Oceňované herecké hvězdy Johnny Depp, Kate Winsletová, Dustin Hoffman a Julie Christieová excelují v tomhle kouzelném příběhu o jednom z největších vypravěčů všech dob a o lidech, kteří ho inspirovali k vytvoření jeho mistrovského příběhu o Peteru Panovi! Kariéra slavného dramatika jménem James M. Barrie (Depp) se ocitne na křižovatce, když se z jeho nejnovější hry stane propadák a skeptici začnou zpochybňovat jeho budoucnost. Pak se ale náhodou seznámí s vdovou (Winsletová) a jejími čtyřmi dobrodružnými chlapci. Zrodí se mezi nimi přátelství, které podnítí představivost potřebnou k vytvoření Barrieho největšího díla! Snímek Hledání Země Nezemě s hvězdným hereckým obsazením skýtá okouzlující zážitek! (HBO GO)

campix

Jelikož si před shlédnutím nepročítám obsahy, myslel jsem si, že Hledání Země Nezemě je jen další interpretace Petera Pana a byl jsem mile překvapen, že pojednává o vzniků této knihy a později i hry. Matthew Barrie byl naprosto jiný člověk který se vymykal z běžného koloritu lidí počátku 20. století. Donutil lidi vrátit se do svých dětských let a opět začít namáhat svou představivost. Bohužel asi jsem vyroben z kamene, ale mě se snímek zas až tolik nedotkl a jsem tedy poměrně zklamán. Depp a Winslet jsou samozřejmě skvěli, to by ani jinak nešlo, jen mě mrzí, že se režie neujmul například Tim Burton nebo Terry Gilliam, myslím, že pod jejich taktovkou by snímek dostal neodolatelný vizuální ráz a já bych snáze propadl světu Země Nezemě. ()

Gaaron

Prostý, leč nádherně ztvárněný,možná šestákově, ale přesto barevně kouzelný příběh o síle fantazie, který úspěšně připomíná dětství - třeba to vlastní, strávené mimo jiné s jiným báječným filmem, Hook, s nímž sdílí skvělého Dustina Hoffmana. Země Nezemě tentokrát pohnula tohoto cynika k slzám. ()

pufina

Krásný film, sice mě to k slzám nedonutilo, ale opravdu tomu nemám, co vytknout. Kate Winslet mě hodně překvapila a stejně tak režisér Forster. ()

pakobylka

----- "Já nejsem Peter Pan, to on." ----- Nadmíru empatický, baladicky laděný příběh, který mě po letech zasáhl mnohem větší silou nežli napoprvé - snad proto, každé dveře mohou vést do privátního světa vaší fantazie ... a umělecký počin, který přetrvá věky, se mnohdy rodí buďto z velké radosti, nebo z velkého žalu. Každopádně ... teprve teď jsem pochopila, proč ve mně vyprávění o Peteru Panovi VŽDYCKY vyvolávalo melancholii a neurčitý pocit ztráty. Řekla bych, že pokud dítě odmítá vyrůst, nutně prošlo nějakým velice silným traumatem - a pokud se jedná o dítě filmové, může to být jen jeho duchovní otec, kdo na něj takové trauma přenese. Nicméně ... milí spisovatelé a spisovatelky i dramatikové a dramatičky, potažmo umělci a umělkyně nejrůznějších profesí: Vybírat si jako předobrazy svých hrdinů přátele a známé ze svého okolí nemusí být vždycky ten úplně nejšťastnější nápad - jestliže se ve vašem díle POZNAJÍ, nemusí být z vaší volby zrovna dvakrát nadšení. Neboť úlohou spisovatelů a spisovatelek i dramatiků a dramatiček a vůbec umělců a umělkyň rozličných oborů by mělo být spíše traumata odbourávat, nikoli rozsévat nová. Až do dnešního dne jsem nevěděla, že Peter Llewelyn Davies prý nenáviděl postavu Petera Pana, se kterou byl identifikován, a ve třiašedesáti letech spáchal sebevraždu. To ovšem s hodnocením snímku nikterak nesouvisí. ()

Juto

Režisér Forster, nám príbeh prelína s realitou a fantáziou, a dáva nám žiarivú a dojemnú meditáciu o živote a umení. 9/10 ()

emo

Krásne vizuálne a celkove brilantne filmársky zvládnutá sonda do života J.M.Barrieho o okolnostiach vzniku jeho slávneho Petra Pana. Mám obavy o autentickosť, ale to na celkovom dojme nič nemkení... ()

O´Hara

Oslnivě pojatý životní příběh Jamese Barrieho, autora Petra Pana, je bezpochyby kvalitní filmový zákusek, který vyniká svým vizuálním i hereckým pojetím!! ()

WolfR

Tohle bude poněkud složitější, tento film beru jako herecký koncert, jak Johnny Depp, tak Kate Winslet zazářili a i ostatní ve vedlejších rolích, se ukázali. Navíc, celé je to natočeno tak poeticky, mírumilovně a krásně. Přiznávám se, že jsem se ale ve filmu spletl, předtím jsme tady psal, že mě to navzdory tomu všemu nudilo, po dalším zhlédnutí už ne, naprosto jsem se do toho zažral a zjistil jsem jak poutavý film to vlastně je. Závěr filmu byl pak ale útokem na city a opravdu, dostalo mě to, dojalo mě to. Avšak zažil jsem lepší. Nicméně soundtrack byl nádherný. Celkově silné 4 hvězdy. ()

Riley

První půlka byla sice hezky zpracovaná, nicméně nudila jak blázen. Ta druhá byla - MAGICAL! Úchvatná, kouzelná, dojemná ... jen nevím, jestli to nebylo spíše zásluhou knihy Petr Pan než tímto filmem. Každopádně jsem po shlédnutí dostala neuvěřitelnou chuť si Petra Pana okamžitě přečíst. ()

Flyer

Povznášející a dojemný film s vynikajícím Johnny Deppem v hlavní úloze. K tomu nádherná hudba, která člověka opravdu chytne za srdce, stejně jako celý tento snímek. ()

otík

Nádherný a silný lidský příběh o muži, který se snažil pomoci umírající matce a jejím čtyřem synům, přičemž zase oni pomohli jemu najít inspiraci pro napsání nové úspěšné divadelní hry. Johnny Depp exceluje v roli uhlazeného elegána, který odmítl dospět. ()

PADDY

Finding Neverland dava slovu KRASNY novy rozmer.Saha daleko,daleko za hranice krasneho filmu.Vsadim se, ze jedno oko nezustalo suche. ()

wendelin9

Krásný příběh o vzniku dětské klasiky, která je zachycena s takovou lehkostí, že začnete Jamesovi závidět jeho fantasii a dětem jejich nevinnost. Doufám, že někdy svoji Zemi Nezemi taky najdu :P..... Btw. skvělý výkon mojeho oblíbence Johnnyho Deppa mě už ani nepřekvapuje, ale taky bych zmínila Freddieho Highmorea v roli Petra - klobouk dolů.... ()

moviefilm

Na tento film ma nenapadá iný prívlastok, ako Nádherný. Vynikajúca hudba, prekrásna výprava a krásne kostýmy. Neodolateľná atmosféra, bravúrne herecké výkony (od Johnnyho Deppa, cez Julie Christie, až po posledného komparzistu). Ale každé hovno má svoje muchy a inak to nie je ani pri Hľadaní Krajiny-Nekrajiny, no vzhľadom na ostatné skutočnosti a pozitíva sa na tie muchy dá zabudnúť. Film, ktorý mal vyhrať Oscara v hlavnej kategorii! ()

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly