Inspektor Taggart

• Velká Británie Taggart
Drama / Krimi / Mysteriózní
Velká Británie, (1983–2010), 159 h 21 min (Minutáž: 45–153 min)

Tvůrci:

Glenn Chandler

Blythe Duff, Mark McManus, Alastair Duncan, James MacPherson, John Michie, Iain Anders, Ashley Jensen, Therese Bradley, Andrew Lee Potts, Andrée Bernard (více)

Série(27) / Epizody(110)

Recenze uživatele filmmovier k tomuto seriálu (73)

Promlčený případ (1998) (S14E02)

Nejlepší díl za hodně dlouhou dobu a rozhodně jeden z nejlepších v celé historii cyklu. Elitní škola, stará temná tajemství a vynikající zpracování s opravdu výtečným závěrem. Skvělá podívaná! 80 %. ()

Účtování (1998) (S14E03)

Minulý díl zase nasadil laťku pořádně vysoko, teď přišel pokles, ale pořád se pohybujeme ve vysoce nadprůměrných vodách, alespoň v rámci seriálu. Zápletka je zajímavá, vztahy pracovní i osobní neustále velmi zajímavé a navíc je tady Skotská vysočina. Vysoká stopáž zase trochu na škodu. 75 %. ()

Pár parchantů (1998) (S15E01)

Přišel jsem na to, že ty hůře hodnocené díly (pod 60 %) se mi obvykle velmi líbí a proto je hodnotím vysoko. O tomto to platí též. Sice má opět přes dvě hodiny a vlastně není moc ničím zajímavý a zapamatovatelný, ale opět jde o jeden z těch, na které se fakt dobře kouká. Prostředí dostihů je fajn a navíc se do týmu přidává Ross, který vztahy v týmu příjemně rozvíří. 75 %. ()

Dokonalé alibi (1998) (S15E02)

Normální stopáž, skvělá zápletka a případ, který se pro Jardina stane celkem osobním. Paráda, Taggart se vrací do kondice. 75 %. ()

Hlas krve (1999) (S16E01)

Docela temný díl o velmi osobní pomstě a rozhodně nezanedbatelným počtem mrtvých. Opět skvělé rozuzlení a případ, jehož kořeny sahají dlouho do minulosti. Takových záležitostí by v Taggartovi klidně mohlo být víc. 80 %. ()

Hrst plná čipů (1999) (S16E02)

Taggart už trvale jede ve stopáži pod sto minut a náramně mu to svědčí. Skotská policie jako by s přelomem milénia chytila druhý dech, případy jsou zajímavější a mezi policejní partou to i nějak víc jiskří, je prostě radost ty postavy sledovat. A samozřejmě - kriminální zápletky jsou taky fajn a seriál se pořád nebojí být občas trochu drsnější, takže jsem pořád spokojen. 75 %. ()

Děsivý záblesk (1999) (S16E03)

Jim Taggart se vrací! Vynikající díl s fantastickými hereckými výkony - a skvělým závěrem, který naštěstí není tak úplně jednoznačný. 75 %. James MacPherson vždycky předvádí učiněný herecký koncert, ale tentokrát válí víc, než normálně. ()

Za jejich hříchy (1999) (S16E04)

Opět vynikající z hlediska detektivního i hlediska osobního - zápletky kolem Jardina vždycky stojí za to. Hlavní herci zase hrají naplno a je radost je sledovat a trošku nová tvář, kterou seriál na přelomu tisíciletí získává, se mi moc líbí. 75 %. ()

Tajemný jezdec (2000) (S17E01)

Nuda. Tenhle díl není zajímavý snad vůbec ničím. Snad jen osobní a pracovní vtahy hlavních hrdinů je samozřejmě radost sledovat i tentokrát, ale jinak je tenhle díl z dějového hlediska docela slabota, Ještě štěstí, že stopáž je už normálně sto minut. 60 %. ()

Pod kůží (2000) (S17E02)

