Walter Mitty (Ben Stiller), nesmělý a věčně snící fotoeditor časopisu Life, se ve svém jednotvárném životě jen těžko potkává s realitou, a proto raději žije ve svém vysněném světě. V něm se mění na dokonalého romantického hrdinu bojujícího za lepší, spravedlivější svět. Trestá padouchy, zachraňuje pejsky z hořících domů a ochraňuje bezbranné ženy. A také se ve svých snech stává cílem obdivných pohledů kolegyně Cheryl (Kristen Wiig), kterou bez jejího vědomí do svých snových toulek často angažuje. Ale i ve svém reálném životě se jednoho dne Walter musí rozhodnout k zásadnímu kroku do neznáma a opustit bezpečný přístav archivu plného negativů a fotografií, kde jsou jeho největším nepřítelem jen pomalu padající prach a ústrky šéfa (Adam Scott). Aby zabránil svému vyhazovu, musí najít ztracený negativ fotografie, která má být na titulní stránce časopisu. Kvůli tomu musí najít slavného fotografa Seana O'Connella (Sean Penn). To ale neznamená zavolat si taxíka a zajet o pár bloků vedle. Představuje to dobrodružnou cestu okolo světa, putování divočinou a nejzapadlejšími kouty naší planety, protože nepolapitelný fotograf-dobrodruh je hvězdou fotožurnalistiky proslulou neúnavným odhodláním hnát se za příběhem bez ohledu na to, kam až jej zavede. A tak se Walter musí vydat po jeho stopách. (Cinemart)

BoncheR

"There´s like 8 people in Greenland. It´s a good place to find a thumb." Óda na dobrodružstvo plná farby, krásy, čistej prírody a vecí, pre ktoré milujeme život. Plná paľba, vzatý dych, nikdy ti to nezabudnem, Ben Stiller. ()

Maik22

Závěrečná třešnička filmového dortu roku 2013 je tady. Velice pěkná a příjemná podívaná, nabušená optimismem, který vás zahltí až neskutečně jednoduše. Odlehčující komedie, vynikající záběry, na které se moc hezky kouká, hudba, která vás pohladí po duši a snad nejlepší životní role Bena Stillera alias Waltera Mittyho, pro mne znamená jen jedno a to - vyhlásit Waltra za jedničku tohoto roku. ()

LeG!oN

Příjemné překvapení ke konci roku. Stiller hraje typicky skvěle nesmělého a prvky fantasy jsou přímo úměrné mým snům. Tak trochu další zážitek, který mě pomalu dostává ze zimního splínu... ()

hroubek

U tohoto filmu jsem váhal zda ho mám vidět v kině nebo si na něj počkám. Nakonec jsem dal přednost kinu a vůbec toho nelituji. Walter Mitty a jeho tajný život je krásná podívaná, ze které přímo sála pozitivní myšlení a radost pro nové zážitky. Ben Stiller mě ve svých režijních počinech přesvědčil, že jakmile je režisér, tak jsou jeho filmy lepší, než když v nich jen hraje. Prostě ví co chce divákovi říci a taky mu to říká. Jako herce, to má Stiller stále jako na houpačce. Na jeden kvalitní film připadají dva slabší. Na Waltru Mittym se mi hodně líbilo jak si hraje s vizuální stránkou filmu a jak se texty objevovali na zdech na plakátech, poutačích nebo na podlaze. Líbili se mi jeho živé představy. Každý má nějaké představy, ale bohužel nebo bohudík nemůžeme žít ve snech. A tady Walter Mitty dostává ten správný spád jakmile se vydá na cestu. Od tohoto okamžiku nás čeká spousta krásných záběrů a scén. Ben Stiller je jako Mitty velmi uvěřitelný a jeho celková proměna nepůsobí uspěchaně. Kristen Wiig to opět sluší a i její výkon je velmi kvalitní. Sean Penn se dlouho nedrží, ale jeho cameo se povedlo na sto procent a Penn vypadá jako největší cool borec. Ze scén se mi zamlouvalo jízda na long-boardu, výprava do Grónska, setkání hlavního hrdiny s fotografem O'Connellem a hlavně celá scéna v baru, kdy opilý pilot zpívá od The Human League Don't you want me, kterou pak vystřídá Bowieho Space Oddity v podání Kristen Wiig. Walter Mitty a jeho tajný život je krásná podívaná, kterou si snadno oblíbíte, jelikož Vás naplní pozitivní energií. ()

