Zvláštní agent Frank Castle provedl další z úspěšných zásahů proti zločinu, když připravil past na gangstera Mickyho a jeho parťáka Bobbyho, který v přestřelce s agenty FBI zahyne. Gangsterský boss Howard Saint zuří, protože Bobby byl jeho syn. Jeho vztek dostane nový směr, když zjistí jméno agenta, který akci připravil. Jeho žena a Bobbyho matka Livia trvá na tom, aby za synův život zaplatila celá Frankova rodina. Zatímco Frank Castle tráví šťastné chvíle s manželkou Marií, synkem Willem a užívá si setkání se svou rozvětvenou rodinou, jeho dům obklíčí komando vedené Saintovým právníkem Quentinem a druhým synem Johnem. Všechny v domě bez milosti postřílí. Marii s Willem se sice podaří ujet, zoufalý Frank je však později najde na molu zavražděné. Vzápětí je obklíčen, brutálně zbit, postřelen a nakonec hozen do moře. Navzdory zraněním přežije. Vrátí se do města a začne připravovat pomstu. Unese Mickyho a rafinovaným "mučením" z něj dostane všechny dostupné informace o Saintovi a jeho rodině. Všichni vědí, že Frank je odhodlán dokončit pomstu a sám přitom zahynout. Posledním krokem definitivně přesvědčí Sainta, že je mu Livia nevěrná s Quentinem, a ten oba zabije. Svolá všechny své muže, dorazí však i Frank, který se nezastaví, dokud bude Howard Saint nebo jeho muži naživu. (TV Nova)

Terter

Punisher jako film má jeden velký problém: kvalitní předlohu v podobě jatkózního komiksu. Film však není kvalitní a jatkózní už vůbec ne. Na začátku se sice dočkáme poměrně povedené eliminace jedné rodiny, ale pak je to už jenom horší. Tam, kde komiksový Frank Castle trousí jednu cynickou hlášku za druhou a dodává padouchům do těla olovo pomocí zbraní nejrůznějších ráží, filmový Frank Castle v podání Thomase Janea chodí, skuhrá a sem tam utrousí nějakou stopu ke kompromitování nějakého toho zlého hocha. Nabízí se tu srovnání s Hulkem, kde je rovněž akční hrdina nahrazen snahou o psychologizaci a nějakým tím hlubším příběhem, ale tam to bylo ještě alespoň trochu zábavné. Punisher je zábavný asi jako anální výtěr. Navíc režisér jakoby nevěděl, jestli to chce natočit jako drama nebo jako odlehčenější komiksový film, a proto se rozhodl pro tu nejméně vhodnou variantu: zkombinoval oba způsoby. A to dost nešťastným způsobem, takže film zběsile skáče z jedné polohy do druhé. Prostřední část filmu nemá spád a jakmile se Punisher vrhne do závěrečné konfrontace s mafiánským bossem, je hotov dříve, než si to divák stihne náležitě užít. Jediný pozitivní přínos pro mně v tomhle filmu zastupuje fakt, že jsem zjistil, že Roy Scheider je ještě naživu. Jinak by bylo to hodnocení ještě nižší. ()

