Zvláštní agent Frank Castle provedl další z úspěšných zásahů proti zločinu, když připravil past na gangstera Mickyho a jeho parťáka Bobbyho, který v přestřelce s agenty FBI zahyne. Gangsterský boss Howard Saint zuří, protože Bobby byl jeho syn. Jeho vztek dostane nový směr, když zjistí jméno agenta, který akci připravil. Jeho žena a Bobbyho matka Livia trvá na tom, aby za synův život zaplatila celá Frankova rodina. Zatímco Frank Castle tráví šťastné chvíle s manželkou Marií, synkem Willem a užívá si setkání se svou rozvětvenou rodinou, jeho dům obklíčí komando vedené Saintovým právníkem Quentinem a druhým synem Johnem. Všechny v domě bez milosti postřílí. Marii s Willem se sice podaří ujet, zoufalý Frank je však později najde na molu zavražděné. Vzápětí je obklíčen, brutálně zbit, postřelen a nakonec hozen do moře. Navzdory zraněním přežije. Vrátí se do města a začne připravovat pomstu. Unese Mickyho a rafinovaným "mučením" z něj dostane všechny dostupné informace o Saintovi a jeho rodině. Všichni vědí, že Frank je odhodlán dokončit pomstu a sám přitom zahynout. Posledním krokem definitivně přesvědčí Sainta, že je mu Livia nevěrná s Quentinem, a ten oba zabije. Svolá všechny své muže, dorazí však i Frank, který se nezastaví, dokud bude Howard Saint nebo jeho muži naživu. (TV Nova)

S.i.d.

Už podle Thomase Janea jsem čekal typický "Segalovský" film bez Stevena Segala. Žádný zajmavý námět, žádná realita (bohužel ani napodobenina), prostě film ve kterém o nic nejde. Jednu hvězdičku dávám jen za některé záběry s Johnem Travoltou, které ale ani tak nenahradí můj ztracený čas. ()

VanTom

Nutno říct, že ani slabší režie a scénář nezadupaly potenciál či charisma skvělé marvelácké postavy. Úvodních 35 minut si ukrojil nezáživný origin, pak se trochu kodrcavě rozjela osobní odplata, přičemž jednoznačně nejlepší momenty kopírovaly 'Vítej zpátky, Franku' Gartha Ennise (sousedé, Rusák). Všechno ovšem tak nějak napůl, neslaně nemastně: respekt vzbuzující záporáci Travolty a Pattona nedostali moc příležitostí něco předvést, ale nejspíš by mohli; nemoderní hudba se nepříliš úspěšně pokoušela navodit westernový feeling; reálné emoce shazovala laciná komiksovost. 5/10 ()

Steve_Zissou

Moc zabavne!!! Asi jako jednomu z mala se mi tento film libil. Thomas Jane ma charisma a cely film s prehledem utahnul. Opravdu nechapu hodnoceni vetsiny uzivatelu !? ()

ABCD Marta

Nebylo to zas takové zklamání, protože jsem nic extra nečekal, ale mnoho scén a póz bylo pro efekt, mělo to někdy neskutečně trapné dialogy, dementní sousedé byli nastrčeni jen pro citové vydírání diváka a hlavně ty nelogické okamžiky v ději, při kterých jsem si kladl otázky kde, jak a proč, mě poslaly do kolen. Mám-li vytáhnout nějaká pozitiva filmu, jsou to především souboj Castla s nabušeným blonďákem a výkon Johna Travolty, který se od shlédnutí Pulp Fiction stal mým oblíbencem. Dvě hvězdičky jsou však na místě, za tím si stojím! ()

huli601

Ja som to videl ako 15 ročný vôbec som sa nevyznal do filmov a nevedel som vôbec že by to malo byť podľa nejakého komixu. Skúsil sa niekto nato dívať takto ?... ()