LEGACY

"To see things thousands of miles away, things hidden behind walls and within rooms, things dangerous to come to...to draw closer...to see and be amazed" Dojat, okouzlen i mírně překvapen. Ben Stiler zahrál i celý film vytvořil podle mě velmi vkusně. Celkově mě to dost sedlo do nálady, obecně tyto filmy miluji - (jak psal jednou heyda k 127 hodin) prostě se jednoho dne sbalit a na vše se vykašlat a zažít dobrodružství, zde to navíc podtrhuje fantastický soundtrack, hlavně Jose Gonzales Step out a Of monsters and men Dirty paws. Celkově pohodový filmeček u, kterého mě jen trošku mrzí, že tam toho cestování nebylo více, každopádně u scény se skateboardem na Islandu mě hřálo u srdce. Hodnotím 85% (KINO BRNO 3.1.2014) ()

Kicune

Walter Mitty vede šedivý nezajímavý život a pracuje jako správce negativů ve vydavatelství časopisu LIFE (aneb dvojsmyslně viditelnější Negative Asset Manager in LIFE). Walter Mitty je také snílek a jeho tajný život v představách nezná hranic, fyzikálních zákonů a umí rozpohybovat i fotografii. Případ ztraceného negativu ho rozpohybuje k činu a vydá na stopování slavného fotografa (wow Sean Penn) do míst, kam lidská noha moc často nezavítá. Celá sekvence událostí nastává jakoby za pomocí řetězce náhod a nápověd šťastných i nešťastných. Osud si s námi hraje a vede přes dobré okamžiky k horším, všechno špatné zase vede k něčemu dobrému, je jen potřeba si dávat pozor na ty nápovědy. Krom toho Walter Mitty nabourává smysly hudbou a vizuálem, pokukuje po divákovi s drobným a nenápadným humorem, vpíjí se filozofováním (scéna s Seanem v Himálajích), vzbuzuje chuť cestovat (vydat se na cesty, nebo se jednoduše přepnout z jednotvárného života) se stejnou lehkostí jako hlavní hrdina. Walter Mitty nevtíravě zaleze pod kůži a zanechá fantasticky pohodový pocit. Díky Bene!!! ()

Napp

"Hraje tam Ben Stiller? Tak to bude hovadina..." S tímhle názorem jsem na film přicházel. Ani si neumíte představit, jaké výčitky jsem měl, když jsem sál opouštěl. Ben Stiller jednoduše ve filmu zaválel a mě ponechal s otevřenými ústy. Tohle je přesně ten typ filmu, po kterých se mi stýskalo! Přesně tyhle filmy v současné kinematografii dost chybí - filmy mající glanc, úžas (ale ne ten, který je vytvářen speciálně pro diváka, nýbrž takový ten přirozený), vtipnou zápletku, špetku té imaginace a když se to všechno zamíchá spolu s překvapivým Benem, vzniká "The Secret Life of Walter Mitty". "Kdy si ten film pustíme znovu?" S touhle hláškou jsem doopravdy odcházel, ironie. ()

Unnamed

Neříkám, že je to vyloženě špatný film. Nenudil jsem se u něj, natočený je podle mě také poměrně dobře a má pěknou hudbu, ale ten příběh je prostě hrozně slabý a předvídatelný! Pár zajímavých momentů tam bylo, ale jako celek je to, alespoň pro mě, snadno zapomenutelný film. 3* ()

Pump

Lucidní snění je z počátku největší zbraní i slabinou Waltera. Ben Stiller dle mého názoru exceluje v obou rolích. Není třeba hledat v tomto filmu hloubku života. Tohle je primárně pocta časopisu Life, tedy jeho předchozí tištěné verzi. Teprve na tuto linku je vystavěna linka odvahy změnit věci kolem sebe a odvaha změnit svůj přístup. Opravdu nehledejme v tomto příjemném filmu větší hloubku. Radujme se z maličkostí a užívejme života. ()