mustafa

Mně hlavně přijde, že spousta lidí nepochopila (nebo nezná) základní myšlenku jak komiksu, tak filmu. Vyčetl jsem tu mnoho výtek týkajících se scénáře či hlášek plných frází a nechtěně vtipně vyznívajících scénách a příběhu, to samé se týče dialogů. Ale o tom to je. I komiks je založený na vtipných postavičkách typu Rusáka, s dramatickým příběhem si příliš hlavu neláme a frází je předloha doslova nabitá. A to jsem ještě nepsal o těch dialozích, které v předloze jsou. Četl jsem sice pouze české překlady komiksu The Punisher, ale myslím si, že byly překládány odborníkem. No a co? Kat (The Punisher) nemá být psychologickou studií člověka, který přišel o rodinu. Frank Castle je prostě drsňák, který se rozhodl bojovat s podsvětím tak, jako to kdysi dělal Arnie třeba v Komandu. Při sledování tohoto filmu jsem si celkem s radostí zavzpomínal právě na snímky z osmdesátých let. Zpočátku jsem měl celkem obavy z herce Thomase Jane. Moc jsem si ho neoblíbil a jako Franka Castla jsem si ho vůbec nedovedl představit. Byl pro mě obrovským překvapením. Role se zhostil opravdu výborně a role neúprosného mstitele mu zkrátka sedla. I John Travolta se celkem snaží a scény právě s ním jsou nejzábavnější. Jeho upjatý a zlý záporák je jedna velká komedie. To opravdu někdo věří tomu, že to nebylo zamýšleno? Že ten záporák měl vypadat opravdu jako například Kevin Spacey v Sedm? To je k smíchu. Asi každý z nás viděl snímek, který okolí odsoudilo, ale jemu se zkrátka líbil. Pro mě takovým snímkem je Kat. A hlavně díky tomu dávám filmu vyšší hodnocení. Původně jsem byl rozpolcený, zda hodnotit jako průměr či lépe. Je to zábavný snímek plný skvělých akčních scén. Nebojím se přiznat, že se mi to líbilo a byl bych rád, kdybych se dočkal pokračování, které se chystá. Výtka, že film neobsahuje příliš efektů mi přijde jako neopodstatněná, film je zkrátka lepší bez efektů. Kat je nářez i tak:-) A když bych to měl porovnat se Mstitelem s Dolphem Lungrenem, tak vítěz je jasný. Kat je tou pravou adaptací komiku.. ()

ArsenalEagle

"Quentin se někde povaluje, matka šla na vlak.." Punisher splnil očekávání. Nejedná se sice o bůhvíjaký klenot, ale na ty dvě hodinky bezpečně zabaví. Dnes už můžeme srovnat s opravdu výborným seriálem, takže film strádá o to víc, ale jako samostatná akční jednohubka je naprosto dostačující ()

JJ.Gibson

Patrně nejbrutálnější zpracování marvelosvkého komixu vůbec. A právě tento prvek se mi na tom líbil nejvíc. Zde hlavní hrdina nevystupuje jako nezranitelný polobůh, který vždy vše vyřeší s grácií a ještě přitom zachrání polovinu vesmíru + lidi, kteří šli zrovna okolo a samozřejmě pošle protivníka do pekla. Režisér Jonathan Hensleigh to pojal, tím správným způsobem a všechno barvitě podal. Na druhou stranu je pravda, že Punisher nemá žádné spešl schopnosti. Co se týče scénáře, tak bych řekl, že pár chybiček by se našlo, ale nic není dokonalé ()

Riddick77

Tak úplná nuda to není, ale unešen z toho také nejsem. Jak je poměrně dobrá volba T.Jane, tak jak mi příjde J.Travolta vždy atraktivní jako záporák (viz. Pelham 123), tak zde mi opravdu nesedí. A ten efekt na konci, to je ostuda... ()

Vojcl

Určitě jedna z těch slabších marvelovských adaptací. Film sice jako celek drží poměrně pohromadě a nabídne nám celou řadu brutálních akčních scén (někdy docela hodně brutálních,takže děti nechat spíš doma!) Ale oproti jiným comicsákům tu postrádám nějakou originálnější zápletku nebo nezapomenutelnou sekvenci, navíc v příběhu se najde řada logických mezer, ke konci mi hlavního padoucha bylo skoro líto,než že bych cítil nějaké zadostiučinění. I přes hvězdné obsazení Kata nepodpořili ani herci, Tom Jane mi s tím svým rádobydrsným výrazem přišel dost nepřesvědčivý a John Travolta působí naprosto nezúčastněně jako kdyby omylem zabloudil na natáčení jiného filmu. Jestli bylo záměrem tvůrců natočit něco jako béčko z 80.let, jen s moderní technologií,tak víceméně splnili své předsevzetí, ale jako blockbuster typu Batmana či Spider-Mana je to překombinovaná, nemastná neslaná tragédie... ()

