Walter Mitty (Ben Stiller), nesmělý a věčně snící fotoeditor časopisu Life, se ve svém jednotvárném životě jen těžko potkává s realitou, a proto raději žije ve svém vysněném světě. V něm se mění na dokonalého romantického hrdinu bojujícího za lepší, spravedlivější svět. Trestá padouchy, zachraňuje pejsky z hořících domů a ochraňuje bezbranné ženy. A také se ve svých snech stává cílem obdivných pohledů kolegyně Cheryl (Kristen Wiig), kterou bez jejího vědomí do svých snových toulek často angažuje. Ale i ve svém reálném životě se jednoho dne Walter musí rozhodnout k zásadnímu kroku do neznáma a opustit bezpečný přístav archivu plného negativů a fotografií, kde jsou jeho největším nepřítelem jen pomalu padající prach a ústrky šéfa (Adam Scott). Aby zabránil svému vyhazovu, musí najít ztracený negativ fotografie, která má být na titulní stránce časopisu. Kvůli tomu musí najít slavného fotografa Seana O'Connella (Sean Penn). To ale neznamená zavolat si taxíka a zajet o pár bloků vedle. Představuje to dobrodružnou cestu okolo světa, putování divočinou a nejzapadlejšími kouty naší planety, protože nepolapitelný fotograf-dobrodruh je hvězdou fotožurnalistiky proslulou neúnavným odhodláním hnát se za příběhem bez ohledu na to, kam až jej zavede. A tak se Walter musí vydat po jeho stopách. (Cinemart)

Zemblaff

No, abych řekl pravdu, čekal jsem klasickou "Stillerovskou" komedii, ovšem nestalo se tak. V podobné roli jsem Bena Stillera snad ještě neviděl. Nejspíš už vyspěl a chtěl nám předvést něco trochu víc, než od něj doposud známe a povedlo se mu to na jedničku. Ten film je vyvážený ve všech ohledech. Dokonale vystihl prostotu lidského života, i to, jak je krásné si ho okořenit nějakým snem, abychom se alespoň sami pro sebe cítili lépe. Sny jsou potřeba, ale aby se člověk našel, musí doopravdy žít. Velmi povedený snímek. ()

Fishazz

tak tady Ben Stiller jako režisér opravdu zazářil! Celkově to je dobře vyváženej film a navíc tam hraje skvěle. Můžu doporučit jako velmi příjemnej relax film o životě. ()

stepanvaj

Nebojím se o WM tvrdit, že se jedná o jednu z vůbec nejlepších rolí B. Stillera. Film na mě zapůsobil podobným nadhledem, naivitou a humorem jako se mi to naposledy stalo někdy u Forresta Gumpa! Moc bych si přál, aby se Stiller nadobro odklonil od "fekal komedií" a dál pokračoval v podobném duchu! ()

Hugo1999

Film mě na začátku nudil. Vadilo mi, jak byl ze začátku uspořádaný, náhlé přechody hlavního hrdiny v nadpozemského hrdinu mé mozkové závity vůbec nestíhaly a dávalo mi pořádně zabrat se ve všem zorientovat. Postupně se ale tyto představy začaly měnit ve skutečnost a násilné přechody se ztratily :-). Ve výsledku se mi film strašně líbil, ačkoliv už na začátku bylo jasné, kde snímek č. 25 je (nebo alespoň mně jako milovnici detektivek :-) ). A úplný konec, kdy se nezapomíná na lidi, kteří leckdy za spousty děl nejsou vidět, ale bez jejich práce by dílo neexistovalo, bylo pro mě, jako řadovou pracovnici, velice potěšující :-). Mile mě překvapil výkon Bena Stillera, protože ho mám spojeného pouze se "střeštěnými" komediemi, kdy ve většině hraje smolaře... a musím se přiznat, že role "frajera" mu to moc sluší. A luxusní je soundrack k filmu!! ()

