Teprve devítiletý Hogarth zachrání obrovského robota, který na Zemi přiletěl z vesmíru. Hogarth se snaží svého nového geniálního kamaráda ubránit před vládním agentem a vojáky. Ve zdánlivě klidném městečku Rockwell ve státě Maine žije v roce 1957 devítiletý chlapec Hogarth, který sní o invazi vetřelců a bitvách s komunistickými agenty. Jednoho dne se mu jeho sen splní - do nedalekého jezera prý spadl obrovský robot z vesmíru. Hogarthovi se podaří robota vylovit a navzdory protestům své matky Annie ho schová u kamaráda Deana. O robotově přítomnosti se brzy dozví vládní agent Kent Mansley, který chce vetřelce zničit za každou cenu. A bude jen na Hogathovi, jestli se mu to podaří. (HBO Europe)

DaUr

Upřímný, roztomilý, a přitom dospělý animák s jednoduchým a předvídatelným příběhem, jehož výhra je v pečlivě propracovaných charakterech, mnoha odkazech na známější snímky a ve výborném castingu (Vin Diesel jako Obr je úžasný, ačkoliv pronese jen několik vět). Na poli animovaných filmů žádný zázrak, jen velmi příjemné překvapení a důkaz, že novodobá 3D animace nemusí být vždy tou nejlepší volbou. ()

Lachtaan

Děkuju nové televizní stanici Warner TV, že konečně přinesla možnost a chuť sledovat postarší kousky v klasickém lineárním vysílání, kde i odpouštím ty dva nenásilné reklamní bloky. Protože když dají do primetimu jeden z animáků, co mi uniká už dlouhá léta, musím jim dát velký palec nahoru. Železný obr je ve svém jádru prostou pohádkou pro děti, co ale svou lidskostí a poutavým vztahem zvídavého kluka a obra odkudsi zaujme diváka jakéhokoli věku. ()

tomxxx

Hodně kvalitně naanimovaná pohádka pro celou rodinu. Tvůrci si dali i práci s dobovými auty, oblečením, dokonce i jízdní kolo je dobové. Prostě nádhera. ()

VittaBella

Kam se hrabou dnešní pixarovky a všechny americké 3D filmy. Je znát, že se Brad Bird značně inspiroval studiem Ghibli, avšak děj Železného obra byl přece jen naivnější a protagonisté byli namalováni klasickým disneyovským stylem. Na tomto animovaném snímku je něco kouzelného, něco, co mi u ostatních pohádek chybí. Nejspíš to bude tím, že je Železný obr určen pro vyspělejší publikum, obsahuje mnoho odkazů na mé oblíbené anime filmy a jiné filmové kousky, a dokáže se člověku dostat pod kůži, dokonce ho i rozplakat. Škoda, že momentálně Brad natáčí poněkud tuctové animáky pro studio Pixar. Jsem asi staromódní, ale klasická animace, kde převládá děj na efekty, a která dokáže zaujmout i rodiče, mi zkrátka chybí. ()

Nihlathak

Uáu, parádní animák, který jsem si nedávno připomněl, protože jsem ho viděl jako malý v roce vydání. Teď po dvanácti letech s pořádnou dávkou nostalgie a hlavně jinýma očima vidím parodii na agitku veřejné bdělosti, ukázku nesmyslu bipolarity a studené války, upozornění na z tohoto stavu vyplývající všeobecnou paranoiu... ale hlavně super pěkný příběh malého kluka, který by za svého kámoše robota dal ruku do právě sešrotovávaného auta. ()

majxik

Kdo by předpokládal že pohádka může být tak povedená? Pěkný a nenáročný příběh pro děti je zároveň i dostatečně dobrý pro dospělejší aby se u toho nenudili a v akčních scénach se tenhle snímek rozjíždí natolik že by schoval do kapsy i moderní transformery. (nutno podotknout že jsem tenhle snímek viděl až v roce 2012) ()

DonHUS

Vidět to o několik let dřív, určitě bych byl nadšenější. Tenkrát jsem ale nakoukával Terminátory a v současné době zase Transformers. Dnes musím hlavně ocenit netradiční námět (oproti všem těm animákům s mluvicími zvířaty) a hezkou kreslenou animaci. Přesto si u mě Brad Bird reputaci nepokazil, ačkoliv mě jeho první film úplně nevzal. 70% ()

Chris Masters

Skvělý film, vážně je to jeden z nejlepších animovaných filmů jaký jsem kdy viděl. Myslím si, že co dělá tenhle film tak skvělý je vztah chlapce k robotovi a opačně. Jediná věc co mně doopravdy mrzí je že tento film moc nevidělal a je to škoda, podle mně mohla být i dvojka. ()