gogos

Punisher je rozhodne dobry film, nabity skvelou akci a az brutalnimi scenami. To vse smichane s kvalitni hudbou, dobrym dejem ci par vtipnyma hlaskama dava dohromady opravdu dobry thriller. Ja jsem se rozhodne bavil, i bez vodky :D ()

blackrain

Pomsta je sladká, ale když vám mafiánský boss nechá vyvraždit rodinu, je to povinnost. Akorát nevím, co tady dělal Roy Scheider. Nechal se tak blbě zabít. Travolta se mi jako všeho schopný mafián líbil. ()

Dr. Hawkeye

Po akčním rozjezdu, kdy hlavní hrdina utrpí bebí na své psýché a schyluje se k tomu, že až si vylíže rány, tak všem na exekuci své rodiny natrhne prdel, jsem se na další minuty takřka třásl očekáváním. Pak se někde stala chyba a celé to šlo tak nějak trochu do háje, ale nakonec jsem si musel říct, že jsem se opravdu bavil. Komiksovou předlohu neznám, ale při drsném kukuči Thomase Jena (který si v ničem nezadá s higlanderovským Christopherem Lamberem v nejlepší kondici) jsem se skutečně "bál". Bál v úvozovkách proto, protože jsem plně přijal konvence tohoto filmu. Pocit rozpolcenosti filmu - na jedné straně seriózní vyvražďovačka a na straně druhé komiksově nadnesená zábava - mi snad ani nevadil a u Punishera jsem se krásně odreagoval. Asi to bude proto, že za vrchol komiksových filmů pokládám mj. Flashe Gordona;-) ()

Kaluž

Frank Castle má v hledáčku ksicht Jonathana Hensleigha, zaostří a pomalu vydechne. Následuje výstřel, režisérova hlava se rozprskne jako meloun a mozek společně s lebečními úlomky potřísní okolo stojící štáb. Frank s klidem odloží použitou zbraň a bere do rukou masivní raketomet. Hledá na place herce, který se jej chystá zostudit ve špatném filmu. Thomas Jane se nachází ve strnulém stavu po útoku na režiséra a tak si nevšimne, že přímo k jeho rozkroku se velice rychle přibližuje vystřelená raketa. A je po filmu. Příště už si snad z Punishera nebude nikdo dělat prdel. Epilog: Hned poté se Frank vydal do dabingového studia v České republice a vymaloval tam na rudo. Jeho postavu totiž překřtili na německého podomního prodejce robertků jménem Frank Kessel. Hovada. ()

movieband

"Nic nebylo pravé. Ani jeho smt." - "Možná, že byla. Možná zemřel a obživl, aby mohl znovu zemřít." Kat je solidní výplach mozku, který mám vcelku rád. Hodnocení tady ukazuje, že diváci jsou kurevsky náročné existence, kterým prostá zápletka asi nestačí. Jinak nevidím důvod, proč jít s procenty, tak nízko. Pár chyb film má to jo (zabití Quenta Howardem Saintem - na tom noži nebyla ani známka po krvi) a možná by se ještě něco našlo, ale i tak podle mě to tak hrozné nebylo. Tom Jane se na charakter Franka Castla podle mě hodí, jak nikdo jiný (v The Dirty Laundry byl taky parádní) a Travolta se snad jako záporák narodil. Akční scény jsou natočené fakt dost dobře (i přes to, že jich ve filmu moc není) a celkově je film podle mě vcelku koukatelným akčákem, který zapadne mezi své vrstevníky vcelku obstojně. 70% ()

