Advokát John Clark žije spokojeně se svou manželkou Beverly a dvěma dětmi. Přichází však krize středního věku a Johnovi začne vadit jeho životní rutina, chce víc. Během svých cest metrem domů si několikrát povšimne Taneční školy slečny Mitzi, v jejímž okně stojí neznámá dívka. Touží ji poznat, a proto se ke slečně Mitzi zapíše do kurzu tance. Ve škole, která se tak tak drží nad vodou, dělá dívka z okna Paulina druhou lektorku. Tanečnice Bobbie, která touží zúčastnit se chicagské soutěže, Johnovi prozradí, že talentovaná Paulina se dostala až do finále světové taneční soutěže, ale hned nato se s přítelem a partnerem rozešli. John si všimne, že v kurzu tančí v převlečení i jeho kolega z práce Link Peterson. Ten se mu svěří, že sní o veřejném tanečním vystoupení. Jednou se John osmělí a pozve Paulinu na večeři. Paulina mu odpoví, že se zásadně se žáky školy nestýká. Dodá, že jestli má zájem jen o ni, ať do kurzu nechodí. John si uvědomí, že chce skutečně tancovat. Mitzi ho přemluví, aby s Bobbií vytvořili pár pro chicagskou soutěž... Beverly zatím nechápe, proč chodí její manžel tak pozdě domů. Když se jí kolegyně svěří s nevěrou svého manžela, začne Johna podezřívat a najme si detektiva Devinea. Ten zjistí, že se John učí tancovat, a sdělí to Beverly. Beverly se dotkne, že jí o tom John neřekl, a začne se doma tajně učit tančit. Devineovi řekne, že už jeho služby nepotřebuje. Ve škole zatím všichni trénují na soutěž. Johnovi nejdou latinské tance, a tak požádá Linka, aby je s Bobbií nacvičil, John zůstane u klasických. Paulina se Johnovi omluví, že nepřijala jeho pozvání. Svěří se mu, že žije jen pro tanec. Vezme Johna večer do školy a pomáhá mu vypilovat soutěžní tanec. Detektiv Devine, který se příjde na soutěž podívat, pozve také Beverly a Johnovu dceru Jennu. Link s Bobbií v latinských tancích postoupí do finále. Johnovi se klasika s Bobbií také daří – až do chvíle, kdy John zaslechne povzbuzování Jenny. Přestane se soustředit a Bobbie nešťastně upadne... John běží za Beverly, ale ta mu vyčte, že jí nic neřekl. John do taneční školy přestane chodit. Od Linka se pak dozví, že Paulina odjíždí do Anglie a zve ho na večírek na rozloučenou... (TV Prima)

Zofinka2

Ten film jsem viděla od začátku dvakrát, ale nikdy ho nedokoukala a nebavil mne. Dělala jsem při něm něco jiného a přepínala. To je znamení, že je na něm něco špatně. Proč? Těžko říct. Lopezová je jen krásná. Je lepší zpěvačka a tanečnice než jako herečka. Další důvod, film mě ničím nezaujal, nestrhl. Gere je tu už starý na milovníka. Proč tam nehrál mladší, hezčí herec? Připadá mi, že Gera strkají všude, přestože není nejmladší. Asi si myslí si, že charisma stačí. Myslím, že ne. Jinak mi Gere nevadí. Jen v tomto filmu a k Lopez se moc nehodí. To mi víc k ní "seděl" Ralph Fiennes. ()

foils

Dlouho jsem se tomuto počinu vyhýbal, protože jsem nevěřil, že by v Hollywoodu bylo možné japonský příběh o boji s konvencemi a předsudky (ze kterého jsem nota bene stejně nebyl zrovna na větvi) smysluplně převést do amerických reálií. Výsledek však ku podivu není tak trapný, jak by se dalo čekat. Docela příjemná romantická komedie o jedné krizi středního věku, v níž sice ne všechno dává úplně smysl (viz třeba postavy Stanleyho Tucciho či J. Lo.), ale jako celek jakž takž drží pohromadě a určitě neurazí. Což je celkem úspěch, zvlášť když vezmu v potaz, že scénář je téměř totožný s originálem. ()

DrifterSoul

Příjemný, milý film, s příjemnou angličtinou a příjemným R.G. Z tanečního prostředí, které je sice vždy a všude plné příjemných emocí a radosti z pohybu, potěšení ze vzájemných dotyků s partnerkou/partnerem a radosti z rytmu, ale taky kapku plytké, I should think. That’s all. ()

Nechic

Milá, oddychová slaďoučká limonáda s prkeným Gearem co se chce vymanit ze stereotypu kancelářské krysy a zrezivělého manželství. Já nad tím moc nepřemýšlel, já se nechal vést rytmy a prostě si užíval trochu jednoduchých příjemných emocí ()

lucij68ee14

Tento film je pro mě ze všech tanečních asi nejoblíbenější. Z Jennifer Lopez tříská sex appeal na všechny strany, Richar Gere ve své tradiční roli gentlemana. Hudba ve filmu má šmrnc a humor je nenásilný a milý. Vždy se na něj ráda podívám. ()

