Krotitelé duchů: Říše ledu

• USA Ghostbusters: Frozen Empire (více)

Ve snímku Krotitelé duchů: Říše ledu se rodina Spenglerových vrací tam, kde to všechno začalo, tedy do legendární hasičské stanice v New Yorku, aby zde její členové spojili síly s původními Krotiteli duchů. Ti mezitím vybudovali přísně tajnou laboratoř, jejímž účelem je posunout chytání duchů na zcela novou úroveň. Když ale do našeho světa prostřednictvím starobylého artefaktu proniknou zlé síly, musejí novopečení Krotitelé duchů i staří veteráni vynaložit veškeré úsilí na to, aby ochránili svůj domov a zachránili celý svět před příchodem nové doby ledové. (Falcon)

kokos.o

Film Krotitelé duchů: Říše ledu se zpočátku zdržuje zdlouhavým úvodem, který zřejmě slouží pro diváky neznalé předchozích dílů. Tato expozice by se dala omluvit, kdyby zbytek filmu šlápl na plyn a strhl nás do víru duchařských dobrodružství. Bohužel se tak nestane. Tempo je pomalé a děj se vleče, s výjimkou několika zábavných scén. Atmosféra spíše než napínavou akci připomíná rodinný odpočinkový film. Je škoda, že tvůrci nevyužili potenciál moderních technologií a film působí spíše jako ztracený v čase. I když se objeví náznaky modernizace přístrojů a vybavení, celkový dojem spíše odpovídá roku 2000 než současnosti. Celkové hodnocení: 5/10  Art: 7/10    Akce: 5/10    Vtip: 6/10    Napětí: 5/10    Láska: 5/10    Soundtrack: 6/10    2D    05/2024 ()

Jemes

velká slabota. Moc postav a žádná nedostává dost prostoru a zbytečně moc velký záporák, kde tohle jednoduše nejde ničím trumfnout, takže další díl nemá ani smysl dělat, jinak to bude ještě větší a doslova vše bude CGI. No jednoduše bych řekl, že tohle zabere asi na děti, ale na starší a lidi, co si ještě pamatují starší filmy to jednoduše je nedostačující. ()

erpe

Tři hvězdy. A to spíš z nostalgie. Celé to na mě působilo nedotaženě, nuceně, povrchně. A samotný problém s krocením mocného ducha dost znevažuje fakt, že nebýt krotitelů duchů, tedy několika z nich, celý ten problém by vůbec nenastal a nebylo by co řešit. Blamáž. Nakonec zbude jen to, že je to fajn nostalgie a dobře se na to kouká. Jen moc nepřemýšlet :-) ()

Ace.A.T.L.

Je to přeplácaný nostalgií, odkazama na dřívější filmy a moc prostoru to nemá pro sebe. Vizuálně super, vtipem sem tam dobře proložený, ale v globálu to je nuda. Závěrečný "tati" je dost trapný... Za mě 2* a NEDOPORUČUJU ()

Robopes

Hele a kde jako maj furt hledat nápady? Za mě dobrý, pěkná zápletka, sešla se skoro celá původní sestava, fajnový efekty, bejt mi 13, dám 5 hvězd. P.S. A ta písnička je tak dobrá, že ani po 40ti letech není potřeba jí měnit! ()

rigby

Pohodová oddychovka na deštivé odpoledne. Možná o ždibíček lepší než poslední film z této obnovené série. Ale jinak jenom zábava bez větší hloubky nebo dalšího posunu. ()

veverysiak

Na spestrenie nudného večera, ktorý neveští nič zaujímavého, je to slušná alternatíva, no a to je tak všetko, prvotný námet je navždy nedosiahnuteľný, chlapi vytiahli esá v podobe časti starej gardy, ktorá pri oveľa menšom priestore úplne zatienila hlavné postavy, požili nejaké tie vtipnôstky, lenže všetko málo, takže 40%. ()

Destoroyah

Frozen Empire vsádza hlavne na obrovskú dávku nostalgie a neposúva sa veľmi dopredu no na toto pokračovanie som aj tak sa hrozne tešil pretože túto kultovú sériu zbožňujem no film nesklamal a ani neprekvapil. Jedná sa o celkom fajn prídavok ktorý určite neurazí fanúšikov no celé je to také bez-duché. Je podľa mňa veľký krok dopredu že sa tvorcovia posunuli na nového démona a nebudeme sa točiť dookola okolo Gozzera no vyvrcholenie vôbec nefungovalo. Neboli tam žiadne náznaky toho čo sa môže stať a keď začal veľkolepý záver filmu tak veľmi rýchlo skončil. Ďalšie negatívum ktoré tu vidím je určite až príliš veľa postáv ktorého väčšina nemá dostatok priestoru. No celkovo som si film veľmi užil a pripomenul mi prečo tak milujem túto sériu a musím uznať že to bola zábava sledovať a vrátiť sa k frančíze po niekoľkých rokoch. Koniec s legendárnou zvučkou ma dohnal k slzám šťastia a nostalgie a ja sa modlím keby náhodou vzniklo pokračovanie tak chcem aby sa nieslo v podobnom duchu, možno i v lepšom. HODNOTENIE: 6/10 ()

VelkyMrB

''No nepotěšil jste mně. A ani já vás nepotěším. Píšu vám dvě hvězdičky.'' A takhle se milý přátelé ždímají filmové série do posledního halíře. Docela fajn rodinná podívaná. Jo. Film je hodně mířený na to dětské publikum, než na to dospělé. Příběh absolutně knokautuje původní díly a co je nejhorší strašně se vleče. Dvě hodiny nudy. Mít film něco málo přes hodinu, tak bych popřemýšlel nad hodnocením. Ale prostě mi tomu spousta věcí brání. Od teď je naprosto normální pokecat si s duchem. I při absolutní nule nevzniknou žádné omrzliny a můžete po zahřátí znovu žít. Boj s Bossem je zatracený Quick time event a ten vládce ohně mě odpálkoval až na měsíc. Tady si rejža se scénáristou daly pořádnou lajnu omítky. Jendu hvězdičku dávám za znělku, která je až v titulcích na konci a druhou za to, že ta kraksna pořád jezdí. Chtěl jsem dát i za nostalgii původních herců, ale ta se nedostavila. Bill Murray je tam absolutně zbytečný. Jeho účast je tam si tak 5 minut. Ernie Hudson a Dan Aykroyd jsou vedlejší postavy, bez, kterých by se film, taktéž dal obejít. Myslím si, že po tomhle díle se Harold Ramis obrací v hrobě. ()

JJaannee

Film nebyl ve všech ohledech špatný. Řekněme si nejprve plus: nostalgie, vizuální stránka a celkově mě příběh udržel po celou dobu v příjemném rytmu a zájmu. Co mi ale strašně chybělo, bylo rozvinutí postav. Nějak bylo všech moc a vlastně nikdo se úplně neměl prostor projevit / krom Pheobe. Některé postavy byly až zbytečné. Také konec byl jaksi zrychlený, krocení ducha vecpat do 5 minut a najednou je konec? Chtělo tam trochu více napětí. ()

Budulmanek

První reboot (Odkaz) se mi líbil moc a užil jsem si ho od začátku do konce. Původní Krotitelé duchů byly moje dětství a reboot se prostě po všech stránkách povedl! Na poslední díl jsem šel až dnes a kina vůbec nelituju, dostal jsem co jsem očekával a opět jako malej kluk hltal všechno, co jsme dostali naservírováno. Některé komentáře (hlavně Múvízoun gujs) dost dobře nechápu a přemýšlím, jestli to je tím, že to svoje "povolání" už nedělají prostě dlouho, protože se už nedokážou povznést nad některé věci, které berou až zbytečně moc vážně a některé filmy si už s největší pravděpodobností nedokážou užít těma správnejma očima, kderý jsou na určité snímky potřeba. Já jsem se dnes vrátil do dětsví a že to bylo přizpůsobeno dnešnímu mladému osazenstvu? Naprosto v pořádku! A že by naopak příliš odkazovali na první dva díly? Nijak přehnané to nebylo a tvůrci to podle mě dokázali vybalancovat naprosto perfektně. A my skoro dědci jsme se tetelili zase blahem. Užívejte si filmy na které jdete a zase nad tím tak moc nepřemýšlejte... Jde "jen" o zábavu... A tady o hodně dobrou zábavu :)Pokud máte rádi Krotitele duchů, film si užijete, i když někdo tvrdí opak ;) ()

Polux

5/10 | Pokračování ve stylu "neopravuj, co není rozbité a drž se osvědčených postupů", akorát že už minule to na některých místech rozbité bylo a notně letité osvědčené postupy v dnešní době už přestávají stačit. Kenan s Reitmanem si prohodili role, ale k lepšímu výsledku to bohužel nevedlo, protože chyby z předchozího filmu se tady do puntíku opakují a jako bonus navíc se k nim přidávají nové. | Samotný děj ani akce tentokrát nestojí za moc, tempo po většinu filmu nedosahuje žádných závratných hodnot, dramaturgie trpí stejnými problémy jako v předchozím filmu (expozice v Afterlife trvala zbytečně dlouho, nově je povinná dějová vata nepochopitelně natažena na většinu stopáže a podstata celé značky, tj. nahánění a chytání duchů, se začne řešit až v úplném závěru filmu), hlavní záporák je tuctová figurka bez sebemenší známky osobnosti a kromě toho má v ději minimum prostoru a přesunutí děje zpět do velkoměsta je naprosto nevyužito (finále je odbyto krátkou a navíc hodně komorní potyčkou v ústředí týmu), o rozmarech počasí z podtitulu ani nemluvě. | Opětovná sázka na tunu nostalgie, citování originálu pomalu na každém kroku a dojení emocí převážně skrze původní partu navíc funguje o poznání hůře než posledně, protože se opakuje jako podle šablony a nic zásadního navíc už ve filmu není. Pár potenciálně nosných nápadů by se tady sice našlo (morální aspekty likvidace duchů, letmá návštěva světa duchů, navázání přátelských styků s duchy), ale jsou utnuty hned v zárodku a nic zajímavého z nich později nevyplyne. Celkově generický sequel, který kromě vydatné porce fan service prvků toho nabízí pramálo. | PeZet ()

TOPmoovie

no. zaciatok otrasny, hollywoodsky zdevastovany, ako vysinuta parodia. neskor je to celkom zaujimave, ale scenar by som vylepsil este.  zabudli na tajomnost a potencial napatia tohto nametu. ale nieco tam z toho nakoniec bolo. film posobi uponahlane, asi to chcelo 2 filmy. ()

Montiseus

Zábavný to docela je, duchové a efekty obecně vypadají dobře, přesun do New Yorku filmu taky značně prospěl, stejně jako výběr originálnějšího námětu oproti předchozímu dílu. Bohužel je tu ale zbytečně mnoho postav, které kromě brnkání na struny nostalgie nemají moc co dělat, a značně uspěchaný závěr filmu taky neprospívá. ()

sammikk_

Průměrný primitivní rodinný snímek, který nemá co nabídnout jen duchy. Upřímně ani hezky to nevypadá, a působí to jako obyčejná netflix břečka. Naštěstí casting je příjemný a udržuje snímku jakou-si kvalitu či komfort, jako dítě bych si film zamiloval, ale takhle čistě jsem jen pouze kritický. Možná je dobře že už se nových dílu v nejbližší době nedočkáme. Afterlife byl mnohonásobně lepší, a kvalitnější. 6.5/10 ()

hrabě_olaf

Naprosto zbytečný film, natočený jen pro JACKA FROSTA,  a  kačky-dolace. sem asi hloupey, ale chovani hlavních postav mi nedawa smysl, pokud by se každá! Postava chovala lidsky-normalne, k událostem by vůbec nedošlo., scénář =0,pitome dialogy...teď tak dumam,  proč jsem na to vlastně kkoukal. ()

soukyd33

Jsou zpět a trhlrjší než dříve. Nic méně, film má plno otravných pasáží. Akce tu je, ale ta je všude. Soundtrack neomrzí. Prostorový zvuk dobrý. Poznámka: Na konci se to vlastně vrací na začátek. 🤔 Poznámka: Po skončení filmu následuje další scéna. Hvězdiček 3 ()

Miroslav.Zac

Už jen to, že na režisérském křesle nesedí nikdo z Reitmanů je na filmu vidět. Pokračování nás sice vrátilo do New Yorku, není to ale ten New York, který si pamatujeme a který bysme chtěli. Tajemná a duchařská atmosféra je ta tam, všechno jede ve zběsilém hypu 21. století, ale i přesto je to patrně ten nejnudnější díl ze všech. Pokud vezmu přechozí Odkaz jako poctu původním filmům, tohle už je jen obyčejná ždímačka legendární značky. Pokud by se objevila petice za zastavení dalších filmů KD, klidně se pod ni podepíšu. Osobně si ale myslím, že po tomhle už další film nebude. ()

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Jason Reitman se vydá do New Yorku 70. let

Jason Reitman se vydá do New Yorku 70. let

03.05.2023

Na čtyři Ceny Akademie nominovaný režisér, producent a scenárista Jason Reitman (Lítám v tom, Juno) nám před dvěma lety přinesl dlouho očekávané pokračování Krotitelů duchů, série, jejíž otěže… (více)

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra