Walter Mitty (Ben Stiller), nesmělý a věčně snící fotoeditor časopisu Life, se ve svém jednotvárném životě jen těžko potkává s realitou, a proto raději žije ve svém vysněném světě. V něm se mění na dokonalého romantického hrdinu bojujícího za lepší, spravedlivější svět. Trestá padouchy, zachraňuje pejsky z hořících domů a ochraňuje bezbranné ženy. A také se ve svých snech stává cílem obdivných pohledů kolegyně Cheryl (Kristen Wiig), kterou bez jejího vědomí do svých snových toulek často angažuje. Ale i ve svém reálném životě se jednoho dne Walter musí rozhodnout k zásadnímu kroku do neznáma a opustit bezpečný přístav archivu plného negativů a fotografií, kde jsou jeho největším nepřítelem jen pomalu padající prach a ústrky šéfa (Adam Scott). Aby zabránil svému vyhazovu, musí najít ztracený negativ fotografie, která má být na titulní stránce časopisu. Kvůli tomu musí najít slavného fotografa Seana O'Connella (Sean Penn). To ale neznamená zavolat si taxíka a zajet o pár bloků vedle. Představuje to dobrodružnou cestu okolo světa, putování divočinou a nejzapadlejšími kouty naší planety, protože nepolapitelný fotograf-dobrodruh je hvězdou fotožurnalistiky proslulou neúnavným odhodláním hnát se za příběhem bez ohledu na to, kam až jej zavede. A tak se Walter musí vydat po jeho stopách. (Cinemart)

Kosmik 1

Nepopírám, že se jedná o krásný snímek, alespoň po vizuální stránce. Krásná příroda, nádherné scenérie, efekty atd. Ale nějak mi uniká podstata celého filmu. Možná: "Změna je život?" Nebo snad: "Už se přestaň konečně kopat do zadku a začni se sebou něco dělat?" Kolikrát už jsme tu tohle téma měli... Nějak jsem se nedokázal vcítit do role Waltera. Spíš mi přišla příjemnější kratičká fotografická scénka se Seanem Pennem, fakt nádhera. Čili jedna za hudbu, jedna za přírodu a jedna za Seana. 65% ()

Guzo

Walter Mitty je přesně takový, jaký se prezentuje v trailerech - feel-good (nenapadl mě bohužel vhodný český překlad). Ben Stiller sice stárne a je to na něm chvílema dost vidět, tady ale podává opravdu výborný výkon a to jak před kamerou, tak za ní. Snílkovství hlavní postavy se hodně prolíná se skutečným světem a v pozdějších fázích opravdu nevíte, jestli se to skutečně děje nebo se Walter opět probudí do reality. Každopádně je tu krásná příroda, krásně natočená a scénář podle mě svým způsobem zachycuje moderní dobu. 8/10 ()

Bagr_007

Zasněná cestovatelská feel good nádhera, která přes svou záměrně přepálenost nemůže být ve svém poselství přímočařejší. Závěr má obrovské srdce. This is Major Tom to Ground Control... ()

Autogram

Zakríknutý archivár urobí pre novú lásku všetko. Stane sa hrdinom nielen v predstavách, ale naozaj navštívi nebezpečné miesta, stane sa akčným hrdinom, pričom disponuje jedinou schopnosťou, jazdiť na skejte. Ben Stiller si nenatočil až taký podivný prípad ako Benjamin Button, ktorý sa tam dokonca aj spomína, a zdá sa mi to občas na romantický film priveľmi akčné. Dve roviny filmu sú si navzájom nejaké odcudzené a prechody medzi nimi chýbajú. Film je dlhý a pritom sa mi zdal stále nejaký nekompletný. –––– Žijem naplno. Dobrodružný, odvážny, tvorivý. ()

Dagoussek

Ben Stiller mě baví více v komediích, ale snaha o romantického snílka, který se ztrácí ve svých představách, zas tak nebylo špatné. Přesto bych něco střihla a někde víc přidala na síle myšlenky děje. ()

rarepain

Od tohohle filmu jsem nečekala nic, hlavně mě asi odradil trailer, který film ukazuje z úplně jiného úhlu, ale strašně mile mě to nakonec překvapilo. Ty téměř dvě hodiny utekly jako voda, dost jsem se u toho nasmála - strašně milý a příjemný humor, vtipy nebyly vůbec trapné a bylo to prostě moc fajn, určitě ještě někdy kouknu. ()

VAC0

Vskutku pěkné a důstojné zakončení kinosezóny 2013. Za běžných okolností by si mé cynické JÁ neodpustilo pár trefných větiček, ale v tomto případě jsem ho velice rád potlačil. ()

