Díky technologii klonování se stal svět nedaleké budoucnosti rájem na Zemi. Smrtelné choroby přestaly existovat, váš nový pes může být navržen tak, aby barevně ladil s pohovkou ve vašem obýváku, na které se vyzývavě protahuje ideální virtuální přítelkyně, hologram přesně podle vašich snů a představ. Aby se vědecký pokrok jako už tolikrát v historii neobrátil proti lidstvu, upravuje pravidla klonování přísný Zákon šestého dne, pojmenovaný podle Starého Zákona. Právě šestého dne od počátku světa stvořil Bůh člověka... Bývalý pilot bojové helikoptéry Adam Gibson (Arnold Schwarzenegger) se jednoho večera vrátí domů a zjistí, že na jeho místě uprostřed milované rodiny se ocitl dokonalý dvojník, do nejmenšího detailu shodný s originálem. Dříve než se válečný veterán stačí vzpamatovat z přímé konfrontace se svým klonem, jehož existence je teoreticky vyloučena Zákonem šestého dne, musí čelit vražednému útoku nelidsky dokonalých zabijáků. Kdo a proč může mít zájem na smrti bezvýznamného pilota? Jen jediná věc je už v tuto chvíli jasná svou kůži zkušeného válečného pilota neprodá Adam Gibson lacino (oficiální text distributora)

klerik

Nič proti Arnoldovi, ale pri tomto som skoro zaspal (nebyť naháňačky na tryskoptérach a dobrého ozvučenia kina). Námet ponúka veľké možnosti, ale režisér (inokedy zvládajúci aspoň akciu) mrví všetko, čo môže. A slzičkový výkon Roberta Duvalla bol úplne z iného filmu. Pri End of Days som síce zaspal, ale zaspával som s neporovnateľne lepším pocitom... ()

korbitch22

mě osobně se tehnhle filmos dost líbí,scénář sice trošku pokulháva ale akce,nápad a docela překvapivě i snesitelný arnold tomuto filmu dodávají potřebný šmrnc,nechápu tak vlažné přijetí. ()

Chrustyn

Ze začátku je to takové pomalejší a utahanější ale v pozdějších fázích se z toho stává celkem slušná podívaná. Ale rozhodně to mohlo být i lepší. Jak po stránce trikové tak po stránce režijní. Přesto slušná a v mnoha ohledech inteligentní sci-fi, jejíž přůběh rozhazuje jen Arnieho přítomnost, která slibuje akční jízdu, která se však v žádném případě nekoná. ()

jojinecko

3,5*/5...Podľa mňa vôbec nie zlé a dokonca ani Arnoldovo "citlivé herectvo s charakteristickou jemnou mimikou" mi nevadilo...Bál som sa, že tak zaujímavý námet skĺzne do béčkovistosti, ale prekvapujúco ten film obstojí v mojich očiach aj v rámci "serióznejšieho" akčného a sci-fi žánru (hoci je jasné, že prvá liga to nie je zďaleka). Film hýry nápadmi a vcelku originálnymi kulisami, aj scény Arnold vs. Arnold mi prišli nápadité...Celkom príjemné prekvapenie! ()

Roman.Ticka

Arnie, tak tohle se ti vážně nepovedlo. Ani hlášky typu: "Jsi mrtvý ne? Snaž se už mrtvý zůstat." "To už tu nebude nikdo mrtvý? Co se to s váma stalo lidi?" "Za to že jsi spal s mou ženou. A ještě k tomu v dodávce." "Co se stalo? Nebylo to kvůli tomu doutníku?!" nepomohly. Bohužel ani tvé akce v dvojím vydání. ()

honajz

Jako není to žádné veledílo, střihače patřilo zabít a vrazit nůžky raději sousedovic malé Aničce, ale zase kde najdete vedle sebe dva Arnie, kteří se na sebe uculují a k padouchům trousí hlášky? Triky taky nic moc, myšlenka klonování omšelá, ale jo, dívat se na to dá, zabaví, až tak hrozné to skutečně není. V rámci žánru minimálně průměrné dílko, což mi zde bohatě stačí. ()

Ivoshek

Špatný, špatný, fakt špatný. Arnold ani před 30 lety nebyl (nějak zvlášť talentovaný) herec. Ale tehdy to tolik nevadilo, protože příběhy byly dostatečně nápaditý a silný, zejména obě sci-fi podle P. K. Dicka (Total Recall, Running Man). Tady je to taková splácanina, není tam nic moc nového a taky se v tom blbě orientuje. Výsledek je zhruba ta jedna hvězdička. ()

SOLOM.

Taková trochu scifi pohádka pro dospělé. Máme tu zloducha, máme tu jeho všeho schopné pohunky (klony), máme tu milující rodinku a pak tu máme drsňáka Arnieho, který si dokonce střihl dvojroli. Jen škoda, že ten samotný příběh byl tak pitomoučký, že jsem měl někde v polovině sto chutí to vypnout. Dobro nakonec zvítězilo, všichni dostali pořádně na prdel a Sarah Wynter zas po dlouhé době ukázala „kůzlátka“. Námět samotný vážně nebyl úplně na hovno, jen tenhle styl prostě není můj šálek kávy. Na víc jak obyčejný průměr to proto nevidím… ()

