Mikino00

A to je všechno? Pár přehnaných vražd bez spojitosti prováděné chladným bezvýrazným Baleem, občas mi to přišlo jako parodie (motorová pila, přestřelka s policií), i scénář měl díry, proč tam třeba byl ten detektiv, když to nemělo absolutně žádný význam pro rozuzlení děje, které upřímně bylo rovněž zklamáním. ()

geimz

Jediné plus tohto priemerného thrilleru je Christian Bale, ktorý ho spoľahlivo drží po celú stopáž nad vodou a svoju rolu si evidentne užíva. Mimo to pôsobí Americké psycho po konci ako zlátanina, zúfalo sa snažiaca o nejakú dvojznačnosť, no aj v tom zlyháva. ()

Oralfabet

Tak nevím, jestli to byl hodně divnej horor nebo ještě divnější komedie, každopádně zajímavé to bylo docela dost, především teda díky výkonu Christiana Balea, od něhož jsem ani nic jiného nečekal. Příběh sám je dost jednoduchý, Bateman se prostě chová jak kretén, zabije pár lidí a pak přijde (trochu zvláštní) konec. Jenže spousta scén byla fakt dobrá a originální, jmenovitě třeba porovnávání vizitek nebo ty hudební radovánky před vraždama... Celkově nakonec hodnotím pozitivně. BTW... Dvojka s Milou Kunis a nápisem "Ještě víc sexy" na plakátu může být celkem dobrá pičovina :D 8/10 ()

Klajnik

K Americkému Psychu jsem si musel cestu hledat. Původně se mi to vrylo do paměti, ale nebyl jsem schopný ten film nějak myšlenkově uchopit i docenit. Po letech jsem ho zkoukl znovu a byl jsem jím zcela odstřelen. Zamiloval jsem si filmy, jenž stojí na poutavé postavě někoho jaksi vyjebaného. Patrick Bateman je dokonalým příkladem. Člověk fyzicky dokonalý, ale psychicky uplně rozesraný. Jednotlivé scénky jsou tak morbidně humoristické, cynické, zlé i bizarní, že to od začátku do dokonce jen brnkalo na strunu mého vkusu. Dialogy mezi postavami maj takový grády, že jsem chtěl víc. Přečetl jsem si i knihu a snad se stala mou oblíbenou. Film je vlastně věrnou adaptací své předlohy. Liší se snad jen v míře násilí. Film je to morálně zhýralý, avšak explicitního násilí se zde divák nedočká. Předloha se však v explicitnosti různého mučení a hanobení lidí přímo vyžívá. Ellisovi tím připisuji body za kreativitu, ale chápu, že film si to musel odpustit, jinak by se řadil někam k druhé lidské stonožce. Mně by to vlastně nevadilo, avšak dost už o tom. Ač jsem si grafičnost těchto kapitol užil, tak snad víc mě bavili interakce, mezi postavami. Ty jsou v knize jen delší a výživnější. Myslím však, že tvůrci ve scénáři zachytili to hlavní a poradili si s tím bravurně. Jakmile divák pronikne k podstatě a zjistí, jak si lze Americké Psycho interpretovat, tak už nebude zmatený a bude si užívat jednotlivé scénky. Kupříkladu ta se sekerou, Jaredem Leto a hitem Hip to Be Square je neskutečná. Samotný Christian Bale si s rolí poradil skvěle. V jednom momentě vypadá neodolatelně a v dalším je slizkým, žilnatým psychotikem. Film se mi stal natolik "výrazným", že jsem si během čtení začal příliš promítat estetiku filmu i jeho Batemana do pasáží knihy. ()