Wbcko

Velmi milé překvapení a příjemný zážitek, který by byl ještě o mnoho příjemnější nebýt některých otravných lidí v kině. Ano, na tebe se koukám, upištěná ženská ze zadní řady kina Evald! ()

rudess

Taká nesofistikovaná, no zato príjemná jednohubka o hľadaní samého seba s úžasnými zábermi mesta a ešte úžasnejšími zábermi krajiny, pri ktorej sa chvíľu nudíte, chvíľu smejete, stačí jeden-dva obrazy a ďalej už viete predvídať celý film, no napriek tomu vám to príliš nevadí a aj tie necelé dve hodiny sa vám zdajú akosi málo vzhľadom k tomu, keď si predstavím, o koľko viac sa dalo z tejto témy vyťažiť, ale nevyťažilo, ako sa s tým dalo viac pohrať, ale nepohralo. Oceňujem však ten optimizmus, miestami skutočne veľmi oslobodzujúci (u mňa najviac asi pri scéne futbalu), ktorý z toho sršal, azda aj vďaka fakt príjemnej hudbe, a paradoxne aj tú jednoduchosť a priamočiarosť príbehu, ktorý je síce naivný a má viacero nedostatkov, ale aspoň sa Stllerovi nerozpadol pod rukami a netlačil na pílu. Som tiež presvedčený, že sa v postave snilka Waltera nájde kopec ľudí a niekoľkých z nich možno aj nakopne niečo so svojim LIFE urobiť, čo by sa dalo asi tiež zaradiť ku kladom. 65%. ()

Hollohlaway

Vizuálně dokonalá, vybranými scenériemi ohromující, nesplněnými tajnými sny melancholická a dobře končící neuvěřitelná reklama na life. ()

lofa

Film si jednoduše zamilujete a pozvedne Vám náladu. V jednom kuse zasněný editor dokáže, že zkrátka nic není nemožné, když chceme. Jen se člověk nesmí bát a prostě to zkusit. Krásné scenérie na Islandu jen dodávají na půvabu. Budu se tam muset vydat co nejdřív :-) Hodnocení 87% ()

jefff

Velice povedený a krásný film. Stiller se představil nejen jako výborný komediální a dramatický herec, ale také jako výsostný režisér. Walter Mitty se mu opravdu povedl. Atmosféra filmu je jedinečná a neobvyklá a má velmi specifické kouzlo. Jednoznačně film, který si pustíte vícekrát a jen tak ho nezapomenete. ()

giovanni3

Na tento film jsem se těšil, ale z toho mála co jsem o něm věděl jsem očekával buď propadák, nebo solidní podívanou. naštěstí jsem dostal to druhé. Hlavní devízou filmu je jeho křehkost, pozvolnost, klid, uvěřitelné herecké výkony, krásné scenérie a mohl bych pokračovat dál a dál. Děj se z počátku tváří jako nuda o uzavřeném snílkovi, který sní o pohledné spolupracovnici, ale to vždy okoření zajímavý sen či třeba skateboardová "akce". Další část je již život místo snů a kvalita rozhodně neklesá. Nečekal, že tomuto filmu mu dám 5*, ale ty mu teď přiděluji s dobrým pocitem. Sice jsou lepší filmy, které si těch 5* zaslouží více na 5* to je už jen za ten neutuchající pocit pohody a spokojenosti, který trvá i po konci titulků. ()

P1tr

Film o hledání jedné důležité fotografie, který nabízí poutavé vizuální hrátky neustále servírující krásné záběry připomínající právě dechberoucí fotografie. Jak příznačné. Ben Stiller má za sebou již několik režijních počinů, ovšem tentokrát se poprvé vrhl do mnohem ambicióznějších vod a naštěstí se v nich neutopil. Naopak, plave v nich sebejistě jako profesionální plavec. Pátrání se zdá být ústředním motivem celého filmu a to i mimo příběhové aspekty. Stiller se totiž po komediálně založené kariéře našel jako herec schopný utáhnout na svých bedrech i film v serióznější poloze, než je u něj zvykem. Především se ale ukázal jako velice schopný režisér, pro kterého pojem rutina nic neznamená a prezentuje nám zdánlivě jednoduchý děj pomocí krásných momentek, které se rozhodně nedají nazvat obyčejnými a ukazují Stillera jako filmovou osobnost, která se nebojí riskovat. Povaha snímku mu přechod do vyšší filmařské ligy trošičku usnadnila, neboť se i přes serióznější momenty a náměty stále jedná o film s veselou duší. Příběh Waltera Mittyho je totiž tzv. "feel good" filmem v té nejrizejší podobě a zaručeně zlepší náladu každému, kdo se na něj podívá. Jedinou výtkou může být jednoduchý příběh, který lehce klame tělem a na první pohled se jeví možná až příliš jednoduše. Pokud vás ovšem snímek pohltí a vcítíte se do něj, objevíte i hlubší významy Walterovi dobrodružné cesty, která ve výsledku není pouze o nalezení chybějícího fotografického snímku, ale především o hledání sebe sama. Po shlédnutí tohoto díla jsem okamžitě přehodnotil svůj žebříček nejlepších filmů roku 2013, neboť Stillerův počin předčil vše, co jsem z loňské produkce měl možnost vidět. Je veliká škoda, že snímek ostrouhal v Oscarových nominacích, neboť si dle mého zaslouží hlubší uznání. Věřím, že pokud se na film podíváte, dočká se ho alespoň od vás. ()