Bauer

Trilogie Terminatora, Predátor, Běžící muž a Total Recall akční sci-fi filmy s akční hvězdou Arnoldem Schwarzeneggerem. Nevím proč, ale tomu chlapovi sednou role ve sci-fi snímcích a 6. den to docela i potvrdil. Téma klonování je a stále bude zajímavým tematem, takže proč nenatočit o tom film, který by byl přikořeněný akčními scénami, jako třeba skokem z pořádný výšky do vody. No proč ne?! Ano, je to akční film, takže nesmyslů je tolik, že bych je nezvládl spočítat pomocí všech prstů co mám. Film má kupodivu dobrý děj. Byl jsem rád, že jsem se až po hodině pořádně dozvěděl, co se vlastně děje a byl jsem tedy překvapen, jelikož něco takového jsem nečekal. 6. den má dobré herecké obsazení. V čele s rakouským kulturistou mně dále překvapil Michael Rapapor, Michael Rooker, Robert Duvall a nejvíce Sarah Wynter (známa ze seriálu 24 hodin). Arnold Schwarzenegger podává standartní výkon. Ani špatný, ani výborný. Prostě něco mezi tím. Velmi mně zaujala hudba (jak jinak) od Trevora Rabina. Jen nevím co s hodnocením. Konec filmu byl naprosto zkažen. Osobně je to 3,5*. ()

Caelos

Mohlo by to být skvělé nenáročné scifíčko, má to dost zajímavý nápad a je v něm dost věcí, ke kterým naše společnost možná zamíří (např. kouření je trestný čin:). Jenže je to natočeno strašně lecině a levně, přičemž rozpočet byl kolem 80 miliónů. Škoda. ()

Lacike

Nikdy som nechapal Arnieho snahu hrat obycajnych chlapov. Nie, nikto s Arnieho telom proste nemôze hrat nejakeho blbeho pilota helikoptery, ktory len tak tak zakazdym unikne zloduchom. Toto jeho fanusikovia nechcu. Arnie ma byt masina na zabijanie pokial mu to kondicka dovoli a v tej dobe na to este mal. Druha vec, ktora ma na tom filme strasne serie je PG-13 rating. Cize ziadne nadavky a tym padom ani razne hlasky, ziadna brutalita a ani krv. Akcia je tiez dost fadna. Je tu jedna slusna autonahanacka a potom uz len nekonecne prestrelky nejakych trapnych paprskometov. Bitky su tiez slabe. Arnie v nich po choreografickej stranke nikdy nevynikal a vypomahal si poriadnou brutalitou. Ale ta ma v tomto ratingu utrum. Ale najväcsi trapas su digivrtulniky. Peklo to sucasnych velkofilmov zacalo uz tu. Najviac som sa smial, ze nech su akokolvek blizko, tak okolo seba neviria ziadny vzduch a vsetkym drzia ucesy jak keby tam ani ziadne vrtulniky neboli. Po akcnej stranke ma bavil len runinng gag s neustale inak zabitym klonom jedneho zabijaka. Chudak chlapec. Z hereckeho obsadenia ma zaujal Terry Crews na ktoreho som uplne zabudol, ze sa uz s Arniem stretol pred Expendables. Ale drsneho zabijaka som mu neveril ani sekundu. Napriek svojej namakanej postave sa viac hodi na komedianta. Samotny Arnie tu je v dvojnasobnej porcii ale bohuzial to nie je ani polovicna zabava. Cely cas pôsobi dost nevyrazne. Par zabavnych scen tu ma aspon Michael Rapaport. Zaporaci su dost o nicom. Rovnako ako zapletka. Na filozoficke sci-fi to je prilis povrchne a na akcny vyplach tu je malo akcie a ani tá za vela nestoji. Takze najviac ma bavilo par detailov ako si scenaristi predstavuju buducnost (vraj sa to ma odohravat v roku 2015, takze to uz je minulost). Plus ta jedna nahanacka a par cool Arnieho pohladov. Je toho dost malo, ale stale je to lepsi film ako totalny fail T5. Najdivnejsia na celom filme je ta babika, ktora ma byt akoze pekna, ale nieco tak hnusne a strasidelne by som dietatu nikdy nekupil. 4/10. ()

Terva

CITÁT - Bůh stvořil člověka k obrazu svému a nastal večer a nastalo ráno šestého dne.......... Jedna malá neškodná výměna a je zaděláno na pořádný průser. Honička v autech? Paráda!!!! Příběh, kde hodně lidí je zabito, ale ono se stále vrací. Skoro jako parodie na Arnoldovo hlášku, "já se vrátím" CITÁT - A tentokrát zkus zůstat mrtvej........ Je to trochu říznuté černým humorem, ale i tak je to slušné sci-fi. Arnold Schwarzenegger si tu dvojroli celkem užívá a baví ho to. CITÁT - To jsi mě musel tak praštit!!........ Dokonce i záporné postavy jsou sympatické. Třeba Natalie (Wendy Crewson). Jediná postava, kterou bych klidně zabil je Sendy. CITÁT - Já mám bebííííí......... ()

JohnCZ

Pohodové a místy vtipné sci-fi s poměrně mrazivým vyzněním. Tématika klonování je velmi zajímavá a i když je The 6th Day především akční béčko, oplývá velice solidním scénářem. A Arnoldové tam běhají a hláškují dokonce dva. ()

Expendable

Jeden z Arnieho nejelpších scify filmů. Příběh se neloudá, akce je tu pro mě dost a navíc se mi tu líbily ty laserové pistolky, které filmaři do filmů moc nedávají proč? Střelné zbraně už jsou out a navíc to tady při zásahu pěkně jiskří, Arnold je neobyčejně vtipný, ale už trochu z formy, stáří jde na něm už dost vidět, ale stále je to jeho nadprůměr. Asi si koupím laserový holící strojek :-) ()

ConanVJ

Parádní scifárna, která je pěkně vymyšlená i zábavně natočená. Arnie to sice nedrtí jako ve svých klasikách, zato občas zavtipkuje a nenudí. Prostředí je pěkný a i laserový zbraně se do filmu hodí. Obsazení je taky dobrý a záporáci ujdou.Efekty jsou vydařené a hudba taky. Na filmek se vždy rád podívám a dávám mu 85% :) ()