Na první pohled to vypadá, že tenhle díl by nemusel být ničím zajímavý a mohl by se zařadit k té fůře čtyřhvězdičkových nebo několika ještě slabších. Ale během stopáže se to všechno tak nádherně zamotá a proplete, že jde ve výsledku o díl jeden z nejlepších. Herci tradičně fantastičtí. 90 %. ()

Na vlnách rádia (2000) (S17E03)

Skvělá osobní linka s Jackie (a jejího čím dál silnějšího jiskření s Jardinem) a detektivní zápletka je taky naprosto výtečná. Není co řešit, zase plný počet hvězd. 90 %. ()

Fotbalová horečka (2000) (S17E04)

Takový normální díl, ve kterém jsou tentokrát osobní linky o něco zajímavější, než ty detektivní. 70 %. ()

Pády lásky (2000) (S17E05)

Jackie se vdává a Jardine se zamiluje (jak to tak před koncem bývá...), takže osobní linky jsou opět zajímavější, než ta detektivní, která je tak nějak standartní. Trošku slabší, ale v rámci seriálu pořád velmi sympatický nadprůměr. 70 %. ()

Smrtící past (2002) (S18E01)

Přelomový díl. Temný, šokující, už od začátku s fakt hutnou atmosférou. Jardinův brutální konec, nový nepříjemný (leč v podání Alexe Nortona naopak velmi) šéf Burke, nekompromisní záporák a mimořádné herecké výkony všech hlavních herců, zloba, smutek, slzy... Jackie na konci fakt dostane do kolen nejednoho diváka. Mimochodem už chybí i Robert Robertson. U glasgowské policie začíná nová éra a fakt je to mazec. 100 %. ()

Ohni, hoř! (2002) (S18E02)

Nová éra... Jackie se pořád nemůže smířit s Jardinovou smrtí, s novým šéfem se těžko sžívá (nelze se divit) a navíc má krizi i doma. Skvělý díl, který se po minulých šocích tváří trochu oddychově, ale nechybí mu ani řada napínavých momentů. A tak to má být. Taggart si pořád drží vysokou kvalitu a tak to má být též. Těším se moc, co bude dál. 80 %. ()

Nezvratné alibi (2002) (S18E03)

Další trošku drsnější díl, ale tenhle seriál je pořád zatraceně reálný. Parádní kriminálka, červená čísla má zaslouženě. Burke je sympaťák. 80 %. ()

Páteční vernisáž (2002) (S18E04)

Taggart zcela očividně chytil druhý dech. Případy jsou i v novém století fakt zajímavé, zápletky atraktivní, herecké výkony skvělé, stominutová stopáž příjemná. Díly po roce 2000 mě očividně baví mnohem více, než ty před ním. Příjemné zjištění. 80 %. ()

Bouchač (2002) (S19E01)

Konečně! Hodinové díly! Krátká stopáž mnohonásnobně přidává na divácké atraktivitě a nijak neubírá na zajímavosti. Skvělé zápletky trvají stále, občas lepší, občas samozřejmě horší. Tohle je ta druhá možnost, ale pořád je vysoký nadprůměr a kvalita. 70 %. ()

Zatmívačka (2002) (S19E02)

Námět zajímavý, ale v rámci seriálu se jedná o epizodu spíše průměrnou a asi nejslabší z už tak celkově méně zajímavé série. Po devatenácti řadách na to ale má tenhle seriál nárok, navíc ta padesátiminutová stopáž tomu fakt svědčí. 65 %. ()

Krvavé peníze (2002) (S19E03)

Tak nejslabší v devatenácté sérii je tenhle... ani to téma není tak atraktivní, alespoň co se mě týká. Je to ale jako dělané na padesátiminutovou stopáž a chemie týmu je pořád vynikající, takže přežít se to samozřejmě dá. 60 %. ()

Statečné srdce jako seriál?

Statečné srdce jako seriál?

15.03.2012

Ano. A prý ve stylu Spartaka či Hry o trůny, tedy v dospělém, drsném, krvavém balení. Prozatím není jasné, která stanice bude seriál vysílat, ale vzejde z produkce britské STV Productions, stojící za… (více)