cesky_hrac

Nevím, co říct ani napsat. Nevím, jak mám začít. Právě jsem film zhlédl a mám nutkání něco napsat ale co? Začal bych prostě a jednoduše. Jen tak jsem brouzdal po netflixu a najednou jsem narazil na film American Psycho.Slyšel o něm spoustu věci. Byl jsem zvědavý, jaký film je a podíval jsem se na něho. Moje pocity jsou smíšené. Velice oceňuji herecký výkon Christiana Belea. Byl naprosto famózní. Vraha ztvárnil naprosto perfektně.Ten byl v mnoha situacích nepředvídatelný. Ze začátku mi přišel sympatický, později jsem ho nenáviděl a pak nevím, co jsem k němu cítil. Nechápu, proč za to Christian Bale nedostal do oscara( nevím jestli má v dnešní době oscar velkou váhu ale nechám to být). Zasloužil by si ho. A pak dále mi připadalo, že tam nikdo není. Že tam zbyly nějaké ´výplně´, které drží film pohromadě. Štve mě, že detektiv nedostal více prostoru. Hudba v některých scénách byla úchvatná. Kamera mě rozhodně nečinila chladným. Skoro žádné klepavé záběry.Velmi mě to potěšilo. Mám sto chutí dát filmu nejnižší hodnocení za přehnanou brutalitu. Nebo byla přiměřená? Nejsem si jistý, abych pravdu řekl. Při sledování filmu jsem byl velmi znechucen. Asi jsem mě být. Pak naopak mám chuť filmu napálit pět hvězd, protože na něj budu ještě chvíli myslet a to v dobrém. Dostal mě. Byl to dobrý nebo špatný film? Nedokážu říct. Rozhodl jsem se pro střízlivé hodnocení. 6/ 10. Nechci filmu moc přilepšovat ani moc mu křivdit. Možná se na něj znova podívám, kdo ví. Rozhodne to není film pro každého. Zvažujte jeho zhlédnutí. ()

Renfield

Vůbec se Patrickovi nedivím, že mu hezčí a snad především dražší kámošova vizitka dokáže pokazit oběd a snad i celý den. Naštěstí se to dá vždy napravit třeba cvičením u "Texaského masakru motorovou pilou". Nebo když je ta pravá poetická nálada, zajede se pro kamarádku, pozve se druhá a v té nejvhodnější chvíli se jim udělá přednáška z historie populární hudby. Christian Bale si svým výkonem pozornost vynutí, ty proslovy vůbec patří společně s rozhovory s Kimballem mezi nejlepší scény. V jeho roli by Willem Dafoe zasloužil více prostoru. Nakonec celé herecké obsazení se opravdu povedlo. Většina filmu nabízí pohled do hlavy masového vraha, ta menší část je potom sakra černou komedií, přičemž obě se dokonale doplňují a společně s hodem motorovou pilou ztrácí poslední zábrany, pokud se to u něčeho takového dá vůbec říct. Má to spoustu odkazů, silný soundtrack, pěknou kameru a ano hlášky! A teď už musím jít vrátit nějaké videokazety. 80% ()

TwoFace

Vlastně se ani nedivím, že se American Psycho u nás nestal tak kultovním filmem, jako v USA, neboť subkultura yuppies, včetně pojmu samotného, je v naší kultuře něco prakticky naprosto neznámého. American Psycho je totiž geniální a do extrému dovedenou satirou životního stylu těchto mladých wallstreeťáků z osmdesátých let. Posedlost vlastní image a egem, zničujícím materialismem a nezdravou touhou zapadnout, ale zároveň být ten nejlepší ve světě, kde "inside doesn't matter." a apatie je tou jedinou emocí. Hlavně v první polovině filmu (scéna s vizitkami, Batemanova ranní rutina, rezervace stolů v restauracích,…) je všechno tohle naprosto skvěle ukázané a závěrečná pointa tomu všemu nasazuje korunu. Úžasný Christian Bale hraje psychopatického Patricka Batemana naprosto dokonale. Díky jeho hereckému výkonu, nejmenším detailům a gestům film geniálně balancuje na hraně mrazivého thrilleru a satirické komedie. Pro mě je American Psycho geniální film – u nás velmi nedoceněný a nepochopený. ()

Milky. odpad!

Opravdu nechápu kultovní status tohohle filmu. Začínalo to slibně, už jsem tak nějak tušil odkud přišla inspirace k Dexterovi, ale pak to absurdní vyhrocení a následně vyšumění do ničeho na závěr.... Kromě nějaké kritiky na korporátní Émeriku nějak nechápu smysl tohohle filmu. ()

Jendus

Zvracenost bohatyho a uspesnyho chlapika, ktery ma jen zdanlive vsechno,co chce, ve zvracene spatne natocenym filmu.Zadna atmosfera stejne jako trestuhodna rezie.Po shlidnuti se mi snad chtelo zvracet...Zatracene,ztrata kazdy vteriny u tyhle ..... ()

klokyn

Zvlášty film so zvláštnym koncom, ktorý je na prvý pohľad o ničom. Zrejme je tam nejaká myšlienka, kritika či satira, ale keďže je ten svet okolo hlavného hrdinu absolútne mimo mňa, nevidím tam nič, nad čím by sa dalo zamyslieť. Takže som sa to snažil vnímať ako originálny a veľmi nadsadený horor, ale horor to nie je, možno len veľmi nadsadený thriller s komickými scénami (vložte mačku, vybuchujúce policajné autá). Čakal som niečo viac, najviac to asi pokazil nič nehovoriaci záver. ()

