Oceňované herecké hvězdy Johnny Depp, Kate Winsletová, Dustin Hoffman a Julie Christieová excelují v tomhle kouzelném příběhu o jednom z největších vypravěčů všech dob a o lidech, kteří ho inspirovali k vytvoření jeho mistrovského příběhu o Peteru Panovi! Kariéra slavného dramatika jménem James M. Barrie (Depp) se ocitne na křižovatce, když se z jeho nejnovější hry stane propadák a skeptici začnou zpochybňovat jeho budoucnost. Pak se ale náhodou seznámí s vdovou (Winsletová) a jejími čtyřmi dobrodružnými chlapci. Zrodí se mezi nimi přátelství, které podnítí představivost potřebnou k vytvoření Barrieho největšího díla! Snímek Hledání Země Nezemě s hvězdným hereckým obsazením skýtá okouzlující zážitek! (HBO GO)

Movie Gourmet

Pěkný film. I když je příběh o Peteru Panovi známý spíše anglosaským (americkým) dětem než českým (tedy aspoň, co mohu mluvit za sebe), seznámit se s autorem této nevšední pohádky prostřednictvím tohoto filmu rozhodně stojí za to. Film je dobře a s citem natočený. Kromě scénáře a režie mají na jeho úspěchu velký podíl Johnny Depp a Kate Winslet. Kouknul jsem na film až teď po 8 letech od jeho uvedení do kin a téměř lituji, že jsem na něj tenkrát nešel do kina. S životním osudem Jamese Barrie(ho) nejsem obeznámen, ale z filmu se zdá, že jeho divadelní hry nezaznamenaly zprvu úspěch pouze díky tomu, že byly hrány nesprávnému (dospěláckému) publiku. Neboť spisovatel, který je svou duší stále dítětem, píše právě pro dětské publikum. Jsou to právě děti, kdo dovedou se svojí představivostí pracovat právě oním neuvěřitelným způsobem, jako to dovedl sir James Barrie. Verdikt: 4-5* a 80-85 %. ()

Marina111

Krajina-nekrajina nikdy nebola svetom, ktorý by som túžila spoznať, ba skôr naopak - doteraz mám z prezvláštneho Petra Pana zmiešané pocity. Povedzme, že príbeh jeho tvorcu Jamesa Barrieho - aspoň v tejto verzii - je omnoho zaujímavejší, citlivejší i dojímavejší. Napriek tomu to však nie je film, o ktorom by som mohla povedať, že ma akokoľvek poznačil a že ho túžim vidieť znova ... ()

lareinna

Freddie Highmore ma očaril najviac. Vďaka nemu to rozprávkové kúzlo ešte viac zosilnelo. Sedí v divadle, díva sa na hru Peter Pan a jeho zlatá tvárička a detský dychtivý pohľad ma chytili za srdce. ()

Mikino00

Taková milá pomalu plynoucí pohádka, teda spíše dětský film, natočeno je to pěkně, příběh má v sobě notnou dávku originality, akorát mě moc nezaujal. Pořád ale lepší než originální Petr Pan. ()

Nethar

Povedený film, ze kterého od počátku vyzařuje pohoda, dětská duše a snový pohled na svět a který pak vrcholí smutným závěrem. ()

Geller

Film nad jehož druhou polovinou vaše city pracujou na plné obrátky. Bohužel, první polovina mě už tak mocně nepohltila ale to v konečném důsledku nemůže zkazit celkový dojem z tohoto filmu. P. S. Hodně mi to připomínalo Big Fish od Burtona. ()

jilda

No, moc pěkný a citlivý film. Johny jako vždy výborný, ale Kate, to neni moje oblíbenkyně. Mě to slzy do očí nevhánělo, ale věřím, že někomu určitě ano. ()

Phillo

Čosi mi ušlo resp. nemám rád jednofarebné a priamočiare filmy. Keď od začiatku viem ako to dopadne a v priebehu celého filmu ani len nepouvažujem o niečom inom. Nudilo ma to, nič som pri tom necítil. No tá hudba je naozaj skvelá, o tom nemôže byť debaty. Len ma tak napadá, či jej nie je škoda. 60% ()

neneka

I já jsem byla za začátku zvědavá na svou vlastní reakci, protože mi "dětská klasika" Peter Pan nic neříká. Holt jiný kraj, jiný mrav, ale kde jsou Johnny Depp a Kate Winslet, nemůžu být zklamaná. Oba patří mezi mé "nej". A vím, že na ně budu asi už vždy hledět neobjektivně, ale nemůžu jinak. A tak tedy 4 hvězdičky. ()

Chipešek

On hledal ztracenou inspiraci, jim chyběla rodina. Co začalo jako náhodné setkání všem zúčastněným změnilo život. Krásný příběh s jedinečnou atmosférou a vygradovaným koncem. Nesmím zapomenout na krásnou Kaczmarkovu hudbu. A těm, co na konci nebrečeli, vzkazuju: "Jste pěkně trapný!" :P ()

PAVEK

Záměrně nechávám ve své TOP10 jeden snímek z žánru romanticko-dramatických. Finding Neverland totiž považuji z této žánrové kategorie za naprostou špičku. Jedná se o film, který je vyloženě "krásný", hodně citlivý a asi i hodně lidí rozbrečí. U Finding Neverland se ale není vůbec za co stydět.... ()

Mrs.Bailey

Petr Pan je pro mě známá klasika z dětství, ale neznala jsem příběh jeho tvůrce. Myslím, že se opravdu povedl natočit krásný příběh, i když snad prvoplánovitý a hrající na city, přesto kouzelný. Johnny Depp byl skvělou volbou pro hlavní roli a Kate Winslet se mu určitě vyrovnává. Pana Kaczmarka mám čím dál radši, jeho skladby jdou od srdce. Svět je hned hezčí, když se podíváte na tenhle film. ()

Hepy13

Když si tak pročítám komentáře, tak vidím že nejsem sám komu Peter Pan nic neříká. A stejně tak nejsem sám koho tenhle film dostal a emotivně vyždímal. Fantazie, krásné, smutné, dojemné, pohladí po duši. Johny Depp - Kate Winslet? To prostě ladit musí! ()

andio

Celkem zajímavá, na city útočící, záležitost, která sice ničím nepřekvapí, ale také nijak neurazí. Dostal jsem přesně to, co jsem očekával a nemůžu jinak, než ohodnotit 7/10. ()

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly