Werewolf2

Film zase tak spatny neni, ale ta otresna scena s bezdomovcem... Kriste pane, to ji nemohli vytrihnout? Uplne mi to zkazilo film a zbytek sem doukoukal jenom ze setrvacnosti. ()

dickens

Na tenhle film mam rozdilne ovace, ale nakonec musim rict, ze se mi to libilo:) Nektere sceny bych teda vystrihal (typu smrt prostitutky, ktera bezi po schodech a Bateman na ni hodi motorovku, ktera se ji zapichne do zad nebo prestrelka mezi Batemanem a policisty)...skoda ze se tenhle film dockal doslova srackoidniho pokracovani. ()

Olafa

Správně úchylné. Tento film nemůžete brát příliš vážně. Bavte se tím, jak se ten největší filmový metrosexuál uprostřed aktu rozhodne svou souložnici zakousnout, jak na prchajícího chlapíka hodí motorovou pilu... jo, je to sranda! A ještě víc, když vidíte všechny ty hvězdy, které v té době byly jen druhořadými herci (Witherspoon, Leto, Sevigny...). A na Christiana Balea je radost pohledět (a on to ví, rád se na sebe dívá :)), tento jakkoliv špatný (či skutečně dobrý?) film zachraňuje svým hereckým koncertem. Mě to bavilo. ()

1lomeno3

There is an idea of a Patrick Bateman. Some kind of abstraction, but there is no real me. Only an entity, something illusory. And though I can hide my cold gaze and you can shake my hand and feel flesh gripping yours and may be you can even sense our life styles are probably comparable, I simply am not there. ()

LooX

Bohužel,vcelku trapné zfilmování docela dobré knihy B.E. Ellise.Jediné,co na filmu vyniká.je Ch. Bale,který je se svým nevinným uhlazeným ksichtíkem všechno možné,jen ne psychopatický ujetý vrah. ()

Trait

Vedle Equilibria asi nejvýznamější role Christiana Balea. Zvlášt´ jeho duely s Willemem Defoem (ve filmu jsou tři - jsou natočené tak,že v jednou detektiv v podani W.D. ví,že Patrick Bateman Paula Allena zabil,v jiném si není jistý a v dalším to neví) jsou hodně působivé. Celkově casting není odbytý, i když Justin Theroux není jako Bryce dvakrát přesvědčivý, ale ono překonat výbornou předlohu od B. E. Ellise je takřka nemožné. Osobně si myslím,že divák ocení tento film více po přečtení knihy,která má jednak dotaženější konec a samozřejmě kupu děje navíc. Ve filmu je spousta hlášek a těžko si dokážu představit v hlavní roli někoho jiného než Balea, jeho výkon by byl jistě bohatě oceněn, kdyby tento snímek nebyl tak kontroverzní. Podle záznamu z natačení nového Terminátora je Bale dnes víc Bateman než Batman. ()

luke4ever

Jestliže film vytváří dva protichúdné tábory obdivovatelů a odpůrců, tak se hlásím k táboru fanoušků. Film mohl být sice lepší zkomponovaný, ale i tak herci, atmosféra a hlavně téma mě velice zaujali. Christian Bale opět vynikající. Pokud by tu roli hrál Pitt, tak jak se spekulovalo, pak by asi málokdo uvěřil té surovosti hlavního hrdiny. Ale Balovi věříte každé znechucení do takové míry, že byste mu ještě i podali sekeru na Jareda Leta :-) a raději co nejdále pryč od něj. Ačkoli dodnes nechápu buržouzy, kteří v té době měli hlavní denní starosti typu, kde a co budou obědvat a večeřet a jaký stůl k tomu zamluví :-). Film je rovněž protkán kvalitní hudební nabídkou oné doby, spolu s legendárním komentářem Ch.B., který jako emociálně mrtvý člověk, má zřejmě jedinou slabost pro hudbu. ()

Vital

Christian Bale je největší borec a neuvěřitelně přesvědčivý.A také je neskutečně nedodělaný konec,jinak bych dal zaručeně 5* ()

