Chickie (Zac Efron) chce podpořit kamarády, kteří bojují ve Vietnamu, a tak se rozhodne udělat něco bláznivého – osobně jim přivézt americké pivo. Cesta, kterou Chickie v dobrém úmyslu podnikne, mu záhy změní život a ovlivní jeho náhled na věc. (Apple TV+)

Willy Kufalt

Ještěže vojáci měli takového kamaráda-prosťáčka z Inwoodu, co jim zaobstaral v pravou chvíli pivo. Jinak nevím, jak by asi přežili těch několik hodin v zákopu zcela bez tekutin. :o) *** Ještě nedlouho před zhlédnutím jsem příliš netušil, kdo to je Zac Efron a teď už vím, že Zac Efron je minimálně velký sympaťák, který dokáže s gustem utáhnout dvouhodinový film. Také jsem neznal tenhle reálně odehraný, lehce absurdní příběh z dob Vietnamské války a líbilo se mi zpracování, které i přes výrazný komediální žánr reflektuje reálnou válečnou situaci v nejedné vážné scéně, nebojí se přidat drama ve vhodně vyvážené dávce a funkčně ho propojit s vývojem hlavní postavy (to je už tedy řádná deziluze, když si u dalšího kamaráda Looneyho málem Chicky ani na to pivo nevzpomněl!) nebo rozehrát na malém prostoru i pár dalších myšlenek a motivů – kupř. v souvislosti s paralelně probíhající „informační válkou“ na poli médií a mediální reflexe ve víru záměrně zkresleného podání událostí v TV. Potěšily zprostředkované příhody s postavou novináře a vůbec ty dvě hodiny jsou tady doslova nabité dobrodružnými zážitky v souvisle napínavém příběhu, který nabízí exkurzi do odlišného politického stavu a doby v exotické lokaci, zároveň ale dokáže odlehčeně připomenout i takovou, asi mnoha z nás zažitou prostou situaci v podobě zmeškání plánovaného spoje s odjezdem a následných trampot poté řešených. ** Přestože moje osobní jednička z amerických komedií aktuální post-covidové éry (Hundreds of Beavers) zůstala nepřekonána, byl jsem nebývale spokojen až nadšen. Jen škoda, že další takto skvělý film s potenciálem zabavit i oslovit široké publikum zcela minul ČR/SR kino distribuci. [90%] ()

HellFire

Po Green Book jsem byl natěšený na další film Farrellyho a dost jsem se spálil. Nevím, nakolik film vychází z pravdivého příběhu a která část je smyšlená, ale celkové ztvárnění mi vůbec nesedlo. Tuhle loď potápí na můj vkus až příliš mnoho hluchých míst, nevýrazné postavy a plytký děj. Jako by se film nedokázal rozhodnout, jestli má být komedie či drama, což bylo patrné třeba ve scéně, kdy americký voják vyhodí Vietnamce z vrtulníku a začne hrát veselá hudba. Samotné psaní komentáře se táhlo stejně pomalu jako stopáž :). ()

luka4615

Příjemně odsýpající válečná dramedy, v níž skrze postavu Chickieho sundáme “růžové brýle” propagandy a vidíme skutečná válečná zvěrstva na vlastní oči. Tak zhruba nějak takto lze v jedné větě popsat snímek The Greatest Beer Run Ever režiséra Petera Farrellyho, který je založený na jednom skutečně šíleném nápadu obsahující pivo a cestu přímo do Saigonu. Nutno zmínit, že tvůrci tento absurdní aspekt zakomponovali do krásně fungující filmové mozaiky, z níž vyjma zjevného protiválečného poselství ční také herecký výkon Zaca Efrona. Právě on totiž do snímku dodává tu tolik potřebnou počáteční naivitu a následný šok, že nic vlastně není tak jak se na první pohled zdálo. Režisér se všemi těmito ingrediencemi pracuje s grácií sobě vlastní, takže se před Vámi na poněkud předlouhé stopáži rozprostře delikátní filmová záležitost, kterou byste určitě neměli minout. Téma nesmyslné války a všudypřítomné propagandy totiž (bohužel) nikdy nezestárne. (Apple TV+) PS: Nesmím samozřejmě opomenout skvělého Russela Crowea, který si to neskutečně “dává” i na poměrně malém prostoru! „That's what war is, Chick. It's one giant crime scene.” ()