Philcze

Uznávám, že to není bůhvijak chytrý film. Punisher je zbytečně měkký a Johnu Travoltovi role nesedla. Ale já se naprosto královsky bavil a finální "showdown" je dokonalý. Za Toma Janea nakonec slabší 4 ()

type_B

"Frank Castle je mrtvý, teď jsem ten, který trestá." No řekněte, lze takový film nemilovat? Ale vážně: Někdy působí více jako komedie, než jako seriózní drsňárna. I když hlavní hrdina zosnuje pomstu hodnou shakespearovského dramatu, nemůžu dát pět hvězd - a za to může být film vděčen debilnímu nápadu s lebkou jako logem nového mstitele. To je zase vykradené z komixové poetiky a v tomto filmu zcela nevhodně použité, protože se tak mísí dost neproporcionálně dva úplně jiné žánry, v první části filmu totiž žádnou komixovou stylizaci nenajdeme. Vložka s kytaristou je vtipná, že by odkaz na Desperada? Každopádně je to samozřejmě béčko, jo a ty drsné scény jsou fakt až moc uhlazené. Ale zase z morálního hlediska je to v pořádku, jsem rád, že se na film mohou podívat i postarší americké konzervativní dámy, silně puritánsky založené /ty co podporovaly Bushe/. ()

CageDepp

Chtěl jsem dát dvě, ale kvůli Travoltovi sem dal o hvězdu navíc.. Bez těch trpaných keců by to i třeba šlo.. Ale to tričko mě dostávalo celej film. ()

FilmFan24

Všichni v tomto filmu jsou tak cool, že chudáku divákovi nezbyde, než koulet očima. Nezbývá než si povzdechnout, kdyby...kdyby třeba hlášky, které ve filmu zazní byly tak nějak nad věcí, takhle působí nectěně komicky, kdyby třeba akce byla akcí, třeba hodně přepísklou - vždyť je předlohou komiks a ne ledajaký, kdyby ten Travolta nepůsobil tak unyle, kdyby...každý ať si doplní sám. Potenciál byl veliký, výsledkem je bohužel prefabrikovaný filmový produkt na jedno použití. Škoda. ()

AffectedFace

Tak sakra fix... Johna Travoltu jako záporáka ve filmech prostě nerad vidím a myslím, že spousta lidí bude souhlasit (on měl být ten "PUNISHER!"). I přestože takhle ohraný příběh vidíme snad v každým akčním snímku za celý dekády, tak snímek překvapivě funguje, nenadchne emocema, krutostí Johna Travolty, ale naopak nadchne nasraným ksichtem Thomase Janea na kterej se vždycky rád podívám. Stejně se zastanu osobního názoru, že pokračování bylo jednoznačně lepší, co se týče akční oddychovky s brutálním nádechem nereliačnosti. ()

Skip

Trapně jednoduché, přímočaré a hlavně směšné. K tomu příšerné herecké výkony a je tu film, který se dá odkoukat jen s velkým sebezapřením. ()

dee-key

Z komixů Marvel mám Punishera nejraději. Myslím že do knížky to má daleko, ale určité podobnosti tam byly. Proto hodnotím kladně. Mohly se vychytat nějaký ty mouchy, např. Rusák mohl mluvit jako člověk a hlavní záporák má být žena, ale i tak se jedná o poměrně dobrý přepis komixu. Aktualizace 1.5.09 - Dočetl jsem komix Punisher z roku 1995 a zjišťuji, kolik tomo má s filmem společného. Frankova příprava na poslední řezničinu je de facto celá podle komixu a to skoro slovo od slova. Filmu to na kvalitě nepřidává, ale je to zajímavý poznatek. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Max Payne sa prestrieľal do filmu

Max Payne sa prestrieľal do filmu

27.06.2005

Štúdio Fox vypustilo do sveta správu, že plánujú sfilmovať legendárnu akčnú hru MAX PAYNE, ktorá sa vďaka svojej originalite zapísala nezmazateľným atramentom do dejín svojho žánru. Jej príbeh sa… (více)