Herb Brooks byl jmenován trenérem amerického hokejového týmu pro Olympijské hry v Lake Placid v roce 1980. Nastiňuje svůj plán, kdy chce hru postavit na kanadsko-ruském hokejovém stylu, což hned v úvodu vzbuzuje nejistotu. Brooks říká, že tímto způsobem lze porazit i dosud neporazitelné Sověty. Od vedení dostává volnou ruku ve výběru týmu a v tréninkových metodách. Brooks přizve do realizačního týmu jako svého asistenta Craiga Patricka a poté vybírá na kempu v Colorado Springs 26 hráčů z řad amerických universit. Začátky přípravy jsou těžké. Hráči mají mezi sebou nevyřízené účty. První přípravný zápas absolvuje tým v Norsku s místní reprezentací a ten končí remízou. Brooks zuří, nevidí v týmu zápal pro hokej, a tak po zápase nenechá hráče odejít do kabiny, ale dá jim velmi těžké a náročné tréninkové dávky. Hráči tak pochopí, že Lake Placid nebude jen výlet a zábava. (TV Nova)

bearmeedek

Tento film mě překvapil jak příběhem, tak zpracováním. Oslava amerických hochů je zde podána velkou dřinou, ne jen jako filmové pozlátko. Komentovaný průběh hlavního zápasu ve mě chvilkami vzbuzoval pocity, jako při opravdovém hokeji. Nejsem žádný velký sportovní fanda, ale toto mě bavilo. ()

Nix

Jelikož mám velký vztah k hokeji, tak filmy o hokejovém prostředí nebo dokonce podle skutečných událostí jsou pro mne velkou událostí. Osobně jsem o tomto příběhu už slyšel, ale úplně jsem nevěděl, jak to vlastně bylo. A zpracování je fakt skvělý, nevím jak moc je to přiblížené realitě, ale určitě tam nějaká podobnost bude. Parta amaterů porazí velikány a to je obecně na sportu strašně hezká věc protože se to může stát v každém sportu. Kdo nějaký sport dělal tak určitě ví, že i sebemenší výhra nebo cokoli může být opravdu velká motivace a jde vidět, že tento tým to opravdu měl. Moc hezká story. Pokud máte rádi hokej a sport, jděte do toho. Russell je tu skvělej. ()

Peck

Není to zase tak úplná bomba, ale tři hvězdičky by byly za ty krásné hokejové záběry a za herecké výkony Kurta Russella a Noaha Emmericha málo. A to davově skandované Jú Es Ej mělo svoji sílu :-) ()

Jerry_87

Veľmi príjemný športový film v ktorom Kurt Russell predvádza skvelý výkon a postavu legendárneho trénera zahral fantasticky. Trochu mi vadilo to, že mal film už veľa krát videné schéma (priemerní hráči sa tvrdým tréningom vypracujú až na vrchol) ale je to odpustiteľné vzhľadom k tomu, že sa to skutočne udialo. Každopádne dobre natočené a aj zahrané. ()

Robbi

Při shlédnutí tohoto filmu si vždycky vybavím jedno nesmírně pravdivé rčení - zázraky se dějí, ale neopakují. A taky jsem si připomněl spoustu jiných zázračných triumfů, které vyrazily lidem dech, ale jejich autoři už nedokázali nikdy rozbít tu pravdu, že šlo o příznivnou shodu náhod a prostě byli v "pravý čas na pravém místě". Ať to byl Bob Beamon a jeho fantastický skok na OH 1968, vítězství řeckých fotbalisů na ME 2004, olympijské medaile krasobruslařek Oksany Bajul (1994), Tary Lipinske (1998) či Sarah Hughes (2002) a přehršel dalších případů. Je samozřejmě jednodušší se vybičovat pro jednorázovou akci a před a po ní nemuset nic dokazovat. Ale tady nechci hodnotit aspekty sportovní, nýbrž filmové. Na to, jak si Američané potrpí na svoje "true story" je tenhle film natočen ještě velice slušně, i když nejvíc trpí právě oním nadsazeným patriotismem. Ale stejně jako německý film o slavném vítězství jejich fotbalistů na MS 1954, které tehdy taky nikdo nečekal chápu, že oslava neuvěřitelného triumfu byla skutečně jen otázkou času. Takže jsem si u jednotlivých zápasů ani nekousal nehty nervozitou, ani nepočítal čas, ale připomněl si dobu, kdy hokej nebyl doménou milionářů, jejichž konto bohužel často neodpovídá počtu nastřílených gólů. A protože kdyby Rusové chtěli natočit podobný film, díky počtu jejich vítězství by to vyšlo na seriál, budu očekávat, zda se rozhoupe naše malá vlast a složí poctu hrdinům z Nagana. ()

pavlosalex

Moc moc pěkně zpracovaný sportovní kousek. Většinou je mi jasné jak zápas nebo závod dopadne nebo co se zhruba stane. Tady se pánům povedlo, že jsem byl při posledním zápase se Sbornou napnutý jak kšandy. Na hokejový zázrak z Nagana by se mi koukalo asi lépe, ale to bych chtěl příliš. 85% ()

Marty7CZ

Skvěle natočenej film o hokeji a jeho slavným okamžiku! Výtečná kamera,skvělá režie a především dokonalej Kurt Russell. 90% ()

Šindy

Lední hokej mi přirost od mala k srdci a vidět tenhle film byla pro mě skoro povinnost. Přiznám se, že jsem se trošku bál, že to bude další z řady neúspěšných pokusů natočit slušný film o sportu. Jsem rád, že jsem se mýlil. Sledovat Hokejový zázrak byla vysloveně lahoda. Atmosféra také vynikající, kde i přes monentální neúspěch jste pořád cítili to odhodlání, že jde všechno. Hlavně od Kurta, který si vystřihl roli trenéra Brookse naprosto parádně. ()

KirstenN

Miluju hokej! Z toho důvodu jsem se na tento film podívala. Chtěla jsem si taky naladit atmošku na blížící se mi mistrovství světa, na které se strašně těším. Mám ráda filmy podle skutečné události a Hokejový zázrak se mi moc líbil. Americký tým mi připomínal náš český na mistrovství 2010. Hráli jsme ve finále s Rusy a ke konci jsem byla do poslední vteřiny tak nervózní, aby nám nedali gól. Stejně tak v tomto filmu jsem byla strašně nervózní, aby nakonec Američani od Sovětů nedostali gól (i přesto že sem věděla, že nedostanou) Herb Brooks v podání Kurta Russella byl úžasný. Obecně jsem opravdu koukala, že všichni herci to na ledě velmi dobře zvládli. Happyend, ale podle skutečné události. Awesome. ()

Marfab

Perfektní film, hlavně proto, že je podle skutčné události. Tady jde vidět, že ikdyž v týmu není ani jedna známá hvězda, neznamená to že mužstvo je odsouzeno k okamžitému zániku. Kurt Russell je v roli trenéra skvělý,z něho by si měli brát příklad někteří "skuteční kouči". A hlavně je to film o sportu a takových je málo!!! jasně 100% ()

Helmík27

Sportovní filmy opravdu můžu a hokejové obvzlášt, takže u Miracle jsem se po parádním traileru a dobrých kritikách těšil na jasnou 5* podívanou. Ta se ale bohužel nekonala. Parádní hokejovou linii mi totiž celkem solidně "kazily" scény věnující se společenskému pozadí a studené válce (které taky přispěly k zbytečně přepálené stopáži). K události to patří, do filmu to patřit nemuselo. Jinak Kurt vynikající, americký patriotismus většinu filmu nevadil, vyvrcholení parádní a dokonce i mladíci hrající hráče podle mého odvedli solidní her. výkony (což jsem po přečtení kritik úplně nečekal). Navíc samotná hra nevypadala kompletně groteskně jako například tenis ve Wimbledon. 85% ()

Nightswimmer

Velmi dobra kamera, trefna hudba, tradicne nesympaticky Russel zahral legendarneho Herba Brooksa jak boss, no a ten namet... Na pere bol sam zivot a kto nehral sport nikdy plne nepochopi co sa tam udialo - plny zasah napriek proamerickym kecom, ktore vsak boli prehlusene skvelymi momentami ako tento - "Again! Again!" ()

Mijagi

Představte si, že sledujete nový český film o hokejovém zápasu Rusko – Česko a proti sobě stojí např. Martin Dejdar a Aleš Háma. Takhle nějak jsem si připadal po shlédnutí Hokejového zázraku. Na to, že ve spoustě amerických válečných filmech z obou světových válek mluví Němci anglicky, jsem si již zvyknul, ale obsadit sovětský hokejový tým americkými herci, to už je vážně moc. Nečekejte žádné drsné slovanské hráče nedočkavě toužící zasadit ránu imperialistickému západu, ruské rysy má ve filmu pouze sovětský trenér. Dalším negativem je absence atmosféry, divákovi se tak dostává méně emocí, než prostředí zimních olympijských her nabízí. Naopak za velmi zdařilé musím označit zasazení děje do historického kontextu doby a volbu s Kurtem Russelem v roli přísného trenéra. Jakoby se tento herec vybouřil v 80. letech a nyní přešel do vážnější polohy, která mu vzhledem k věku sedí a je v ní dobrý. Zázrakem tento film rozhodně není, ale také si nezaslouží zatratit pod průměr. 60%. ()

RedRose

Sportovni filmy nejsou moji silnou strankou, ale tohle je HOKEJ !! Skvele natoceny i zahrany pohled do historie na jednu uzasnou a necekanou sportovni udalost a jednoho z nejlepsich hokejovych treneru... A az na misty tradicne prehnany patriotismus-amerikanismus nemam filmu co vytknout... 92% ()

TornadoETA

Americké Nagano! ... nejlepší sportovní film, který jsem kdy viděl! Pouštím si ho pokaždé, když sám jako hráč i trenér potřebuju motivaci. Jen je škoda, že se takových snímků netočí víc ... ()

Romanstekl

Stopáž by podle mě mohla mít někde kolem 95 minut...začátek natahaný, ale chápu,že třeba nezasvěcené vtáhnout do děje věci, poslední třetina má dějově skvělý spád, ke konci je člověk napnutý jak kšandy, ačkoliv si snadno lze z názvu filmu tipnout, jak to dopadne...inspirováno skutečnou událostí... ()

Hugh Jackman a skoky na lyžích

Hugh Jackman a skoky na lyžích

21.01.2015

Sportovních filmů nikdy nebyl nedostatek, jen málo z nich se ale věnuje zimním sportům. Hokejový zázrak, Kokosy na sněhu nebo Sjezdař s Robertem Redfordem teď ale nafasují dalšího celovečerního… (více)

Kurt zase trenérem?

Kurt zase trenérem?

01.02.2005

Poté co Kurt Russell ztvárnil legendárního hokejového trenéra Herba Brookse ve filmu Miracle, asi patrně našel v tomto pro film vděčném řemesle zalíbení. Od hokeje si tentokrát odskočí ke koním ve… (více)