LizianShaw

Podle hodnocení na csfd jsem to čekal horší a to o dost. Film ale nakonec dost překvapil. Tím myslím, že je z roku 2004 a efekty to má dost dobré, i acting byl víceméně dobrý. Pokud mám zmínit nejlepší postavy tak je to jednoznačně Punisher, ale ani Travoltův mafián není pozadu. To je ale všechno. Nejvíc mě štvali Frankovo " přátelé ", kteří měli tvořit zábavnou stránku filmu, ale dělali pravý opak, pouze ho dělali víc nudným (chápu, že je vzali z komiksu, ale takhle nudné ani v komiksu nebyli :(). Takže to je jediný mínus. Origin je to dobrý, sice není tak hvězdný jako Spider-Manův, ale stále docela ušel. P.S. Bitva s Rusákem byla legendární, škoda, že ji kazili Frankovo přátelé. Rewatch: To obsazení se mi vůbec nelíbí, a s komiksovým Punisherem to má pramálo společného. Komiksový Frank je jeden z nejbrutálnějších antihrdinů, který použije jakoukoliv zbraň, prostě cokoliv, aby dostal svoji verzi spravedlnosti. Tady zločincům maže nanuk na záda, aby z nich dostal informace..... Zní to spíš jako parodie na komiks, kde Frank použije skoro cokoliv, jen aby dosáhl svého. Zkrátka tady se Punishera snaží udělat více sympatického, protože dřívější společnost zřejmě nebyla připravená na komiksového Franka Castlea. ()

Jaro.Krafcik

Príbeh o pomste, takých tu už bolo. Kat vyniká temným prostredím a kostýmom. Ale zaroveň aj zaniká s pocitom že je to trošku bečkovejší film a na technickú stránku radšej nepozerajte. Travolta ako hlavný zaporák filmu sedel,a jednoznačne mu pomohol k tomu aby sa jednalo aspoň o ako tak akčný priemerný film. 3* ()

Death

Pokud budu Punishera brat jako klasicke akcni becko, jehoz jedinym cilem je, aby se divak odreagoval a prijemne pobavil, tak ma urcite sve sance. Bohuzel si myslim, ze filmu dost uskodilo, ze si hral na neco, na co ani trochu nema. S komixem ma totiz spolecneho asi tolik, co Saegal s papezem(no dobra mozna trochu vic:)), atmosfera je sice misty temnejsi, ale rozhodne ne takova, jaka by filmu s timto nametem slusela a takhle bych mohl dlouze pokracovat. Punisher se proste musi brat jako klasicky akcnak o pomste. To je vlastne dalsi kamen urazu, protoze filmu s touto tematikou uz bylo tucty a Punisher se ani nesnazi o nejakou alespon spetku originality nebo tvurci invence. Ovsem ani pokud uplne vypnete mozek a naladite se pouze na akcni vlnu, tak nebudete uplne spokojeni. Nektere akcni sceny jsou totiz neprilis dobre natocene a je tu i hromada dalsich kiksu, ktere jsou i v ramci zanru na povazenou. 3* davam hlavne kvuli zaverecne sekvenci, ktera mela jakz takz dobrou atmosferu a za neklisoidni, i kdyz trochu divny zaver. No a take za to, ze film prilis nenudi a svizne plyne. (jediny duvod, ze sem neklesl nize, pravdepodobne je, ze toho o komixove predloze prilis nevim) ()

Nepi

Původní Punisher s Dolphem Lundgrenem je daleko lepší...John Travolta v roli záporáka je celkem směšnej a celej snímek působí neuceleně a hlavně místama až moc přeplácaně...Triky jako hořící a vybuchující auta ve tvaru lebky jsou celkem přehnané...Ale budiž *** ()

hot_spot

Upřímně stupidní béčko, které má své slabší i kulervoucí momenty - mezi ostatními komiksovkami však působí notně ochuzeně. ()

