Kevin Costner je lékař, stejně jako byla jeho nedávno tragicky zahynuvší manželka. Ta navzdory svému těhotenství odjela plnit misi Červeného kříže do divokých pralesů ve Venezuele a stala se jednou z obětí nehody autobusu vysoko v horách. Její tělo nebylo nikdy nalezeno, protože autobus se zřítil do hlubokého koryta divoké řeky. Hrdina se stále nedokáže se smrtí milované ženy vyrovnat, vyhýbá se přátelům, bolestné vzpomínky se snaží přehlušit posedlostí prací. Náhle však začne kolem sebe vnímat podivné věci. Dostane balíček, který si jeho žena před odjezdem objednala, v domě, který společně sdíleli, lékaře začínají pronásledovat zvláštní představy a vidiny, které ho zavedou za někdejšími manželčinými pacienty. A on je stále pevněji přesvědčen, že mu chce mrtvá žena cosi naléhavě sdělit prostřednictvím lidí, kteří prožili klinickou smrt. Kolegové už začínají pochybovat o jeho duševním zdraví, když vyjdou najevo šokující skutečnosti... (oficiální text distributora)

celticek

Příjemné překvapení. Asi záleží na rozpoložení, trochu mi to připomnělo Flatliners. Měl jsem strach z kýčovitého závěru, ale ten se naštěstí nekoná. Párkrát mi přejel mráz po zádech a to by se u takových mystery/horor filmů asi mělo dít. V pohodě. ()

Ronee

Trochu som sa bála, bolo to veľmi mysteriózne. Malo to hororové prvky. Postava, v akej sme Kevina ešte nevideli, ale ku koncu sa dostal zase do svojho prostredia. Záver ma veľmi dojal. ()

DeaconMoss

Nic špatného na tomto filmu nevidím, Costner je skvělý herec a svou roli zvládl na 100%, příběh byl poutavý a atmosféra tajemná a udržela mě s očima do kořán po celou dobu trvání filmu. 90% ode mě =) ()

Fearoth

Silný příběh, lehce misteriózní pstředí a celkem přirozeně působící Kevin Costner z toho dělají nadprůměrný Béčkový film :-) ()

Lenii

Popis tohoto film mne zaujal a snažila jsem se najít si chvíli, abych si ho v klidu vychutnala a pochopila. Musím říct, že souhlasím s komentáři od: Tosim a Radyo. Ale zároveň mám i výtky, a proto se s nimi neshodnu v celkovém hodnocení. Hlavní věc, která mi nejde v celém příběhu na rozum je to, že zde buď není dostatečně ukázáno, jak na začátku Joe svou ženu hledá a nebo to prostě jen nechá na úřadech a spokojí se s tím, že mu řeknou, že končí s hledáním a on to vezme? Člověk by dělala maximum a o to víc, když se tělo stále nenašlo. Ta snaha v hledání a až pak následný pokus se s tím smířit mi na začátku celého příběhu moc chybí. Je to tedy potom vyváženo tím usilovným hledáním ve třetí třetině filmu, ale to mi pak přišlo spíš jako pokus o záchranu ne zcela dobře začatého filmu. Film to není vůnec špatný, ale chtělo by to trochu jiné lepší zpracování příběhu. 2 hvězdy 50%. ()

Brano

Film sa mi od začiatku páčil. Výborná gradujúca atmosféra, dobrí herecký výkon Costnera a zaujímavý dej. Lenže prostredná časť začínala trochu zaváňať nudou a výsledná pointa mi skazila celkový dojem. Chcel som dať pôvodne vyššie hodnotenie, lenže záver to cele pokazil. ()

knihovna

U snímků tohoto typu záleží na tom, jestli chcete hrát se scénáristou jeho hru. Jestli přistoupíte na to, že je něco takového možné, nebo jste pragmatik a celé to pošlete do háje. Mě se to líbilo, tajemno mám rád a film mě po celou dobu bavil. Dojemný závěr mi nevadil, proč taky. Ale protože jsem částí své mysli cynik, napadá mě: Když duch hergot dokáže vyndat z krabice půlkolový těžítko, nebo vrátit zpátky šaty do skříně, proč nevezme papír a tužku a jasně nenapíše: Ahoj Joe, naše dcera je u indiánů. Zajeď tam pro ní, já už to nedám. No jo, ale to by pak zase nebylo co točit. ()