VanTom

Pokus o ultimativní motivační feel-good zážitek hatí nepěkně obehraný a předvídatelný příběh (kde se ukrývá negativ č. 25 jsem obratem uhádl, stejně jako nepřekvapilo jeho "neztracení") a zbytečná velkofilmovost (Walterova fantazírování opravdu nemusela být tak nákladně trikově samoúčelná, vždyť v nejkrásnějším momentu snímku stačila holka s kytarou a Bowieho písnička). Celá grónsko-islandská odysea je sice bezezbytku nádherná, ale poslepovaný tvar komedie - drama - romance - dobrodružství - akce nedrží moc pospolu a trochu zdlouhavě a uměle generuje takové ty falešné vzletné pocity: "Všeho nech, jdi a žij!" Čtvrtá hvězdička za hudbu a "wes-andersonovskou" hravost. ()

Timak

Mně ten film vlastně moc nebavil. Zpočátku jsem měl nutkání to vypnout. Ben Stiller zde hraje vyzrálého člověka, což mi k němu nevadí a snad se mi to i líbilo, ale ten příběh - respektivě jeho vyprávění, to je trochu nuda. Lokace nádherné, člověk má hned chuť se tam vydat. Ale jinak teda musím říct, že film vážně nic moc. ()

Sany33

V celku veľmi dobrí filmový a v podstate aj emočný zážitok. Walter je človek ako každý iný, jeho srdce však túži po dobrodružstvách a adrenalínových situáciach. Aj preto sa čím ďalej tým častejšie uchyľuje do svojej fantázie a prežíva v nej všetko, čo by inak administratívny pracovník vo veľkomeste zažiť nemohol. Ale v jeho živote naetane zvrat, aký? To už vám nepoviem. Ale ako čert povedal za všetkým hľadaj ženu! 79% ()

Brain-D

Úchvatný film. Ben Stiller se uklidnil, zvlážněl a chtěl ukázat, že dokáže zřežírovat film, o kterém se bude mluvit dál i po jeho skončení. Dokázal to ! Ani to nebylo očesáno o humor, který nikdy nespadne do trapnosti a prostě se buď bavíte na vlně filmu či usmíváte. Tenhle snímek prostě nemůže omrzet a já si našel další film, kde jsem se stotožnil s hrdinou. ()

Aven

Uff, to bylo ale filmové překvápko, které zahřálo u srdce. Stiller zvládl naprosto perfektně namíchat úžasné scenérie, správně úderný soundtrack (především islandští Of monsters and men potěší) a inteligentní (byť ne smrtelně vážné) dialogy a vytvořit film ze kterého přímo tryská dobrá nálada. Těch nezapomenutelných scén je tu více, ale za mě suverénně vede fotbal v horách - to byla skutečně filmová lahůdka. ()

VasaX

Mitty je paráda. Dlouhý, poutavý, hezký a poměrně smysluplný. A Wiig je tam překvapivě dobře stravitelná. Stiller zrežíroval sám sebe a to úspěšně. Co na tom, že filmoví vědci mé postoje neuznávají, pokud se dokoukám na film a mám příjemný pocit, je to rozhodně výhra, než abych si při začátku titulků řekl "meh..." a šel rychle zkontrolovat, co je na Facebooku nového. Mitty má ale prostě náboj. Pozorovat ho, jak překračuje svůj stín, naráží na totálně "na facku" Adama Scotta a potká se s "duchovním vůdcem" v podání Seana Penna (který je dějem nasvětlován tak, že je skoro polobůh). Pohádka o tom, jak můžeme překročit hranice vlastní krabice, projasnit šero vlastního stínu, navíc v této výkonnostně hnané společnosti, vždy přijde k dobru. ()

romajz15

Ben Stiller se vrací v komedii opravdu nabušené vtipem, Walterovy představy film dost ozvláštňují. Scény na Grónsku, Islandu a v Nepálu nají prostě úžasnou atmosféru. ()

zdenny

Vysoké hodnocení a zajímavý námět. Po padesáti minutách se mi nepotvrdilo ani jedno. Pak jsem šel unaven spát s tím, že příště se na ten zázrak musím dodívat. Jenže já fakt nemám chuť se dívat na pitomce, který si ve věku, kdy by už měl být normální, představuje, že je superman, čímž si kompenzuje svou osobnostní jalovost. ()

PF 2014

PF 2014