manonfire

Rozhodně mě tento film pobavil mnohem více, než debilní ikony jako Batman nebo Spiderman, před kterými se divák pro jejich falešné zásluhy dříve příchozího prapůvodního námětu pomsty, klaní z úcty ke stáří. To že příběh netopýřího kostýmního fetišisty, nebo přerostlého pavouka, kterému místo ze zadku z ruky vystřelují meganudle, je naprosto, ale naprosto debilní (kam se hrabe na nadhled Soudce Dredda, Hellboye či Loba.), je jednoznačné. Také akademicky vážná hodnocení jako: "hmmmmm tak ten Baleovský batman se opravdu nejvíce podobá skutečnému Batmanovi."...jsou k smíchu, protože Batman sám je asi tak reálný jako férovost zdejšího žebříku nejoblíbenějších hodnotitelů fungujícího na indiánském způsobu rady starších ve stylu Buď tu aspoň pár let, nebuď vtipný, drž se módních trendů a udržuj počet hvězdiček v linii s místními kmety. Tento film jsem tedy odňal od komiksového balvanu na noze a vnímal jako akční film. Jako reálné drama to samozřejmě nemůže obstát, ale jako akční film to je velmi solidní. Thomas Jane se mi docela líbil. Willa Patona mi bylo až líto a Travolta je frajer, že si střihnul postavu, která je nakonec pěkně dehonestována. 70% ()

spikey1

film o jednom z nejbrutálnějších hrdinů komiksu, je zde vyprávěn v kabátku pro děcka, žádná krev žádná střeva, šílená slátanina:( ()

solskjaer

Travolta by se na to už měl s prominutím vysrat. I když se snažil stejně bylo vše marné ten chlap na to už prostě nemá. Co to mělo být? Komedie? Já osobně jsem se celou dobu smál ač na obale se píše, že jde o thriller. Špatný špatný špatný. Děj rovná se nule, a ty nepochopitelné kiksy jako např. totální vyvražďování nebo nesmrtelný policajt prostě nepochopím. Hrůza! ()

Smileface

Násilí je neuvěřitelně samoúčelné a děj neuvěřitelně vyumělkovaný. Hlavní postava rozhodně není žádný klaďas a chvilkama nevíte, komu máte fandit, i když jste dostali na začátku povinnou půlhodinovou masáž. Povrchnost tohoto snímku se rozprostírá někde mezi spodní hranicí béčkového akčňáku a předvolebními hesly politických stran. ()

sedm.1

Velmi,velmi jednoduchá,ale neurážející "jednohubka",děj se rychle žene dopředu,žádné překvapení se v klasice o pomstě nekoná(což je možná i dobře),sympatický Tom Jane,pár vyvedených akčních scén,jen škoda,že Travolta nedostal víc prostoru(záporáci mu prostě sedí). ()

Rousse

Hahaha už mě delší dobu nic nepobavilo jako tenhle snímek - škoda jen, že to není komedie a tvůrci to všechno mysleli smrtelně vážně. No... takže budu stručná a slovy klasika to řeknu asi tak: NEVER MORE :-) ()

Lukoboss

Dívám se na TV a zdá se mně to celkem povědomé. Ano, už jsem to určitě viděl, tedy alespoň první půlhodinu. Už to bude nějakej ten pátek, ale rozhodně ty obrázky vidím podruhé. Vyplývá mně z toho jediné - vůbec mně to neutkvělo v paměti, tzn. asi to není zrovna oslňující a zapamatovatelný snímek. Podobných akčňáků s odplatou v popředí je hodně... PS: za to tričko má hlavní hrdina bod navíc, jinak teda rozhodně nic moc. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Max Payne sa prestrieľal do filmu

Max Payne sa prestrieľal do filmu

27.06.2005

Štúdio Fox vypustilo do sveta správu, že plánujú sfilmovať legendárnu akčnú hru MAX PAYNE, ktorá sa vďaka svojej originalite zapísala nezmazateľným atramentom do dejín svojho žánru. Jej príbeh sa… (více)