Inspektor Taggart

• Velká Británie Taggart
Drama / Krimi / Mysteriózní
Velká Británie, (1983–2010), 159 h 21 min (Minutáž: 45–153 min)

Tvůrci:

Glenn Chandler

Blythe Duff, Mark McManus, Alastair Duncan, James MacPherson, John Michie, Iain Anders, Ashley Jensen, Therese Bradley, Andrew Lee Potts, Andrée Bernard (více)

Série(27) / Epizody(110)

Recenze uživatele filmmovier k tomuto seriálu (73)

Dvojexpozice (1992) (S07E03)

Další skvělá detektivní záležitost, naprosto výtečný Jason Isaacs ve výborné dvojroli. Skvělá zápletka, tradičně skvělí herci i atmosféra. 80 %. ()

Zabiják (1992) (S08E01)

Další záležitost 3x50 minut, ale tentokrát bohužel dost slabá. Moc se tam toho neděje, zápletka není nikterak atraktivní, moc to neutíká. I když herci a všechno to okolo je tradičně výborné, tohle je jeden z nejslabších dílů vůbec, z těch dosavadních dost možná nejslabší. 55 %. ()

Mechanik (1992) (S08E02)

A po nejslabším dílu přichází naopak jeden z těch vůbec nejlepších. Mimořádně hutná atmosféra, výtečně vystavěná a od začátku až do konce zajímavá zápletka, sympatická stopáž, výteční herci... co víc si přát? Zatím můj nejoblíbenější Taggart. 90 %. ()

Smrtící odkaz (1993) (S08E03)

Díly, které mají jen lehce přes hodinu a čtvrt jsou vždycky sympatické minimálně svou stopáží, tenhle ale má (stejně jako naprostá většina všech ostatních) i zajímavou zápletku. Taggart je navíc na dovolené, takže o něco víc prostoru dostanou i jeho parťáci. Příjemná detektivka, Taggart je stále sázkou na jistotu. 75 %. ()

Pojistka na život (1993) (S09E01)

Tvůrci stále a stále přicházejí se skvělými a skvěle zpracovanými zápletkami. O Pojistce na život to platí také, zajímavá je už od prvních vteřin a vydrží jí to celé dvě hodiny. Další velmi příjemná žánrová podívaná, Taggart je prostě pořád naprostá klasika žánru a v mnoha věcech je skutečně nedostižný. 80 %. ()

Gingerbread (1993) (S09E02)

Jeden z nejlepších dílů, z éry Jima Taggarta je určitě v mé TOP5. O to větší škoda je, že z nepochopitelných důvodů jako jediný nemá český dabing a těžko se shání i v originále (naštěstí je na YouTube). Působivé vyprávění o zlé čarodějnici z chaloupky v lese s mimořádně působivou a tajemnou atmosférou a temnou zápletkou. A hraje tady i kapitán Hastings! 90 %. ()

Čestná smrt (1993) (S09E03)

Klasický Taggart se všemi tradičními proprietami, díky kterým je legendou. Zajímavá zápletka, perfektní herci, hudba, atmosféra. Opět pořádný detektivní nadprůměr, u které více než dvouhodinová stopáž zase vůbec nevadí. 75 %. ()

Nástroj spravedlnosti (1993) (S10E01)

Taggart a jeho tým čelí nelítostnému gangu, takže tentokrát je to zase o něco drsnější podívaná. Zase nadprůměr. díl si stopáž bez problémů uhájí. Jak začíná Jim Taggart končit, pohled na Marka McManuse je čím dál smutnější. Ale pořád je to chlap, který má neuvěřitelnou sílu. 75 %. ()

Zakázané ovoce (1994) (S10E02)

Opět další z TOP5 nejlepších případů Jima Taggarta. Celkem temná a lehce depresivní záležitost o problémech neplodnosti a s tím související nesmírně zajímavá zápletka na chvíli se navrátivšího Taggartova prvního parťáka, Petera Livingstona. Skvělá detektivka, která je tentokrát mimořádně silná i v dialozích a zejména mezilidských vztazích. 90 %. ()

Tajemství (1994) (S10E03)

Tentokrát glasgowská policie zabrousí do literárního světa, takže mé srdce při zápletce zaplesalo. Ta je naštěstí, samozřejmě zcela a naprosto nepřekvapivě, opět nesmírně zajímavá, takže celkově velká spokojenost. Mimochodem, ty dvojité zápletky byly v Taggartovi vždy super, a tady to platí dvojnásob. 80 %. ()

Plameny pekelné (1994) (S11E01)

TOP5 JIma Taggarta. Zápletka točící se kolem čarodějnic a oslav Valpuržiny noci jde v ruku v ruce se zatraceně temnou (a tedy mně velmi příjemnou) atmosférou. Sympatická stopáž hodiny a půl, Jackie jako volavka, jíž se její role vyjme z rukou a navrch pořádná nálož černé magie. Přes to všechno je i tentokrát Taggart realistickou detektivkou, jež má ve svém žánru sice konkurence víc než dost, přesto obstojí na nejvyšších příčkách. 90 %. ()

Modlitba za mrtvého (1995) (S11E02)

Poslední případ Jima Taggarta. Vynikající záležitost, jeden z jeho nejlepších dílů, skutečný odchod na vrcholu. Sám Taggart je ovšem už celkem výrazně upozaděn, má až skoro vedlejší roli, ty hlavní přebírají Jardine a Jackie. Dostaneme tu pár docela brutálních vražd a zápletka se točí i kolem infarktu McVitieho, takže je opravdu na co koukat. A tentokrát je to bohužel takové hořkosladké, ale v závěru velmi hezké. 90 %. ()

Černá orchidej (1995) (S11E03)

První případ glasgowské policie po smrti Jima Taggarta. Smrt měl krásnou, jeho duch je v tomhle díle stále ještě přítomný, ačkoliv hlavní role naplno přebírají Jardine a Jackie. Případ s hypnózou velmi zajímavý, stejně tak jako samotný okruh podezřelých, rozuzlení o něco slabší, ale to vůbec nevadí. Velkou roli samozřejmě hraje i zápletka okolo Taggarta a potěší Julian Glover v poměrně velké roli, takže zase spokojenost. Nová éra může začít. 75 %. ()

Legendy (1995) (S12E01)

Jim Taggart je po smrti a se seriálem to začíná jít z kopce. Díly mi pořád připadají zbytečně dlouhé, jednotlivé náměty už nejsou tak zajímavé, tempo je pomalé, výsledek naprosto průměrný, ačkoliv skvělá atmosféra a poctivá policejní práce zůstávají, sleduje se to teď hůř. Věřím ale, že je to jen dočasný stav a že to brzo zase půjde nahoru! Holt se to teď párkrát nesešlo, to se stává. 65 %. ()

Ďáblův advokát (1996) (S12E02)

V podstatě bych mohl napsat to samé, co u minulého dílu. Stopáž neubývá, ale zajímavých námětů ano, ačkoliv tentokrát je to přece jen o něco lepší, navíc zase se skvělým a opravdu silným rozuzlením. Ale ty dvě hodiny mě prostě už zase tak moc nebavily. Poctivá atmosférická detektivka, která se s ničím nepáře, ale zůstává, a to se cení! 65 %. ()

Andělské oči (1996) (S12E03)

Kvalita jde konečně zase nahoru, díl o sériovém vrahovi gayů přináší mimořádně mrazivou atmosféru, vynikající zápletku s perfektním rozuzlením a výsledkem je po delší době zase celkem temná detektivka, která se s ničím nepáře. Osobní linky vyšetřovatelů zase mimořádně zajímavé, takže si opravdu nemám na co stěžovat. Jen některé díly jsou prostě ještě lepší, ale Andělským očím rozhodně nemám co vytknout. 85 %. ()

Truhla mrtvého muže (1996) (S13E01)

Po opravdu hodně dlouhé době téměř geniální epizoda, které opravdu nemám co vytknout. Stopáž je sice tradičně opět nad dvě hodiny, tentokrát to ale ani v nejmenším nevadí. Náramně povedená honba za pokladem s nemalou divadelní vložkou a kupou nejen literárních odkazů s nesmírně strhujícím tempem. Výsledek tentokrát opravdu ani chvilku nenudí, stopáž je maximálně využitá, vyšetřování je zajímavější než obvykle a klasické taggartovské propriety ani tentokrát nechybí. Spokojenost! ()

Apokalypsa (1997) (S13E02)

A opět házím plný počet. Děj se tentokrát točí okolo náboženské sekty a konce světa (což jsou dvě tradiční a nesmírně funkční témata), stopáž je opět maximálně využita a bavila mě každá minuta. Zajímavá zápletka, opět povedené osobní linie a perfektní atmosférické vyšetřování plné povedených hereckých výkonů a skvěle napsaných postav a motivů. Zase jednou skvělé finále a naprostá spokojenost. Natěšení na další díly zase strmě stouplo. ()

Matrjoška (1997) (S13E03)

Takový běžný díl, pořád s přepálenou stopáží, ale jinak velice fajn podívaná, ostatně jako vždycky. 70 %. ()

Berserkr (1998) (S14E01)

Velice solidní díl o nové droze a amoku, který přináší, prostě další velmi vděčné téma, které je i tentokrát zpracováno velice solidně. 70 %. ()

Statečné srdce jako seriál?

Statečné srdce jako seriál?

15.03.2012

Ano. A prý ve stylu Spartaka či Hry o trůny, tedy v dospělém, drsném, krvavém balení. Prozatím není jasné, která stanice bude seriál vysílat, ale vzejde z produkce britské STV Productions, stojící za… (více)