Walter Mitty (Ben Stiller), nesmělý a věčně snící fotoeditor časopisu Life, se ve svém jednotvárném životě jen těžko potkává s realitou, a proto raději žije ve svém vysněném světě. V něm se mění na dokonalého romantického hrdinu bojujícího za lepší, spravedlivější svět. Trestá padouchy, zachraňuje pejsky z hořících domů a ochraňuje bezbranné ženy. A také se ve svých snech stává cílem obdivných pohledů kolegyně Cheryl (Kristen Wiig), kterou bez jejího vědomí do svých snových toulek často angažuje. Ale i ve svém reálném životě se jednoho dne Walter musí rozhodnout k zásadnímu kroku do neznáma a opustit bezpečný přístav archivu plného negativů a fotografií, kde jsou jeho největším nepřítelem jen pomalu padající prach a ústrky šéfa (Adam Scott). Aby zabránil svému vyhazovu, musí najít ztracený negativ fotografie, která má být na titulní stránce časopisu. Kvůli tomu musí najít slavného fotografa Seana O'Connella (Sean Penn). To ale neznamená zavolat si taxíka a zajet o pár bloků vedle. Představuje to dobrodružnou cestu okolo světa, putování divočinou a nejzapadlejšími kouty naší planety, protože nepolapitelný fotograf-dobrodruh je hvězdou fotožurnalistiky proslulou neúnavným odhodláním hnát se za příběhem bez ohledu na to, kam až jej zavede. A tak se Walter musí vydat po jeho stopách. (Cinemart)

starbrejkr

Nádherný film, který se mi zkrátka zcela trefil do vkusu. Poselství jsou jednoduchá a ne poprvé zfilmovaná, ale v kombinaci s pestrým vizuálem, nesměle přesvědčivým Stillerovým výkonem a naprosto famózním hudebním výběrem tvoří neodolatelný počin. Tento film je spolehlivým přinašečem dobré nálady a značně inspirativním kouskem:-) ()

Joges

Velké překvapení: výborně napsaný scénář, nápaditý námět, který ani chvíli nenudí, naopak dokonale graduje - přesně poskládaný od Á do Z. Jsou tu výborné momentky, záběry, nápady, soundtrack, hlášky, postavy, no prostě uffff... , pro mně nádhera, hned jsem si film zaškatulkoval mezi oblíbené. A pak ten děj. Všechno se točí kolem jednoho zaměstnání, poslední obálky časopisu, negativu číslo 25, esence života a několika indícií. Stručně a jasně, tvůrci filmu, samotný námět i Ben Stiller překvapili. Waltera M. jsem viděl už třikrát a vůbec nenudil, to už se mi dlouho nestalo. ()

dubinak

Na Waltera Mittyho jsem narazila v telce a docela měla chuť kouknout se na něco odlehčeného až pohádkového. Podle zdejšího hodnocení to vypadalo na nadprůměrnou dobrodružnou fantasy komedii. No myslím si, že je to hodnocení od některých uživatelů maličko přepálené. Děj nebyl nic extra, v podstatě i předvídatelná nuda. Scénář mi přišel poněkud špatně řešený. Můžu ale vychválit nádherný vizuál, hudbu, interiéry, exteriéry a řemeslně to byla pastva pro oči. Jako taková průměrná milá komedie je to ok. ()

C0r0ner

Od Stillera jsem nečekal vůbec nic, a proto dostat tak úžasně milý, chytrý, skvěle zahraný a zrežírovaný film bylo opravdové překvapení. Asi nejvíc se mi líbil ten přesah, který to celé nabízelo, protože v tu chvíli je vidět, že se tvůrci nerozhodli natočit pouze nějaký příběh, ale že se museli pořádně zamyslet nad hloubkou. 100% ()

asinus

Režisér Ben Stiller si s divákem hraje, a to jak za jeho vědomé účasti u jednotlivých scén, tak v rámci celého příběhu a jeho nesdělení. Těch životních pravd je tam příliš a vzhledem k jejich protikladnosti i nedotaženosti o ně prostě jde až ve třetí či čtvrté řadě. Primát tady slaví rozvernost a obrázkovost. Kolem a kolem mě Walter Mitty mile potěšil, až zpětně jsem si uvědomil, že mi ten správně debilní úsměv po celé dvě hodiny neslezl z obličeje. Soundtrack opřený mj. o Davida Bowieho a vynikající postava Seana Penna tomu málem nasadily korunu, 80% bude ale s větším odstupem přecejen akorát. ()

epicek

Nedokážu najít vhodná slova k tomuto epickému filmu . Po skončení jsem přemýšlel nad tím , že takový pocit mi snad ještě žádný film nevyvolal. Je to prostě nepopsatelné a dokud to neuvidíte , tak to nepochopíte. Ben je prostě boží , to co předváděl a taky si pak zrežíroval , bylo prostě mega. Pro mě po tomhle filmu jasná top role. Walter Mitty je sice obyčejný chlapík ale to co jsem viděl , bylo vážně neobyčejné. Skvělý začátek první návštěvy kina v tomto roce. Díky Bene ! ()

kusper

Jasných pět zářezů za tento krásný film plný skvělých exteriérů a civilního hereckého výkonu Bena Stillera. (K) ()

necisty

Krásný, ale naivní příběh. Člověk, který měl ještě 2 týdny zpět za svého nejlepšího kamaráda člověka z helpdesku internetové seznamky, nemůže vylézt na jednu z nejvyšších hor Afgánistánu. Rozhodně ne za tak krátkou dobu a neodpustím to ani v případě, že to režíroval Ben Stiller. Právě od něj bych očekával víc vtipných momentů, než aby se nás snažil přesvědčit o tom, že to tentokrát myslel vážně. My už ho totiž nebereme vážně. Myslím, že jinak tu vše bylo na jedničku, jen tím nedopilovaným příběhem mě prostě nasral. ()

campix

Ben Stiller ukázal, že dokáže být hodně schopným tvůrcem a když zrovna nehraje v druhořadé komedii, tak dokáže být i příjemným hereckým překvapením. Walter Mitty a jeho tajný život je jedním z těch příjemných feel-good filmů s velmi příjemným soundtrackem, který zde výborně podkresluje atmosféru. Film se tváří, jako něco jiného, ale přitom je to pouze klišoidní procházka nudného muže, který vede nudný život, k tomu aby opravdu žil a dostal se ke své vysněné dívce. Ale je to opravdu zajímavě a příjemně podané. Jeden ze nejlepších letošních feel-good filmů. ()

zette

Je to takovy prijemny film, sice celkem o nicem, ale pekny. Krome MacLaine, Penna a Olafssona zadne herce neznam, herecke vykony me ale pozitivne prekvapily. Adam Scott v roli noveho sefa byl bezchybny, Stiller a Wiig taky dobri. Skoda jen, ze Penn nedostal vetsi prostor. Jinak takovy nenarocny dobrodruzny film s peknymi pisnickami a kamerou. ()

Pajky3

Walter Mitty je zvláštní patron a ještě zvláštnější je jeho film. Ze začátku jsem se docela nudil a příběh mě nebavil, ale v okamžiku, kdy se Walter vydal na svou cestu do Grónska se mi začal líbit a to hodně. Nejhezčí byl Island a potěšila tam hudba od Of Monsters and Men a jízda na skatu. Nejvíc mě na celém filmu překvapilo to, že mi nevadil Ben Stiller, to se mi nestalo už hodně dlouho. Vlastně to byl světlý, milý, příjemný film s pěknými záběry krajiny, nepřekážejícím Stillerem a nudný začátkem. Z hodnocení jsem trochu na větvi, je to tak někde mezi 3/4, zatím dám to lepší a třeba si to někdy rozmyslím. ()

Flynn

Tenhle film mi neskutečně sedl. Skvělé natočený svět jednoho nevýrazného snílka. Ben Stiller je tady fakt skvělý a myslím že to skvěle zvládl i jako režiser. Klobouk dolů... ()

pakobylka

Každý ... nebo alespoň většina z nás vlastní cosi jako "tajný život". Ben Stiller jeho vizualizaci pojal neobyčejně přitažlivým způsobem - tudíž se přímo nabízely nejméně 4*... nicméně postupem času - jak je život snový podle všech předpokladů vytěsňován životem reálným - absence fantastických prvků se dosti negativně odráží na dalším vývoji zápletky, která poněkud kontraproduktivně nutí svého hrdinu řešit jednu extrémní situaci za druhou, aniž by dokázala absurditu jednotlivých scének zúročit co do počtu a kvality humorných momentů. Takže nakonec za 3* ... s mírně nadprůměrnou svítivostí. ()

Martrix

Jsou filmy, které nabídnou každému divákovi něco jiného. Podle toho, jak moc se dokáže s postavami ztotožnit, co sám prožil, nebo ho trápí. Takový film nemusí mít bůhvíjak propracovaný scénář. Dokonce může být i nepravděpodobný a uhozený, může působit na pohled i vykonstruovaně. Když je ale pointou přátelské pošťouchnutí...lidi, žijeme jen jednou, užívejme si to a využijme každé šance splnit si sny, tak se na tvůrce nemůžete zlobit. Ano, postava Waltera prošla brutální obrodou tak nějak neuvěřitelně, ale takové se zdá být skoro vše, co obnáší změnu přístupu a myšlení. Když se z tvrzení že: to nejde, to nezvládnu, neumím, to je trapný, blbý, nemožný, stanou první kroky k životu, který máte pod kontrolou vy, je to malý zázrak. První dvě třetiny filmu jsem sledoval spíš s lehkým zklamáním, ale poslední část, kde se objeví postava Seana, uvolnila nálož pozitivní energie, na které už jsem doklouzal až do konce. ()

Šimpy

Benův nejnovější filmový počin nese jistý druh poselství a pokud se mu člověk otevře, může si z něho i vzít něco pro sebe. Neotřelý příběh je plný nápadů, občasného stillerovského humoru, ale především lidskosti a výborných výkonů. Ať už se jedná o samotného Bena Stillera, či jeho spoluhráčů, především Seana Penna, ale rovněž o kameramana, neb práce kamery je skvostná a to především v exteriérech. Ačkoliv člověk tuší pointu dopředu, přesto se nechá nést i napínavým pátráním po známém fotografovi. Navíc všemu napomáhá vcelku civilní režie, kdy se Ben nechává strhnout pouze ve fantaziích hlavního hrdiny, což se ovšem dá považovat za scénaristický záměr, byť scéna "Benjamin Button" odkazuje k filmu Tropic Thunder. A za jeden z nejpovedenějších gagů považuji seskok do člunu. "Myslel jsem ten menší člun". "Víte, komu sluší plnovous? Brumbálovi, Vám ne!" ()

forsythia

Jo. Bez blbý reality by nebyly sny. A nebyla by šance na to, že ta realita jednou třeba nebude tak blbá. A když je člověk ňouma, tak v něm asi kus ňoumy pořád zůstane a jen šťastná náhoda, která ale funguje jenom ve filmu, nakonec pomůže tam, kde by jinak nepomohla ani svěcená. Na druhou stranu ale, o to v tom filmu vlastně vůbec nejde. A to je na něm nejhezčí. ()

PF 2014

PF 2014