borohub

Trošku jsem očekával něco ve stylu proroctví z temnot (možná z důvodu, že je to v podobných), ve výsledku se ale jednalo o film, který ani zdaleka není tak tajemný, děj odsýpá strašně pomalu a skoro nic se neděje. Proroctví z temnot se alespoň opíralo o nějakou skutečnou událost a docela zajímavou myšlenku motýlího muže a některé scény si pamatuji doteď, ale z tohoto filmu si nic moc neodnáším. Konec radši příliš nekomentuji, podle mě tenhle film totálně pohřbil. Škoda, mohl z toho být excelentní snímek ve stylu proroctví z temnot a nakonec z toho vypadl průměr. 50% ()

cinema_cz

Romaticko-duchařský film Na křídlech vážky se snaží být variací na Ducha a Šestý smysl, ale příliš se mu to nedaří, na čemž má značnou vinu především Kevin Costner v hlavní roli, který se prostě do tohohle filmu vůbec nehodí. Kathy Batesová nebo Linda Huntová jsou zajímavější, ale jsou ve filmu pouze proto, že scenáristé potřebovali někoho, kdo by Costnerovi dodával čerstvé stopy a rady. 40 % (František Fuka, Ci 05/2002, str. 61) ()

ostravak30

Tom Shadyac natočil docela zajímavý film a to i z toho pohledu, že mezi jeho komediemi je tento mysteriózní thriller velký výjimka. Já mám podobné filmy docela rád a možná i tím je můj úsudek poznamenán. Nic nemám ani proti Kevinu Costnerovi. Tento vzkaz ze záhrobí se místy vyvíjí zajímavým způsobem, ale souhlasím, že má i temná místa. Též externí recenzenti mají pravdu, že je škoda, že si filmaři nevybrali, zda se děj má více soustředit na nemocnici nebo na pralesní prostředí a pátrání po manželce. Snímek je tak rozdělen na dvě části a ty spolu úplně tak zcela nekolidují. Přesto je závěrečná pointa nesmírně zajímavá a celý film mě docela bavil. Otázku, zda nám naši odcházející blízcí mohou posílat něco z druhého břehu sice zodpovězenou nemáme, ale já tomu věřím a tvůrci naznačují v tomto směru hodně. Možná je škoda, že film nechal i celou řadu nezodpovězených otázek, ale ruku na srdce, máme snad my lidé v tomto ohledu jasno? A budeme mít? ()

Blazkowicz

Opravdu dojemné jak hledá svoji manželku a všude vidí známky jejího volání. I slza mi ukápla. Kecám, je to pěkná blbost. Doktůrek očividně fetuje dobrý matroš, když ho chytá za ruku i mrtvola. Konec to mělo sice dobrý, ale nedokázalo mě to vůbec vtáhnout, protože je to prostě prázdný a nudný film. Špatné provedení. 2+* ()

mrclTV

Tento film som si chcel pozrieť hlavne kvôli zložke "mysteriózny", ale bolo to také.... všelijaké. Hlavnej myšlienke viem prikývnuť a dalo by sa povedať, že je OK, ale je doprevádzaná lacnými ľakačkami a vetchým nabaľovaním (veľa sa toho nedeje, stále je to tom istom a dej sa dlho nikam nehýbe) a po cca 50 minútach sa to začína rozpadávať a posledná štvrtina filmu vo Venezuele je úplne mimo a dodáva celému filmu až naivne smiešny záver, kde sa detaily ohľadne kontinuity deja vôbec neriešia (to, že jeho sprievodca povie, že rieku musia kvôli vode prekročiť nižšie a Kevin si ju pokojne prekráča krížom hneď kde je, je len jeden nepodstatný detail v priehršti o dosť väčších problémov). Hádže to bobek na inak celkom normálny film. ()

Lewaso

V kině fantastická podívaná a tma plná skrytých obrazců - v TV jen lehce bububu příběh. Za kino 5* za TV 2*. ()

B3R

Vcelku příjemnej film. Vyjma pár scén i pěkně natočenej. Téma zajímavé a Costner se s tim popral dobře :-) ()

FRANTACZ1

SPOILERY: Vegetariánka v dalším životě jako vážka není asi moc extra nápad, ale když to určila rodinná genetika... Jinak trochu rozvláčné, ale nejen závěr velmi emotivní, a za to rozhodně plus. ()

J.Mayen odpad!

Kostej, Cernousek a Belousek, vsichni maji schyzu a podivne vibracni impulzy Kostejovy zesnule manzelky. Ta evidente pozaduje aby ji jeji mily letel hledat do Venezuely, skocil do rozboureny reky a utopil se tam. Jinou logiku jsem tam nenasel. Proc proboha domordci, indiani, vybavey jeepama, zbranema neodvezou dite do civilizace? Wtf? Jsem hrdej, ze jsem prvni kdo muze dat odpad, tohle fakt ne. ()