DAVID.LOPAN

Je arogantní. Má rád hudbu Phila Collinse. Při souloži se soustředí hlavně na své bicepsy a má moc pěkné vizitky na kterých si zakládá. A zkuste si mít lepší vizitku. Navíc je pohledný a celkem úspěšný bankéř. Na něco jsem zapoměl? Á ano. Patrick Bateman je totiž masový vrah, bez kousku citu.75% ()

Aldanar

Čekal jsem něco drsného, ujetého, ale vylezla z toho hloupá báchorka. Dřív to asi šokovalo. V době Saw, Hostelu a jiných nechutností je tento film nudný jako přednáška na konferenci evropské unie :) Plno řečí, nápadů, možných řešení, ale stejně to nikdo neposlouchá, protože usnuli. ()

TonyM

Na tohto blázna nemajú ani golfoví šialenci Paul a Peter z Funny Games U.S.. Myslím, že Christian Bale tu zatienil réžiu aj scenár. Film nebol z tých najzaujímavejších v tomto žánri, ale bolo tu zopár scénok v druhej polovici filmu, pri ktorých som mal otvorené ústa. Film samotný medzi 2/3, Bale ho však ťahal po celú dobu, a preto tvorí veľkú časť môjho hodnotenia. ()

Mr.Mick

Ako obyčajný divák som sa náramne bavil hoci dej filmu pokuľháva na obe nohy akoby scenárista dostal sekerou do hlavy od pána Batemana. Zachraňuje to akurát psychopatický Bale ktorého vyčíňanie na konci filmu ma presvedčilo aby som to vytiahol z priemeru a dal 4*. ()

Salmayo

Úspěšný byznysman suverénně zahraný CH.B.,který si pomalu vyšlapával svoji hollywoodskou cestičku má všechno co kdy chtěl, přesto nedokáže jinak uspokojit své tužby než vraždami, ve kterých se náramně vyžívá. "Protože mé vražedné choutky nejdou dohromady s manželstvím, ale já prostě nemám jinou možnost jak uspokojit své potřeby." ()

Steel32

Zajímavé. Zprvu sem nevěděla jestli mám hodnotit nízce, nebo naopak dát plný počet. Asi to byl záměr, nakonec to doopravdy působí trochu psychózně a hekticky. Bale je v roli excelentní, to se mu zapřít nedá. Jaksi je to vcelku obsáhlý, ale pořád se nemůžu zbavit pocitu, že to i tak je to nějak suchý. Někomu se to může zdát perfektní, někomu jako blbost. Konec je zajímavější, ale i tak nemůžu jinak - za mě je to někde mezi. ()

andio

Americké psycho je mindfuck film v plném významu toho slova. Musel jsem si zprvu ucelit myšlenky a názory, jelikož jich bylo opravdu hodně.. Snímek vás vnese přímo do mysli šíleného masového vraha a vy tak máte příležitost k přímému okusení, jaké to asi může být. Přímá brutalita je vždy poměrně chytrým způsobem přeskočena a divák tak vždy dostane "jen" pohled například na hlavu v ledničce, nebo jiný pozůstatek oběti, aniž by přímo věděl, jak umřela, kdy tomu tak bylo a někdy i, kdo to vlastně vůbec byl. Na jednu stranu to sem dávám jako pozitivní bod. Na stranu druhou se musím přiznat, že jsem někdy možná chtěl vědět, jak to bylo všechno postupně a neznalost některých mrtvolek mě trochu znervózňovala. Možná ale, že jsme všechny mrtvé dámy měli znát a já jen nepochytil některé souvislosti. Film si budu muset jistě projít ještě jednou, tentokrát hlouběji. Co však vím jistě je to, že podobní lidé jako byl Patrick Bateman existovat můžou a co člověka může obohatit víc, než nahlédnutí do mysli právě jednoho z takových. Všechno to funguje tak krásně svižně a autenticky, až si jeden myslí, že je Christian Bale doopravdy šílený. Tleskám jak režii, tak Baleovi. Bylo to super. 10/10 ()