózní. Příjemná hudba dokresluje atmosféru tohoto pro mne zajímavého duchařského snímku. Když tak o tom přemýšlím, tak mám taky někdy sugestivní pocit, že mě moji zesnulí rodiče sledují a varují před neuváženými skutky. ()

Sfinkter

Film je mírným paskvilem, režisér do něho nacpal vše, na co přišel, ale díky Kostějovi to v mezích působí vyváženě. Konec je určitě přitažený za poslední Kostějovy vlasy, ale v průběhu budete chvílemi slušně napnutí. ()

filmmovier

Zajímavý příběh, u kterého zažijete nějaké to příjemné mrazení, ale chvílemi i nudu. Té naštěstí není tolik, protože film je velice dobrý a rozhodně nadprůměrný. Potěšil mě příběhem, mysteriozními prvky a atmosférou. Po jednom shlédnutí mi učaroval. V době, kdy jsem koukal na tento film jsem viděl i pár jiných mysteriozních kousků a tenhle patří k těm lepším. Bohužel, mírně mi to zkazil ten konec a rozuzlení. Jinak opravdu pěkné. ()