Santa666

Aneb kdyby se někdy animované filmy rozhodli udělat šílené orgie, vzešlo by z nich dítě podobné tomuhle prckovi. Nejlepší vlastnosti kreslených filmů nahuštěné na jedenapůlhodinovém prostoru. Film, u kterého se budete smát, budete přemýšlet nad lidskou povahou a na konci budete zacpávat slzné kanállky vaší sbírkou plastových vojáčků. ()

lennyd

Malý Hoghart Hughes jednoho večera při toulkách místním lesem objeví něco, po čem zaplesá srdce každého kluka. Obřího robota, který - patrně z jiné planety - zavítal na Zemi. Hoghartovi se podaří robota zachránit před zničením, čímž vzniká jedno velké přátelství. Ale to bude muset projít ještě jednou velkou zkouškou - obří železný robot není něco, co by nezajímalo vládní instituce, a tak musí Hoghart nastartovat celý svůj důvtip, aby robota před policí, armádou a dalšími vládními útvary uchránil. Naštěstí ve městečku najde spoustu spojenců ... Je mi vcelku jasné, že se tímto animákem Brad Bird ještě rozcvičoval před svými majstrštyky Úžasňákovými a Ratatouille, ale i přesto je Železný obr něco, na co se fajnově kouká (byť jsem si u některých scén vzpomněl na Laputu, a tamní roboty. Příběh (možná až příliš dospělý) tak trochu odráží filozofii přístupu celého lidstva k neznámému - nejdříve zničit, a pak teprve zkoumat (pitvat), a fakt se děsím, až nás návštěvníci z jiných planet opravdu navštíví, že se budeme chovat přesně takto. No ale zpět k filmu, příběh plyne docela sympaticky pomalu, a i když se žádné velké překvapení nekoná, přesto je to něco, co se nikterak rychle z hlavy nevykouří... ()

MikyAff

Krásná animace, krásný příběh a naprosto dokonalý narážky na jiné filmy. Líbilo se mi to hodně, i když jsem si zezačátku říkala, jak je ten robot nesympatický a přitom ten začátek vypadal táák dobře. No nakonec byl i zbytek filmu. K robotovi jsem si cestu našla stejně jako ke všemu ostatnímu. Jediný, co se mi tam pak nelíbilo byla přeměna ve smrtící stroj, to bych klidně vynechala. Jenže zbytek byl natolik chytlavý, že to zastíní. Také tam je plno skvělých hlášek jako ,,Jsi to, co si sám vybereš.." - ,,Superman!" Skvělá vtipná oddechovka na chladný podzimní dopoledne. Mohu jen doporučit. ()

VanTom

Příjemný animák, kterému se podařilo vyvarovat snad všech ústupků pro ty nejmenší, kvůli kterým pak dospělý divák při sledování trpí nebo spí. :-) Funkční humor, netriviální myšlenky, perfektní atmosféra 50. let, dojemný závěr - na neambiciózní dětský snímek kladů víc než dost. ()

Mishqo

Krásne, so smutným nádychom a hlbokou myšlienkou. Takéto a podobné rozprávky by mali byť pre deti povinnosťou a nie tie žalúdočné výplachy. :) ()

hroubek

Hodně pěkný animovaný film. Než Brad Bird začal točit hrané filmy a vybudoval si kariéru v Pixaru, tak natočil tento film, který mě dlouhá léta unikal. Železný obr je hodně fajn, retro stylizace se mi líbila, hodně mě bavily akční scény a strach z atomové bomby a hlavně příběh o netradičním přátelství. Film na malém prostoru dokáže narazit na spoustu dospělých témat a taky na to jak se s nimi vypořádáváme. Přesto to nejhlavnější je to, že to hodně dobrá podívaná, u které mně opravdu zklamala krátká délka filmu. ()

LEGACY

Nebudu lhát, jsem z toho docela na měkko. Animáky miluji, ale je pravda, že už jsem na fůru z nich tuze starý, a také jsem se už dostal do bodu, kdy mě neoblbnou ani staré dobré pixarovky, každopádně, zde jsem vkročil do starého neznáma, otevřel dlouho zavřené a užil si napůl scifi napůl prostě a jen klukovskou napínáčku, kde mě vše bavilo. Obrození starých dobrých filmů, kterých je dnes jako šafránu. Berlin-Praha RegioJet, dikec ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh

21.03.2024

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

28.01.2021

Co chystá režisér Úžasňákových?

Co chystá režisér Úžasňákových?

22.06.2018