Lacike

Bláznivý nápad z ktorého mohla vzniknúť vtipná satira, ale vtipné to vôbec nie je. Pôsobí to skôr ako road movie jedného idiota, ktorý sa nakoniec stane menším idiotom. 4/10. ()

slord

Zelená kniha sa síce tentokrát nekoná, ale Peter Farrelly natočil film, ktorý za pozornosť celkom stojí. Fajnová dramedy, ktorú ťahá dopredu Zac Efron ako naivné pako, ktoré dostalo šialený nápad - priniesť svojim priateľom bojujúcim vo Vietname pivo. Celé je to také feel good, občas sa nájdu aj silnejšie momenty - hlavne to ostreľovanie Saigonu mi zostalo v pamäti, ale inak v tej komediálnejšej rovine to funguje lepšie. Nie je to síce niečo výnimočne, no odsýpa to rýchlo a vlastne čas strávený s týmto filmom nebudete ľutovať. 7,5/10  ()

M.i.k.e

Zatímco ve Vietnamu zuří válka a v USA se čile protestuje, Chckieho jedinou starostí je kde mu nalijí na dluh, nebo kdo s kamarádů ho pozve na pivo. Poté co se pohádá se sestrou o tom co se ve Vietnamu vlastně děje, dostane nápad že tam na otočku zajede, pozdraví svoje kamarády a doveze jim pivo jakožto symbol podpory. Nakonec se mu povede dostat až do samého nitra bojů a je svědkem věcí, které změní jeho pohled nejen na válku, ale i na další věci. Po Zelené knize přichází Farrelly s dalším příběhem podle skutečnosti, kde prim hraje drama, ale najdeme tu i úsměvné momenty které snesou nálepku komedie. Chckieho příběh je navíc v tomhle případě na hranici uvěřitelnosti a kdyby se to opravdu nestalo, nejeden divák by podezíral scénaristu z užívání minimálně lehkých drog. Jenže ono se to stalo a tak nezbývá než kroutit hlavou nad tím jak velkou odvahu v kombinaci se štěstím a jistou dávkou hlouposti Chickie měl. Efron je v hlavní roli přesvědčivý , nechybí mu charisma a jeho optimismus podpořený nevědomostí je skoro až nakažlivý.Ani Crowe ve vedlejší roli novináře nezklamal a ty dvě hodinky trochu dietního Foresta Gumpa utečou jako nic. Příjemné překvapení...75% ()

Aljak

Chickie je taký správny šialenec, ktorý má svoj svetonázor a akosi nedokáže pochopiť, že je niečo inak ako si myslí on sám. Až kým nedostane šialený nápad, že kamošom z ich mestečka príde doniesť pivo priamo na front. Úprimne, zaujímalo by ma, čo ako prvé napadlo tých jeho kamošov, keď ho tam zrazu videli s tou taškou plnou piva. Aj keď je to celé šialené, vo svojej podstate to je veľmi pekné gesto, a predovšetkým tá línia Chickiho vnútornej premeny a precitnutiu - to bolo naozaj vynikajúce! Film balansuje na hrane komédie a vojnovej drámy, no podľa mňa to bolo vcelku dobre vyvážané. Záverečné scény boli úžasné, hlavne, keď sa ho po návrate ostatní obyvatelia mestečka spýtali, že "ako sa nám darí?". 4* ()

William_

Jediná pozitiva jsou poslední část filmu kde si hlavní hrdina uvědomí, že byl celou dobu jen loutka co hltá vše, co mu v TV řeknou, a že se jedná (údajně) o snímek podle skutečnosti. Avšak provedení mě nechytlo a nechápu ty hodnocení. Béčkový film a naprosto nevyužitý potenciál z toho vymačkat více. ()

bourec

Film s celkem lákavým tématem. Nakonec úplně nesplnil moje očekávání. Spíš sem si přál, ať je to komedie se vším všudy. Nebylo to nic. 50%. ()

Nach

Dramedie jak se patří. Zac Efron ve své skvělé formě a v příběhu, který mohl být jakousi vtipnější verzí Apokalypsy. To se sice nekoná, ale i tak byl tento dramatický výlet skutečně příjemnou záležitostí, kde jsem hlavní postavě fandil, stejně jako jeho přátelům a moc se těšil, co na mě kde vykoukne s tváří té či oné celebrity. Jako jednohubka na odpoledne ideál. Nic složitého od toho nečekejte. 75% ()

