Rodinná komedie o početné rodině sportovního trenéra Toma Bakera, který je navzdory americkým rodinným statistikám, podle nichž na jednu rodinu připadá 1,87 dítěte, otcem 12 synů a dcer. Jeho žena Kate je nejen chápavou manželkou a milující matkou, která rutinně řeší každodenní chod domácnosti i radosti a strasti ratolestí, ale dokáže se i sama prosadit jako spisovatelka. Trable rodiny Bakerových začne, když Kate dostane dopis, že prestižní nakladatelství vydá její knihu a zve ji na promotion akci do New Yorku. Ve stejné době se hlavě rodiny Tomovi Bakerovi splní celoživotní sen - má trénovat univerzitní mužstvo a rodina se kvůli jeho zaměstnání musí přestěhovat, což se dětem velice nelíbí. Kate odjíždí na turné a Tom Baker je jediný, na kom je udržovat domácnost v chodu, řešit denní porci rodinných trablů a navíc se předvést v novém místě v tom nejlepším světle. Nezbývá, než se obrátit o pomoc k nejstarší dceři Noře, která už opustila rodinné hnízdo a odstěhovala se do Chicaga, aby žila vlastní samostatný život... Snímek Dvanáct do tuctu patří mezi ty rodinné komedie, v nichž kromě situačního humoru vznikajícího z běžného každodenního života velké domácnosti, v níž žijí dospělí, malé i takřka dospělé děti, se klade důraz i na soudržnost a lásku, která pomáhá překlenout i těžká období, kterými musí čas od času projít každá rodina. (oficiální text distributora)

Marek1991

V tejto komédii som si našiel svojich obľúbencov a obľúbenkyne ako Piper Perabo, Tom Welling, Hilary Duff, ale ako komédia je to priemer s jednoduchým dejom, dialógmi, ale je to veľmi milé, zápletky sú úplne jednoduché a všetko predvídateľné, nie nudné, ale ani prekvapivé, je to taká rodinná oddychovka na popoludnie. ()

corpsy

´´Obyčajná´´ komédia, ktorá rozosmeje tak z poltucta aj keď tých spratkov je tam tucet. Steve Martin nepredvádza žiadny herecké excesy a celé to ubieha v celkom dobrom tempe. ()

liquido26

2,5 No sice mě to nijak neotrávilo nebo neznechutilo, ale přeci jenom tento styl rodinných komedií, kde hlavním ponaučením je to, že rodina je důležitější než kariera, mi moc nesedí. Byly tam zábavný místa, byly tam blbý místa a celkově průměr :-) ()

Kryton

Zív Zív Zív........film nudí a nemá ani žádné sympatické hrdiny. Ano zde uváděná rodina je nudná,trapná a nesympatická. Kdyby si to vzalo příklad z Kroku za Krokem. Martin asi nadobro umře v žánru "rodinná komedie pro američany a jen pro ně". ()

themic

Film má nejen originální myšlenku, ale i skvělé obsazení v čele s komediantem Steve Martinem, který mě bavil po celou dobu filmu..! :) Mít dvanáct dětí jako v tomhle filmu je už docela dost, nikoho neznám kdo by měl dětí tolik... za tohle všechno dávám 4*!! ()

ivishka

Banda dětí(místy teenagerů), z kterých by každému z nás zaručeně ruplo v bedně..Americký způsob jak ukázat, že i velká rodina spojena dvěma milujícími se lidmi může držet spolu ale pouze pokud se naučí zvládat velký zmatek. Myslím, že by se mi líbilo vyrůstat v takové rodině ale řada skopičin je opravdu AMERICKY PŘEHNANÝCH. ()

Vojcl odpad!

Je mi líto, ale podobně laděné rodinné komedie upřímně nenávidím. Scénář totálně průhledný, že už po prvních deseti minutách jsem měl jasno co se stane a jak to všechno skončí.. Nechápu proč musejí Američané v každém filmu neustále dokola omílat důležitost rodinného zázemí, čímž netvrdím, že není důležité, ale problémy typu - syn má deprese z toho, že musí jezdit do školy "jen" ojetým autem nebo že děti nevydrží dva týdny bez jednoho z rodičů mi přijdou naprosto trapné a nesmyslné. Byl bych ochoten toto všechno přehlédnout kdyby byl snímek alespoň vtipný,ale u tohohle jsem se zasmál snad jednou za celou stopáž. Absolutní ztráta času, ani nevím jak je možné že jsem to dokoukal do konce... ()

blackrain

Milá rodinná komedie o opravdu hodně velké rodině, kterou se za každou cenu snaží ukočírovat komik Steve Martin a jeho drahá polovička. Rodina je to fakt k pohledání. Dvanáct děcek téměř všech věkových kategorií se najde jenom zde. Z toho samozřejmě vycházejí nejrůznější bláznivé situace. Rodina je základ a rodinná soudržnost a sounáležitost se nedá ničím nahradit. Vždycky se při sledování příjemně pobavím a hlavně odpočinu od každodenních starostí. ()

OG_Swifty

Steve Martin není špatnej herec, doufám, že to není ani špatnej člověk. Ale velmi často hraje ve špatnejch rodinnejch filmech a tohle je jeden z nich. Všechny ty děti (kromě těch nejstarších) jsou mega nevychovaný smradi a všechno jim projde. Liberální výchova po americku. ()

Petrasuvicka

Komedie tohohle typu nemusím...zvlášt scény, kdy má bejt nadmíru vtipný, když se někdo pozvrací a někdo další si na tom vymele hubu. Jenže není divu, že američani točí takové filmy...oni jsou totiž dost na hlavu na to, aby někdo v Americe měl takovou rodinu ()

Maddlis

Mno, sice se na tyhle filmy musim koukat vždycky, protože je žere moje máma, ale když přivřu všechny oči, je to vlastně taková pěkná komedie, s uhlazeným ksichtíkem Steva Martina. ()

peto12

Skvelá zábavná komédia s názvom "DVANÁCT DO TUCTU" so Steve Martin. Steve Martin a jeho manželka sa musia postarať o 12 detí. ()

Martin741

Typicka americka komedia se vsim vsudy o tom, ako rodina je zaklad spolocnosti ....... Pocul uz scenarista o dysfunkcnych rodinach? Salvy smiechu nehrozia ani omylom. 55 % ()

Petoss1

Steve Martin v úlohe mohopočetného rodiča ma nesklamal. Nieje to nič extra, len príjemná rodinná oddychovka ktorú by som už nepozeral. 55% ()