Lukkyn

Tento film si zasloužil mojí pozornost už jen díky tomu , že se v něm sejdou Bale a Dafoe. Ani jeden z nich mě nezklamal a oba ukázali , že svému řemeslu rozumí (i když Dafoe dostal podstatně méně prostoru než bych čekal) Film ukazuje svět , který se mě osobně hnusí , protože kdybych takto vydělával peníze užival bych je s přáteli a ne suchary , které nejvíc vrzuší ukazování si vizitek navzájem :-) . Ve filmu jsou světlé stránky , které zaujmou , ale bohužel pořád největším lákadlem zůstává Baleovo herectví , kterému šílenství opravdu svědčí! ()

Mangus

Celkovo dosť brutálny film, zo začiatku pôsobivé scény, najmä vnútorné pochody hlavného hrdinu, následne obscénnosti a vraždy, ktoré predurčujú, že niekto je tu totálny cvok, avšak všetko to v závere vyšumí do NIČOHO, čo neviem ako si mám vysvetliť. Dúfam, že literárna predloha má iný záver. Christian Bale je však veľmi dobrý... 6/10 ()

Sindymindy

Skutečné psycho - dokonalý, mladý a bohatý Američan bojuje se svými pohnutkami, které ho nutí k překračování všech pomyslných společenských hranic. Obklopen stejně úspěšnými a pyšnými mladými businessmany předstírá svou uhlazenou dokonalost, ale skrývá vnitřní rozkol, který se skládá z patologického vztahu k sobě samotnému, k ženám, sexu, k sokům a k jakýmkoli jiným hodnotám. Obklopen vším je prázdný, není schopen citového přožitku. Film jen pro otrlé, ale velmi osobitý. Více než samotný příběh mě strhla dokonalá performance Christiana Balea. Doslova se převtělil do hlavní postavy - a vzhledem k tomu, že je to masový vrah... by se to mohlo zdát jako obtížný úkol, pro Baleho však brnkačka. Je to herec vysokých kvalit, psychicky obtížné role zvládá přirozeně, jako by byly jeho každodenním chlebem. V laciných příbězích vypadá lacině, ale to není případ Amerického psycha, které podtrhlo všechny jeho herecké kvality. Na filmu mi vadí jen to, že je místy nečitelný, ve vrahově životě se těžko orientuje a domýšlí... Konstrukce děje a jeho vývoj je nedokonalý, samotný příběh vlastně ani neskončí. Čekala jsem gradaci vztahu vraha a detektiva - jak to bývá v příbězích vrahů zvykem, ale toho se zde nedočkáme. Vlastně se nedočkáme žádného rozhřešení - tím je jen podtržena bezvýchodnost vrahovy situace a neklid, který je jeho prokletím. ()

Pajinqa

Moc se mi to nelíbí, knižní předloha jednoznačně lepší. Tři hvězdičky za Christiana Bale, za scénu s pláštěnkou a za scénu s vizitkama. ()

joklik12

no proste psycho :D co k tomu dodat tri hviezdicky za bale a za eroticku scenu :D:D:D:D a inak celkom zaumavy masaker :D:D:D ()

Grifindoor

Christian Bale je famózní a scéna s Jaredem Leto, předtim než ho rozčtvrtí sekerou, ta u mě vstoupila do filmových dějin. "Hele ty máš pláštěnku"... mazec:-) ()

snowman

Nemohu si pomoct, ale místy jsem se smíchy opravdu řezal, po skončení jsem se ještě setrvačností uchechtával. V kontrastu úplně opačných výrazů mých dvou tichých spolu-diváků to byla fakt jízda :-) ()

Svadbos

Intenzívna adaptácia románu Bret Easton Ellis z roku 1991 veľmi skoro vyčerpá svoj satirický podtón a ďalej už neponúka nič. Bale podáva dynamický výkon v tomto slabom filme. Existuje aj necenzurovaná verzia. ()

Luciaaas2

Vyšinutý Batman, který zabijí na různé způsoby :-) Bale je výborný herec a je ho krásné pozorovat, jak se vtěluje do svých postav ()