Zvláštní agent Frank Castle provedl další z úspěšných zásahů proti zločinu, když připravil past na gangstera Mickyho a jeho parťáka Bobbyho, který v přestřelce s agenty FBI zahyne. Gangsterský boss Howard Saint zuří, protože Bobby byl jeho syn. Jeho vztek dostane nový směr, když zjistí jméno agenta, který akci připravil. Jeho žena a Bobbyho matka Livia trvá na tom, aby za synův život zaplatila celá Frankova rodina. Zatímco Frank Castle tráví šťastné chvíle s manželkou Marií, synkem Willem a užívá si setkání se svou rozvětvenou rodinou, jeho dům obklíčí komando vedené Saintovým právníkem Quentinem a druhým synem Johnem. Všechny v domě bez milosti postřílí. Marii s Willem se sice podaří ujet, zoufalý Frank je však později najde na molu zavražděné. Vzápětí je obklíčen, brutálně zbit, postřelen a nakonec hozen do moře. Navzdory zraněním přežije. Vrátí se do města a začne připravovat pomstu. Unese Mickyho a rafinovaným "mučením" z něj dostane všechny dostupné informace o Saintovi a jeho rodině. Všichni vědí, že Frank je odhodlán dokončit pomstu a sám přitom zahynout. Posledním krokem definitivně přesvědčí Sainta, že je mu Livia nevěrná s Quentinem, a ten oba zabije. Svolá všechny své muže, dorazí však i Frank, který se nezastaví, dokud bude Howard Saint nebo jeho muži naživu. (TV Nova)

VonoXX

Jestli existuje něco jako céčkový film, tak tento je jeden z nejlepších. Bohužel to asi reřisér neměl v plánu, ale to mě opravdu neštve. Neuvěřitelně jsem se nasmál. Nevím proč, ale na mě tento jednoduchý film, plný nechtěně vtipných scén, zapůsobil. Asi nejlepší špatný film. Na Punishera musí být člověk připravený, já byl a vychutnal jsem si ho. [70%] ()

Piškotka

Nebylo to úplně nejhorší, ale je nadlidským výkonem zlikvidovat všechny své nepřátele, takže přitažené za vlasy, včetně efektů. Travolta konečně připomínal chlapáka, co má drsný pohled. ()

ThomasCrown

Punishera som videl úplnou náhodou a začiatok sľuboval skvelý akčný film o pomste. Vyvraždenie celej rodiny, zmŕvychvstanie, príprava na boj (oprava auta a testovanie motora má u mňa sto bodov), neviem ale prečo sa režisér rozhodol ísť cestou miestami až paródie. Výslovne mi vadili karikatúrne postavy susedov, gay mafián, akási paródia na desperadovský gitarový futrál alebo aj boj s dvojmetrovým obrom čo necíti bolesť. Toto do temného akčného thrilleru rozhodne nepatrí a nechápem načo tým niekto kazil film s dobrým potenciálom. ()

Haymar

Nějakým zvláštním způsobem mám pro Punishera slabost! Pravda, se svou komixovou předlohou to má pramálo společnýho (jen hlavního hrdinu a jeho motivaci), ale jako akčárna je to rozhodně nadprůměrná pecka plná skvělejch scén (jatka castle's family, russian's fight, final countdown), roztodivných postaviček (country-killer, giant-rus, gay-sadista, operní tlusťoch, piercing-guy, metro-synátor) a celou plajádou slušnejch herců (Jane, Travolta, Patton, Foster, Romijnová, Scheider)... Hensleigh to vzal prostě po svým a víc než komixy má nakoukaný spíš straný dobrý westerny! Já mu to žeru - i po X-tým skouknutí (a pořád "to jede")! Další tvrdě podhodnocený film (a na protest proti zdejším zabedněncům a "rádoby-znalcům" přihazuju provokativně ještě 1* navrch)... ()

Foxhound#1

Jelikož je to komixovka, tak se už od začátku dá předvídat "šťastný" konec, kde je zlo po zásluze terminováno. Velmi pobavily (ne)chtěné (?) humorné vložky. Původně jsem váhal nad 4, ale nechám to na průměru. ()

peetriss

Nadějný začátek byl postupem času střídán stále hloupější a hloupější báchorkou o pomstě na molekuly rozložené v odpadním béčkovém roztoku plném neuvěřitelných debilit, které mnohokrát zaváněly sebeparodičností - nelze rozeznat, zda chtěnou či nechtěnou. Dílo filmové zkázy dokonal špatný scénář, ještě horší režie, špatní herci a John Travolta nikoli poprvé si sahající na své kariérní dno. Když dokázal mou pozornost udržovat jen krásný kukuč, jinak herecky toporné, Rebeccy Romijn, je tady něco špatně! ()

Paldiny

Ten plagát je presný, Punisher je skutočne film dvoch tvárí. Na jednej strane vidíme vyvraždenie Castlovej rodiny bez jedinej kvapky krvi a všetko v duchu prístupných filmov, potom sa dakde dačo zlomí a rázom sme svedkami brutálnych pádov zo schodov, trhaní piercingov kliešťami a oblievaním tváre vriacou vodou. Netuším či si niekto v polovičke natočeného materiálu zmyslel "čo keby sme z toho spravili eRko" a dupol na plyn, ale ten skok je fakt prekvapujúci. Film mi vyslovene nevadil v oboch polohách, Tom Jane je správny sympaťák a postavičky okolo neho mi evokovali tie čo sa pohybovali okolo Leona. Jednohubka, ktorá sa síce zaplatiť nemohla, ale pobavila čím splnila svoj účel. ()

system

Ztratil vsechno aby nemel co ztratit. Stokrat omylany scenar o pomste (vy ste mi zabily zenu a dite, ted sem nasrany a za to vas vykidlim vsechny) navic s ne moc vyraznim hrdinou, ale co , ja se chtel bavit a bavil sem se vyborne. ()

Klay

Komiks je samozřejmě mnohem větší nářez a pokud jste jej četli tak se na zklamání připravte dvojnásob. Pokud ale nečekáte víc jak zábavné akční béčko, pak vás filmový Punisher určitě uspokojí. Herci jsou velmi sympatičtí, akce sice mohlo být i více, ale o to adrenalinovější je když na ni přijde. Jonathan Hensleigh je debutující režisér a na filmu je to poznat. Možná je fandou předlohy, ale mám pocit, že při natáčení Punishera si režisérské řemeslo teprve ohmatával, protože s přibývajícími minutami je film stále lepší, vizuální stránka propracovanější a akce efektnější.Začátek u moře jako kdyby vypadl z nějaké levné telenovely, zatímco závěrečná čistka vypadá technicky skvěle. Režisér místy ani neměl jasno jaký žánr točí; tu přihodil trochu komedie, tam zase zabředl do pokusu o seriózní drama aby o minutu pozděj všechnu vážnost smetl ze stolu stoprocentně komiksovou akční sekvencí kdy se hrdinové prohazují skrz stěny domu. 3,5* ()

Mekgrůdr

Adaptace komiksů je žánr, který prožívá nejplodnější období ze všech. A v tomhle množství můžeme udělat tři škatulky: filmy vynikající, filmy dobré a filmy špatné. No a Kat spadá do té poslední. Hodně průměrný film, který nepodrží ani Thomas Jane, ani padouch John Travolta, ani akce, scénář, režie...Děj je dost zubatý (občas pár zubů chybí) a všichni se to snaží zastřít otřepanými gesty a hlášky...no nic, počkáme si na remake a budeme doufat, že k Punisherovi bude přistupováno s takovou úctou, jakou si zaslouží. ()

Yardie

Musím říci, že s většinou tady tak slabých hodnocení vůbec nesouhlasím. Ba naopak, viděl bych to docela na povedený snímek. Koukal jsem na to v sobotu večer s jediným cílem - odreagovat se u nějakého masitého akčňáku. A byl jsem spokojen! Některé smrti jsou velice povedené, děj odsejpá, občas jsem se dokonce pousmál (a nebylo to tím, že je film špatný) a celkově se dobře pobavil. Dovolím si dokonce dát hodnocení 70%. Já byl opravdu velice spokojený a klidně se mrknu ještě jednou. Dokonce bych ocenil ještě trošku drsnější pokračování. Howgh! ()

berry.77

Tohle je umělecké dílo záporák a Travolta to snad je jeho nejlepší herecká dokonalost nevím proč,ale od teď musí hrát jen padouchy a to beze srandy.Pravda on umí zahrát comu dáte pod ruku,ale tady je dokonalej. ()

peto580

film je tak nejak na 4* pre mňa osobne aj za nostalgiu. Ale dnes (12.1.2013) som to videl znova a skutočne si myslím že ide o príjemnú oddychovku. Pre značné podhodnotenie dávam plný počet. ()

Strike

*** a půl Škoda, trochu prostříhat, dodat trochu akce a trošku ji zbrutálnit, pak by to bylo geniální dílko. Jane i Travolta byl solid a i Rebecca v roli ozdoby byla dobrá. Jinak závěrečná vyvražďovačka to byl prostě ... PUNISHMENT. ()

Phillo

Tuctový film, ktorý vyniká v neobyčajnom prezentovaní komiksu ako takého. Formou mi pripomenul Nolanov geniálny Batman začína. Po komiksoch typu Ghost Rider alebo aj Spiderman vítaná zmena, ktorá sa nedrží typickej komiksovej schémy typu: akčná scéna - múdra poučka – akčná scéna - .... Po spomínanom Batmanovi iba druhý komiksový film, ktorý ma prekvapil inou schémou. A ako jediný aj zvýšenou úrovňou násilia, ktoré nie je typické pre filmy tohto typu. Čo už, že scénar je obohratý, niektoré scény zbytočné a celkový béčkový nádych cítiť hneď od začiatku. Chválim však odvahu natočiť takýto film v období čisto akčných filmov. 75 % ()

chalp

Zásadným kameňom úrazu punishera a filmov jemu podobných, je to, že netušia čím chcú byť.Spočiatku sa to chce tváriť ako vážny šalát ala batman begings, lenže postupne sa tam začínaju objavovať absolútne off-topic postavy, ktoré sa tam ocitli akoby náhodou.Po režisérskej stránke kilometrové fopá, ktoré aspoň ako tak svoj účel splnilo...nikdy nedávajte takýto projekt začiatočníkovi! ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Max Payne sa prestrieľal do filmu

Max Payne sa prestrieľal do filmu

27.06.2005

Štúdio Fox vypustilo do sveta správu, že plánujú sfilmovať legendárnu akčnú hru MAX PAYNE, ktorá sa vďaka svojej originalite zapísala nezmazateľným atramentom do dejín svojho žánru. Jej príbeh sa… (více)