Bohy

Pro milovníky romantických filmů to je svěží a báječné dílko. Gere je roztomilý. Nic jiného se nedá říci. Lopez je pěkná a příjemná a jelikož její role spočívá převážně v tanci, tak do celého filmu dobře zapadá. Sarandon a ostatní skvěle sekundují a rozehrávají taneční koncert. Celý film je o tom, že je třeba žít a ne přežívat. Je o lásce a o partnerství. Ale celý film je především velmi milý. Citlivě protančí okolo všech témat, kterými prochází lidé středního věku a má happy end. Je to pohlazení po duši. ()

Gagin

Normální koukatelnej filmeček, kterej na hodinku a půl zabaví, nevím co bych vyloženě vytknul a co bych vyloženě pochválil. Asi se nedá z toho snímku udělat lepší film a stejně tak asi ani už horší. Prostě klasický střed, který se ale blíže spíše ** hvězdám. Přesto jsem se rozhodl hodnotit *** hvězdami. ()

marocco

Nenásilný, ale pre mňa žiaľ dosť nudný film. Richard Gere je príjemný, Jennifer Lopez ako herečku (a vlastne ani ako speváčku) zrovna nemusím. Pár vtipných situácií, inak bieda. ()

majklfly

Romantická komedie o opravdové lásce a síle v manželství, tanci a třech úžasných hercích. Richard, Jeniffer a Susan. Díky hlavní dějové zápletce jsem se vyhnul těm trapným dialogům na téma žárlivost,nevěra,zášť apod... Koláč, který má vyváženou chuť,ale k tomu aby byl úžasný nestačí, aby byl. Člověk ho musí umět jíst. Musí si umět si udělat ten čas, sednout si s kafem k němu na terasu obklopen přáteli a přijmout tu chut a atmosféru... ()

cachanell

Pro mě příjemný film. Čtvrtá hvězdička je hlavně kvůli tanečním krokům a tanečnímu prostředí. Mám jej prostě ráda. A ať si říká kdo chce co chce, Jennifer Lopez tady vypadá tak nějak tanečně a romanticky a to jí vlastně velmi sluší. A hlavní mužská postava - slušný chlápek, který se diví, kde se to vzal a proč po něm chtějí ty divné kroky - a ještě k tomu v podání R. Gera - taky dobré. Jeho slušný kukuč - to doopravdy mohu. Smím prosit ? ()

Bila_pani

Gereho mám fakt ráda, a tenhle film můžu zkousnout jedině kvůli němu, ale podle mě je tohle rozhodně nejslabší film, ve kterém kdy hrál. Nemám ráda tanec (z velké části proto, že jsem dřevo, to je jasné ;)), takže pro mě tenhle film nebyl. Jennifer Lopez je sice krásná, ale její ublíženecké pohledy na začátku a ponížené omluvy poté, co zjistila, že ji Gere nechce, mi byly fakt proti srsti... je to romantická komedie, takže se od ní žánrové klišé dají očekávat, ale ten konec byl už naprostá fraška. Taky komediální aspekt - ta prdelatá ordinérní děvka Bobbie, nebo jak se jmenovala - mi pila krev plnými doušky. ...jediné, co se mi docela líbilo, byla hudba a ta taneční scéna v přítmí... jo, jak tančili to tango a já si říkala, že už konečně podvede tu svoji hezkou, inteligentní, ale ne zrovna vzrušující manželku. A nic. Možná jsem čekala trochu víc dramatu... zajímal by mě scénář japonského originálu, přece jen romantická komedie podle Američanů a Japonců se bude asi dost lišit. Btw, kde Japonci ale berou čas na chození do taneční školy? Hmm... 2* za dva zmíněné highlighty a taky za to, že je Gere s přibývajícím věkem stále stejný sekáč*. ()

zuzulend

Příjemná,romantická komedie se skvělým obsazením.Děj mě zaujal a nemohla jsem se od něho odtrhnout.Myslím,že je to skvělý film na nějaké víkendové odpoledne :) ()

ES13

Krásnej film o tanci! Lepší než to dnešní Street Dance a jiný sračky! Richard! Co k němu víc říct! To je sám o sobě kalibr! Jeho úsměv zkrátka patří ženám :) Jennifer sice moc nemusim, taky nepředvedla moc dobrej výkon, ale dá se na ní koukat a tancovat prostě umí! Lisa je prostě super herečka! A už z ,,Pasti na rodiče" jí prostě zbožňuju! Film kterej snad každýho roztančí :) ()

Janec82

Naprosto pohodava filmová oddechovka. R.Gere se na tuto roli naprosto hodil ( J.Lo a J. Roberts jsou nej partnerky pro něj) za mě tento komfortní film ma 5 (+5) * ()

Joral

Mám z tohto filmu dojem že ide o poračovanie "Pretty woman", tentokrát "Pretty man" - angličtinári prepáčia. Keďže tanec milujem a Gereho tiež môžem, videla som to zatiaľ trikrát a asi ešte nekončím. V tomto filme exceloval Stanley Tucci, odvtedy jeho filmografiu sledujem, ale toto bol jeho zatiaľ vrcholný výkon (spolu s "Big truble"). Považujem ho za majstra vedľajších úloh. ()