C0r0ner

Mohlo to tedy být o kus kratší, ale jako komedie to funguje dobře, jako válečný film ještě líp a jako antiválečný film dokonce skvěle. Zac Efron navíc v roli blbečka taky bezvadný, takže dohromady převládají veskrze pozitivní pocity. 75% ()

PavelVanekArt

Nebylo to špatný. Ano, je tam ten Americkej patos a absurdní scény, které by v reálu skončily jasnou smrtí, ale je to taková ta feel good komedie a když člověk vypustí ty sračky od Billa Murrayho co tam občas pronese o válce, tak to rychle uteče, pořád se něco děje a Efron mě nikdy nesral. 4* a.k.a 70% ()

Triple H

Farrelly sa po Zelenej knihe pokúša dostáť svojím oscarovým vavrínom a našiel látku, ktorá má v sebe kombinovať zase vážnosť a humor tak, že sa človek aj zasmeje, aj dojme. Celé je to ale bez chuti a zápachu - vtipov málo, drámy tiež a nie je to ani úsmevná veselohra o absurdnosti života skrze optiku jednoduchého/dobráckeho hrdinu ako bol napr. Forrest Gump. Oproti skutočnému príbehu je veľa detailov s najväčšou pravdepodobnosťou prikrášlených a ten príbeh je viac ako úsmevný natoľko absurdný, že podľa mňa mal Farrelly zaspomínať na svoje komediálne vrcholy a urobiť z toho väčšiu frašku. Minimálne to chcelo do hlavnej úlohy niekoho iného ako vysekaného sebavedomého fešáka Zaca Efrona, tzn. skôr niekoho ako Shia LaBeouf, Elijah Wood, Aaron Paul, Andy Samberg, alebo Jonah Hill. Niekoho komediálne zdatnejšieho čo si toho hrdinu osvojí komplet a mohla to byť aj dosť dobrá vec. Takto je to niečo nedopečné, čo fraškou síce je ale ňou byť vlastne nechce (alebo sa ňou byť hanbí), a súčasne je to niečo čo sa snaží byť aj dojemným a vážnejším filmom, ktorým to byť ale veľmi práve pre absurdnosť toho o čo sa hrdina snaží byť naozaj nemôže. Dá sa pozrieť bez ujmy a odhliadnuc od nie najšťastnejšieho castingu to Efron zahral veľmi slušne, ale príde mi to ako zbytočnosť, ktorú filmy o Vietname a vlastne nikto nepotreboval. A neviem či sa mi to len zdalo, ale nemali tí newyorčania trochu mimo svoj prízvuk - resp. skôr ako keby boli z Bostonu? 2 1/2 ()

UhLee

(6/10). Zac Efron mi letos vyrazil dech v dramatu Zlato, kde si sáhl na dno svých fyzických možností. V mé recenzi jsem ho potom přirovnával k Robertu Pattinsonovi, ale tohle tvrzení bylo z mojí strany možná přece jenom trochu unáhlené. Nezlobte se na mě, ale tohle Efronovi herecky těžce nevyšlo. V průběhu filmu to bylo ještě jakž takž v pohodě, ale to co předvedl v závěru filmu, tak to jsem si fakt říkal, jestli se dívám na stejného herce, který mě v milém filmu tolik učaroval. Nedokázal mi prodat emoce. Takový Russell Crowe, který se už smířil s tím, že za sebou bude ve všech jeho nadcházejících filmech tahat pupek, tak ten si to dal s velkým nadhledem. Film balancuje na prahu komedie a dramatu.  Místy se mu to daří, kdy se divák směje od ucha k uchu a náhle mu úsměv opadne. Válka ve Vietnamu je určitě v USA velice rezonujícím tématem. Českému nepolíbenému divákovi tenhle film však vůbec nic neřekne. Buď film přišel ve špatnou dobu, že to neseplo, nebo to mohlo dopadnout daleko lépe a mohlo se to alespoň přiblížit podobně laděnému Forrestu Gumpovi. ()

Tosi

Válka ve Vietnamu je pro američany stále kus historie, ale tahle zmatená komedie neví, co chce bejt. ()

hroubek

Povedený a zábavný film. Tento film mě zaujal svým trailerem, a taky zmínkou, že je to natočeno na motivy skutečných událostí. Upoutalo to mou pozornost a já se na film začal těšit. Režisér Peter Farrelly ukázal v Zelené knize, že umí točit citlivější příběhy, a že když chce a má dobrý scénář, tak natočí film, jenž umí zahřát na srdci. A tohle platí ve výsledku i pro Na pivo do první linie. Farrelly odvedl dost dobrou práci. Jeho film má dobré tempo, hezkou retro vizuální stránku, přesný soundtrack, snaživé herce a ve výsledku jde o takový mix komedie a dramatu, který funguje tak jak má. Jediné, co zamrzí je to, že Farrelly nejde tolik do hloubky a občas klouže po povrchu. Jsou zde momenty, kde by bylo dobré, kdyby se lehce přitlačilo na pilu. Zac Efron odvedl hodně dobrou práci. Efron se opravdu hodně snaží, jde do sebe, vybírá si náročnější projekty, jen je pořád na něm vidět, že má místy herecké rezervy. Russell Crowe si ukradne pro sebe každou scénu a je vidět, že je to pan herec. Bill Murray má menší roli a je fajn. Osobně se mi film líbil a dostal jsem od něho přesně to, co jsem chtěl. Na pivo do první linie je příjemný a dobrý film na deštivé odpoledne. ()

JohnSmith

Klady tohoto filmu jsou dva. Prvním je výprava a druhým příjemný Russell Crowe. Záporem filmu je pak bezesporu Efron, který je děsně nesympatický a hrát opravdu neumí. Co mě víc zaráží je fakt, že se to co vidíme asi opravdu stalo. Nepovažuju to za hrdinství, ale za blbost jednotlivce, kombinovanou s naivitou. Každopádně, příběh mě nenadchnul, byl jsem jen zvědavý co to bude. Efron děs a to je asi tak všechno. ()

kklepkaa

Dle upoutávky člověk čekal bláznivou komedii o jednom budižkničemovi a alkáčovi, co ve slabé chvilce chlapácky prohlásí, že kamarádům ve Vietnamu přiveze domácí pivo. První půlka byla dost odlehčená, pak tvůrci značně přitvrdili a ač stále snažíc se o odlehčenější formu, pod povrchem je to daleko hutnější. Zac Efron se od dob Muzikálu ze střední vyprofiloval v celkem zajímavého herce se zajímavým vkusem na role. ()

Soweek

3,5* Klasický feelgood movie, na který jsme od Farrellyho zvyklí, kdy z amerického prosťáčka udělá skrze pár vtipných a pár srdcervoucích momentů, amerického "hrdinu". Efronovi role sluší a přeji mu, aby se v Hollywoodu udržel ve slušných bijácích. Murrayho je pro takovéto role škoda, ale i tak splnil co se od něj čekalo. ()

sedm.1

Zvláštní to snímek, toto Pivo v první linii. Vlastně moc nevím, co si o tom myslet. Žánrově to balancuje někde mezi válečnou komedií a dramatem, ani jedno z toho každopádně nějak výrazně nedominuje, spíš se to tak nějak po celou dobu nenásilně prolíná, v první polovině je tedy více té pohody, druhá pak v prostředí válkou zmítaného Vietnamu zhoustne, pořád mi to přijde ale převážně zpracováno spíš v tom odlehčenějším tónu, nicméně ani jeden z těchto dvou žánrových směrů na mě nějak zásadním způsobem nezabíral, jinými slovy, jakkoliv humorné mi to nepřišlo ani na moment, a na poutavější drama mi tam zase chyběla jakákoliv opravdu emočně silnější, či vypjatější scéna, což ostatně ale platí v podstatě pro celý film, prostě mi tam chybělo něco opravdu výrazného, strhujícího, silnějšího. Zápletka pak nemá ani příliš spád, cesta ústředního hrdiny mi připadala dost kostrbatě zpracovaná a ani závěrečná katarze, respektive lépe řečeno procitnutí Zaca Efrona mi nepřišlo příliš přesvědčivé, a to možná i kvůli tomu, že celkově ta jeho postava mi nepřišla úplně zrovna dvakrát sympatická, za což ovšem neobviňuji právě Zaca, jelikož on podal výkon docela působivý. Já tak sice na jednu stranu určitě nechci tvrdit, že se jedná o vyloženě nesnesitelnou podívanou, že by nudila, nebo že by byla nekvalitní, jen mě osobně ale zkrátka ničím výrazně neoslovila, ani nezaujala, a prostě jsem v tom našel jen takový jemně ulítlejší story, bez kterého by se ovšem můj filmový život určitě obešel. Minimálně ale za opravdu neobvyklý a zvláštní snímek to lze jistě označit. ()

Mark Wahlberg jako muž od rodiny

Mark Wahlberg jako muž od rodiny