Oceňované herecké hvězdy Johnny Depp, Kate Winsletová, Dustin Hoffman a Julie Christieová excelují v tomhle kouzelném příběhu o jednom z největších vypravěčů všech dob a o lidech, kteří ho inspirovali k vytvoření jeho mistrovského příběhu o Peteru Panovi! Kariéra slavného dramatika jménem James M. Barrie (Depp) se ocitne na křižovatce, když se z jeho nejnovější hry stane propadák a skeptici začnou zpochybňovat jeho budoucnost. Pak se ale náhodou seznámí s vdovou (Winsletová) a jejími čtyřmi dobrodružnými chlapci. Zrodí se mezi nimi přátelství, které podnítí představivost potřebnou k vytvoření Barrieho největšího díla! Snímek Hledání Země Nezemě s hvězdným hereckým obsazením skýtá okouzlující zážitek! (HBO GO)

forkys

Takovej milej, hodnej, zasněnej a soucitnej chlapík ten Johnny Depp, dnes člověk podobné povahy nemá šanci obstát. Je zajímavé sledovat jak fantazie prostupuje realitou, a tak dodává náboj celému snímku. ()

Kotsour

Po druhé projekci měním hodnocení ze 4 na 5 hvězdiček. Proč? Protože tohle je naprostá záplava čistých citů, lásky, víry, představivosti a vzdoru osudu a to ještě k tomu podaná tak, že se to jen tak nevidí. Tenhle film ve mně zanechal hrozně moc už poprvé, podruhé jsem si jej víc vychutnal, věděl, co od něj mám čekat a tak jsem více vnímal jeho samotné poselství. Je naprosto druhotné, že od začátku filmu víte, jak to celé dopadne, tady sledujeme příběh, který nám říká mnohem více, než nám nabízí jeho dějová osnova. V dnešní době je zapotřebí takovýchto snímků, abychom nezapomněli, že jsme pořád ještě lidé... a každý z nás má v sobě kousek dítěte. Škoda, že jen kousek. P.S.: Škoda, že režii nedostal Burton, ale Forster rozhodně odvedl více než kvalitní práci. ()

BaruM

Pamatuji si, když jsem viděla film poprvé. Po dlouhé době jsem si pobrečela u filmu, a ty slzy za to vážně stály. Film je pro mě jednoduše výjimečný, a řadím ho mezi nejlepší. ()

rivah

Vkusně udělaný film, kouzelné děti. Ale ti dospělí jsou pohádkově uměření, aby odpovídali důstojnosti roku 1903. Pěkně se na to dívá, ale hlubší záběr to nevzbudí. ()

Wolf

"That is neverland" po techto slovech jsem mel az do konce filmu husi kuzi, a na uplnem konci, jsem nemel daleko k slzam... bylo to nadherny ()

Railman

Děj nemastný, neslaný a vůbec celé to bylo takové umělé. Výrazné akorát v tom, jak je to nevýrazné. Nevím, proč je to ještě ke všemu podáváno jednoduchou dětinskou formou. Každopádně, podívejte se sami. Stačí vám prvních pět minut (od začátku do konce to je ve stejném duchu) a podle nich spolehlivě odhadnete, zda vám tento film sedne. ()

shifter

Vynikajuci film, vynikajuci Johnny Depp a Kate Winslet, ale aj mlady Freddie Highmore. Pre mna ak nie najlepsi, tak jeden z najlepsich filmov 2005. ()

Lokran

krásně ztvárněné, dobře zahrané, sympaticky odlehčené a celkově další z filmů, který pohladí na duši. takže bez rozpaků za pět... ()

thestral

myslím, že Hledání Země Nezemě dojme snad každého, a to jak na poprvé, tak na povícté a jak říká plakát, začnete věřit svým snům, protože si uvědomíte, že o ně tady jde především. tohle je moje vůbec nejoblíbenější, jestli to tak jde říct, filmové ztvárnění Petera Pana-není to přsné, ale tenhle jeden film je zkrátka neuvěřitelný.krásné obrazové pojetí a příjemná hudba-dokonce oscarová?Johnny Depp, jako vždy sžitý se svou postavou...zamilujete i všechny lidi, co vás budou provázet na cestě do Země Nezemeně a nikdy na ně nezapomenete. tak..věřte svým snům--- ()

xylofonka

Nikdy by mě nenanadlo, že by se mohl Johnny Depp octnout ve filmu po boku Kae Winslet a ještě k tomu v tak křehké výpovědi o tvůrci, který stejně jako jeho hrdina nikdy nechtěl dospět. ()

elisinka

Nádherný film! Musí opradu dojmout každého člověka. Je to poetické, jednoduše kouzelné. Johnny Depp je jako obvykle úžasný a dokázal že není jen bláznivým pirátem ale je to i výborný herec. Ke Kate Winslet není co dodávat, role jí sedla naprosto perfektně a moc jí slušela:). Mám moc ráda tu scénu kdy James tančí se psem Porthosem a vysvětluje malému Petrovi že Porthos věří celý svůj život v to že je opravdový medvěd a pak scénu kdy Petr říká:" Ne já nejsem Petr Pan, to on". Tenhle film mě opravdu přesvědčil o tom že každý dospělý člověk má v sobě dítě i když už ten hlásek není tolik slyšet a nenasloucháme mu. Zastavte se v dnešní uspěchané době a nechejte se unášet tímhle nádherným filmem. ()

nenulinka

tenhle film je naprosto okouzlující, Marc Forster odvedl skvělou práci. Johnny Depp coby J.M. Barrie je prostě nezapomenutelný, zcela mu uvěříte, že on je ten Petr Pan. Kate Winslet je samozřejmě taky skvělá. Film nechybí krásná výprava, v čele se starou anglií, dojemná hudba a silný příběh, který doslova chytil za srdce. Nejkrásnější podle mě scéna je, když malý Michael pouští bratra spolu s bratra, Jamesem a svou matkou a po prvním neúspěchu přiměje Barrie kluky věřit, že jejich malý bráška to dokáže, v tu chvíli jsem mu držela palce i já. Drak vzlétne do oblak a k tomu hraje melodická hudba. Celému filmu tleskám!!! ()

Edit13

Nádherný, skutečně nádherný film, který vám zahřeje srdce a pohladí duši. O filmu jsem toho moc nevěděla, byla jsem zvědavá na další z "neobvyklých" rolí Johnnyho Deppa. Mile mě překvapilo dovádění a hraní si s dětmi. Kate Winslet zde byla naprosto okouzlující. Na konci se mi z očí koulely slzy jako hrachy. Po skončení filmu se ve mně rozlil úžasný pocit. ()

pavlosalex

Vím o sobě, že jsem studený jak psí čumák. Těšil jsem se, jak nějakou tu slzičku uroním, protože by to byla aspoň změna. To jsem byl zase naivní. Vůbec nic. Žádné emoce se nedostavily. Další z uměleckých filmů, které si ke mně cestu nenašly. 28 % ()

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly