Teprve devítiletý Hogarth zachrání obrovského robota, který na Zemi přiletěl z vesmíru. Hogarth se snaží svého nového geniálního kamaráda ubránit před vládním agentem a vojáky. Ve zdánlivě klidném městečku Rockwell ve státě Maine žije v roce 1957 devítiletý chlapec Hogarth, který sní o invazi vetřelců a bitvách s komunistickými agenty. Jednoho dne se mu jeho sen splní - do nedalekého jezera prý spadl obrovský robot z vesmíru. Hogarthovi se podaří robota vylovit a navzdory protestům své matky Annie ho schová u kamaráda Deana. O robotově přítomnosti se brzy dozví vládní agent Kent Mansley, který chce vetřelce zničit za každou cenu. A bude jen na Hogathovi, jestli se mu to podaří. (HBO Europe)

R1CH1E

Úžasný animovaný film, který si získal moje sympatie od samého začátku. A Transformers se můžou jít vycpat. ()

Dagoussek

Animák, který se nemusí líbit. Je trochu strašidelný, není jako ostatní roztomilé animáky s happy endem, ALE přesto se díváte, zamilujete si ho a nakonec chytne i u srdce . Námět neokoukaný. ()

LadyVader

Tenhle film je hrozně moc sladkej, když jsem ho viděla poprvé, tak mě ůplně zahřál u srdce. Prostě dokonale povedenej animák. Navíc fůra sympatických postav :-) ()

ArdathBay

Ten Bird je ale pěknej ptáček. Na "železňákovi" je cítit radost a láska jež ho stvořila. Kvalitní příběh spojený se skvělou animací a s odkazy na klasiky žánrů. Směle bych ho označil za nejlepší animovaný film do nadvlády Pixaru. Vůbec se nedivím, že do něj nastoupil. Nemám moc rád superhrdiny, ale Úžasňákovi mě dostali. Deset let od natočení není znát ani náhodou. Obrovská škoda, že o něm nebylo a není a asi ani nebude slyšet víc. Jemný humor a to, že si ho užijí i dospěláci je kvalita, která prověřila Obra dokonale. I proto, že nejlepší kritik není ArdathBay, ale čas. ()

ZkuKol

Milý animovaný film o přátelství plný scifi a dobrodružství. 2D animace je skvěle zvládlá a spolu s hudbou dává dohromady krásnou atmosféru 50. let. Příbeh i charaktery jsou někde na pomezí pocty a parodie scifi filmů té doby a klasických filmů s "podivnými" přáteli. Jsou zde okamžiky které doslova okouzlí, i které dají zabrat vaší bránici, ale mezi tím je občas obyčejná vata. Takže určitě nadstandartní podívaná pro malé i velké, ale jsou i lepší... 80% ()

slovan1

Jak vysoko se dokáže dostat film, který je ještě s klasickou animaci. Líbivý příběh o přátelství malého kluka a velkého robota z jiného světa. Vtipné, milé, s dobrým koncem. ()

Daniellea

Tak tenhle film mě vyloženě potěšil... Moc pěkná animace, roztomilý obří robot a jeho přátelství se sympatickým klukem... To sice nezní kdovíjak lákavě, přesto je to vtipné a milé. Dočítám se tu, že film není příliš určen malému divákovi - já si naopak nepamatuji film, u kterého by se můj syn tolik nasmál. A kupodivu to jsou takové vtípky, které pobaví i dospělého. Je pravda, že konec filmu syn odmítl přijmout, ale protože z úplného závěru vyznívá minimálně naděje, už se ve své dětské fantazii těší na "dvojku" :-). ()

OughJay

Moc pěkná pohádka... Ne že by i na sklonku devadesátejch let nechtěly studia vydělávat, přesto ale tenhle animák působí tak, jakoby nekalkuloval a nesnažil se pouze dostat dolary z kapes diváků. Nebo je to jen díky umění Brada Birda? Železný obr na mě zapůsobil s naprostou upřímností a krásnou, nenásilnou formou mi předestřel jakýsi morální ponaučení, který většinou všude jinde vypadá jako ohraný klišé. Hogarth Hughes: [in the Giant's mind] "You are who you choose to be." The Iron Giant: "Superman." ()

Maynard.

V železných dobách (tím teďka myslím v dobách, kterým jednoznačně kraluje Iron Man 3) sem si tam poslal další kousek, kterej má se železem co dočinění... A proč né rovnou obra? Skouknul sem to taky hlavně kvůli tomu, že už dlouho sem si nanašel čas na kreslenej film. Sice to není z pera pohádkovýho dědy, ale i tenhle rejža se může pyšnit solidními výčtem filmů... No, připadalo mi to jako takovej ÍTÝ mimo, akorát to bylo s robotem. Obrázky hezký,hudba se taky zdařila, ale celkově to byl spíš uspávač hadů. Co bylo fajn, tak šílenej agent FBI nebo CIA nebo co byl zač a taky to, že se film odehrával v dobách Studené války. Jinak se asi nění čemu divit, že tenhle filmje propadák, podle mě nemá moc n co nalákat.... Každopádně kdyby si to tenhle robot, požírající železo, rozdal s opravdickým Iron Manem, tak by asi zvítězil, páč jefakt velkej. No, tohle už pravděpodobně neuvidím znovu, prostě standart. ()

Arkanoid

Ak ste niekedy chceli mať obrovského robota, toto je film prev vás. Malý film s veľkým srdcom a posolstvom, pri ktorom budete nadšene sedieť a čumieť na obrazovku. ()

Sdoom

Hezký nostalgický animák, který je spíš pro dospělé než pro děti. Moc pěkně vykreslená 50.léta, strach Amíků z Ruska a vlastně všeho cizího. Sympatické postavy a pár povedených vtípků taky potěší. Je tu na té hodince a půl sice pár hlušších míst, ale celkovou spokojenost to nekazí. Slabší 4 hvězdičky. (Blu-ray, orig.) ()

Koda

Animovaný film železný obr. Kdybych řekl, že tenhle film je podle pravdivé události, tak by jste mě rovnou mohli hodit do blázince a vykrmovat mě vtipnou kaší. Nicméně pokud řeknu, že pravdivá událost je pouze ve filmu, tak by spousta fanoušků poslouchala, o čem tento film je a jak se vlastně železný obr dostal na planetu Zemi. Hned musím podotknout, že je ve filmu jeden velký nedostatek a to ten, že se vůbec neví, jak se vlastně takový obr dostal mezi lidi a kdo ho vlastně stvořil. Jooo, jako asi bych možná věřil tomu, že ufoni existují a nahrávají na YouTube to své perverzní video s catchy písní, ale tady je to úplně o něčem jiném. Malý Hogarth se zkamarádí s železným obrem a snaží se tajně ukrývat, aby je nikdo neviděl. Nicméně po té šlamastice s elektrárnou se tajný agent přesvědčí, že tuhle záležitost má na svědomí Hogarth a bude ho tajně pronásledovat, aby zjistil důkazy o obrovi. Příběh jako takový mě celou dobu hrozně bavil, měl jsem u toho rozzářený úsměv a doufal jsem, že s tímhle filmečkem půjdu na vrchol hodnocení... aaaa ono bohužel se to nestalo. Čekalo jsem od toho filmu více emocí, více prožitého smutku, když Hogarth ztratil svého robota, ale co už. Na druhou stranu musím pochválit režiséra, že příběh moc nekomplikoval a šel podle předlohy až k skvělému závěru. Bylo zde vidět i pár takových vtipných momentů, kdy třeba tajný agent si myslel, že Hogarth tlačí na záchodě, ačkoliv se snažil dostat ven vší silou ruku obra aaa... dál už nevím, ale proč bych to tu měl psát, když si to stejně můžete pustit a udělat si taky hezký večer. Takže hodnotím jak hodnotím vysokým číslem 4 a třeba se jednou dočkám i pokračování, na které bych se rád někdy podíval. PS: Radek Škvor udělal opět výbornou práci s dabingem. Je to celý Ash z Pokémonů <3 ()

Melios

Kultový snímok Americkej kinematografie (a nejeden vlhký sen fanúšika detských príbehov a kreslených filmov) majstra rozprávok, Brada Birda, ktorý vo svojej dobe dopadol ako totálny prepadák. ()

PALINO

Veľmi príjemný animovaný film, ktorý je síce podľa môjho názoru trošičku preceňovaný, ale to nič nemení na tom, že sa mi páčil. Celý príbeh je akousi animovanou variáciou na kúzelného E.T.-ho, len namiesto metrového sympaťáka sa nám predstavuje Železný obor a dobrodružstvo, ktoré po jeho boku zažije malý Hogarth, dokáže spríjemniť chvíľe pred televízorom. ()

chef

Vzdy zostane v pamati film, o ktorom ste na zaciatku nic nevedeli a pustite si ho len tak z pasie alebo si ho nahodne pustite v TV a zazerete sa do pribehu natolko ze jednoducho zasnete. Iron Giant je u mna jeden z nich. Old school animacia hraje tomuto filmu iba do kariet a nicim nezaostava za 3D efektami, ktore uz su, a to si priznajme - nudne. ()

uzzi

Nejlepší film Brada Birda. Mám pocit, že právě v tomto jeho nejméně úspěšném filmu dokázal nejlépe vybalancovat všechny důležité esence. Železný robot sice není 3D, je "jen" 2D, ale klasická kresba je zde krásná a je škoda, že v dnešní době už něco takového téměř zmizelo. Tím hlavním je ale silný příběh a skvělá režie, Bird dokáže ždímat emoce bez kýče a přitom předvádí i skutečně skvělé akční sekvence. Film má ale trochu problém ve svém na první pohled ujetém příběhu a chytrém scénáři . Celé se tváří jako dětská zábava, jenže je tam daleko více věcí pro dospělé. Komerční neúspěch je toho důkazem. Slabších pět * ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh

21.03.2024

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

28.01.2021

Co chystá režisér Úžasňákových?

Co chystá režisér Úžasňákových?

22.06.2018