Je předvánoční nákupní období. Jonathan nakupuje v obchodním domě dárek pro svoji přítelkyni – rukavice. Stejný dárek si v tu samou chvíli jedna mladá dívka vyhlédne pro svého přítele a Jonathan jí ho zdvořile přenechává. Zapovídají se a jdou spolu do restaurace Serendipity – „Šťastná náhoda“. Dívka věří, že je vše otázkou náhod. Nakonec se s Janathanem rozloučí a odjíždí taxíkem. Jemu bylo s krásnou neznámou moc dobře. Vzápětí se však znovu setkají. Oba si totiž v restauraci něco zapomněli. Prožijí spolu i zbytek večera; dívka – Sara chce však jejich další setkání ponechat náhodě. Slíbí, že vpíše svoje telefonní číslo do knihy a prodá ji. Pokud to má vyjít, Jonathan si knihu koupí. On zase své číslo píše na pětidolarovku. Nakonec jdou do hotelu a každý jede svým výtahem. Pokud se sejdou na stejném patře, patří k sobě. Jonathanovi vše ale pokazí spolucestující. Saru už nenajde... O pár let později má Jonathan před svatbou s Halley. Stále si ještě občas vzpomene na Saru. Ta zatím pracuje jako terapeutka a také ji její přítel hudebník žádá o ruku. Jonathan ji zrovna znovu, ale zatím bezvýsledně, začne hledat. Náhodně ale objeví účet od dárku, který tenkrát chtěl přenechat Saře. Je na něm číslo jejího účtu. Jonathanovi se nepodaří získat její příjmení, ale starou adresu ano. Sara se též zaměstnává myšlenkami na Jonathana. Rozhodne se odjet se svou kamarádkou do New Yorku, kde ho tenkrát potkala. Začíná jejich vzájemné hledání a téměř střetávání se... Sara s kamarádkou potkávají Halley. Sary kamarádka ji zná a odchází s ní na zkoušku svatby. Za Sarou zatím přijíždí její snoubenec. Mezitím zve Halley Sařinou kamarádku na svatbu a Sara má jít s ní. Halley dává Jonathanovi malý dárek – knihu. Je to právě ta, do které kdysi Sara napsala své telefonní číslo. Jonathan konečně zjistí její současnou adresu a s přítelem Deanem odlétá za ní. Sara je však stále v jeho městě – New Yorku.. (TV Prima)

Tezuka

Tenhle film už jsem viděl několikrát, poprvé mi velmi učaroval, protože měl v sobě tolik emocí a lásky. Když se na začátku potká John Cusack s půvabnou Kate Beckinsale v obchoďáku, kde si oba chtějí koupit stejné rukavice, tak by asi málokdo očekával, že se z toho stane taková honba za láskou. Když spolu oba posléze stráví příjemný den, John požádá Kate o telefonní číslo, avšak ona jako vystudovaná psycholožka věří na osud, a proto svoje číslo napíše do knihy, kterou zanese do antikvariátu, John udělá to samé na pětidolarovou bankovku (dodnes nechápu, jak ta bankovka mohla zůstat v oběhu tak dlouho :D). Pokud bude osud jejich lásce přát, tak se jednomu z nich číslo podaří získat. Poté se strašně dlouho nevidí, protože ona se vrací do Velké Británie a on stále žije v USA. Dál už to vyprávět nebudu, to musí člověk vidět na vlastní oči, ale ten osud jim skutečně přál, a to, jak John po Kate usilovně pátral, i když ve výsledku to byly všechno staré a slepé stopy, bylo prostě úžasné. Každopádně dám jenom 4 hvězdičky, protože nechci být nespravedlivý vůči té absolutní filmové špičce, ale rozhodně si tento snímek pozornost zaslouží. ()

AmunRa

Průměrná romantická komedie s nadprůměrnými herci. John Cusack, Kate Beckinsale ve filmu vyloženě excelují a sedl jim jako ulitý. Po náhodném setkání s společném večeru chce hrdinka nechat další setkání na náhodě, které ovšem nakonec oba hrdinové usilovně pomáhají. V nezapomenutelné komické vložce se mihne Eugene Levy, který film výborně odlehčí. Příjemná romantická komedie bez výrazného záporu. ()

Dusty56

Jedna z nejlepších a nejpříjemnějších romantických komedií se sympatickým obsazením v podobě Johna Cusacka a Kate Beckinsale. K dokonalosti ale přece něco chybí, film totiž obsahuje i trochu nudnější pasáže. 80% ()

newSami

Tak takto má vyzerať pravá romantika. Sympatickí herci, "kúzelný" príbeh, humor. Po zhliadnutí tohoto filmu možno začnete aj vy veriť na osud... ()

Jasmín

Po nějaké hodině si říkáte: "No to snad už ani nemůže být možný, že jsou zase takový kousek od sebe a přitom mimo"... ten konec mě ale dostal. Filmeček, který naladí do hodně příjemné nálady. Jo a Kate Beckinsale - na tu se mi bude koukat vždy pěkně (ženský máte tam takovýho toho Cusacka). Jasný čtyři hvězdičky, ani o fous míň. ()

fojťan

Tak tenhle kousek mi opravdu sedl. Výborně vybraní hlavní představitelé, přijemný, neobvyklý a zároveň rychle plynoucí příběh, který nenudí. Samozřejmě, na romantických komediích jako je tahle není dohromady nic světoborného, ovšem když je to dobře natočené... rozhodně kvalitně strávených 90 minut. ()

Babette05

Tento film mám moc ráda. Hlavně kvůli Johnu Cusackovi, který je tu super. Závěr filmu je prostě úžasný. Všem doporučuji soundtrack k tomuto filmu. ()

qnnaire

Veľmi pekný a povznášajúci romantický film, kde osud zohráva hlavnú úlohu v živote dvoch ľudí, o ktorých síce od začiatku viete, že patria k sebe, ale celý film si nie ste istí, či si naozaj k sebe nájdu cestu. Oni totiž všetko nechali na osud. A tak sledujete dva príbehy a čakáte, kedy sa konečne pretnú, pretože, očividne, by sa tak stať malo. Prežívate s nimi všetky prekážky, aby ste nakoniec s príjemným pocitom sledovali záver, ktorý je veľmi nežný a nie priveľmi presladený. Tento film je zaujímavý tým, že zatiaľ čo ostatné romantické filmy s akousi samozrejmosťou rátajú so zásahom osudu a nakladajú s ním veľmi neuvážlivo, tu zohráva osud vlastne podstatnú časť príbehu a bez neho by nebol možný ani samotný príbeh. Preto celý film vyznieva príjemne, na nič sa nehrá a navyše, ponúka dvoch sympatických mladých hercov, ktorí sa k sebe hodia a do filmu prinášajú príjemnú atmosféru. ()

zuzadamoby

Krajšia herečka nie je... v danom momente ani väčší sympaťák :) Aj napriek tomu že, nie som nejak extra fanušíkom tohto žánru zbožňujem Serendipity :) ()

JARDAHONDA

I osud může mít smysl pro humor. Žádné jméno. Žádná adresa. Jenom osud.. Půvabný snímek, který mě mile překvapil 85% ()

mpet

Romantické filmy většinou nepatří k těm, které bych rád sledoval, ale tento se mi moc líbil. Příjemný oddychový filmeček ke zhlédnutí, který rozhodně neurazí, a u kterého se člověk i hodně zasměje. ()

bratr_jezek

Snaha udělat tuto romantiku trochu jinou, krásnou, nezapomenutelnou atd. bohužel sráží celý film neustále do průměru. Samotná zápletka vypadá sice jako ze života, protože každý se asi někdy setkal s někým, kdo mu "padl do oka" a nakonec z toho nic nebylo. Tvůrci šli dál, chtěli ukázat, že právě takové "náhodné" setkání by mohlo znamenat tu osudovou lásku, druhou polovinu vašeho já, souznění duší či jinak definovanou dokonalou romantiku. Jenže tlak na pilu je až moc okatý a místo, aby vznikl obraz dvou lidí, kterým budete v hledání toho druhého fandit, vznikají dva duševní chudáci, kteří se na jednu stranu nedokáží přenést přes jeden den strávený s budoucí osudovou láskou, na druhou stranu však už dávno mají jiné zabudované životy, mají jiné starosti, jiné lásky, hlavní hrdina dokonce před svatbou. Náhod, aby se zase setkaly, je víc než dokážete unést, z toho že kvůli vidině čehosi a příslibu neznáma dokáží z minuty na minutu pálit mosty, měnit minulost a zraňovat okolí, vám bude spíš smutno. Snad u žádného jiného filmu se mi nestalo, abych TOUŽEBNĚ čekal, kdy se KONEČNĚ dají dohromady, aby už byl KONEC FILMU. ()

Rathe

Co takhle nechat všechno na osudu? Stane se to, že nakonec stejně svede 2 osoby dohromady a akorát tu bude pár zlomených srdcí. Tím mám namysli např. partnery hlavních postav. V tomhle mi to vadilo. Jinak poměrně zajímavé. Plus 1* za tu střelenou kamarádku. ()

majka25

Osudová znamení v hlavní roli... pěkně plynoucí nenáročný romantický film, kde sice nic není uvěřitelné, když se zamyslíte, ale dokáže vás to vtáhnout a doufat v dobrý konec. Ale co si budeme povídat, kdyby alespoň jeden z nich neměl takovou důvěru v osud, byl by se oženil a happy end by býval nepřišel... ()