H3LLfire

Vizuálně velice zajímavý počin, který vám ukazuje, že i obyčejný člověk může mít zajímavý život, pokud má odvahu vystoupit z jistoty a tepla, které mu jeho současný život poskytuje. O výborné kameře a soundtracku nebudu ani mluvit, to se prostě musí zažít. Co by si možná zasloužilo strhnutí hvězdičky je zpracování některých zasněných momentů, které si myslím, že by nebylo potřeba tak přehánět, ale třeba je to jenom můj pohled... žný spoiler> ()

Mr.Spaghetti

Ty brďo, tak tohle jsem si užil nejvíc jak jsem snad jen mohl. V první třetině filmu se prolínají jeho představy s realitou a vy vlastně pak po celou dobu filmu čekáte, jestli je to jeho další snění, nebo realita :) Naprosto užásná příroda a možná že focení patří mezi můj nejoblíbenější koníček, tak jsem si každý záběr naprosto užíval. Nic náročnýho a přesto tak jednoducho super ! ()

numan

Tak si myslím, že tu zase spousta lidí vidí smysly v nesmyslech a veleduchy tam, kde nejsou. A nebude to jenom tím, že mi Ben Stiller pracující, čučící na negativy opravdu nepřijde jako základní kvintesence života - stejně jako módní adrenalinové blbnutí na letadélku čmelák nebo pružnost skejťáků, natož váhavý romantický vztah se spolupracovnicí z firmy. Celé se to tváří jako bůhvíjak hluboká filozofie, ale přitom je to jen takové klouzání po povrchu, plné levných rekvizit typu Eyjafjallajökull nebo útočící žralok (tam je to aspoň na malou chvilku sranda). Ale dva podstatné plusy tenhle Stillerův remake má: 1) je přece jen výrazně lepší, než strašlivě přeceněný originál ze 40. let a 2) má opravdu hezké tyhlety foxteriéry. B-) Jinak dost nuda. ()

Vinki

Film, který se pomalu a hodně otravně rozjíždí, vypadá jako boj proti stereotypu a končí oslavou... stereotypu. Přesto na něm možná něco je. ()

Perat

Do krásného obalu zabalený naprostý nesmysl bez smysluplné motivace postav, děje a vůbec nějakého smyslu. Stiller se pokusil za vlastní peníze natočit vlastní Věčný svít, ale to se mu hrubě nepovedlo. Ač mi sám nevadil, vadil mi jeho pokud špatně napsaný scenář prodat jako hluboukou myšlenku s tagem "domysli si sám" či "nakonci řekneš ahaaa!". Krásná kamera, pár vtipných scén, triky na longboardu(?!), SKVĚLÁ HUDBA, skvělý 25. snímek (naprosto přesný styl LIFE). ()

PhantomPejvl

Tenhle komentář píšu bezprostředně po shlédnutí tohoto filmu a řeknu Vám..... Jedním slovem Inspirující. Ale hlavně se mi líbí děj. Je to film který Vás vezme na bezmála dvě hodiny naprosto mimo realitu, někam na Island nebo do Grónska. Po celou dobu jsem seděl, místama i s otevřenou pusou a napjatě sledoval každý další krok hlavního hrdiny. Tohle není obyčejný film na zabití nedělního odpoledne nebo nějáká oddychovka. To je film ve se divák zasnívá a ten kdo má trošku dobrodružnějšího ducha tak vidí sebe samého v roli ustřední postavy filmu. U mě konkrétně o tom svědčí že když jely závěrečné titulky tak se mi stalo něco podobného jako Walterovi, nechal jsem bežet titulky a zaposlouchal se do hudby a až hudba zkončila a já si uvědomil že už pár minut nevnímám. Jinak před Benem Stillerem samozřejmě klobouk dolů. Fascinující podívaná. ()