Trapper33

Tenhle film bych shrnul do pár slov - zmatený, kouzelný a občas vtipný. Film sice graduje slušně, ale ani tak na mě moc nezapůsobil. ()

moukey

"Lidi prej nemaj rádi svojí práci a po..." "Hele, tak natočíme film o tom, jak někdo dostává v práci sodovku, i když má lepší práci než 136% lidí, co se na to podivaj, a pak jako se to.. no jakože vzchopí, a přeskládá si životní hodnoty. A hlavní roli budu hrát já!" ()

Sdoom

Ben Stiller, pro některé skvělý bavič, jiní jím zas opovrhují. Já osobně se řadím někam mezi tyto dvě kategorie, překvapení však čeká asi na všechny, kdo ho mají nějak zaškatulkovaného, ať už k němu mají kladný či záporný postoj. Walter Mitty a jeho tajný život je totiž snímek, ve kterém více než kdy jindy Stiller dokazuje, že umí zahrát i jiné než praštěně komediální role. Ne, že by tento film postrádal humor, ale vyskytuje se zde v mnohem civilnější poloze než ve většině Benových filmů. Předně chci říci, že Walter Mitty je rozhodně jedním z těch povedenějších počinů letošního roku. Žánrově je to těžko zařaditelné dílo, má něco z romantické komedie i dobrodružného dramatu. Začnu hodnocení sice téměř jedinou, za to zásadní výtkou, kterou k tomuto filmu mám. Totiž nevyužitý potenciál zejména co se tajného života Waltera Mittyho týče, což je vzhledem k tomu, že to má film i v názvu, trochu problém. Většina scén z vyfantazírovaného Walterova světa je napěchována do nějakých prvních 30-40 minut stopáže a pak jako by se po něm slehla zem. Vypointované tyto scény nejsou povětšinou špatně, až na zbytečně přepálenou a do filmu se nehodící akční jízdu s přetahováním se o plyšáka se šéfem. Ale že by mi některá z nich pro svůj vtip a důvtip vyloženě utkvěla v hlavě, to se říci nedá. Co se týče romantické linie, tak ta fungovala dle mého názoru naprosto skvěle. Ben zahrál nesmělého starého mládence naprosto uvěřitelně a nejde s ním nesympatizovat. Objekt jeho zájmu Cheryl je dostatečně hezká a milá, aby divák jeho touhu získat její srdce chápal a sdílel s ním. Takové pocity u mě vyvolala málokterá romantická komedie, takže tady velké plus. Humor je zde zastoupen především tím, že si někdo dělá z Waltera srandu, nebo se on sám smolně do komické situace dostane. Funguje to tak napůl, někdy více (seznamka, opilý pilot), někdy méně (šéfovy narážky, skok z vrtulníku), ale v zásadě mohu říci, že jsem spokojen, protože jsem se párkrát zasmál i od srdce. Stiller podle mě mohl a měl snahou o vtip šetřit, snímku by to vůbec neuškodilo, ba naopak jsem přesvědčen, že celé jeho vyznění by bylo lepší. I bez komediální složky má teoreticky Walter Mitty co nabídnout. Dobrodružná část s putováním po Grónsku či Islandu nenabízí vlastně nic jiného než krátké, v podstatě zbytečné epizody, které trochu šroubovaně oddalují Walterovo setkání se Seanem. Určitou hloubku lze najít v části odehrávající se v Himalájích, ale předchozí děj i tuto potenciálně silnou část tak trochu zlehčuje, a tak ani zde jsem neměl pocit, že sleduji něco výjimečného. Po návratu hlavního hrdiny do práce se pak děj ubírá už vcelku očekávaným směrem, žádné překvapení nebo zvrat se nekoná. Mé celkové hodnocení tak odráží jak velice dobrý pocit z filmu, který můžu každému bez problémů doporučit (nicméně doma v klidu asi více než v kině), tak částečné zklamání z nevyužitého potenciálu Walterovy „nenormality“ a ze spousty zbytečně šroubovaných scén a vtípků. Ben Stiller však zcela evidentně filmařsky dospěl, a pokud se bude držet tohoto směru (inteligentní komedie „o něčem“) i nadále, věřím, že se od něj můžeme v budoucnu ještě dočkat velkých věcí. Hodně silné 3 hvězdičky. (kino Atlas, orig.) Edit 24.4.2019: Na druhé zhlédnutí tu 4.hvězdičku přeci jen přidám. Walter Mitty je milý a chytrý film se spoustou popkulturních odkazů, které už napodruhé docením více. (Blu-ray, orig.) () (méně) (více)

PF 2014

PF 2014