Nalito

Tento film vo mne vyvolal schyzofrenické pocity, na jednu stranu má peknú pointu, prinúti trochu sa zamyslieť, celkom emotívny koniec, na stranu druhú kým sa k tej pointe dostali, som sa trošku nudila, niekedy až trošku dosť. Miestami som mala pocit, že niektoré scény nedávajú zmysel, asi to bude strihmi, ako keď v jednej scéne zdolal vrch na Himalájach, potom sa s fotografom hrajú v údolí futbal a zrazu sa objaví sám na letisku, kde po neho príde sám správca internetovej zoznamky..pre mňa trošku WTH, ale celkový dojem filmu dobrý. Musím sa priznať, že keby neobsadili môjho obľúbeného Stillera, asi by som tomu dala nanajvýš dve hviezdy. Škoda ()

steews

Walterovi představy mi trochu připomínaly Ally McBealovou, jinak ne zcela nové téma, kdy se člověk díky náhodě probere ze svého nudného života, kdy se všeho bojí a začne konečně žít a probudí svoje pravé já. Téma je komediálně řešené a ozvláštěné krásnými scenériemi, jen ta zamilovaná linka a zájem kolegyně Cheryl mi nepřišel moc reálný a dotažený. Jinak příjemná podívaná, to lepší pro líný večer v posteli. ()

draxus

Pln dojmů po shlédnutí musím přiznat, že se mi ten film velice líbil. Walter Mitty je člověk, který musel nedobrovolně v ranném věku převzít roli "hlavy rodiny" a díky tomu zažívá ve středním věku pocit vyhoření, obavy o práci a frustraci z nenaplnění svých snů. K tomu je zde aspekt neopětované lásky jeho kolegyně. Před všemi těmito stresy utíká do svého imaginárního světa, kterým si snaží kompenzovat fakt, že je v reálném světě zbabělec. Díky situaci se "ztraceným" negativem je nucen podniknout jisté kroky pro svou záchranu a záchranu své milované, dalo by se říci životní práce. Díky tomu nalézá své mladé, až dětské já a svou odvahu. Samozřejmě přichází klasický hollywoodský pád v podobě vyhazovu z práce a ztráty jakékoliv naděje na opětování lásky. V tu chvíli se hrdina rozhodne, že musí svou práci dokončit za každou cenu a při tom "si něco užít". V závěru filmu se pak z Waltera stává vyrovnaná osobnost, která překonala svůj strach a začala skutečně žít, díky čemuž získává i srdce vysněné dívky. Třešničkou na dortu se stává pocit naplnění z oceněné práce. ()

MIHLIK

No prvních 30 minut nic moc,ale pak se to rozjede a je ztoho dobrej biják,zezačátku sem váhal mezi 3 a 4 hvězdičkama,ale konec mě přesvědčil že dám 4. ()

Epco

Ben Stiller si ako režisér vyberá zaujímavé projekty. A v súhrne sú jeho režijné pokusy lepšie ako jeho ostatná tvorba. Ani Walter sa tomuto trendu nevyhýba. Výborne natočené a neskutočne ľudské a to aj bez toho aby to bolo emočne prepálené. Filmové pohľadenie na duši a to po každej stránke. ()

maryanuss

Film, ktorý je vlastne karikaturou, s popreháňanými životnými situáciami, tým ale nechcem povedať, že sa film neoplatí pozrieť, podáva povedzme "návod" ako by sme mali žiť a pridá odvahu a chuť život o niečo okoreniť. Niektoré scény boli ale na môj vkus až moc gýčové, napr. futbal pri západe slnka...Nedá sa povedať, že sa človek počas filmu nad sebou nezamyslí, ale zas uplne to so mnou nezalomcovalo...Je to veľmi príjemný film, avšak 2hý krát sa k nemu vrátim iba kvôli prírodným scenériám... ()

Georginek

Vetsinou mam jasne vyhraneny nazor na hvezdy ale tady sem na vazkach. Bohuzel od filmu jsem nedostal, co jsem od nej ocekaval. Dej jednoduchy, ale uveritelny, az na tu mizernou romantickou zapletku. Audiovizual paradni, a proto ze sem to daval BD s DTS musim proste 1* pridat :D ()

naytsirk

něco mezi 3 a 4 hvězdami.Je to takový ten typický "hezký" film... Bylo to hezké, milé, příjemné.... to určitě, ale na druhou stranu mi tam něco chybělo. Ty čtyři hvězdy jsou opravdu na hraně.... ()

PF 2014

PF 2014